Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

dobro nam dosao martin! cestitam oddie, a mami zelim brz oporavak i da sto pre budete svi zajedno.

pretprosle noci sam ispisala veliki post, ali mi ga je bebac pojeo. smrc.

uglavnom, bila sam prekjuce na uz. bebson ima oko 2kg i jedini komentar dr, bio je: uuu koliki testisi. prvo mi je bilo smesno, a posle sam se pitala da li je to ok, pa zakljucila da valjda jeste, ako dr ne kaze drugacije, kad je vec videla.

crnatackice, ne verujem da ces imati problema sa dojenjem. zapravo, nema za sada vidljivog razloga, bradavice ti nisu uvucene, a velicina grudi nema bas nikakve veze sa mogucnoscu dojenja. za proizvodnju mleka su zaduzene mlecne zlezde. opusti se i sacekaj da bebac dodje, videces da vecina stvari ide spontano i prirodno. dobro je sto se informises ranije, tako ces znati  sta mozes da ocekujes i gde da se obratis za pomoc ako bude potrebna.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Oddie!

Nisam dugo svracala kod vas, zakucalabna drugoj temi jer sam se o jadu zabavila sa dojenjem. Svratim ovde da vidim sta ima i ko se porodio, kad i ovde dojenje :)

Moja jedina preporuka je nikako ne odustajati i nikako ne uvoditi ad odmah na pocetku jer je to, po mom iskustvu pakt sa djavolom koji je kasnije tesko raskinuti. Devojke su u pravu, treba znati kome se obratiti za pomoc ako ne ide "k'o podmazano". Los savet, pa iako je iz najbolje namere, je ipak los saveti ne donosi dobro. Ja sam u kontaktu sa Terezom i nadam se da izgurati i da cemo se vratiti na siku.

Jos jedna stvar, licno moje misljenje, je da napredak medicine i nije prijatelj dojenja. Mnogo toga je cista statistika na osnovu koje nam lekari namecu neke norme koje samo (bar meni) nabijaju pritisak i cine da osecamo da ono sto je prirodno nije dovoljno. Da sam znala ono sto sad znam zadovoljila bih se time sto moja beba od moje sike napreduje i to u prvih 10-ak dana, a ne bih se brinula sto po nekoj tamo normi ne napreduje dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oddie, cestitke! Mami da sto brze prodje period oporavka!

O dojenju necu jos da mozgam. Kontam da cu se snaci bolje nego prvi put. Al opet, da smo zivi i zdravi, ima jos vremena do tad.

 

MatroNadja, Bubu 2 i Oddie volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dugacak dan, bas dugacak. :D

Martin je dosao u 15:15 i ima 3400 i 51 cm, i ima tatu koji ne zna gde se nalazi, druzili smo se danas, jer mi onaj prolaz od sale ka pedijatriji nikako nije bio dovoljan, pa smo se posle usunjali na upoznavanje. Mama se polako oporavlja, grogi je i sve je boli, valjda ce mi sutra dati da je vidim.

cestitke Oddie! uzivajte i mazite se savasim najlepsim bicem na svetu!! :wub:

Oddie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto se tice dojenja,ja recimo ni sekund nisam razmisljala da li cu moci, na sve sam mislila ali na to ne..doduse to je moja mantra- ono o cemu ne razmisljam uvek nekako dodje na svoje..hvala babicama iz porodilista koje su je stavile odmah na dojku!! jedino sam se brinula, a brinem i sad( ne vredi- mama je mama) da nije slucajno jos gladna..

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oddie cestotqmo nek ste zivi i zdravi :wub: uzivajte 

Sto se dojenja tice da dam i ja svoj komentar. Sto kaze Nadja velicina sika nema veze, drugo svaka majka ima dovoljno mleka to je proces ponude i potraznje. Sto beba vise siki i cesce vise se mleka stvara zato ne posezite za ad mlekom vec sto cesce na siku. Trece vestacke bradavice su glupost ziva ja se uverila vise mi se bradavice iziritirale od njih. Ako su bradavice uvicene beba ce to da sredi izvuce ona bez brige ;) . Ja sam se bas patilq sa dojenjem sa V prva dva mes dok sam skontala ja pa beba ali poslw je bila milina i sikili smo do 1.5 god veoma uspesno :D sto kazu predivan osecaj. Bradavice mazati lanolinom cesto da se ne suse i pucaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uco, sve se slazem s tobom, jedino ne bih odmah za lanolinom posezala...prvo videti da li ide bez njega, a ako se koza susi, probati po malo...meni su se grudi od njega osule, sve su bile crvene...mada vidim da se mahom svi kunu u lanolin...uglavnom, meni je bilo dovoljno da sto vise luftiram sike :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da i luftiranje sika je super. Namazes posle dojenja malo sa svojim mlekom bradavice i susi :D ja sam odma od porodilista koristila lanolin cak i komprese Mulimam jer malisan nije znao da uhvati a ja nisam znala lepo da ga postavim pa mi vec tamo buknule bradavice tako da sam morala. Sad ce mi milion puta biti lakse jer znam kako i sta da radim. :) 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam nakon ovih vasih saveta resila da unapred namazem lanolin.. Sve sam peocitala cemu sluzi i mislim da je to dobro za mene.. Imam izuzetno suvu kozu svuda pa mi se cak i bradavice perutaju..koliko sam procitala ako namazem koji put pre porodjaja ne moze da skodi.. Nadam se da nece biti nikakvih problema oko toga..sad trenutno mi je glavna briga da mi se bebac rodi ziv i zdrav <3 

I jos nesto, meni doktorka nije dala uput za porodiliste iako sam usla u deveti bas taj dan kad sam kod nje bila.. Sta ako sutra krene porodjaj a ja bez uputa?! O.o 

Izmenjeno od strane Crnatackica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nakon ovih vasih saveta resila da unapred namazem lanolin.. Sve sam peocitala cemu sluzi i mislim da je to dobro za mene.. Imam izuzetno suvu kozu svuda pa mi se cak i bradavice perutaju..koliko sam procitala ako namazem koji put pre porodjaja ne moze da skodi.. Nadam se da nece biti nikakvih problema oko toga..sad trenutno mi je glavna briga da mi se bebac rodi ziv i zdrav <3 

I jos nesto, meni doktorka nije dala uput za porodiliste iako sam usla u deveti bas taj dan kad sam kod nje bila.. Sta ako sutra krene porodjaj a ja bez uputa?! O.o 

Kod nas uput daju kad krene porodjaj teeek ili ako predjes termin pa da te prime na odeljenje pre toga ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm. Ja sam trazila uput. I dobro je da jesam jer je porodjaj krenuo u dvanaest sati nocu. Nije se dr setila sama da mi da. Ja sam doduse imala i neku budalu a ne dr. Cim sam se porodila sam promenila lekara :P i da nemas. Nece ti niko usred porodjaja reci da,se vrstus po uput.

Inace,spominjala si da imas tetovaze,imas li nesto po sredini ledja odnosno duz kicme? Jer ako imas na sredini gde ide epidural,neces ga dobiti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hm. Ja sam trazila uput. I dobro je da jesam jer je porodjaj krenuo u dvanaest sati nocu. Nije se dr setila sama da mi da. Ja sam doduse imala i neku budalu a ne dr. Cim sam se porodila sam promenila lekara :P i da nemas. Nece ti niko usred porodjaja reci da,se vrstus po uput.

Inace,spominjala si da imas tetovaze,imas li nesto po sredini ledja odnosno duz kicme? Jer ako imas na sredini gde ide epidural,neces ga dobiti :(

Ja trudnocu vodim u frontu al u domu zdravlja uzimam sve upute i cuda..a ta u domu zdravlja je klimaktericna baba..cak i kad mi ovi iz fronta traze neke analize ona nekad nece da mi da uput nego mi da onda kad ona hoce..sujeta valjda.. Ja cu joj sl put traziti uput necu da cekam da se ona seti! 

Imam tattoo na ledjima prilicno veliki..ali je u gornjem delu ledja pa do polovine.. Epidural se valjda daje u donjem delu a tu nemam..valjda im nece smetati.. Btw i za taj epidural sam pitala u domu zdravlja da mi da sta treba od anaiza da uradim i kaze to cemo pred porođaj.. Mislim se ookeeeej odkud ti znas kad ce to tacno biti pa da tad radim... Bas su bezobrazni uvek se iznerviram kad pomenem doktore..uff

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam dobila uput kad sam usla u deveti..ali dobro to zaista zavisi od doktora do doktora,moja je uvek sve na vreme radila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Crnatackica kad ti je termin?

Po bebcu i ostalim online kalkulatorima termin mi je 5.5.2017 a po ovima u frontu 7.5.2017 :) Mada vec sam negde napisala po mojim proracunima zatrudnela sam pre proslednje menstruacije sto potrvrdjuje i vrednost beta hcg s pocetka trudnoce a kasnije preko ultrazvuka non stop je beba desetak dana naprednija (tacno onoliko koliko i ja mislim da jeste)..

Smem u opkladu da ce da porani tacno toliko u odnosu na njihovo racunanje :D 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kateter ide u visini malo iznad pupka otprilike. Nije bas dole na krstima i to. Vise je ka sredini ledja. Ja sam se u frontu poradjala sad u januaru i bila je devojka sa ogromnim zmajem preko celih ledja i nisu mogli da joj daju jer postoji rizik da se mastilo pomesa sa durom a to nije dobro. Ja sam imala konsultacije za epidural u 38oj nedelji. Raspitaj se u frontu. Jer treba da imas potpisan pristanak anesteziologa da smes epidural da primis. To ide na osnovu krvne slike i konsultacije sa anesteziologom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tackicca pa oni verovatno misle jos mi je rano da razmisljam o epiduralu..eto ti si isla u 38oj a ja jos nisam stigla dotle.. Po tvom opisu ipak mislim da nece biti problema s tetovazom iznad je ona..recimo ispod grudi u toj liniji (mozda malo nize)..

Kako si prosla u frontu..onako generalni utisak..sta bi izdvojila kao plus i kao minus..? I nemoj da se smejes na ovo pitanje al citam da treba odmah sa sobom u onu torbu da spakujem vodu jer te posle porođaja teraju da pijes a ne mozes sa cesme..pa me zanima jel to istina? Ja spakovah torbu ali vodu mi glupo da vicem na porodjaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh ajde pisacubti u pp. Posto imam roman da ispisem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nam Ane nesto :unsure: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drustvo, jel nas primate? :D 

Danas bila po papire sa komisije. Kod njih vise ne treba da idem, porodiljsko se otvara od 10.juna. Prepone i dalje bole posle setnje<_<. Jutros isli za Vaskrs da kupimo pokloncice za L i bracu, doruckovali, rasirila ves i ja do sad leskarila, a L se igrao na dvoristu. Idem sad rucak da spremam, taman ce i mm sa posla jos malo. Kako ste nam vi, sta se radi kod vas ovih dana?

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jutros isla da podignem rezultate KS i urina, opet ocajni

Hemoglobin 111, a imam jos dva meseca,ajooj:(Urin ok, 

Glukoza 4,7, nije bas i da je sjajno, ocekivala sam manje, obziom da sam na dijeti za gestacijski d.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina i meni je hgb 117. Ni to nije sjajno, a jos 3 meseca do termina. Ceo vikend sam samo guglala i gledala cime da ga povecam. Pa pravila spanac, samo sa belim lukom i uljem, pa pecurke...Jaja inace jedem za dorucak...rendala cveklu, jabuku i sargarepu, dodala med i limun...nadam se da ce koristiti. A dobro, secer ti je ok. Bolje tako nego da ti je bas spao. Bar znas da ga kontrolises ishranom i drzis na normalnoj vrednosti.  A jesi dobila nesto da pijes za hgb?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijem samo oligovit za trudnice koji ima 30mg gvozdja, ne znam sta vise da uzmem, a da bude jace, a da mi nije muka.Cveklu jedem, ali sam se zeznula pa jela u salati sa pavlakom, a to ima kalcijuma, pa sam ponistila gvozdje sto sam unela.Ma bolje biti nece, samo bas ne mora da padne ispod 105-110. Cekam briseve u petak, a UZ imam tek 25.04, tada cu da pitam doktora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno Cipelicka upadaj :babymommy::baby:

Za gvozdje vam je super i proso da jedete i socivo, koprivu, svo crveno i zeleno voce i povrce, zumance. Meni je do sad hemoglobin i gvozdje bili vise nego odlicni e sad verovatno cu na sl.kontroli za mesec dana opet da proveravam. 

Kod nas danima bila kisa a i malisan bolestan pa smo prelezali bukvalno. Danas je dobro a i lepo je vreme pa mozemo u skitnju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.