Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Miss i kod mene je tako bilo... cak i preko 180... noemalno je to... ne pase njima kada smo na ledjima, zato luduju.. :lol:

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira držim ti fige da prođes sto bolje, traži epidural! Ja sam se u 3:16 porodila tako da sam na odeljenju od 5. Ja nisam ni u najluđim snovima sanjala da se mogu ovako brzo poroditi.. Jos sam u čudu... Imam epiziotomiju koja jakoooo boli. Verovatno cemo se videti ja sam u sobi 18.

Hvala svima, ljubimo vas Una i ja:babymommy:

Ehinacea, bepce, Ana87 i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miss i kod mene je tako bilo... cak i preko 180... noemalno je to... ne pase njima kada smo na ledjima, zato luduju.. :lol:

sta luduje kako je krenuo izacice na usta... a ja da disem na ledjima nema sanse...^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam sto vas okrecu na ledja uopste. Meni su ctg radili uvek na boku levom. Meni udobno,bebi udobno-dobar i validan ctg

 

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miss, rekose ti sve za ctg. Moja se danas toliko ritala da je pokarabasila one pogacice i kaiseve, pa su morali iz pocetka.

Nira, nadam se da je do sad sve gotovo...

Bila sam na pregledu. Glavica smestena na izlaz, grlic razmeksan i skracen, otvorena 1,5 prst. Blagi menstrualni bol konstantno, ali kontrakcija ni na vidiku. Mislim da me jedna sastavila kada sam ustajala sa stola za ctg, toliko me preseklo po dnu stomaka i steglo da sam morala da odsedim minut, nisam mogla da se maknem. Valjda je to to?

Zakljucak - javljam se u 9 ujutro da vidi kakva je situacija. Ako bude napretka, ostajem u porodilistu, ako ne, cekam ponedeljak!

Jecy, missN i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecy cestitaaaam:D

Super sto je brzo proslo,steta za epiziotomiju,ali to ce proci. Brz oporavak,ljubi malu drugaricu. :*

Ps:koje su mere?(ako se tako kaze pravilno)

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira držim ti fige da prođes sto bolje, traži epidural! Ja sam se u 3:16 porodila tako da sam na odeljenju od 5. Ja nisam ni u najluđim snovima sanjala da se mogu ovako brzo poroditi.. Jos sam u čudu... Imam epiziotomiju koja jakoooo boli. Verovatno cemo se videti ja sam u sobi 18.

Hvala svima, ljubimo vas Una i ja:babymommy:

cim dodjes kuci kantarionovo ulje na tufer i utapkavaj na ranu. I ranu sto vise luftiraj. Ne brane oni bez veze gace, koliko god nama to sugavo bilo, al od gaca se rana samo potpari vise. I trazi da ti daju da nesto popijes za bolove, nemoj trpiti. Trebace ti snage sad oko bebe. Nama su brufen rekli da sme prvi dan, al ti pitaj. 

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic nikoga nisam nista ni pitala, nego ponela od kuce brufen i pijem. Jedva su mi dali jedan kada sam se prvi put porodila, sada me nisu prevarili... I pomogne naravno! 

Moja beba posikila kolostrum, bas joj lepo ide:wub:

Nira se ne javlja? Uh... 

missN, Cipelic, Ragdoll85 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj smajli nikako da obrise.

:D

Jecy sme brufen.?

Meni su rekli da samo febricet samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Boze sto ne umem da se snadjem kad kucam ovde.

@Jecy cestitam

Bila i ja danas na pregledu, grlic skracen na 0,5 cm, otvorena malo vise od 1 prsta, glavica lepo namestena, 3500 teska, sutra kontrolni ctg i doktor se nada do ponedeljka cu da se mazim sa bebom :)

Cipelic, Ehinacea, Jecy i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

:)  koliko lepih vesti, stigla na red letnja ekipa sa plusica.

Cestitke za nove mame i drzim palceve sledecima. Samo neka dolaze beberoni, u inat svima i svemu, ne znam za bolju pobedu od toga.

I mi danas zavrsismo pregled u Visegradskoj, definitivno postoji diletacija bubrega od 9mm i 10mm, rekose nam da nije strasno i da ne treba da se panici, pogotovu sto je decak, jer je kod njih to ucestalije i da se u vecini slucajeva resava samo od sebe. Bubrezi su osim uvecanih pijelona u redu, i oni bi to nastavili da prate. Martin je negde oko 2.8 kg, malo napredniji za nedelju u kojoj smo, ali neka. Kako doktoru izgleda on prognozira da ce morati carski rez, jer je supruga sitnije gradje (metar i sumska jagodica) ali je i dalje preuranjeno za finalni zakljucak, u svakom slucaju, kako mi se cini, ostacemo tu kod Dr Vranesa u Visegradskoj i na pregledima i za porodjaj. Malo mi je krivo oko carskog jer sam hteo da prisustvujem porodjaju, ali, bolje da bude kako treba i ne siliti prirodan po svaku cenu (iz istog razloga sam jedinac, Mama posle 2.5 dnevnog porodjaja niti je htela niti mogla vise dece, glupost je biti jedinac)

Izmenjeno od strane Oddie
Ana87, missN, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo kad su krenule!! sad ce i martovke polako!! <3 :D

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da malo virnem, da cas sve pozdravim, cestitam novopecenim mamicama i pozelim sve najbolje bebacima! Nire jos nema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacno da se javim... Juce u 17:11h stigao nas decak Nikola, 4170grama, 52cm. U 10h sam bila otvorena 4cm, tad mi ukljucili indukciju. U roku od dva sata, sa jako malo bolova stigla do 10cm, ali su cekali da se beba spusti. Naravno, secena sam, napukao mi je i grlic, pa su me posle porodjaja uspavali da mi sve to zasiju. Opao mi pritisak, nisam mogla da mokrim, morali mi nocas kateterom isprazniti besiku. Rana krvari prilicno, a i boli. 

macka maza, Ana87, missN i 10 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacno da se javim... Juce u 17:11h stigao nas decak Nikola, 4170grama, 52cm. U 10h sam bila otvorena 4cm, tad mi ukljucili indukciju. U roku od dva sata, sa jako malo bolova stigla do 10cm, ali su cekali da se beba spusti. Naravno, secena sam, napukao mi je i grlic, pa su me posle porodjaja uspavali da mi sve to zasiju. Opao mi pritisak, nisam mogla da mokrim, morali mi nocas kateterom isprazniti besiku. Rana krvari prilicno, a i boli. 

Talestrida i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njih desetak bilo u sali, nisu mogli da veruju da sam uspela roditi prirodnim putem tako veliku bebu. A beba na intenzivnoj, nagutao se plodove vode, dobija antibiotike, ali kaze dr vec je bolje. Ali, nocas mi rekla za jos jedan problem. Pisa mu je malo drugačija, rupica nije na vrhu, nego na sredini, normalno on mokri. Kaze najverovatnije će to ostati samo stvar estetike, ali ipak ce ga pregledati urolog. Tuzna sam zbog toga... :-( Pitala sam da ga vidim, moci cu danas. 

Jecy, ja ti pojma nemam u kojoj sam sobi, znam ds mi je prozor negde kod Pere zdere :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, cestitam! Zao mi je zbog komplikacija, ali sam sigurna da ce sve biti ok. Saljem ti mnogo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Nira, cestitam ti sinčića:babymommy:

Svraticu ja do tvoje sobe samo pitaj u kojoj si, ja sam danas već super. Mozda nas i otpuste. Čekamo vizitu. Moja mama bljucka, valjda se i plodove vode nagutala pa i ovoga kolostruma fino posiki i ne moze da svari. Videćemo sta ce sada reci pedijatar.. 

Pusa svima :babymommy:

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, znam da ti to sada zvuci strasno, ali nije, drugaricin mali je imao tako rupicu, sa nekih 3 godine su mu to opetisali i sada je na vrhu, izasli su iz bolnice nakon 4-5 dana, u sustini, nista. Neka su svi problemi u tome... Nemoj da te to brine.

Inece, cestitam ti na sincicu, da je ziv, zdrav i srecan, a i vi sa njim... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo, Nira! Želim brz oporavak i da sve bude u redu sa Nikolom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira cestitam! Puno mazuljkanja sa bebcem i da se sto pre oporavite. :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Nira... bice to sve ok :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.