Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Masemo vam Lana i ja! Princeza je stigla u 4:15. Sve se odigralo jako brzo. Oko 12 me probudile kontrakcije na 8 min, vec za nekih pola sata spale na 5. Oko 1:30 sam bila na prijemu. Kontrola, klistir, sve sto treba i na stolu sam provela mozda pola sata. Naponi su krenuli tako brzo kad sam usla u porodiliste da babica nije verovala kada sam rekla da osecam glavicu, ali je ipak dosla. Malo su me vise secnuli jer je u jednom trenutku zapela izmedju 2 napona, ali nisam nigde pukla. Predisala sam citav porodjaj, onako skolski i cini mi se da mi je mnogo pomoglo jer epidurala u nocnoj smeni nema ni u najavi. Ipak mi je draze sto je islo prirodno, a brzo nego da se sa epiduralom razvuklo.

Ljubimo vas sve moja mrva i ja :wub:

cestitam :wub: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ragdoll cestitamo da ste zive i zdrave 100 god :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko bebica...cestitam svim mamama.Da ste zive i zdrave.Uzivajte sada.

Ja u petak bila na uz...benac mi ima 1kg.Sve je dobro...

Ehi da li se nesto desava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha.Joj kad se priblizi tako...pa nikako dan da prodje.A kad te stisne......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, vama svaka cast, ove "poslednje" nedelje su blesave skroz, to traje eonima, krivi vreme, prostor, um, nikako da prodje u iscekivanju, a curi kao blesavo kada bi bilo sta da zavrsis od trilion obaveza oko pripreme za dolazak malog guzeljana. I tako vreme iscuri, obeveze ne odmicu, a cekanje jos duze, suluda neka fizika.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e tako meni dr rekla " Izdrzi nekako da se ne porodis do 37e nedelje!" . Ja u iscekivanju svaki dan. A porodila se u 42oj :') Odlep'obsam

merima i Talestrida volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Negde nadjoh ranije da se pominjala prodaja spavacica za porodilje, sad se ubih trazeci i ne mogu da nadjem, mislim da je bilo i FB stranice za prodaju. Ako se neko seca ili ima iskustva molio bih da napise.

Bile su neke kojim su devojke, mame, bile bas zadovoljne.

Izmenjeno od strane Oddie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ih nosim. Evo i sad dok dojim . Za fb stranicu ne znam ,meni su kupljene na najlonu u NS

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasao :) sto volim kad sacuvam nesto, a ispadne kao da sam ga od sebe krio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 
Izmenjeno od strane Talestrida

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ako se veceras ne porodim bicu trudna jos godinu... :D

apsolutno te razumem xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto se tice spavacica iste takve je nase porodiliste dobilo i mogu da kazem da su ekstra!!sve preporuke!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde nadjoh ranije da se pominjala prodaja spavacica za porodilje, sad se ubih trazeci i ne mogu da nadjem, mislim da je bilo i FB stranice za prodaju. Ako se neko seca ili ima iskustva molio bih da napise.

Bile su neke kojim su devojke, mame, bile bas zadovoljne.

brebica pidzamice ekstra kvaliteta

Oddie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mada iste takve sam ja platila 750 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ragdoll i ostale, čestitam od srca...

Mi smo i dalje razdvojeni, od juče beba nije u inkubatoru, ali je popodne povracao, pa su mu ukinuli ishranu i stavili na infuziju. Danas opet vratili na dohranu. I doneli mi ga na pola sata,duša mala. Teže diše,nadam se da će sutra biti bolje. Jedva čekam veceras da ga opet vidim.

Meni loša krvna slika, hemoglobin 73, ako ujutru bude isto, dobijam krv. 

Osećam se kao da je jedna žena bila trudna, a druga je sad ovde. Sve se nešto komplikuje. Samo da nas decak bude dobro što pre... 

 

Ehinacea, bepce, Cintia i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ragdoll i ostale, čestitam od srca...

Mi smo i dalje razdvojeni, od juče beba nije u inkubatoru, ali je popodne povracao, pa su mu ukinuli ishranu i stavili na infuziju. Danas opet vratili na dohranu. I doneli mi ga na pola sata,duša mala. Teže diše,nadam se da će sutra biti bolje. Jedva čekam veceras da ga opet vidim.

Meni loša krvna slika, hemoglobin 73, ako ujutru bude isto, dobijam krv. 

Osećam se kao da je jedna žena bila trudna, a druga je sad ovde. Sve se nešto komplikuje. Samo da nas decak bude dobro što pre... 

 

hoce draga... to je jedan mali VELIKI borac... smes li da pijes nesto za hemoglobin? Koliki ti je bio pre porodjaja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, bice on dobro, polako. Bebe su najjaci ljudi :wub:

Meni jos nisu doneli bebu jer je bila strasna guzva, pa sam lezala na ginekologiji. Sad su me smestili u sobu i uskoro je donose. Ovde je bf tako da ce biti stalno pored mene. Za sad samo znam da je sve ok, tako su mi rekli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ragdoll85 pa ceeestitaaam svaka cast na brzom porodjaju! :wub: I Lano dobrodosla! :babymommy: 

@Nira ne brini, bebe su veliki borci, znaci mu infuzija sto je dobio, brzo ce se on oporaviti, videces...

@macka maza kod mene danas bas jake pripremne kontrakcije, i neki menstrualni bolovi, ali sve nepravilno... Sutra ujutru idem na ctg i pregled, pa cemo da vidimo kakvo je stanje. Naravno mm masta da me sutra zadrze, a ja mu kazem da je vrlo verovatno da ce me opet vratiti kuci. :D Pravo da kazem od ovolike pripreme mogla sam do sada 5 puta da se porodim... 

Inace danas me uhvatio neki nalet energije, oprala sam sve plisane igracke, prostirke, kuhinju, mozda konacno mali bata resi da izadje...

macka maza i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubiiiiim te Rag!!!!!Ti imas Lanu a ja Laru!!!Ljubi secerica svog :wub:

i ja imam Lanu ;)

ragdol draga cestitke i od nas super sta je bilo tako brzo i bolje da nisi primila Epidural jer ima i on nuspojava 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ako se veceras ne porodim bicu trudna jos godinu... :D

eeeh mislim da svaka tako kaze i ja sam ali eto u pitaju je dan,ne godina :D

Nira zao mi je,bice on dobro mali borci se izbore za sebe, drzi se draga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rag čestitam ti ćeru, bas divno sto si se tako lako porodila:babymommy:

@nira sve ce to biti u redu, sada ti je  najteže to je sigurno... Čim vi izađete iz betanije bice sve mnogo lepše :wub:Jak je on bre, ljudina... Izborice se sa svim tim problemčićima. Eto, zao mi je sto se nismo videle... Prosto mi nisu dali da prođem... 

Mi stigli kući, adaptiramo se jedni na druge. Stariji brat  ima najviše problema oko te adaptacije, preeuforican je, stalno kao hoce da ljubi bebu, pa odjedanput počne da plače... Uh vidim ja trebace zivaca kojih vec nemam. 

Pusa svima :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rag, cestitke i od mene! Super si prosla, mada ja nisam ni sumnjala da ce biti tako!;-)

Ehi, rekoh li ja da su djecaci zabusanti i da oni cekaju termin ili ga prebace;-)

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ragdoll i ostale, čestitam od srca...

Mi smo i dalje razdvojeni, od juče beba nije u inkubatoru, ali je popodne povracao, pa su mu ukinuli ishranu i stavili na infuziju. Danas opet vratili na dohranu. I doneli mi ga na pola sata,duša mala. Teže diše,nadam se da će sutra biti bolje. Jedva čekam veceras da ga opet vidim.

Meni loša krvna slika, hemoglobin 73, ako ujutru bude isto, dobijam krv. 

Osećam se kao da je jedna žena bila trudna, a druga je sad ovde. Sve se nešto komplikuje. Samo da nas decak bude dobro što pre... 

 

uh, mukice male. A znam kako ti je. Meni je L jedan dan bio na suncanju, pa kad sam ga videla takvog samo u pampersu kad nisam crkla od placa. Deset puta pitala sestru tamo jesu mu oci sigurno zasticene. A to sve tako normalno i svestan si toga dok nije tvoje u pitanju. Al kad je tvoje u pitanju onda razumu zbogom. I on je isto povracao, to je bio jedan od razloga da nas zadrze duze u porodilistu, da prate. Posle i kod kuce je bilo tako, pa smo dugo drzali dusek malo uzvisen, po njihovoj preporuci. Sve je to ok, al razumem brigu. Cmok malom coveculjku!

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.