Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ehi divnooooo! Sve cestitke!

Milice cestitke i za tebe!

Bravo mame kraljice!!

milica * i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi, nek vam je ziv i zdrav:wub:!! Cestitam!!! Bas su me obradovale divne vesti i poprilicno raznezile!!! Mazite se i uzivajte!!

Milice, cestitam, uzivajte jedna u drugoj!!

Ehinacea i milica * volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi, Milice, cestitke i od mene :)

Nije me bilo, ne stizem nikako da pisem. Kako li izdrzavaju zene sa troje i vise dece, kad ja i sa ovim jednim ne znam gde udaram :)

Ljubim i sve moje drugarice sa ove teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oho, ja zadnjih par dana nisam ulazila na temu, kad sad podjoh da citam zadnjih par stranica a ono 4 nova porodjaja :D cestitke svim mamama, bas mi je drago da ste imale tako lake porodjaje! 

Nego, jel nije mnogo da se ceka kuci dok kontrakcije ne budu na 5 min.? Nama su u skolici rekli da krenemo u porodiliste kad budu na 15-20 min, a vidim da je par devojaka opusteno sedelo kuci do 5 min? I ja bih da sto vise vremena provedem kuci naravno i da krenem sto kasnije, kad bih mogla pravo na sto bila bih presrecna, samo sto mi je prvi porodjaj pa sam malo nesigurna :D  

I jedno pitanjce, jel se brijete pre polaska u porodiliste ili kako? Ja sam nesto mislila da se natenane lepo obrijam tamo negde kad zagazim malo u 9.mesec, ali ako poraste malo posle par dana ne znam koliko tolerisu? (mnogo me iritira brijanje pa ne bih bas na par dana da ga ponavljam, a grtko mi je da idem na depilaciju u poodmalkoj trudnoci)

Jecy i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana ja sam već odavno znala da, ako porođaj sam krene kao prvi put, ne idem u porodiliste sve dok mogu kod kuce da trpim. Da bih izbegla indukciju... Dakle, bila sam oslobođena svih strahova i vrlo opušteno ostala kod kuće sve dok nisu dosledno na 3-4 min. I bila sam na bepcevom predavanju koje je držala glavna babica Betanije i rekla da najopistenije ostanemo kod kuce sve dok jednu rečenicu možemo odjednom izgovoriti., a plus sam na vezi bila sam dr i rekla mi je da ne idem dok ne bude na 3-4 min. U 02h sam stigla u betaniju, obrijala me sestra i dala klistir u 02:30h, porodila sam se u 3:16... Zaista kao na filmu. U sanitarnom bloku od silne napona puca mi vodenjak, njih 5 dolazi i nosi me na tvrdi sto i kreće akcija.... A ja u cudu, sve ne mogu da verujem sta se desava pitam babicu da li ste vi sigurni da ja vec sada mogu da se porodim, kaze ona : ne znam na sta tačno mislite, ali vi se vec uveliko porađate... Sledeći napon i Una se rodila. 

Ne bih ja nikoga da se savetujem da tako radi, ja sam bila sigurna u svoje postupke..., znala sam da sam na super putu. Osećala sam da nista nece krenuti po zlu. 

Rano je da se ide na 15-20 min. To nikako! 

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, sa kontrakcijama na 15-20 minuta verovatno nećeš biti otvorena ni jedan prst. Znam da je sve individualno, ali ja sam trpela nevidjeno bolne kontrakcije na 5,6,7,8 minuta, kako koja, i bila otvorena tek pola pa posle 1 prst. Nisam mogla da verujem. Ti si prvorotka, nema šanse da se porodis usput sa kontrakcijama na 5 minuta. Ako možeš da izdrzis, super. A ako ne, u bolnicu pa traži epidural. Vidim da ovde ima žena koje nisu skoro ni osetile otvaranje do poodmaklog stadijuma  (blago njima) a mene je užasno bolelo a zatvorena i dalje. 

U svakom slučaju, želim ti brz i lak porođaj!

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sa tako cestim kontrakcijama na prijemu bila otvorena 3 prsta?!, al eto nista to ne mora da znači... Porodila se za manje od sat vremena 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,to moras sama da odlucis kad krene,ja sam govorila da cu pokusat sto duze biti doma i trpet trudove,ali oba dva puta sam se nekako uspanicila i otisla vec nakon sat vremena,prvi puta dosla otvorena 1 prst porodila se nakon 13 sati, drugi puta kontrakcije na otprilike 5 min,dosla otvorena 3 do 4 prsta porodila se nakon 5 sati..

Nema pravila ali definitivno je prebrzo ici sa kontrakcijama od 20 min razmala tj nisam ni znala da mogu tako sporo da se javljaju meni su pocele odma na osam, a mozda i jesu al nisu bile toliko bolne pa sam ih prespavala,neznam :D

Zene majke kraljice srecan dan zena tj. 8 mart

missN i Ana87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana rano je ici u porodiliste na takve kontrakcije jer ce te smestiti na patologiju bez potrebe bolje da kuci provedes to vreme. Ako pukne vodenjak u roku od sat vremena treba krenuti u porodiliste, meni je prvi put pukao vodenjak posle nekih pola sata krenule kontrakcije na 7 a posle pola sata na 5 min porodila se za 3 sata i 20 min sto je za prvorotku ekspres porodjaj pa se opet ima vremena za sve to samo u filmovima bude sve gotovo za sat vremena haha. Drugi put krenuli bolovi odma na 7 pa brzo na 5 min porodila se nakon manje od 3 sata a treci put krenuli bolovi oko 11 uvece na 8 min nakon dva sata krenuli na 5 posle se opet povecali na 8 pa je bilo i na 15 ujutru me prikljucili na indukciju za celu noc se otvorila samo 4 cm ukljucili indukciju i za manje od dva sata sve bilo gotovo.  Bas nema pravila svaki porodjaj je prica za sebe,indukcija mnogo vise boli ali mene je spasila ko zna koliko bi se dugo otvarala bez nje a eto prva dva puta mi nije trebala.

 

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde se svi uspavali?? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci, nama su u skolici rekli da krenemo kada su kontrakcije 15, najmanje 10 min, ali da se uverimo da su prave, tj da su u pravilnim razmacima. Ja nisam ni imala sansu jer su krenule na 8 i vec posle 3 komada se spustile na 5. Stigla sam na vreme, a ludacki brzo sam se otvarala za prvorotku, pa pretpostavljam da nema potrebe ici tako rano.

Iz ove perspektive, jedini razlog za raniji polazak bi bio epidural. Mene su i onako iskulirali jer "nije imao ko da mi da", ali svejedno sam, vec pred ultrazvuk, bila otvorena 6 prstiju, a usla u salu sa 8, tako da i nisam mogla da ga dobijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno nema nikoga ovde....

Ja sam na prvi porodjaj otisla u bolnicu sat vremena posle pucanja vodenjaka.Kontrakcije nisam ni osetila...porodila se iz tri napona.Porodjaj bez bola...ali bukvalno.

Drugi porodjaj cetiri dana posle termina,cetiri prsta otvorena i dobila indukciju i prsnuli mi vodenjak.Jako bolan porodjaj je bio....kada sam krenula da se poradjam nije nesto dugo trajalo,ali bolno...obzirom da sam rodila decaka 56 dugackog i 4050 teskog.

Sad treci kakav ce biti...videcemo.Nadam se pucanju vodenjaka.

Ja opet ne bih hrabra bila da cekam bas kontrakcije na 3 min...neizbezno je da boli,moramo se poroditi i pre bih da lezim na onom stolu...okruzena babicama i dr.Ja sam kukavica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vam mahnemo, juce smo stigli kuci, otpustili su nas za 48 sati, uzasna je guzva u porodilistu... Selimo se sada u caskaliste od 0 do 6 meseci, ali dolazicu ovde da pratim kako stizu nove bebice. :wub: Ljubim vas :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prosloj trudnoci 10 dana imala lazne bolove,i tih 10 dana lezala na patologiji,ali to vece kada sam se porodila da sam bila kuci ne bih stigla do porodilista,nista jaci bolovi a ja 7 otvorena,tek kada su mi probusili vodenjak krenuli su jaci bolovi,ovaj put ce sigurno jos sve brze ici nema cekanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vala ni ja necu cekati isto sam prpadzija :D

Jos malo pa ce drugi trim da se seli ovde, ja vala za nedelju dana :D 

macka maza, miliccam i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puno nas je otislo u temo bebe do 6 meseci sad je malo pusto,vidim i da se spisak nije menjao 2 dana..

Ana ima li novosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li neka od vas zna sta je sa Talestridom i mm? nema ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja bas gledam spisak prvih pet trudnica stiglo do termina a nigde niko ni da virne, javne. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni rekli u cetvrtak da se javim u bolnicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel tebi bese carski rade? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.