Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Caos cure...

Jecy sta se desava?Maja isto pitanje?

MissN sta ce ti dohrana za porodiliste?Jel ti rekli da poneses ili kako?

Moj bebac se bas vrti i lupka.Sutra uz.A i imam uzasne gorusice ako pojedem nesto slatko.Strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene od jutros bije nervoza na kvadrat. I dalje se ne desava nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekli su mi da ponesem sa sobom dohranu u slucaju da oni nemaju jer se desava. Nemam iskustva sa tim, nadam se da nam nece ni trebati. Sve su mi iste, samo im je naziv drugaciji i cena... 

I flasicu da ponesem e sad onu kaucuk ili silikonsku, onu usku ili siroku... 

Ako neko ima preporuku znacilo bi mi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekli su mi da ponesem sa sobom dohranu u slucaju da oni nemaju jer se desava. Nemam iskustva sa tim, nadam se da nam nece ni trebati. Sve su mi iste, samo im je naziv drugaciji i cena... 

I flasicu da ponesem e sad onu kaucuk ili silikonsku, onu usku ili siroku... 

Ako neko ima preporuku znacilo bi mi

Ja sam bebu dojila i nije bilo potrebe za flasicom, ali kada sam kupila flasicu za vodu, uzela sam siroku silikoku cucu... Slicnog oblika kao dojka, i ne uvlaci puno vazduha beba.. to je moja preporuka..

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miss po meni su najbolje mam anticolic flasice plus se sterilisu same u mikrotalasnoj. Bas cudno za dohranu i porodiliste mada verovatno ti nece trebati.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miss po meni su najbolje mam anticolic flasice plus se sterilisu same u mikrotalasnoj. Bas cudno za dohranu i porodiliste mada verovatno ti nece trebati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja preporuka je silikonska i u obliku dojke...bolja je sira.Miss odakle si?

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa tako su zeni kazali.moju su recimo na spric kao i sve bebe u nasem porodilistu dok ne dodje mleko.uzmi anticolic, "s" protok, da se ne zagrcnjava bezveze..a dohranu ovde hvale aptamil, mada je to sve isto..posto ides na carski doci ce ti mleko tako treci, cetvrti dan, nije strasno..

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Boze,nemaju dohranu?Nadam se da ti nece ni ttebati...Nemam preporuku za cuclu,koristili smo od kaucuka kao veci,a flasica Chicco,staklena.

 

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mogu li ja sama nekako ubrzati da mleko "dodje" 

Uh sve mi postaje zbunjujuce, sta ce bebac jesti dok meni nenadodje mleko, da li ce moci posle da doji, sta ako se navikne na flasicu posto kazu da im je lakse tako.... 616 pitanja mi se vrzma po glavi.... flipnucu...

Mrzim ovo neiskustvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I u apoteci su mi rekli aptamil a na moje pitanje zasto dobijem odgovor "pa najjacu cenu ima" 

Ostah bez teksta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja Vuku dajem NAN pro 1. I super mu je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja Vuku dajem NAN pro 1. I super mu je.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Flasicu sam uzela Tommee Tippee, oko 800 din je a navodno imitira dojku.

Nije tacno da mleko nadodje 3. 4. dan posle carskog, zapravo da kazem da NIJE PRAVILO.

Meni je nadoslo isto vece, sutra ujutru bebac lepo sikio i napomenem sestrama da mi ga donesu i kasnije (posto prvi dan nakon CR ne donose vise od 2 put dnevno) a sestra me ubedjuje da nemam mleka. Morala sam na svadju da dobijem bebu na podoj. 

Od nas 4 u sobi, nama dvema je nadoslo taj 1. dan a drugim dvema drugi dan. ( racunajuci da je CR 0.dan)

Mozes da ga stavljas na dojku, nek sisa na plejbek, tako ces stimulisati laktaciju. 

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci nema pravila, ovde su mame i bebe zajedno iako je CR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,obavezno ga stavi na siku to ce pomoci laktaciji..uostalom sami ce ti vec u porodilistu sve reci...bice to ok :-)

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me . Bila na ctg registruju se slabe kontrakcije, ali fakat je da mene i dalje povrrmene bas boli. Tako je dr i rekao ,pocelo je nesto,ali ne dovoljno da bi ostala u bolnici... Sva sam nikakva, bas cesto idem na wc ,da kakim, muka mi je...onako bas bljak. Poslala sam decke po ananas pa da to malo poguramo... Otvorena dva prsta. Eto,spakovala sam nocas torbu,jer celu noc nisam spavala...pa sam spremna.

@nira, jel se javljala? Mozda se ona i ja sutra druzimo u Betaniji :-) 

milica * i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira je odlučila da ignoriše činjenicu da je trudna... :-) Dragi je uzeo danas da sredjuje stan, a ja se lepo dohvatim krpe, pa krenem i ja... Od osam jutros se ne smirujem... Sad zavrsavam peglanje, onda se spremam i idemo u šoping...

A ujutru Betanija... Volela bih da se sve sutra završi, da me ne ostave da cekam ponedeljak u bolnici... Videćemo šta će dr reci...

Mene s vremena na vreme bas zaboli stomak, sinoć je bilo kritično, ali cim sam legla, sve se smirilo... Evo sad opet bolucka, ali opet nedovoljno da bih krenula u bolnicu... Osećam da će to biti ili indukcija, ili carski... 

Ragdoll85 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jecy, tim odlascima u wc  ti se telo samo čisti i sprema. Prirodni klistir:)  Jutro pre drugog porođaja sam sate provela na wc šolji. Isto tako, ne oslanjaj se mnogo na ctg, samo lepo prati kako se osećaš . Na taj drugi porođaj sam u bolnicu otišla tek na kraju i ubeđivala se sa babicom da imam užasno jake kontrakcije (ona lepo žena gledala u ctg zapis koji ništa od toga nije registrovao) dok nije došao dr i ukapirao da sam skoro 10cm otvorena. 

A za mame koje se brinu šta će beba jesti dok ne nadodje mleko - nema mesta brizi! Bebe se prvih dan, dva, najpre čiste od svoje sluzi. Ako ih za to vreme i naliju mlekom, najverovatnije će ga povratiti. Drugo, želudac im je do te mere majusan, da im je sasvim dovoljno i tih nekoliko kapi kolostruma. Uostalom, nije slučajno zašto mleko ne nadolazi istog trenutka kad se beba rodi. I da, obavezno je stavljanje bebe i na "praznu" dojku, što više, stimulacije radi.

Izmenjeno od strane Voljena
Jecy, Ehinacea, Ragdoll85 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira je odlučila da ignoriše činjenicu da je trudna... :-) Dragi je uzeo danas da sredjuje stan, a ja se lepo dohvatim krpe, pa krenem i ja... Od osam jutros se ne smirujem... Sad zavrsavam peglanje, onda se spremam i idemo u šoping...

A ujutru Betanija... Volela bih da se sve sutra završi, da me ne ostave 

Nira, vodim se istom logikom. Inace nemam mira, ali zadnja 2 dana ne stajem. Sve, samo da izbegnem lezanje u bolnici. Kakve sam srece, bice i lezanje i indukcija i na kraju cr...

P.s. opet me zeza forum, nece da objavi, onda citira po 5 puta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nece da ucita stranicu uopste.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se bolovi pojačavaju. Ne bih rado da zaglavim u betaniji noć bez epidurala... Daj boze do jutra da izdržim! 

Zaboravila sam kako se diše?! , najviše mi prija čučanje raširenih nogu kad krene kontrakcija.... Zato je bolje biti kod kuće. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecy drzi se ako krene.

:D

Stvarno sitno....srecno dragaaa:**

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecy drzi se ako krene.

:D

Stvarno sitno....srecno dragaaa:**

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

:D

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.