Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Nira, cestitke! Mora rana da boli, a ja sam 8 paketa ulozaka bila potrosila za 4 dana u porodilistu, isto bilo krvoliptanje. Za pisu, ne brini, ako je sve ok. Jesi ti to videla? Mene su tako zaplasili kad se L rodio da ima jamicu na ledjima. Ja se odsekla. Pitam sta je to, kazu nece mu skoditi, al estetski nije lepo. Tek pri kupanju mi sestra pokazala,a ono iznad  guze ono sto pola sveta ima. Tad skontala da i ja to imam,a ni obratila paznju na to. Tako da dok ne vidis, znaju oni nesvesno da nas prepadnu posteno. Ljubimo malog dzina!:wub:

Talestrida, Ehinacea i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogami gusto navalile bebice po lepom vremenu. Ja napisala post i uopste nije objavljen sad vidim.

Nira cestitam, bas velika beba dobro da si uspela da ga izguras,svaka cast. Rana ce boli u pocetku jos je to sve vruce, ja sam prva dva porodjaja bas jako krvarila sad treci put mnogo manje. Za pisu mozda se to povuce malo na gore kako bude rastao a verujem da ti je tesko cuvaj se.

Talestrida voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila jutros. Ispao sluzni cep, otvorena 2 prsta, grlic skroz skracen. Rekao mi da dodjem popodne ono 5. Kontrakcija ni u najavi...

sad ce to ragdoll... drzimo fige za vas dve :wub:

Meni grlic isto skroz skracen, al i dalje uloziv za jagodicu... dva puta sedmicno na ctg

Ragdoll85 i Talestrida volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Nira cestitam! I svaka cast! 

Bice to sve u redu! Zelim vam brz oporavak! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Nira ceestiitaaaam draga, svaka cast za tebe i velikog Nikolu! :wub: Zao mi je sto je bilo komplikacija, zelim ti brz oporavak, a za pisu nemoj da brines, umeju lekari da preuvelicaju stvari, to je nesto sto se sigurno da srediti... Javljaj se kako ste...

@Ragdoll85 hajde draga navijamo da nas i ti obradujes divnim vestima danas...

Kod mene nema nista, idemo mm i ja da vodimo smizle napolje, ja cu malo vise da skacem sa njima, pa eto mozda se nesto pokrene... :)

missN i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira sve cestitke, dobrodosao maleni:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Jecy soba 26... :-) 

Sada ce beba na sunčanje pa cu onda doći do tebe, trazicu Nikolinu mamu:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacno da se i ja javim :) imam tiliko toga da vam ispricam a nikako da nadem vremena

prvo cestitke novopecenim mamicama i njihovim bebicama koje su u meduvremenu dobile svoje malisane :) 

nakon onog pregled sam bila otvorna pet prstiju,na sledecem devet i sve je bilo gotovo nakon pet sati,naponi su bili bolni ali stvarno brzinski,nisam pukla ni sivena sta mi je jako bitno jer sam mogla odma da sedim.

Nasa mrvica je rodena u 9 sati i 9 minuta 3230g i 50cm,savrseno zdrava,iznad oka ima crveni flekic velicine maline za koji je doktor rekao da joj nece stvarat probleme,jedino kasnije u pubertetu zbog estetike ali ako ona sama odluci da se moze maknuti laserom,meni je prekrasna gledam je svaki dan i presrecna sam :) suze idu same od sebe vec sad je obozavam

Sikimo vec kao veliki,jucer smo dosle doma a za bolnicu sve moguce pohvale(njemacka) totalna razlika od hrv.

Muz ipak nije bio na porodu,bio je malo pod trudovima a meni je bilo lakse da me ne gleda u bolovima i da to preguram sama..

U jednom momentu sam htela zatrazit epidural ali su poceli naponi pa mi nebi ni stigli dati :) puno mi je pomogla pilates lopta a vodu sam pila celo vreme,cak su me pitali hocu li dorucak ja onako iznenadema nemogu da verujem koliko ovde cjene i postuju zene,nema brijanja nema klizme nema lezi i ne mrdaj..i tako raspisah se ja sad i previse :)

pozdrav od nas dve :)

missN, milica *, Jecy i 10 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam zenske :baby: ja bila na ctg-u kontrkcije nula, a posto nije bio moj doktor nisu nista proveravali, jedva su i ctg pogedali :(

Ragdoll85 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, divno, cestitam! Dodje mi da i ja sad krenem put Nemacke :D

Talestrida, kontrakcije i meni nula. Moram ti reci da su kod mene svi doktori uglavnom bili temeljni i kada moj nije tu, ali sam se zato svaki put nacekala posteno. Ipak vise volim kada je moj dr jer poznaje citavu trudnocu, zna koje dijagnoze imam, na sta treba obratiti paznju... Ja sam za sad pribrana i opustena, ali plasim se kada bi pocela ta frka da bih zaboravila da napomenem nesto bitno.

Talestrida i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, bolje sto muz nije bio na porodjaju. Samo da ilustrujem situaciju - ovaj moj je sinoc uspeo da povredi nogu, a danas evo presadjuje saksijsko cvece na terasi :D

Talestrida i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ovde su stvarno neprofesionalni u drzavnom, nije ih briga ni za sta, samo da rade sto manje, samo ce da me spasi ako porodjaj krene kuci i ja primetim na vreme :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@nira ne puštaju me kod tebe, kaze to je poluintezivna i nemojte šetati po hodnicima :angry:seljanka... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da cestitam novopecenim mamama :* i da nam dodjete u caskaliste brzo!

missN, Maajaa:) i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim da sam imala jos jednu setnju i evo kuci opet :rolleyes:

Samo pola prsta od jutros, tacnije sada ukupno 2,5, a kontrakcije i dalje nemam, pa nece da forsira. Odlozena za ponedeljak. Taman sam se obradovala, sretoh na prijemu devojku koju sam upoznala kada sam radila ogtt, i pomislih da cu imati drustvo, kad nju primise, a mene ne.

Samo mi je uveo sinacilin 3x500 zbog streptokoka jer mi je ispao sluzni cep, a svakako na porodjaju primam inekciju.

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim da sam imala jos jednu setnju i evo kuci opet :rolleyes:

Samo pola prsta od jutros, tacnije sada ukupno 2,5, a kontrakcije i dalje nemam, pa nece da forsira. Odlozena za ponedeljak. Taman sam se obradovala, sretoh na prijemu devojku koju sam upoznala kada sam radila ogtt, i pomislih da cu imati drustvo, kad nju primise, a mene ne.

Samo mi je uveo sinacilin 3x500 zbog streptokoka jer mi je ispao sluzni cep, a svakako na porodjaju primam inekciju.

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitamo, Maja... 

Ja se nadam da ce bar nasa djeca ovdje dozivjeti takav tretman...;)

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke Majo! Jel to iznad oka "rodin ugriz"? :) ako je to, to prodje vremenom. Vi se mazite i zaista si imala divan tretman.

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.