Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jaoo blago vamaaaaa 

Kaca ce da prestigne sve nas,bas ti zavidim :)

Nama ni mesec ne pomaze stvarno neznam,kazem ja dobro je hranim pa se neda van :D gorusicu nemam vec dve nedelje pa mlatim po cokoladi,odgovara njoj sta ce vani :D

Sutra kontrola,uzv,ctg mozda me posalje na i.dukciju u kliniku..

I ja bila na ctg-u... Kaze dr ima tu nekih kontrakcija, nešto se očigledno dešava, ali još uvek to nije dovoljno da bi došlo do porodjaja... U sredu idem opet... Ako se ništa ne desi do petka, onda prijem u bolnicu i indukcija... Jedan od razloga za to što još nema porodjaja, može biti kaze i to da je beba velika, pa ne moze da se spusti... 

Ja bih da se to nekako desi do petka, ne bih indukciju... Ali, ko mene pita... :-) 

nira i ja bi rade da krene samo i da se razvija svojim tokom,s prirodnim trudovima ali kao sta kazes ko nas pita :D jedino sta kazu da sa indukcijom krace traje pa je mozda dobro da se beba ne namuci previse 

Kaca88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci za sad samo Kaci malo pomogao mesec xD jao, zenske zavidim vam, sad bi nasla i onog blesavog doktora iz naseg porodilista samo da se porodim xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekam dragog da dode sa ananasom ima da pomogne ovu noc :) 

Ragdoll85 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, zenice... koliko je vas dolje pritisnulo? Meni ovo dijete kao da ce svaki tren ispasti... Nema bolova, nije ispao sluzni cep... 

Talestrida, Maajaa:) i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, zenice... koliko je vas dolje pritisnulo? Meni ovo dijete kao da ce svaki tren ispasti... Nema bolova, nije ispao sluzni cep... 

Mene jutros uzasno i tamo negde do sredine dana, jedva sam se gegala. Sad se opet uspela negde malo visocije, tako da - lazna uzbuna. Samo je i dalje prilicno mirna.

Nesto me veceras uhvatilo, prepakivala torbu za porodiliste, proveravala sve, cak i spakovala bebinu torbu za izlazak. Sad odoh na tusiranje i preventivno brijanje, sutra ctg...

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rag uzmi namerno nesto izvadi iz torbe da vidis kako ce marfi da proradi!! ja nisam spakovala toalet papir i sve sam sebi ceo dan pricala kao ubacicu ga i ne ubacih ga i odoh bez njega u porodiliste doneo mi M sutradan :D

missN i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa najgore sto sam vec bila povadila neke stvari i zamenila drugim kad su mi zapretili bolnicom. Nije upalilo :) Sad sve vratih na staro. Ni Marfi ne pomaze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene jutros uzasno i tamo negde do sredine dana, jedva sam se gegala. Sad se opet uspela negde malo visocije, tako da - lazna uzbuna. Samo je i dalje prilicno mirna.

Nesto me veceras uhvatilo, prepakivala torbu za porodiliste, proveravala sve, cak i spakovala bebinu torbu za izlazak. Sad odoh na tusiranje i preventivno brijanje, sutra ctg...

ma, moja je nemirna malo reci, ali njeno mrdanje mi izaziva bas nelagodu, pritisce crijeva i besiku, i unutra nekakav ruzan osjecaj razvlacenja vagine... ala objasnih... :D

Talestrida voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, zenice... koliko je vas dolje pritisnulo? Meni ovo dijete kao da ce svaki tren ispasti... Nema bolova, nije ispao sluzni cep... 

Kod mene je isto tako, kao da krece svakog momenta napolje, kotrakcije nula, sluzni cep na mestu, bebac uznemiren, samo ja vise ne mogu da se javljam ovima iz porodilista gledaju me kao da sam poludela.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam za vas, ali ja vec postajem malo nervozna... Sinoć me toliko bolelo u donjem delu ledja, nisam mogla ni da sedim, ni da ležim. Da ne bi drugi trpeli moju nervozu, precutala sam celo veče... Evo i od jutros nisam bas sjajnog raspoloženja... A dragi samo govori to je normalno, ne brini, hoces ovo, hoces ono... :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam za vas, ali ja vec postajem malo nervozna... Sinoć me toliko bolelo u donjem delu ledja, nisam mogla ni da sedim, ni da ležim. Da ne bi drugi trpeli moju nervozu, precutala sam celo veče... Evo i od jutros nisam bas sjajnog raspoloženja... A dragi samo govori to je normalno, ne brini, hoces ovo, hoces ono... :-) 

nesto se desava,uskoro ce to,moju drugaricu ni nije boleo trbuh,samo donji deo leda,pazi da nebi bili trudovi?

ja se naspavalaa tako vec dugo nisam a ananas naravno nje uradio nista..

Nira, missN i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja se malo popela... :D Sinoc sam milion puta pomisljala ici u porodilise, i legla, kontam niti cu uspjeti zaspati, a i ako zaspim probudicu se brzo... Zaspala u pola 12h, do 6h se budila nisam, a preksinoc nisam duze od pola sata sastavila u komadu... bas ludnica... :lol:

missN, Maajaa:), Ragdoll85 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, bar se nesto desava, krenuce to uskoro.

Kod mene i dalje mrka kapa. Radili.mi ctg, cekam da ocitaju, ali znam po sebi da se nista ne desava. U medjuvremenu sam razgovarala sa mojim dr. Objasnio mi proceduru ako se prekoraci termin. Meni termin u nedelju... Predlaze mi i alternativu, da uradimo pregled u petak, pa ukoliko se grlic skracuje i otvara, tj ako ima uslova da me prime u subotu kada je sezurni, pa da mi indukuju porodjaj. Nisam pametna...

Nira i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, bar se nesto desava, krenuce to uskoro.

Kod mene i dalje mrka kapa. Radili.mi ctg, cekam da ocitaju, ali znam po sebi da se nista ne desava. U medjuvremenu sam razgovarala sa mojim dr. Objasnio mi proceduru ako se prekoraci termin. Meni termin u nedelju... Predlaze mi i alternativu, da uradimo pregled u petak, pa ukoliko se grlic skracuje i otvara, tj ako ima uslova da me prime u subotu kada je sezurni, pa da mi indukuju porodjaj. Nisam pametna...

Rag sto da ti indukuju ako nije prosisao termin? sto da te muce breee joj ja mrzim tu indukciju 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako sam ga razumela, ukoliko je grlic spreman, malo grubljim ginekoloskim pregledom moze da se podstakne otvaranje, organizam sam odreaguje. Naravno, verovatno bi trebala kasnije odredjena doza indukcije. On kaze da ne bi nista forsirao ukoliko organizam nije sam poceo da se priprema.

I ja se plasim indukcije, pogotovo sto radi samo po jedan anesteziolog i pitanje je da li cu imati srece da dodjem na red za epidural. Zato se i dvoumim. Posto se nista ne desava, plasim se da mi indukcija svakako ne gine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda se ide cesce na ctg i prati se. Neki doktori tolerisu i do 2 nedelje pracenja, neki forsiraju porodjaj posle 5-6 dana.

Sad sam uradila i ponovljeni ctg jer je debela, naravno, opet spavala. Dezurni doktror u savetovalistu mi rece da ako se ne desi nista do ponedeljka, u ponedeljak me svakako primaju u porodiliste da ne bi rizikovali zbog pritiska. Izgleda da mi indukcija svakako ne gine :huh:

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad sredjivala stan... Ne mogu da sedim... Pre toga bili u šetnji... Sad ručak, malo odmor, pa opet šetnja... Dan je bas lep... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan drage trudnice :) 

Pratim i cekam da jos vas par ode ovih dana pa da i ja doguram do top 10 :D lepo zvuci... 

Kod mene nista posebno novo, hvala Bogu nemam nikakve tegobe osim sto malo teze disem... izgleda da mi pritiska pluca, dijafragmu, sta god... :) bas je aktivna beba, ujutru oko 6 kad pocne da lupa kao "makarenu" da igra u stomaku :D  

S obzirom da za 3 nedelje ulazim u 9., mi smo uveliko poceli sa kupovinom... uzeli smo kolica, ovih dana trebam da spremim torbu za porodiliste, da kupim sitnice za bebu za kad se vratimo kuci i tako... jos krevetac da izaberem, osim "bambino" ni jedan drugi proizvodjac ne moze da se nadje u celom Nisu, malo bezveze, a ne kupuje mi se online bez da vidim i probam kakav je uzivo... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@Oddie kako ste vi, kako napredujete?

Evo bezobraznog Oddija, sve vise jedva stizem i da bacim pogled na forum, a kamoli citam ili komentarisem. Trudim se da ispratim sta se desava sa ljudima koje znam jos iz cekanja plusica i merenja nijansi crtice :)  ali obaveze cine svoje, ni sam sebe ne stizem da vidim :D

Odakle da krenem, turbulentno i stresno, i jedini azil od svega su nam bili pregledi kad odemo da vidimo Martina i cujemo kako je sve super. Medjutim resio i on da zeza krizu, Dr Stankovic me ubedjuje da nema mesta sekiraciji, ali izgleda da je doslo vreme da se roditeljski crv sekiracije i ja upoznamo :) Na poslednjem UZ doktor je primetio da Martin zadrzava malo tecnosti u bubrezima i da mu je besikica puna. Sad, po njemu je sve ok, morfoloski je sve super i na svom mestu, plodove vode ima dovoljno, protoci su uredni, ali nas je uputio (i cekam da nam zakaze) da to ispratimo u Visegradskoj, uz konstantno ubedjivanje da se ne brinem. Prvo je to rekao samo meni da ne stresira devojku (ups, sad vec zenu :) ) mada je na moje insistiranje to rekao i njoj, ne zelim da krijem ista od nje, a i daleko je bolje da joj on objasni nego da ja masem rukama i nogama. Naravno da sam onoliko koliko obaveze dozvoljavaju procitao internet na tu temu, i naravno da je to jednako jalovo u smirivanju ovog novog osecaja roditeljske sekiracije, pa to je doslo da ostane tu dok sam ziv :D sada razumem moje, kao i sta sam im sve priredjivao. Sada cekamo da vidimo sta se tu desava, koliko sam shvatio te takve poteskoce nisu retke kod decaka i vecinom se rese same od sebe, pod uslovom da mali nije uhvacen pred mokrenje :D Ali, milion ovoga i onoga leti kroz glavu, a ja nemam malu glavu :D Sve u svemu, ovo sam shvatio kao svojevrsni "jumpstart" roditeljskog tripa kod sebe.

Ostalo, ostalo je ok, kilaza se smirila promenom ishrane, sa te strane je doktor jako zadovoljan, jedino sto je primetio to sa uriniranjem i sto to treba da se isprati. 6 meseci je proletelo, ali ovaj 8. se oduzio i pored toga sto je februar. Da, malisa je malo napredniji u 32 nedelji je bio preko 2kg i nekih nedelju dana napredniji.

Izmenjeno od strane Oddie
Ana87, Nira i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema ni jedne trudnice izmedju mene i ehi i kace da se javi, a sve smo za dan razlike :)

missN i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa drage moje, ja vise nisam 2u1, danas u 13:05 rodio se Vladimir, 3450 tezak, 51 cm dugacak, i mnogo cupav. :D Svima zelim porodjaj kao moj, indukcija, epidural, nito sam secena niti sam popucala, mogla bih ovako jos 5 puta. Ljubimo vas sve i zelimo da sto pre ugledate vase bebice. :baby:

Cipelic, Jecy, Maajaa:) i 13 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa drage moje, ja vise nisam 2u1, danas u 13:05 rodio se Vladimir, 3450 tezak, 51 cm dugacak, i mnogo cupav. :D Svima zelim porodjaj kao moj, indukcija, epidural, nito sam secena niti sam popucala, mogla bih ovako jos 5 puta. Ljubimo vas sve i zelimo da sto pre ugledate vase bebice. :baby:

cestitam :* 

Polako ali sigurno ostavcete me samu xD

Kaca88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa drage moje, ja vise nisam 2u1, danas u 13:05 rodio se Vladimir, 3450 tezak, 51 cm dugacak, i mnogo cupav. :D Svima zelim porodjaj kao moj, indukcija, epidural, nito sam secena niti sam popucala, mogla bih ovako jos 5 puta. Ljubimo vas sve i zelimo da sto pre ugledate vase bebice. :baby:

cetitamoo draga!!! :-***

Kaca88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.