Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jeste da ono i kukas tu i tamo (kako ko, zavisno od trudnoce) te ne mozes spavati, te grcevi, nekom i gorusica, kako koga i sta zadesi. Ali prodje sve to. Kukala sam jer mi nekako sporo vreme prolazilo a kako je odmicalo vreme cinilo mi se da je proletelo. Evo i ovih 7,5 meseci mi prolete sa ovim misem malim. Sve prodje brzo :babycrib:

Bubu 2, MatroNadja i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je posle uzimanja briseva u devetom mesecu bilo to, to je sluzni cep. Posle nedelju dana mi pukao vodenjak i porodila se u 38.nedelji. Kumi mojoj je dan pred porodjaj ispao. Tako da, meni to deluje da se ti uskoro selis u caskanje bebica. :)

miliccam i Ana87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

ne plasite me, ne sme da mi krene do petka, tad mi se muz vraca sa sluzbenog puta :D nema vise braonkastog danas, sigurno je od pregleda, jer se bas namucila da napipa grlic pa nije bilo bas prijatno :)  ne verujem da je sluzni cep, bas je maaalo bilo na papiru samo kad se obrisem, a nigde sluzi nema, a i polakoooo, jos 20 danaaa do termina... a i kad me je pregledala rekla je da je skroz zatvoren i zabacen grlic... 

Izmenjeno od strane Ana87
MatroNadja i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MatroNadja ne plasi me, ne sme da mi krene do petka, tad mi se muz vraca sa sluzbenog puta :D nema vise braonkastog danas, sigurno je od pregleda, jer se bas namucila da napipa grlic pa nije bilo bas prijatno :) 

pa to i da krene sad, ne znaci da bi se do petka sigurno zavrsilo :D

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi su izgledi da je sutra carski, moram da priznam da sada i mene pocinje da drma neka panika :D

Na poslednjem UZ su guzeljana procenili na 3600 grama, e, koliko je to tacno ne znam obzirom na to da su ostalim trudnicama dali manje tezine nego sto su one imale na poslednjim merenjima, jedino kod nas neki pomak u plus. Definitivno razlicite masine, razlicite formule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamice, opet ja sa pitanjem :)

Da li ste imale problema sa bolom u pubicnoj kosti? Mene je to boluckalo jos od 5. meseca, ali sad vec pocinje onako fino da boli. I pre je bol bio vise sa desne strane, a sad je sa obe. Ako nesto malo vise uradim po kuci ili duze setam bas ume da me zaboli.

Da li je to normalno i moze li da utice na porodjaj ili bebu na neki nacin?

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve je to normalno

,beba siri karlicu glavicom polako.... Ne brini se. A Oddie meni je mali bio procenjen na 3600 a rodio se sa 3000 okruglo,dok je mojoj sestri bebac procenjen na 3700 a rodio se sa 4700. Na uz je jedino bitna duzina femura i obim glave i stomaka. Tu se vidi prosek. Ali tri lekara mogu da gledaju i tri razlicite stvari da ti kazu. 4d uz je najpouzdaniji i najtacniji

merima, Chipsym i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, od jutros opet braonkast sekret, a na papiru nesto nalik na komad sluzavog cepa, ali velicine badema od prilike, prosarano braon koncicima... jel to to? Nije veliko ali po opisu bih rekla da je to... nemam nikakve bolove niti kontrakcije...

Sve mislim da je preksinoc ona pregledom grlica podstakla da polako pocne da se otvara... mislim, ako sexom moze da se nadrazi i pokrene porodjaj, onda moze i pregledom jer mi je bas dosta cackala unutra dok je napipala grlic... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tako je i meni, al kazem posle nedelju dana mi je pukao vodenjak do tad nikakvi simptomi pocetka porodjaja. Cak ni to jutro kad mi je pukao vodenjak nisam imala pojma da cu se taj dan poroditi. Eto sacekace beba tatu sa puta :)

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, od jutros opet braonkast sekret, a na papiru nesto nalik na komad sluzavog cepa, ali velicine badema od prilike, prosarano braon koncicima... jel to to? Nije veliko ali po opisu bih rekla da je to... nemam nikakve bolove niti kontrakcije...

Sve mislim da je preksinoc ona pregledom grlica podstakla da polako pocne da se otvara... mislim, ako sexom moze da se nadrazi i pokrene porodjaj, onda moze i pregledom jer mi je bas dosta cackala unutra dok je napipala grlic... 

Ana to je najverovatnije to tako je i meni izgedalo...kad ti je bes termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima termin mi je 25.april :) preksinoc na pregledu grlic bio skroz zatvoren i zabacen (prenosim reci dr-a), ali mozda ga je aktivirao taj pregled... pa, sta da mu radim, kako bude, bitno da sam ja spremna, sto se mene tice nemam nista protiv da krene uskoro :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Normalno je,nista posebno,ne brini. Joj kad se setim toga :D <3

Uf pa bogami to grebuckanje nije prijatno, jos kad pridodam sve ostalo sto me muci i boli katastrofa.. Zadnjih dana sam uzasno neraspolozena i mrzovoljna..jedva cekam da se sve ovo zavrsi.. Pitam se jesam li samo ja razmazena il nesposobna pa mi ovo tesko pada ili su svi kukali.. Svim zenama treba orden dati koje ovo prezive! :( 

@Tackicca znam da nije ovde tema al cisto informativno..jesu li tvojoj bebici poceli grcevi i ako jesu kad? 

Izmenjeno od strane Crnatackica
Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf pa bogami to grebuckanje nije prijatno, jos kad pridodam sve ostalo sto me muci i boli katastrofa.. Zadnjih dana sam uzasno neraspolozena i mrzovoljna..jedva cekam da se sve ovo zavrsi.. Pitam se jesam li samo ja razmazena il nesposobna pa mi ovo tesko pada ili su svi kukali.. Svim zenama treba orden dati koje ovo prezive! :( 

@Tackicca znam da nije ovde tema al cisto informativno..jesu li tvojoj bebici poceli grcevi i ako jesu kad? 

on je imao grceve celih tri dana dok ja nisam regulisala ishranu. I to trece ndelje otprilike. Sad se desi ppnekad ali ga raspovijem (mi koristimo pamucne pelene) i onda mu uradim masazu stomaka i vezbice za razbijanje gasova i za prduckanje,on se isprducka i gotovo.

 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

on je imao grceve celih tri dana dok ja nisam regulisala ishranu. I to trece ndelje otprilike. Sad se desi ppnekad ali ga raspovijem (mi koristimo pamucne pelene) i onda mu uradim masazu stomaka i vezbice za razbijanje gasova i za prduckanje,on se isprducka i gotovo.

 

Hahahha dusa mala :D  Hvala za info..cula sam da te vezbice i masaza puno znace..cak sam na youtube gledala razne snimke kako treba..nadam se da ce i nama to da upali i da necemo imati problema ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vise se informisi za pravilno dojenje. i obavezno kontaktiraj Terezu,savetnicu za dojenje i poseti stranicu superbeba.com

Ja sam najvise o dojenju citala ali i dalje mi je trebala pomoc i jos uveki treba. Savetujem se cak sa jednom zenom iz US i njeni saveti su mi mnogo znacili

Crnatackica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vise se informisi za pravilno dojenje. i obavezno kontaktiraj Terezu,savetnicu za dojenje i poseti stranicu superbeba.com

Ja sam najvise o dojenju citala ali i dalje mi je trebala pomoc i jos uveki treba. Savetujem se cak sa jednom zenom iz US i njeni saveti su mi mnogo znacili

Ko je Tereza? Ovde na sajtu neko ili? Ja sam se opremila pumpicom, vestackim bradavicama, onom kremom za bradavice..samo mi tehnika treba :D Valjda nije toliko komplikovano :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko je Tereza? Ovde na sajtu neko ili? Ja sam se opremila pumpicom, vestackim bradavicama, onom kremom za bradavice..samo mi tehnika treba :D Valjda nije toliko komplikovano :)

pocni bez svega toga, samo nakaci bebu kako ti najpriodnije deluje pa vidi da li tako ide, a tek ako ne ide, kontaktiraj terezu kis miljkovic na fejsu, ona je mnogima pomogla.

Tackicca i Crnatackica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pocni bez svega toga, samo nakaci bebu kako ti najpriodnije deluje pa vidi da li tako ide, a tek ako ne ide, kontaktiraj terezu kis miljkovic na fejsu, ona je mnogima pomogla.

Aha! Hvalaaaa :) Tako ce i biti!

Tackicca i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da zaobidjes silikonske,bolece,bice rana bice svega ali posle mesec dana kad beba ojaca i nauci da sisa lepo bice super. Mene je lanolin spasio ,uramicu ga. Da Tereza Kis Miljkovic na fejsu. Lepo ti je Nadja rekla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da zaobidjes silikonske,bolece,bice rana bice svega ali posle mesec dana kad beba ojaca i nauci da sisa lepo bice super. Mene je lanolin spasio ,uramicu ga. Da Tereza Kis Miljkovic na fejsu. Lepo ti je Nadja rekla

ne mora da bude nicega od svega toga, meni je oba puta sve teklo glatko a nista se nisam posebno informisala...ne treba se plasiti dojenja, ali je dobro znati ko moze da pomogne ako zapne.

Tackicca, macka maza i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se vala informisala i opet se mucila ali zbig mojih grudi. Velike,a brafavice uvucene,i sad se sve razvrljave ako beba pusti siku vise ne moze da uhvati i belaj. Odnosno tako je bilo dok nije ojacao. Sad uzivam u dojenju. I nista lepse nema nego kad sisa pa te pogleda pravo u oci sa onim sjajem u ocima. Ma naboj srece ljubavi i svega . Jako jedinstven i lep osecaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su grudi bas male skoro sam pa ravna..sad su porasle al jedino sto me brine jeste da li ce tu biti mleka..volela bih da dojim.. A bradavice sta znam izgledaju normalno.. Valjda necu imati problema s tim.. U trudnoći sam se dosta namucila sa brdo problema sad samo jedva cekam da bebac izadje..cini mi se onda cu sve lako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dugacak dan, bas dugacak. :D

Martin je dosao u 15:15 i ima 3400 i 51 cm, i ima tatu koji ne zna gde se nalazi, druzili smo se danas, jer mi onaj prolaz od sale ka pedijatriji nikako nije bio dovoljan, pa smo se posle usunjali na upoznavanje. Mama se polako oporavlja, grogi je i sve je boli, valjda ce mi sutra dati da je vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oddie cestitke! :)

Brz oporavak mami. 

Oddie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su grudi bas male skoro sam pa ravna..sad su porasle al jedino sto me brine jeste da li ce tu biti mleka..volela bih da dojim.. A bradavice sta znam izgledaju normalno.. Valjda necu imati problema s tim.. U trudnoći sam se dosta namucila sa brdo problema sad samo jedva cekam da bebac izadje..cini mi se onda cu sve lako :D

velicina grudi bas nema veze, znam zene sa minijaturnim sikama koje su uspesno i dugo dojile...

Dugacak dan, bas dugacak. :D

Martin je dosao u 15:15 i ima 3400 i 51 cm, i ima tatu koji ne zna gde se nalazi, druzili smo se danas, jer mi onaj prolaz od sale ka pedijatriji nikako nije bio dovoljan, pa smo se posle usunjali na upoznavanje. Mama se polako oporavlja, grogi je i sve je boli, valjda ce mi sutra dati da je vidim.

cestitke! Sve najlepse, necete vi jos dugo doci sebi :)

Tackicca, svejedno i Oddie volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.