Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Mi smo malo pre Ane, a kako izgleda bice i malo pre termina :)

 

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mene, da se prijavim u treci, sa malim kasnjenjem. nema se vremena. :)

i ja jedva cekam da se porodim. meni su trudnoce bile lake i tek u devetom mesecu osetim poneku "car" drugog stanja. cini mi se da sam sad daleko nestrpljivija da se porodim, iako sam i u prve dve trudnoce jedva cekala da upoznam ta mala cudesna stvorenja. 

mnadjo, moji su 3,5 i 2 godine stari. bice ludo i brzo kada dodje beba, mada ja zamisljam samo smirenost, opustenost i tisinu, kao sa njima sto je bilo. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno falis :wub: 

Meni definitivno ova trudnoca teze pada i sto kazes jedva cekam da se porodim i upoznam ovog drugog batu i tako muci me 1000 pitanja: kako ce da izgleda, dal ce da lici na starijeg batu, dal ce biti mirna beba, kako ce stariji bata da prihvati mladjeg....ma haos mi u glavi. I naravno kako ce sad porodjaj teci, dal ce biti teze i lakse :unsure: 

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ucoo :wub:

bice sve super. vecini bude laksi drugi porodjaj, pa nadaj se da ces biti u vecini. :)

meni je drugi bio tezi, ne mnogo, ali ipak... i opet ne znam kako ce sada biti. sto pitanja nam se mota po glavi. mene zanima kako ce mladji da prihvati bebu, za starijeg ne brinem.

ova dvojica ne lice medjusobno, mozda ce najmladji da bude njihov miks. sve cemo saznati, samo jos malo strpljenja. samo. :D

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos cure....

Svejedno treci bata:wub:

Meni je drugi bio tezi daleko puno...sad za treci ne brinem...mislim da ce biti bolji od drugog.I ja razmisljam da li ce trece moje dete imati moje oci...ili ipak ne.Haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je prvi porodjaj bas bio bolan i indukovan a sad se nadam da indukcije nece biti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je drugi bio hiljadu puta laksi, brzi, manje bolan, lepsi...doduse na drugom je i mm bio pored mene i bila sam u kadi i tako...nisu me sekli...samo neka mi i ovaj bude takav pa da opet odmah posle porodjaja trazim da jedem i to sedecki :D

učiteljica i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde malo da ozivimo temuuu :) ja kao vodeca na tronu sledecih mesec dana hahaha... bas cu da se nacekam :D 

Prvo da cestitam novim mamama koje su se porodile zadnjih dana, stizem i ja uskoro u nove temeee :) 

Bila sam na pregledu pre 5 dana, to je bilo 35+5, procenio je dr da imamo 2700g i da smo napredniji 7 dana po merama :) tako da izgleda da ce biti krupna devjcica, ne bih da licitiram ali mogla bi malo da postedi mamu na prodjaju i da se ne bacaka sa tim gramima toliko s obzirom da je devojcica :D 

Pokupih sve upute za analize koje trebam da odradim... @Vuciguraj kakvo je stanje u higijenskom, jel blagi uzas od NEhigijene kad ti uzimaju vaginalne briseve? Tako sam cula a tako mi i izgleda kad udjem tamo... predpostavljam da si i ti tamo radila sve one analize za porodjaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nista posebno Ana,kao i svuda,mislim,ne znam kakve uslove ocekujes :D Meni je jedino bzv sto su dva ginekoloska stola jedan pored drugog,paravan jeste izmedju,ali moras da prodjes pored raskrecene zene da bi stigla do onog daljeg...Ponesi cetiri cstapica za bris i plasticni spekulum obavezno,nemaju.

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana :wub: samo nek devojka raste dusa lepa :)

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Vuciguraj ocekujem najgore uslove, kakve bih inace ocekivala, samo da me ne zaraze sa necim pa se tako nadam samo da menjaju papir na stolici na kome lezis i rukavice za svaku zenu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne brigaj,pa nije bas tako strasno :D Papir sigurno menjaju,a nisam ni obratila paznju na rukavice...Mislim da ne d

odiruju rukama,gurnu spekulum i uzmu briseve...A da te zaraze nece,celu trudnocu sam tamo radila beiseve i uvek su bili sterilini...

Ako tako panicis sada oko "kigijene" slognuces se u porodilistu ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej hej! Sta ima, zenske? Ja vec par dana imam kontrakcije, bas me umaraju. A taman sam se ponadala da cu ih izbeci ovaj put...budem na nogama 5 minuta i moram da.legnem...danas sam vodala cerku do lekara pa na neko snimanje, i sve je to u krugu 500 m od kuce ali kad smo se vratile, ja sam bila toliko izmrcvarena da sam rekla deci da se snadju za rucak (sto su one oberucke prihvatile i najele se sladoleda i bombona :D) i posle ceo dan provela u krevetu. Jedva sam i sudove u masinu slozila, ali mi bilo zao bas da docekaju mm-a, stoje jos od juce-prekjuce... Nesto sam nacula da od zdravstvenog moze da se dobije neka novcana pomoc za ispomoc u kuci ako dr napise potvrdu da zbog trudnoce ne mozes da se saginjes i slicno, moram da se raspitam za to, bas bi mi prijalo da mi bar jednom nedeljno dodje zena da malo pospremi. Inace cini mi se da se beba okrenula, kao da je osetim tu izmedju rebara, kontam da je ne bih tu osetila da i dalje lezi poprecno...

macka maza, majat i učiteljica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a i moram nesto da vam priznam...jako mi se keksa :D nije mi zabranjeno ali mi vec deluje neizvodljivo...osim toga sto sam ogromna i jedva pokretna, ovaj moj vec u 21h hrce tako da mi ostaje samo da o tome sanjam, sto i radim svaku noc :D

učiteljica, Bubu 2 i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odmaraj Nadjo. Tako se ja preforsirala i onda haos kontrakcije me ubise. Mada i ja se sad umaram brzo. Jao kad ce jun :D 

Sto se okretanja tice vrlo verovatno ali okrecu se oni i okretace se jos. Meni 7.marta bila beba glavicom dole pa 13.karlicno a sad opet osetim stucanje dole i udarce nogama gore tako da je verovatno opet lepo postavljena. Moj malisan salto pravi non stop :lol: 

Bubu 2 i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a i moram nesto da vam priznam...jako mi se keksa :D nije mi zabranjeno ali mi vec deluje neizvodljivo...osim toga sto sam ogromna i jedva pokretna, ovaj moj vec u 21h hrce tako da mi ostaje samo da o tome sanjam, sto i radim svaku noc :D

:lol: ja vala i ne sanjam a u apstinenciji sam od starta :wacko: mada i nemam zelju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja do sada nisam imala kontrakcije ni nista nalik na njih, ali danas i sinoc mi nesto sve nelagodno u stomaku, kao da se steze malo... ali ne mogu da provalim da li se bebac isteze ili su pocele polako i meni da se javljaju... jel to bese normalno u 9.? Nista me ne boli, nego kao blago zatezanje... 

Danas u 4 idem na moj prvi ctg ;) taman cu i da pokupim rezultate krvi da vidim da li mi je beba ostavila neko krvno zrnce i za mene :D  pre 2 meseca sam maaalo otisla ispod granice... 

@Vuciguraj znaaam, cini mi se da ce mi to pasti teze od porodjaja... nisam neka princeza, daleko od toga, ali sam mnogo gadljiva i opterecena nehigijenom, muz me zeza da sam opsesivno kompulsivna... mozda je i u pravu ahahaha

merima i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana87, izvini, nisam ispratila, je l' tebi ovo prva trudnoca? Ja u prvoj nisam imala.pripremne, u drugoj jesam i evo sad ih opet imam...a nisam inace nesto narocito aktivna, pogotovo sad kad mi starija ide sama u skolu i vrava se kuci, a maloj je vrtic blizu pa nemam puno pesacenja...a da me vidite kako se gegam, majko mila...jednom nedeljno idem na bazen sa drugaricom, i to mi toliiikoo prijaaa.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MatroNadja prva mi je trudnoca :) nisam ih ni ja imala do sada (36.sam nedelja), pa zato ne znam da li su ovo sad sto osecam malo zatezanje one, ili sam se mozda samo malo preoptretila zadnjih dana, bila sam bas aktivna po ceo dan :)  danas cu da se smirim kuci, da perem nove bebece stvarcice i da odmaram... 

MatroNadja i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana nisam ni ja imala sa prvim detetom a sad imam od 7.mes mada se smirile hvala Bogu. Normalno je to. Priprema se telo za porodjaj ;)

Cipelic :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhhuuui...evo i nas...

Nadja kad se tebi nije keksalo:DSto je neizvodljivo...uvek se nadje poza za to.Heheeh.

I ja ih nisam imala u prve dve trudnoce,a sad mislim da su mi krenule te pripremne kontrakcije.Danas me i ledja bolela.

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imala sam ja pripremne u prve dve trudnoce i pocele su ranije nego u ovoj trudnoci i bile bas kao sto su opisane u literaturi, stvrdne se ceo stomak i bezbolne su. sada su vise kao zatezanje i nisu tako "pravilne", ali to je to, nema sta drugo da bude. normalno je, priprema se telo za porodjaj i ne zahtevaju nikakav poseban tretman(samo uradi ono sto ti odgovara dok su prisutne), ja setnju ili bilo koju aktivnost nisam prekidala zbog njih. sada(u trecoj trudnoci) mi je malo neugodnije, pa mi vise odgovara da legnem, ali svejedno ih to ne sprecava, samo je meni polozaj udobniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan, drage mamice!

Moja devojčica i ja smo danas ušle u sedmi mesec i jedva čekam taj dan kad ćemo se sresti :)

Inače sam htela da vidim sa vama da li imate neko rešenje za gorušicu koja me ubija u pojam od 4. meseca. (do tada sam imala mučnine i povraćanja) Sve sam se nadala da će kako vreme prolazi da se smanjuje, ali ona je sve jača, pogotovu noću. Tada moram da spavam na uzdignutom jastuku, pa me od toga posle bole i vrat i ledja... Pokušala sam da jedem ovsenu kašu za večeru i čini mi se da mi nije tako jaka u toku noći kao kad jedem nešto drugo. A inače sve sam živo probala i donat mg i da jedem manje obroke i da ne jedem par sati pred spavanje i kada jedem da odsedim sat-dva, ali ne vredi. Ništa mi ne pomaže. Čak sam probala i sa bademom.

Ukoliko imate neku ideju biću vam vrlo zahvalna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.