Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jeste i meni doktorka rece kopriva i med za gvozdje..al kad je videla da mi nije nista pomoglo dala mi tothema ampule (kupuju se ne idu na recept) evo pijem ih vec cetvrti dan.. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sve ste mi pobegle na treći trimestar odjednom ;-)

 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tothemu sam pila u prvoj trudnoci i pomogla mi je da je hgb sa 107 podigla na 115, za mesec dana. Rastvarala u soku od borovnice pa odmah zatim nekoliko gutljaja nezasladjene limunade zbog c vitamina. I pila ih na slamcicu da zubi ne pocrne.

Da Nina, ne smes nista mlecno kombinovati sa gvozdjem. Ja sam zato jela spanac samo obaren i prodinstan na ulju i belom luku. Mislila sam da je fuj, medjutim meni se bas svidelo. 

Mi smo isto jedva docekali lepo vreme. Dete mi je ulazilo u kucu samo da jede.

Shana, sad ces i ti za koji dan zvanicno u treci:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto ne pijete gvozdje bre, sta se mucite? Ja ga pijem skoro od samog starta, i smanjile su mi se glavobolje, manje mi opada kosa itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tothema ima 50mg gvozdja, za moj zeludac to je smrt, ja to ne smem, odnosno nikako mi ne prija, pa sam na Oligovitu koji ima 30mg, ostali preparati imaju manje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Magnezijum i dovoljno tecnosti, cini cuda za glavobolju, samo obzirom na vase stanje tecnost cesce a po malo.

Izmenjeno od strane Oddie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo su zeznuti ti preparati za Fe je stezu stolicu pa muke. Znam zbog prve trudnoce. A Mg uzimam onaj direkt i bas mi prija nekako. Jos 7 tableta utrogestana i nema vise. Tako rekla dr do 32.ned posle ne treba. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo su zeznuti ti preparati za Fe je stezu stolicu pa muke. Znam zbog prve trudnoce. A Mg uzimam onaj direkt i bas mi prija nekako. Jos 7 tableta utrogestana i nema vise. Tako rekla dr do 32.ned posle ne treba. :)

Joj zezas..blago tebi!  Ja i injekcije i utrogestan do kraja 37 nedelje :( Smucilo mi se vise.. Kad ti je termin? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro trudnice :)

Mi smo i dalje 2 u 1, nego zadnja 2 dana se prolepsalo vreme pa smo se bacile u setnju., ako mozemo da ubrzamo malo stvar :D  ali nece nesto ahahaa.... jos tacno 2 nedelje do termina, trenutno nemam bas nikakvih simptoma, onaj braon sekret je stao, to je bilo od pregleda sigurno... ni sluz nisam imala vise posle, tako da nema nikakve uzbune u najavi :) ali cim bude krenulo pisacu vaaam ;)  

Sto se gvozdja i hemoglobina tice i meni je bas palo ispodzadnja granice zadnja 2 meseca pa pijem Ferrolin C, nije toliko jak ali ne mogu heferol jer povracam, stvarno ne mogu sad pred porodjaj jos i sa povracanjem da se borim...

Oddie cestitam! Nek je ziv i zdrav! :) 

Sto se dojenja tice manje-vise mi je sve jasno osim jedne stvari, kad beba zavrsi sa sisanjem kako da znam da li trebam da izmuzem ono sto je ostalo ili ne? Jel svakako da izmuzavam dok god ima mleka ili samo ako me bole grudi? 

Bubu 2 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,nema potrebe da se izmlazavas posle podoja ako su dojke meke,tj.ako je beba lepo posisala sve.Ako ima cvorica,napetosti,bola,onda mozes da se izmuzes.

Bubu 2, Ana87 i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj zezas..blago tebi!  Ja i injekcije i utrogestan do kraja 37 nedelje :( Smucilo mi se vise.. Kad ti je termin? 

Meni 18.jun. kaze dr nema potrebe posle 32.ned jer posle nije toliko kriticno sta god da se desi. Sa prvim detetom sam pila do 36.ned pa se bas tesko otvarala i grlic nikako da se razmeksa. 

Dobro jutro trudnice :)

Mi smo i dalje 2 u 1, nego zadnja 2 dana se prolepsalo vreme pa smo se bacile u setnju., ako mozemo da ubrzamo malo stvar :D  ali nece nesto ahahaa.... jos tacno 2 nedelje do termina, trenutno nemam bas nikakvih simptoma, onaj braon sekret je stao, to je bilo od pregleda sigurno... ni sluz nisam imala vise posle, tako da nema nikakve uzbune u najavi :) ali cim bude krenulo pisacu vaaam ;)  

Sto se gvozdja i hemoglobina tice i meni je bas palo ispodzadnja granice zadnja 2 meseca pa pijem Ferrolin C, nije toliko jak ali ne mogu heferol jer povracam, stvarno ne mogu sad pred porodjaj jos i sa povracanjem da se borim...

Oddie cestitam! Nek je ziv i zdrav! :) 

Sto se dojenja tice manje-vise mi je sve jasno osim jedne stvari, kad beba zavrsi sa sisanjem kako da znam da li trebam da izmuzem ono sto je ostalo ili ne? Jel svakako da izmuzavam dok god ima mleka ili samo ako me bole grudi? 

Javiljaj ti kad god da bude :)

slazem se sa Vuciguraj samo ako su sike tvrde i bolne ovako ne diraj nista posiki to beba. Ako budes izmuzavala svaki put mozes navuci jos vise mleka pa napraviti problem. ;)

Vuciguraj i Ana87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, slazem se sa zenama...ja se cedila ko luda sa prvom bebom i ko luda sam i imala mleka...sa drugom su mi sike stalno bile mekane, nikad nisam imala nista da iscedim a beba super napredovala.

učiteljica, Ana87 i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene...Siri se polako treci trimestar.

Uciteljice i ja sam prestala da ga pijem u 32.nedelji.Dr mi je rekla kad udjem u deveti da prestanem,ali kad je dodala da ne vi prebacila termin da prestanem tada,ja sam odmah ostavila.Ako je nekom potreban imam celu kutiju na poklon.

Slazem se sa zenama sto se tice izmuzavanja.Nema potrebe da se izmuzavas ako su grudi mekane...jer ce ti mleko kao ludo nadolaziti pa ces posle morati stalno.Ali ako su posle podoja grudi napete...obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije jasno yasto su neki lekari bas protiv utrogestana, odnosno daju ga do tamo neke 16-17 nedelje, a neki eto do kraja.

Moj doktor je protivnik, pa mi nista ne daje iako mi je grlic uoyiv i mek.

Inace sa dojenjem prve bebe sm bas imala muke i nikako se nisam snalazila, niko mi nista nije rekao, pokazao....sada cu se dobro raspitati i posavetovati kada dodje vreme.Ove iskusnije mame ce mi sve pojasniti, nadam se:wub:

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš hoću sutra doktorku da pitam za utrogestan, uzimam ga od starta, a nije mi napomenula do kad treba da ga uzimam. U prethodne dve nisam imala to iskustvo sa utrogestanom. Sa dojenjem imam fino iskustvo i sa prvim i sa drugim detetom. J.sam dojila do njenog 16 meseca, a L.je sam prestao sa punih 12 meseci. J. mi je malo pravila haos sa bradavicama i desnima mi napravila rane, ali ja sam svašta trpela i oporavljala ih, samo da ostanem istrajna i da izguram dojenje do kraja i srećna sam zbog toga. Posebno nakon carskog reza je malo teže da se odmah uspostavi laktacija.

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej, gde ste, sta radite?

Mene glava ubija danas! Merila sam pritisak, bas mi je nizak, donji 52. Sad da li je od toga ili vremena, pojma nemam, al muka mi je koliko boli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Cipelicka i ja danas sva nesto osamucena od vremena. :wacko:

Nina, iskreno ja kako sam imala lose iskustvo sa Utrogestanom to tesko otvaranje i grlic nikako da se razmeksa htela sam u ovoj trudnoci da ga izbegnem ali eto pila sam ovih 5 ned cisto da prodje taj 7.mes trudnoce zbog onih kontrakcija i mekseg grlica. 

Sto se tice dojenja meni su samo bradavice vecito bile iziritirane ali nisu krvarile i pucale mazqla sam lanolin cesto i nikad mastitis nisam zaradila. I mi sikili do 16.mes i sad jedva cekam dojenje i sad znam gde sam gresila i stq cu i kako cu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelić, ista stvar, do povraćanja maltene danas, slošilo mi se i pao pritisak, morala sam da prilegnem, Mislim da je od vremena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih bre Cipke, gadna je ta glavobolja, nisam jos nasla efikasan recept protiv nje...spavaj, mozda ti to pomogne.

Ja vec par dana ljuta na muza, cistim i ribam i spremam kucu zato sto mi je prebacio da nisam dovoljno "ozbiljna" i evo i dalje ne mogu da shvatim kako to nekome pricinjava zadovoljstvo...jedna moja drugarica cak kaze da je za nju ciscenje "katarzicno" iskustvo...a meni evo jos malo ce sve da se cakli, a ja sve u vecem bedaku, kontam kakvo je to gubljenje vremena...ali neka vidi ovaj moj kako sam se uozbiljila, vise ga vala ne docekujem s osmehom kad se vrati s posla, toliko sam ozbiljna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nađa, kraljice! 

Cipelić, i ja se danas sa dušom rastajem od glavobolje. Mene to kad stisne, nit živim niti mrem ceo dan, tek sutradan ujutru budem bolje. Inače mi bude glavobolja u kombinaciji sa mučninama, to mi glukofaž matej ebe (što bi rekao Ingin Dule) ako pojedem nešto malo više od dozvoljenog. Ali danas nije bilo od glukofaža, tačno nisam znala šta ću sa sobom pa popih dva panadola, a inače izbegavam bilo kakve lekove, eto dotle je došlo. Tek mi je sad malo lakše. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Glava jos malo kljuca. Ma do vremena je onda, kad nas ima vise. 

Nadja ja sam htela mog da pojedem prosle nedelje. Krenuo da usisava i ja kazem da mora da isprazni usisivac, jer nije prosli put. Kad je covek krenuo da  gundja kako je to zenski posao i da on radi sad sve zenske poslove. Doslo mi da ga gadjam usisivacem. Onda sam se izvikala da od sad necemo zvati nijednog majstora ni za sta, jer ce on, muskarcina, od sad da radi sve te muske poslove, a ja uzela usisivac. Onda je on stajao meni za vratom i pokusavao da mi uzme usisivac dok sam ja usisavala. Kao deca. Normalno da ga je dobio posle minut:D al ceo dan sam to natrljavala na nos, kako ga nije sramota to reci svojoj trudnoj zeni, kako bi tek tudjoj pomogao nesto. A L posto je sve vreme bio tu,al nije cuo pocetak, nego je mislio da se nas dvoje raspravljamo, jer oboje zelimo da usisavamo, kad je sve proslo (nama to traje oko pola sata) kaze "mama, tata usisava, sto si ti htela, ja nemam para da i tebi kupim usisivac, pusti njega":lol:.

Nadja ni ja ne razumem kad neko kaze da ga opusta ciscenje, a tek kuvanjee! To mi je sve nuzno zlo. Mada radim sve redovno. Nedeljno ocistim celu kucu, (sad imam pomocnike),kuvam svaki dan, nekad se zadesi da se jede iz frizidera. Al da u tome uzivam, nikako. Meni je opustanje lencarenje sa knjigom ili uz dobar film.

Ju al se raspisah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Glava jos malo kljuca. Ma do vremena je onda, kad nas ima vise. 

Nadja ja sam htela mog da pojedem prosle nedelje. Krenuo da usisava i ja kazem da mora da isprazni usisivac, jer nije prosli put. Kad je covek krenuo da  gundja kako je to zenski posao i da on radi sad sve zenske poslove. Doslo mi da ga gadjam usisivacem. Onda sam se izvikala da od sad necemo zvati nijednog majstora ni za sta, jer ce on, muskarcina, od sad da radi sve te muske poslove, a ja uzela usisivac. Onda je on stajao meni za vratom i pokusavao da mi uzme usisivac dok sam ja usisavala. Kao deca. Normalno da ga je dobio posle minut:D al ceo dan sam to natrljavala na nos, kako ga nije sramota to reci svojoj trudnoj zeni, kako bi tek tudjoj pomogao nesto. A L posto je sve vreme bio tu,al nije cuo pocetak, nego je mislio da se nas dvoje raspravljamo, jer oboje zelimo da usisavamo, kad je sve proslo (nama to traje oko pola sata) kaze "mama, tata usisava, sto si ti htela, ja nemam para da i tebi kupim usisivac, pusti njega":lol:.

Nadja ni ja ne razumem kad neko kaze da ga opusta ciscenje, a tek kuvanjee! To mi je sve nuzno zlo. Mada radim sve redovno. Nedeljno ocistim celu kucu, (sad imam pomocnike),kuvam svaki dan, nekad se zadesi da se jede iz frizidera. Al da u tome uzivam, nikako. Meni je opustanje lencarenje sa knjigom ili uz dobar film.

Ju al se raspisah.

zene-meni je ciscenje opustanje :P mada u trudnoci stvarno nisam nista radila,jbg morala sam da lezim,lezala sam kao panj tri i po meseca udrvenila sam se...zato sam sad kao multipraktik :-D

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene-meni je ciscenje opustanje :P mada u trudnoci stvarno nisam nista radila,jbg morala sam da lezim,lezala sam kao panj tri i po meseca udrvenila sam se...zato sam sad kao multipraktik :-D

pod mac! :D 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Nadja,

Apsolutno te razumem :D
Srećom, mene moj mužić ne smara oko toga. Kad može pripomogne, kad ne može, iskulira i to je to :)
Ni pre nisam bila nešto luda za čišćenjem, pa nisam ni sada.

Inače moramo da se pohvalimo da smo juče bile na pregledu i da imamo 1600 gr.
I da smo pristigli 31. nedelju (iako u startu kasnimo zbog neredovnih menstruacija jednu nedelju)

Ja nisam imala glavobolje ovih dana, mada sam inače tip koga glava baš često boli i pre i sad, ali je krenulo grlo i nos da me stežu, pa nisam sigurna da li je prehlada ili je neka alergija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene ciscenje opusta i to volim a kuvanje :wacko: sto se mora mora se :D mm bi da mi pomaze ali ja ne dajem :lol: jer Boze moj niko ne zna kao ja :lol: sta da radim kad sam picajzla :D

merima, svejedno i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.