Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobar dan trudnice.Meni danas bas hladno, jedva do prodavnice izasla.Brrr

Ja sam pocela polako da sredjujem i kupujem stvarcice, garderobu sam kupila, za prva 3 meseca,  ostale su mi tetre i flasica ,kozmetika i tako to, neki prekrivac lagani za leto.to cu lagano tamo od 35-36 nedelje.I dlje se nadam da cu se porodiliti izmedju 37-38 nedelje sve mi je teze.Svako jutro me bas boli dole, izmedju nogu bas osecam pritisak:(, posebno kad stojim.U utorak na Uz, i pregled.

Mi smo se odlucili za ime , ne bas nesto da smo odusevljeni, ali oko tog smo se svi slozili  , posebno seka. Tako da ce biti Andrej

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina, jel prepone te bole? Mene s vremena na vreme ubijaju. Dr kaze da je od setnje.

Ja nisam jos nista pocela da pripremam, nesto mi rano. Ja cu kad se Nadja porodi poceti:Ptaman smo mesec dana razlike. A ne kupujem nista, vec sve imam da perem pa mi to rano. A odelce za iznosenje ce svekrva kupiti kaze takav je obicaj :)i nesto novih pelena. Moji je jos jednu posteljinu, cisto da ima novo, kad sve nasledjuje :)Mada sam ja u prvoj trudnoci do ulaska u deveti imala kompletno spremljenu torbu, svi me zezali, a na kraju ispalo da je dobro sto sam je tako rano spakovala.

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vam javim da sam isprobala skoro sve što ste mi rekle za gorušicu i uspela sam jedino sinoć da odspavam celu noć, tako što sam popila gelusil lac pred spavanje, kad je počelo baš najviše da mi smeta.

I u toku dana sam je malo smirila grisinama...
Hvala svima na brzim odgovorima :)


Inače još jedno pitanje. Mi smo u 27+5 i bebac je baš baš aktivan.

Pre je bila više uveče i ponekad u toku dana kad odmaram. Sad nema pravila, imam osećaj da uopšte ne spava, samo me udara i drma. Da li je to normalno u ovom periodu i da li će biti kasnije manje aktivna, s obzirom da joj se smanjuje prostor? :)
Hvala unapred na odgovorima :D

Cao trudnice...evo i ja da se javim posle duzeg vremena,citam vas redovno,a sve me mrzi nesto da pisem,i bas sam dobila inspiraciju po ovom groznom vremenu.Jutros sam bila na ultrazvuku i radila ctg,34,4 sam po mens.a 36,2 po ultrazvuku.Beba ima ravno 3000gr.okrenuta je glavicom.Mene uglavnom nista ne boli,a mislila sam da ce ranije obzirom da je treca trudnoca.Sto se tice stvari,torbe nista nisam spremila,sve racunam ima vremena.I ja imam sve stvari kao sto rece cipelic,samo cu da kupim posteljinicu i odelce za iznosenje.

MatroNadja i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam sve od stvari jedino od kozmetike da dokupim, pelene i meni sta treba za porodiliste. Jedino smo kupili sad auto sediste jaje jer smo za prvo dete imali pozajmljeno. Ja sam vala sa prvim detetom sve spremila jos u 7.mes pa sad imam utisak da kasnima ali lagano cu sad taman sve sredim do ulaska u 9.mes i posle mogu bezbrizno da cekam da beban resi. 

I ja tako ko Nina nadam se da cu oko 38.ned da se porodim jer mi vec dosta tesko. Kad se setim koliko sam bila u prvoj trudnoci ko da nisam trudna a sad mi bude bas tesko.

Mamit voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina, meni je prelepo ime koje ste odabrali :wub:

Meni ne vredi nista da spremam dok mi ne stigne orman, nemam gde da smestim garderobicu...a nadam se da stize iduce nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Caos cure...

Nina odlucili smo se za isto ime.

Ma dobro je imati spremo sve kad se udje u deveti...to se nikad ne zna.Ja sad iskeno nisam imala kada da kupujem,dokupujem...ali evo od sledee nedelje krecem.

MalaNina i učiteljica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehej Macko mazo ti si trudna !Mene nema pa nema. Devojke htedoh da kažem da imam da poklonim ako nekome treba fraxiparin 0.3 i clexan 0.2. Ako znate nekoga kažite. Pišite mi na mejl: paunkovicn@ptt.rs  jer ovde ne ulazim. Mnogo pozdrava za sve!

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam jutros bila kod doktorke u frontu..po ultrazvuku grlic zatvoren (sokirala se doktorka) al skracen..kapiram da se mali spustio pa zato.. Onda me poslala na ctg..sve kul nemam kontrakcije..sl put za nedelju dana opet sve.. Prijavila sam joj da mi je izaslo nesto sluzavo i zeleno ko slina (sinoc)..potvrdila je da je sluzni čep u pitanju..pitala me da li je bio krvav ili braon reko nije kaze ona e onda dobro neces jos... 

Inace dan je katastrofa..ne znam kako vi podnosite ovo vreme ali ja nisam ni za sta..sve me zivo boli i samo se molim bogu da sto pre bebac dodje na svet..ne mogu vise :( 

Da i ja sam se odavno spremila za bolnicu..kad sam usla u osmi pa sam lagano kupovala sve sto mi treba.. :) Sad eno torba čeka svojih pet minuta samo da krenemo :-D 

Izmenjeno od strane Crnatackica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svu opremu i garderobu imam, mislim da nista necu morati da kupim. Samo nam fale kolica, odelce za iznosenje i mozda koju pelenu i to je to. Ja cu sacekati barem polovinu osmog pa da pocnem da pripremam, nesto mi jos rano.

Vec imam gomilu garderobe za sva godisnja doba. Necemo stici sve ni da obucemo. Ne volim da bacam pare na bespotrebne stvari, ali, Boze, kako odoleti kada udjem u radnju mm me izvlaci napolje, a brat je poslednji put pitao prodavca da li postoji vremensko ogranicenje koliko neko sme da razgleda po njihovoj radnji pre nego ga izbace napolje :lol:, a prodavac mu rekao samo reci koliko ti odgovara :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos, drugarice, kako ste?

Ja danas ceo dan sedela, nesto kreativisala sa decom pa me sad ubise ledja, lezim da se oporavim... Juce mi drugarica donela neki slatkis sa pasuljem pa sam ceo dan imala gasove, i da prostite, kad krene onako eksplozivno, samo mi poskoci stomak, uplasi se beba valjda :D bas me je zabavljala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja, bebi to verovatno doslo kao luna park :D

Mene ledja zezaju, valjda od tog polulezeceg polozaja. Ispod desne lopatice,al ne da boli, nego onako sugav osecaj, pa se nikako namestiti kad spavam. Ja se kanim pinjatu da pravim, mom velikom decaku za rodjendan.:wub:

macka maza i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipke, mozda se i sire rebra pa imas taj osecaj nelagode...i mene ume da uhvati. Kakvu pinjatu pravis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma, mozda. Jer i rebra me zabole kad kinem. 

Htela sam u obliku glave Rokia iz patrolnih sapa. Ali posto nema sanse da to izvedem, bice okrugla sa slikom Rokia. :) Prosle god sam sestricu pravila Mikelandjela, al on je laksi zbog oblika glave. Tako da je bas bio Mikelandjelo. Sad cemo videti na sta ce Roki da lici:).

MatroNadja i učiteljica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sad i zvanično mogu da pređem kod vas na treći! Ja ne verujem, meni prolete sve do sad, bar ova dva trimestra. Videćemo kako će završni trimestar da teče :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana dobro nam dosla :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage trudnice. Imam 36 godina i čekam treću bebu. Imam dva preslatka sina od 9,5 i 8 godina, a sada čekam jednu malu, dugo željenu devojčicu. Nadam se da ćete me primiti u svoje lepo društvo. Ja sam na trudničkom bolovanju već 2 nedelje, a do tada sam radila mnogo, mnogo... sad sam spremna da uživam u svojoj deci i da ugađam sebi i drugima. :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana, Mamino dobrodosle!:baby::baby:

Mamino koja si nedelja, kad ti te termin?

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke mile! Moram da vas pratim, najbolje u poznatom okruženju. Mamino, dobrodošlica i od mene, a posebno se radujem, što nas baš dosta ima koje očekujemo treće dete :-)

učiteljica, Mamino i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shano, srećan ti ulazak u veliko finale, ali svrati nam nekad i na drugi trimestar. :) 

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto se sad razmisljam..jel normalno da mi je posteljica 1 stepen a ja na pragu 38me nedelje? O.o 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos cure...

Mamino dobrodosla.Jos jedna mama sa trecim detetom.Bas lepo.

Crnatackice pa ne bi trebalo da ti bude prvi stepen posteljica...stvarno ne znam.

Uhh...ja vise niti mogu da sedim,brzo se umaram.Samo bih lezala.Jutros uzela da se obrijam,ali bezuspesno.Morace ogledalo da radi.

MatroNadja i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

crnatackice meni je sa sinom posteljica bila I stepen kad sam se porodila u sa 36+ 1  bolje i to nego kao sa trecom sto mi je bila prezrela ceo 9 mesec nije napredovala ni rasla kao posteljica nije obezbedjivala dovoljno hrane jer je bila prezrela.

Crnatackica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino dobrodosla. Svaka vam cast mame koje cekaju trece:baby:

Crnatackice, bas kao sto kaze Zoe86, i meni je u prosloj trudnoci u 36 nedelji bila III stepen, pa beba nista nije napredovala u 9 mesecu.Odlicno je sto je jos uvek I,znaci zdrava, ocuvana, dobro prokrvljena

Crnatackica i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.