Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Cipke, kako je prosao rodjus? Da znas da sam samu sebe urekla kad sam napisala da dobro spavam, evo vec 2 noci katastrofa...jutros odvela A u vrtic i vratila se u krevet...iiiii...sanjala 2 crnca :rolleyes: od kojih je jedan Dzejmi Foks...svi djuture na plazi...khm khm...to mi vec nije bilo katastrofa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eej! Hvala na cestitkama! :wub::wub::wub:Rodjendan je super prosao! Pinjata je bila pun pogodak. Deca se odusevila:wub:. Sad smo kod dr, oko ga svrbi i oteceno mu je, pa da nam daju nesto za ispiranje. 

Ja sam za sad 8kg nabacila. mada ovih dana bas klopam, tako da ocekujem porast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je kilaza uzas, i dalje stojim na onih 4 kg dobijenih jos u 23 nedelji. Ubia me zeludac , kiselina, ali i ovaj moj gastritis proradi u prolece.

Da li neko od vas zna gde ima da se nabavi Utrogestan u BG. Ja sam ga dobila od danas, verovalii ili ne u 32 nedelji i nigde ne mogu da nadjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ninice, a ja od kada sam pričala za Utrogestan, još u martu da je nestašica. A da li ti treba od 100 ili od 200? Zato što ga od 100 i ima,ali od 200, teško. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina sto ti sad dali Utrogestan? Meni dr rekla nema potrebe posle 32.ned.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ovde ima zena koje su radile amnio u poslednjih godinu dana drzavno? I gde? Evo me u Visegradskoj, cimerka kaze da su joj ovde samo uzeli uzorak i da je, posto nigde ne rade analize drzavno, morala da nosi u privatnu laboratoriju. Meni je to neverovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eej! Hvala na cestitkama! :wub::wub::wub:Rodjendan je super prosao! Pinjata je bila pun pogodak. Deca se odusevila:wub:. Sad smo kod dr, oko ga svrbi i oteceno mu je, pa da nam daju nesto za ispiranje. 

Ja sam za sad 8kg nabacila. mada ovih dana bas klopam, tako da ocekujem porast.

Jel moze objasnjenje kako si pravila pinjatu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel moze objasnjenje kako si pravila pinjatu? :)

naravski! :) naduvala balon i na njega lepila novine isecene na trake otprilike 5cm sirine. Umaces ih u lepak, a lepak pravis tako sto pomesas vodu, brasno i malo soli i to prokuvas. Da bude gusce od testa za palacinke. Trake lepis tako da uvek prekrivas za cm onu prethodnu. Ostavis da se skroz osusi pa zalepis kanap kojim ces zakaciti pinjatu i lepis drugi sloj novina na isti nacin. Ja sam sad stavljala tri sloja novina i bas su se namucili da je razbiju, tako da cu drugi put samo dva sloja. Onda kad je poslednji sloj suv skalperom izrezes rupu u koju se ubace slatkisi i izvuces puknut balon. Prethodno proveris da li je unutrasnjost suva,ako nije fenom osusis, pa natrpas slatkise. Na kraju nalepila sam sliku iz crtaca i oko nje lepila krep papir u bojama tog crtaca. Isto krep papir sekla na trake pa im pravila resice i lepila samo na ivicama. Nije umece nikakvo, samo dugo traje zbog susenja. Ali ne zalim vremena kad sam ih videla koliko su se obradovali. :wub: Valjda sam dobro objasnila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes i lepak za tapete da koristis, brze ti je neko da se bakces sa brasnom i ostalim :) 

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cipelic hvala ti puno i ja cu ove godine da se oprobam sa hand made pinjatom. Za dve nedelje je najstarijoj ceri rodjendan, i bas zelim da joj napravim. Reci mi jos samo jedno, sta znaci puno vremena? Ja bih posao razbila na par dana, posto mislim da je sa njih troje sve u jednom danu nemoguce. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@MalaNina jesi li nasla utrogestan?  Ja sam ga pila od 6 nedelje do 37 nedelje i uzimala sam ga u Dusanovoj kod zooloskog vrta ima apoteka..nikad nije bila nestasica.. A cak i da nema a hitno ti je meni je pretekla tabla i po pa mogu da ti dam! 

Izmenjeno od strane Crnatackica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cipelic hvala ti puno i ja cu ove godine da se oprobam sa hand made pinjatom. Za dve nedelje je najstarijoj ceri rodjendan, i bas zelim da joj napravim. Reci mi jos samo jedno, sta znaci puno vremena? Ja bih posao razbila na par dana, posto mislim da je sa njih troje sve u jednom danu nemoguce. :)

ma nista, javi kakva je bila reakcija. :)

2 dana posla, zbog susenja. 

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MalaNina jesi li nasla utrogestan?  Ja sam ga pila od 6 nedelje do 37 nedelje i uzimala sam ga u Dusanovoj kod zooloskog vrta ima apoteka..nikad nije bila nestasica.. A cak i da nema a hitno ti je meni je pretekla tabla i po pa mogu da ti dam! 

Hvala draga, nasla jedva dve kutije, to mi je taman, posto mi je rekao do 22.05 da stavljam vaginalno jednu uvece od 200.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margaritta, ja sam radila amniocentezu za sva tri deteta u Dečijoj bolnici u Novom Sadu. Zaista imam samo reči hvale za doktora Kolarskog i sve sestre koje tamo rade. Izuzetna ljubaznost! Analiza se takođe tamo radi, sve je besplatno. Nema problema sa zakazivanjem i sa terminima. Rezultati se izdaju posle 4 nedelje. Čula sam da, ako rezultati nisu u redu, zovu posle 2 nedelhe telefonom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam, cure. Znači, u Srbiji se radi i državno, samo još da nađem ima li u Beogradu negde. Pošto me svi ubeđuju sad da fond to uopšte ne pokriva, a zaklela bih se da su žene odavde (pa i iz Bg) radile o trošku države.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kako da ne pokriva, kad je obavezna ac. Obavezna za fond(ne i za trudnice), da je omoguci zenama sa 35+ ili po novom 37+(to ne znam tacno). Problem je sto se mora zakazati dosta ranije, skoro pa cim se sazna za trudnocu. I znam sigurno da se radi na IMD i u Zavodu u Despota Stefana, a verovatno i jos negde. 

Ako je u "obaveznoj" starosnoj grupi, mora joj pokriti fond.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro ženice trudničice mile! Ja malo uživam u mama time, jer su deca u školi i u vrtiću. Zakazala sam i feniranje, tako da nešto i za sebe da uradim :-) U subotu na kontrolu, baš mi leti vreme. Rekla sam mm u maju sve hoću da završim što se sređivanja i pripreme za dolazak devojke tiče, a u junu samo torbu da spakujem i dokumenta. On će posle sve što treba iz apoteke za bebu i da uživamo. Sin ne može da dočeka, samo govori jedva čekam da je upoznam i baš me zanima kako izgleda. On koliko je želeo batu, sad najviše ljubi tibu i priča bebi. :-) Kako ste mi? 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos devojke i bebice!

Ja sam juce bila prvi put na ctg-u.U dz su bebini otkucaji isli do 200 i uz obrazlozenje da je pupcana vrpca oko vrata i da ne dobija dovoljno kiseonika i zato su tonovi visoki.Otisla u Gradsku...dr se cudio...kaze da je tako tonovi bi padali.Pregledao me je na uz i pupcana vrpca izmedju nogu.Sve je ok...beba ce imati oko 3500g.

Danas idem da kupim sta trena za bebu i torbu da popunim.

Mamino, MalaNina, Chipsym i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao! Kako ste?  Ne mogu dete uterati u kucu. Doruckovao i evo sve vreme je na dvoristu. 

Danas zvala da vidim kad mogu otici po doznake, jer dr mi na godisnjem pa nemam pojma kad sestra radi. Kad mi ona kaze da se dr vraca 18.sa godisnjeg! Sad moram tempirati kad radi pre podne, jer samo tad mi moze uraditi uz. 

Macko, primaklo se :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćaos, trudničice,

evo mi danas bili na savetovalištu, pritisak dobar, ctg dobar, ušli pre neki dan u 8. Hvala Bogu, sve za sad ok, sem moje muke sa pubičnom kosti :( koja me sve više i više boli kako vreme odmiče. Pre neki dan sam jedva stala na noge iz kreveta...Samo se plašim koliko će me tek boleti u 9-om...Devojčica je nemirna i dalje :D sad kad me džigne svaki put zvezdice prebrojim :D vidim da imate problema sa spavanjem, ja mogu da se namestim kako god, ali gorušica mi ne da da spavam normalno, pa tako skoro svako veče moram da spavam na nekoliko jastuka u polusedećem položaju. A što se tiče snova svi su nekako čudni, sa nekim čudnim ljudima, vanzemaljcima, događajima :D 

Inače ja sam poterala sve oko sebe na veliko spremanje kuće. Krečenje, sredjivanje, a ja sedim i komandujem šta i kako :D dok mi se još može :D 

Bubu 2 i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

 

 

 E super sto si nasla..samo stavljaj i nemas brige ;) Ako zafali tu sam :)

 

Nego zene moje drage ja cu izgleda kao Georgina pet godina da budem trudna :( 

38+5 i nikakvih naznaka da ce skoro porodjaj.. Bila jutros na ctg-u nema kontrakcija..pa na u ultrazvuku sve ful.. Malisa djuska unutra ne pada mu napamet da izadje.. Sl cetvrtak opet ctg i pregled..ima li kraja? :D 

Kako ste vi? Lepo je vreme pa mozemo ponosno da prosetamo stomake :D 

 

Izmenjeno od strane Crnatackica
Cipelic i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva Georgina, kad ti jos nije termin. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pa nije, nije ali toliko se zena porodilo u 36+ 37+ nedelja a ja bas moooram da docekam termin..baksuz..jos ako ga probijem bice veselo :D 

Inace danas ga ultrazvuk izmerio 3850.. Ako saceka jos deset dana do termina bice preko 4kg.. 

Izmenjeno od strane Crnatackica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se oba puta porodila 4 dana posle termina... ovog puta mogla bih malo ranije.

Žene, da vas pitam. Da li vam je dosadno? Da li brojite dane i nedelje do porođaja? Meni vreme veoma veoma sporo prolazi,  a tek sam ušla u sedmi mesec. Prestala sam da radim i sad ne znam šta ću sa sobom. Ima li neko nekakvu ideju kako da ovo rešim? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.