Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Samo da mahnem trudnicama! :babymommy:

Ana pa ti ces uskoro... :D

Ana87 i učiteljica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nađa, koliko si se ugojila u ovoj trudnoći? Manje ili više nego u prošlim?

 

pa trend mi je kao u prvoj, kada sam nabacila oko 25...u drugoj sam dobila manje, ali zato sto sam vec krenula s viskom, pa sam oba puta na porodjaj otisla sa istom kilazom-102 kg :o pre mesec dana sam bila na oko +10, otad se nisam merila jer mi ne radi vaga :) 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana tebi se bas priblizilo :wub: 

Nadja javljaj kako prosao pregled. Meni sutra ujutro redovna kontrola jedva cekam. A za kile ne spominji. Usla sam u ovu trudnocu sa 5 kg vise nego u prosloj i nabacila do sad valjda 13,14 kg. Sva se tako osecam tesko, kilavo. Krecem se poprilicno ali mislim da mi to nije nesto dosta da bih bila u kondiciji. Taman cemo se poroditi do leta i na leto biti bucke :lol: mada meni sad i stomak veci i sike nego sa V.

MatroNadja, macka maza i Ana87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slatka mala bacvica primljena u Visegradsku. Jao koliko sam se uprpio :D ne smedoh da pokazem, sreca na ovom nasem birokratskom ludilu, u celoj guzvi oko prijema, nemanja, imanja, kreveta se nije imalo vremena za tu nekio tugovanje, samo: "E, ima krevet, aj cao..." :D 

Sad cekanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nađa, ako ti je za utehu, ja sam sa 104 otišla na prvi porođaj. 

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam usla sa viskom kg, nekih 7 sam imala vise nego na pocetku prve trudnoce. A do sad sam se ugojila 5-6. Mog dr to ne interesuje, rekao je da mogu do 15 da nikom ne smeta, ni bebi ni meni, a sve preko koliko bi meni bilo tesko, bebi bi bilo teze. A znam da drugi dr tako riba za kg da se zene zive isprepadaju i pre pregleda. 

Oddie da sto pre prodje, da javis lepe vesti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malopre smo se culi, krevet u koji je jedva smestise ipak ne ide u paketu sa jastukom :D

Devojke, vi ste divovi, sta sve izgurate a svi su protiv vas.

Ana87, MatroNadja i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nađa, ako ti je za utehu, ja sam sa 104 otišla na prvi porođaj. 

jeste mi za utehu :D grozna sam, znam...

Chipsym, Bubu 2 i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oddie drzimo fige :wub:

Meni za kg je ok 15 kg ali tu do 18 ok moze da prodje. Preko toga mi puno. 

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oddie, prvo nama da javis. :)

ne brini, bice sve ok, tebe nece nista da boli. ;)

 

MatroNadja i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da se pohvalim danas smo bili na ultrazvuku i imamo 3200 :) Veliki moj decko :) Doktorka kaze da primam progesteron i da uzimam utrogestan sve do 18og al meni to tako dalekoooo..kaze da ne bi valjalo ranije da se porodim.. Nikako da docekam taj dan..a kako se blizi sve bih radije da oni mene na carski i ja se probudim kad ono bebaaaa :D no, izgleda nista od toga i to mi danas rece..beba je lepo okrenuta za prirodni porodjaj..bolje da mi nije rekla bar da se nadam jos :D

MatroNadja, učiteljica i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da se pohvalim danas smo bili na ultrazvuku i imamo 3200 :) Veliki moj decko :) Doktorka kaze da primam progesteron i da uzimam utrogestan sve do 18og al meni to tako dalekoooo..kaze da ne bi valjalo ranije da se porodim.. Nikako da docekam taj dan..a kako se blizi sve bih radije da oni mene na carski i ja se probudim kad ono bebaaaa :D no, izgleda nista od toga i to mi danas rece..beba je lepo okrenuta za prirodni porodjaj..bolje da mi nije rekla bar da se nadam jos :D

Luckasta si. :lol:Pa ne moze da se poredi oporavak posle carskog i prirodnog. Ja sam imala strah da cu morati na  carski, zbog dioptrije. Medjutim ocni mi je rekla da nema nikakvih problema da se porodim prirodno, da je sve ok. Ne kazem da je strasan, al ako mogu da biram, uvek prirodan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malopre smo se culi, krevet u koji je jedva smestise ipak ne ide u paketu sa jastukom :D

Devojke, vi ste divovi, sta sve izgurate a svi su protiv vas.

slazem se da sam div, eno izmerise mi preko 95 kg danas :D doduse, pohvalio me dr jer sam za mesec dana dobila samo 2 kg, a dosad je za mesec bilo i 3,4... 

bebana nam je ssuper, dr potvrdio ono sto sam i sumnjala- ono prosle nedelje sto mi je par dana bilo jako lose i bolelo me dole, to je zato sto se namestala u polozaj za porodjaj, i sad je napokon spremna :) a vec sam se plasila da ce ostati poprecno pa da cu morati na carski, ovako je bolje.

macka maza, Cipelic, majat i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste devojke, priblizilo se, jos 22 dana do termina :) cela trudnoca mi je bas lagano i brzo prosla (ako ne racunam ono svakodnevno povracanje duse do sredine 4.meseca), pa se nadam da ce i porodjaj biti kako treba... ja sam se merila pre dva dana i sada sam na +16kg (ukupno 90 :D ) i prezadovoljna sam moram da priznam, jer sam ocekivala da bude mnogo vise...

Zadnja dva dana se nesto desava u stomaku, osecam da se telo polako priprema, ali mislim da je jos rano, ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Nadjaaa spremna je dusica lepa. Sta kazu koliko je sad teska?

Sad ce i to Ana jos malo svakako si u terminu. :wub: 

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Nadjaaa spremna je dusica lepa. Sta kazu koliko je sad teska?

Sad ce i to Ana jos malo svakako si u terminu. :wub: 

oko 1700...bice ona velika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oko 1700...bice ona velika :)

opala super velika devojka :)

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila na kontroli sve ok. Malo me zbrzala. <_< bebac oko 1200/1300 g   , bata je opet potvrdila. Videla sam mu lepo lice mali prćko. Glavicom je na dole. Utrogestan jos dve ned ali po jednan od 200mg i posle ne treba vise. Ja cu na sl.kontrolu 9.maja to je za 5 ned jer cu tad da mi otvori i porodiljsko. Malo mi pritisak varirao ali ja sve mislim da je od tog pentranja do njih tamo gore na trecem su spratu pa rekla kao sestra da jedem neslano i kao sestra komentarisala dok lekar nije nista za kilazu <_< 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutroo cure

Kako ste,kako podnosite promene vremena?Ja evo posle duzeg vremena pijem kafu...dok mi deca spavaju.Beba se rita,kod dr idem da ctg od sada krajem aprila startujem.Priblizava se polako.Kupila sam za sada samo spavacicu....mada ih imam dve,ali njih nikad dosta.Posle Uskrsa krecem ostalo da kupujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja planiram da krenem sa pripremanjem lagano kad udjem u 8.mes za nedelju i po dana. Treba i ja jos jednu spavacicu da dokupim :D ok mi je ovo malo zahladjenje ali je dosta i sparno pa ne znas ni kako da se obuces za napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske jel vam se desavalo da osecate grebuckanje dole..msm ko da beba grebucka dole grlić il sta već..? To osecam vec par meseci ali sad u devetom mnogo česšće tipa svaki dan.. Pomenula sam doktorki ali kao da me nije cula il ko da je nevažno pa nije nista ni prokomentarisala.. 

P.S. Vidim da pisete o kilazi..ja sam nabila 18 kg do devetog...stidim se same sebe na sta licim..drugi me tese da sam super al znam da me vole i lazu :D 

Tackicca i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno je,nista posebno,ne brini. Joj kad se setim toga :D <3

Crnatackica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Joj kad pricate o promeni vremena i pritisku, ja juce otisla u Dom Zdravlja na ctg, izmere mi pritisak posle ctga kao i uvek, kad on 160/80 (inace u trudnoci mi je bio uglavnom 140/70, pre trudnoce ne znam,nisam merila), pa kad napravise frku, da li mi je lose, da li me boli glava, da li mi se vrti, a meni nista, sve super... odmah uput za porodiliste, pa da me tamo pregledaju... ja odem uvece u porodiliste, dezurni lekar me pregleda detaljno na UZ, ctg i ginekoloski  kaze sve super... grlic skroz zatvoren, bebac dobro, i to je to... ovaj dr iz doma zdravlja kaze da pijem metildopu a ovaj sto idem kod njega privatno sto ce da me poradja kaze da ne pijem nikako, jer mi je posle pritisak bio sasvim normalan, to je samo trenutno skocio malo zbog neceg, ali kaze donji da pratim samo da ne ode preko 90... i tako me ovi iz doma zdravlja samo uspanicise... 

P.S.posle pregleda grlica rukom sinoc sam imala malo braonkastog sekteta, danas vec ne, citala sam da se to desava prilikom pregleda grlica, da nesto zakace rukom posto je sve unutra sada osetljivo, jel vam se desavalo? Meni je ovo bio prvi pregled grlica u trudnoci tako ginekoloski

Izmenjeno od strane Ana87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj kad pricate o promeni vremena i pritisku, ja juce otisla u Dom Zdravlja na ctg, izmere mi pritisak posle ctga kao i uvek, kad on 160/80 (inace u trudnoci mi je bio uglavnom 140/70, pre trudnoce ne znam,nisam merila), pa kad napravise frku, da li mi je lose, da li me boli glava, da li mi se vrti, a meni nista, sve super... odmah uput za porodiliste, pa da me tamo pregledaju... ja odem uvece u porodiliste, dezurni lekar me pregleda detaljno na UZ, ctg i ginekoloski  kaze sve super... grlic skroz zatvoren, bebac dobro, i to je to... ovaj dr iz doma zdravlja kaze da pijem metildopu a ovaj sto idem kod njega privatno sto ce da me poradja kaze da ne pijem nikako, jer mi je posle pritisak bio sasvim normalan, to je samo trenutno skocio malo zbog neceg, ali kaze donji da pratim samo da ne ode preko 90... i tako me ovi iz doma zdravlja samo uspanicise... 

P.S.posle pregleda grlica rukom sinoc sam imala malo braonkastog sekteta, danas vec ne, citala sam da se to desava prilikom pregleda grlica, da nesto zakace rukom posto je sve unutra sada osetljivo, jel vam se desavalo? Meni je ovo bio prvi pregled grlica u trudnoci tako ginekoloski

moze biti da si imala kontraciju, meni se to jednom desilo a inace patim od niskog pritiska...mada bi i med osoblje moralo da zna za tu mogucnost. A za to braonkasto...meni je tako krenuo prvi porodjaj...

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.