Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

@Nira ima li promena?

Ja od sinoc definitivno imam neki blagi menstrualni bol, onako konstantno. Ne osecam kontrakcije niti bilo sta drugo, ali bar se nesto desava. Sad cu da se spremim, pa u setnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Maajaa:)gde si ti? U kom gradu? Javljaj Šta se dešava kad imaš  WiFi... 

@k a m ma i ja se najviše pouzdam u Boga, sebe i bebu..., al nekako se stvarno više plašim i nisam bas skroz cool... 

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oo ispalo je da imam wifi u bolnici pa cu ipak moci surfat :) otvorena sam bila 4 prsta zadnji puta u pola pet,videt cemo kakvo je stanje sada.. Ja sam jako zadovoljna bolnicom i svime jedino sta povracam i malo mi je muka al trudovi su za sada podnosljivi..

Srecnooo :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Maajaa:) srecno, navijamo i cekamo da se javiiissss! :) Izgleda da nam je Kaca otvorila sezonu...

Kam slazem se da je svaki porodjaj prica za sebe, recimo moju sestru kontrakcije uopste nisu bolele, samo stezanje stomaka, treci put je jedva stigla na vreme u bolnicu, posto je ona morala na carski, a dosla je vec 5 prstiju otvorena... tako da pravila zaista nema...

Ovaj moj doktor uopste nije pouzdan sto se dolaska na porodjaj tice, eto isla sam kod njega par puta na pregled u 9. mesecu, volela bih da bude tu, ali ga sigurno necu zvati da dolazi van svoje smene... On je brat mog kolege i eto tako ga znam, mislim da je veca verovatnoca da ne bude tu, nego da bude... U svakom slucaju kazacu da sam "njegov" pacijent, pa verujem da ce i to biti od koristi. Svakako je najvaznije slusati lekare i babicu, to je kljucno za uspesan porodjaj.

Kod mene stanje slicno kao prethodnih dana, od jutros imam neke blage menstrualne bolove, po koju kontrakciju i to je to... Jutros sam pravila palacinke, sad cu rucak, popodne imamo goste, ali sumnjam da ce to podstaci sinka da izadje... 

Ragdoll85, Jecy, k a m i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kome se ehinacea,  izlazi na ovu kišurinu?! :rolleyes:

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos cure...

Maja srecno.Da upoznas ubrzo svoju bebicu.

Ehi gde se poradjas?Jao i tebi je treci porodjaj,ja sve mislim da cu ranije jer je treci.Obzirom da mi je opet decacic...kao i tebi...bice u terminu.

Ja u petak na uz.Nekako bebu osecam da udara bas nisko.Da li se okrenula ili sta?

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u porodilistu rekli da ignorisem sve bolove i tecnosti, sve je to pripremno i sad nemam pojma kako da prepoznam da je pocelo... I ja osecam bebca mnogo, mnogo nisko i prilicno se smirio, uopste nisam pametna sta da radim :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maja, srecno... drzimo fige...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u porodilistu rekli da ignorisem sve bolove i tecnosti, sve je to pripremno i sad nemam pojma kako da prepoznam da je pocelo... I ja osecam bebca mnogo, mnogo nisko i prilicno se smirio, uopste nisam pametna sta da radim :huh:

Ako ti ne pukne vodenjak koji je siguran znak da ces se kroz nekoliko sati poroditi...onda bolovi krenu od dodjeg dela ledja kroz matericu.Ne znam kako da objasnim.Nece to krenuti tek tako porodja da neces prepoznati da si blizu.Nemoj brinuti nista,tek kad osetis na tri minuta kontrakcije...stezanje stomaka...mozes krenuti u bolnicu.

Talestrida i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sa ctg-a stigli... Po njemu, mozemo ovako do ko zna kad... :-) I ultrazvuk je u redu, beba ima 3520 grama, plodove vode dovoljno, zrelost posteljice drugi stepen... Ali, dr smatra da dalje od petka ne bi trebali čekati, tako da ako se ništa me desi danas i sutra, u petak ujutru u bolnicu...

Mene nesto uhvatila nervoza, plače mi se... Sad me dragi vodi u šetnju i kaze da mi kupi nešto, da skrenem misli... :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, znaci obema nam je petak dan D. Mene je juce uhvatio taj osecaj koji opisujes, ali danas sam vec ok. Odlucila sam da dam sve od sebe (koliko je moguce uticati na to) samo da se pocnem otvarati i da sve bude sto pre gotovo na bilo koji nacin. Jedino sto zelim da izbegnem u ovom trenutku je prijem u bolnicu na pracenje u ponedeljak.

Jecy, missN, macka maza i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene nocas, opet, od 12-5h uhvatili bolovi, stezanje... bol osrednji, konstantan, stezanje povremeno... odlučim jutros u porodilište... ustanemo oko 7-8h, mene ne boli... i opet, odustanem... :lol: sada se pvremeno javi stezanje, malo probode i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice baby booma ovog marta :) 

ma da, nema pravila kako ce ici porodjaj... svako ima razlicitu "muku", a i svako drugacije dozivi sve to... :)

Moj bebac polude zadnjih dana u stomaku...kad se probudi izmedju 5 i 6 ujutru to ne bude normalno lupkanje, vec kao da je neko ukljucio u struju, kao da se histericno bacaka po stomaku, i udara na sve strane, kao da ih ima 3 unutra a ne jedna! Jel vam se desavalo da toliko pobesne? 

 

Ehinacea, Ragdoll85 i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice baby booma ovog marta :) 

ma da, nema pravila kako ce ici porodjaj... svako ima razlicitu "muku", a i svako drugacije dozivi sve to... :)

Moj bebac polude zadnjih dana u stomaku...kad se probudi izmedju 5 i 6 ujutru to ne bude normalno lupkanje, vec kao da je neko ukljucio u struju, kao da se histericno bacaka po stomaku, i udara na sve strane, kao da ih ima 3 unutra a ne jedna! Jel vam se desavalo da toliko pobesne? 

 

Meni rekose da to znaci da mu nesto smeta, da treba da jedem ili vodu dapijem ali mi nema bas logike...

Meni se ceo dan steze stomak i boli, ali nepavilno i nije jako videcmo nocas, ne ide mi se u porodiliste.

macka maza i Ana87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, mislim da zavisi od bebe. Moja uglavnom tako reaguje kada joj se ugrozi prostor i to se skoro uvek desava nocu - ako se slucajno malo oslonim na stomak ili ako se tatica priljubo uz nas pa je malo pritisne. Cak smo se jednom zezali da ga je cera prebila. Naslonio ruku na stomak, njoj to nike odgovaralo i usledio je kontranapad i bas jako lupanje u taj deo stomaka na koji je ruka bila naslonjena. Toliko je jako udarila da se on zbunio i pitao me da li je ona ili sam ja :-) Vec sad ceni svoj prostor i privatnost namcor mali :wub:

Talestrida, macka maza i Ana87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanjce... U poslednjih sat vremena se beba jaaaako vrti, a svako pomeranje je baaas bolno... Toliko bolno da se na momenat ne mogu pomeriti... A boli i donji deo ledja sve vreme... Razmišljam ako ne prestane u narednih sat vremena, bar da nazovem bolnicu i pitam... Ima li smisla? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira pozovi ti njih odmah i pitaj, al ja mislim da sve dok nema menstrualnih i to jakih i čestih bolova, to nije to... Mada se naravno nikad ne zna. Evo ja recimo ceo dan imam neke nepravilne menstrualne bolove, a znam da nije krenuo porođaj... Niti ce uskoro. Jel imas dr za porođaj? Nemoj se sekirati, sve ce biti u redu... Tako je skoro svakoj prvorotki. 

missN, Nira i Talestrida volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, tako nekad mislim da neću znati kad treba da krenem u bolnicu, da cu zakasniti... :-) Valjda zato sto je prvi put, pa sam tako nesigurna... 

Talestrida i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veruj mi na reč da nema sanse da ne prepoznas kad krene porođaj. 

Meni prvi put kad sam bila trudna ceo dan neki blagi bolovi, al ja nista ne pridajem značaj... Muz bas tog dana poslovno isao na Oktobarfest u Bg, ma meni na pamet nije palo da mu kažem da ne ide... Negde oko 9uvece ja vidim da se tu nesto zaista dešava, odn da vec ne mogu da trpim bolove. Zovem ga dolazi počelo je, a on će meni jel mora bas odmah da krenem tek je svirka počela:angry::angry:

Naravno, nacrtao se ovde za sat vremena... Odmah smo otišli u Betaniju, al bolje da nismo... Mogla sam kod kuce biti jos ladno 4-5h,zato ovaj put ne idem dok bebi glavu ne osetim., a i svakako sam na 5 min od Betanije. 

Opusti se i misli o bebi i cveću :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam zaista prave kontrakcije, evo celu noć... Jos nije za reakciju, imam ctg u 11h pa cemo videti. Joj frka mi je. Nemam ni torbu spakpvanu. Sigurna sam da je krenulo :baby:

macka maza, k a m , missN i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecy, pa gde ti je torba? :D  ja vec sad 2 nedelje pred ulazak u 9.pocinjem da panicim sto je nisam spremila jos uvek, za vikend vala idem u kupovinu za sve sto mi treba da bih bila mirna :)

Jecy, missN i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja torbu spremila pre mesec dana, kako je sve bilo oce nece... doduse ostalo jos dohranu da uzmem i vodu. Za dohranu jos ne znam koju cu

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maja se ne javlja... 

A Jecy pisi kako prodje... ;)

Ja nocas citavu noc prespavala bez ikakvih bolova, znakova... svrca je malo mirnija... mozda zatisje pred buru... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

missN,izvini to pitam,zaintrigirala si me,zasto dohrana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.