Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Nira sad ce to, joj ne bih preporucila ricinus bas me je izmorio imala sam grceve kao kod stomacnog virusa uzas. Strpite se sad ce to dan dva i eto vam bebice u narucju. Mi se borimo sa grcicima vec su krenuli.

Nira, Ragdoll85 i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, Ragdoll u zdravoj hrani sam kupila caj od lista maline. 60din 100gr, krecemo u akciju :D:lol:

Ovde u kraju nisam nasla ni u apotekama, ni u radnjama zdrave hrane. Sutra idem do Fronta, pa cu potraziti negde u centru. Ako nista, idem pravo u Josif Pancic apoteku, nasla sam na netu da i oni prave taj caj. Procitala sam da je dobar i za regulaciju pritiska, pa sam dvostruko motivisana.

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nasla u Bio Lučar, zdravoj hrani... Ne znam da li je to lanac ili samo lokalno.. Pre bih rekla neki lanac. 

Jao ja ne mogu da zivim koliko mi je stomak tvrd i napet, ne mogu ni da dišem koliko me stislo sa svih strana... Ujutro idem na ctg. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, sutra se ti poradjas. Meni je posle cepa i palacinaka krenuo porodjaj :lol:

eee palacinkeeee ja upravo jela palacinke,koja slucajnost hehe a cep ispao pre 11 dana..

Ajde drzimo palceve, otvorite sezonu :) eto, a baba mi juce rece da se zene poradjaju kad se menja mesec, a to mu dodje veceras xD

e to sam i ja negde cula :D javljam sutra dali je istina

ja sam se jucer spremila,obrijala,isekla nokte,nabacili i keks i sve sta se desilo je bilo par laznih kontrakcija,bas kao sta i vi kazete kao da se nesta desava,zaspim i ujutro nista..

danas mi je i muz priznao da ga ubija to iscekivanje,strpljenje mu nije jaca strana i teze to podnosi od mene,a jednom ce odlucit izac samo je pitanje vremena,duze od dve nedelje posle termina nemoze :)

niraaa eto proso termin i tebi bas nas zezaju te nase bebice ;)

Ehinacea, Nira i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eee palacinkeeee ja upravo jela palacinke,koja slucajnost hehe a cep ispao pre 11 dana..

e to sam i ja negde cula :D javljam sutra dali je istina

ja sam se jucer spremila,obrijala,isekla nokte,nabacili i keks i sve sta se desilo je bilo par laznih kontrakcija,bas kao sta i vi kazete kao da se nesta desava,zaspim i ujutro nista..

danas mi je i muz priznao da ga ubija to iscekivanje,strpljenje mu nije jaca strana i teze to podnosi od mene,a jednom ce odlucit izac samo je pitanje vremena,duze od dve nedelje posle termina nemoze :)

niraaa eto proso termin i tebi bas nas zezaju te nase bebice ;)

Ja se stvarno nadam da je baba upravu xD

Setim se epizode u Prijateljima kad Rejcel prebaci termin pa kad kaze a da podlozimo neku vatru dole, mozda je dim natera da izadje :lol:

ja sam mislila da ga mamim cokoladom xD

Maajaa:) i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videćemo da li kombinacija dve duuuuge šetnje, palačinke i ispadanje sluznog čepa, kao i pun mesec deluju... :-) 

Ja mogu da setam koliko god treba, ali ustajanje iz kreveta, sa stolice, traje čitavu večnost... 

Inace, ne sećam se da li rekoh, ali ove čarape izgleda deluju... Povlači se otok... Jutros mi dragi obuva čarape, kaže jaooooo, evo ga zglob, vidi se... :-D 

Ragdoll85 i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mene ni posle bensedina nije popustio bol, bilo je par kontrakcija bas bolnih i nista. Ako je ovo priprema i ako sutra dzabe idem u Front, sledeci put cekam dok se ne porodim kuci, jer ocigledno necu znati da prepoznam. :D

Izmenjeno od strane Kaca88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cao svima ja sam sanja 4.2. izgubila sam bebu 8 nedelje nisam imala kiretazu vec od samo sebe ispadalo i krvarila nedelju dana imala sam bolove jake nego kad dobijem mengu ...doktor je reko da je sve ok i da je ostalo malo.komadica  ..sada idem na kontroli u utorku imam pitanje kada je nabolje poceti opet sa trudnocom? Ja i muz zelimooo bebu

:)

Izmenjeno od strane Saanciii108

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mogu da setam koliko god treba, ali ustajanje iz kreveta, sa stolice, traje čitavu večnost... 

Isto vazi za setnju. Ni stolica nije problem. Ali iz lezeceg polozaja... prvo pripreme, pa lagano uspravljanje, spustanje nogu na pod vrlo oprezno i ciljanje tacke oslonca ako krenem da padnem jer me desna prepona i kuk bukvalno pokose cim se oslonim na nogu.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neka od vas zna da mi kaze u kom se terminu preuzimaju rezultati briseva u Dzordza Vasingtona, i da li se preuzimaju tamo gde se uzimaju, ili na onom salteru? Ne mogu da se setim, davno sam bila poslednji put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cao svima ja sam sanja 4.2. izgubila sam bebu 8 nedelje nisam imala kiretazu vec od samo sebe ispadalo i krvarila nedelju dana imala sam bolove jake nego kad dobijem mengu ...doktor je reko da je sve ok i da je ostalo malo.komadica  ..sada idem na kontroli u utorku imam pitanje kada je nabolje poceti opet sa trudnocom? Ja i muz zelimooo bebu

:)

zao mi je sto ste prosli kroz to... meni su rekli da sacekam tri ciklusa... ostala sam posle pet meseci opet trudna.... jesu li ti rekli da uradis neke analize?

Izmenjeno od strane missN
Saanciii108 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja sa pregleda, ctg pokazuje kontrakcije, otvorena dva prsta, ujutru rano na prijem, ako ne krene decko danas ili u toku noci, kaze da je pitanje trenutka. :rolleyes:

milica *, Ehinacea, Nira i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja sa pregleda, ctg pokazuje kontrakcije, otvorena dva prsta, ujutru rano na prijem, ako ne krene decko danas ili u toku noci, kaze da je pitanje trenutka. :rolleyes:

Kaca, kako stvari stoje, ti ćeš prva... :-) 

Kaca88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaca, kako stvari stoje, ti ćeš prva... :-) 

Ako se neka druga beka ne predomisli, izgleda da hocu. ;-) Jedva cekam! 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde Kaca navijamo! Javljaj se!

Kod mene slicno kao kod ostalih, opet me hvataju kontrakcije, ali nista, smire se. U 2 idem kod mog doktora na uz u porodiliste, pa cu mu reci da vec danima imam pripreme. Mm masta da me zadrze i porode,  tj da je porodjaj vec poceo, a mi ne znamo. :-) Tako bi mu bilo najlakse, jer ovih dana se bas brine...

@Margaritta ja samo znam da sam rezultate da nemam zuticu dizala od 11h do 14h, ne znam da li to vazi za briseve...

Ragdoll85, Kaca88 i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi, mene je moj i jutros hteo da ostavi, kaze dosta mu je da strepi svaki put nocu kad ustanem, on to zamislja ako krene, da izlece brzinom svetlosti. :D Nisam na miru ni u vc mogla da odem.  

Talestrida, Ehinacea, Jecy i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da ce konacno krenuti bebci!

Krenula sam u Front po otpusnu, 100 god sam se gegala do stanice. Bebica od jutros mirna skroz, a tako je nisko da tacno kad hodam osecam da bije glavicom negde dole oko grlica. Mozda je mesec i meni pomogao :)

Ehinacea, Kaca88, Maajaa:) i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra idem na.kontroli pa cemo videti sta doktor kaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aj drzimo fige a vi nas obradujte lepim vestima :wub:

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bila na ctg, radio i vaginalni i uz pregled. Stanje nepromenjeno, blago otvorena i blago smanjena kolicina plodove vode... Opet u cetvrtak. Nece ovo još neko vreme... Al ajde, bitno da je sve u redu! 

Kaca držim fige da sve bude u redu. 

Ragdoll85, Kaca88 i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bila na ctg-u... Kaze dr ima tu nekih kontrakcija, nešto se očigledno dešava, ali još uvek to nije dovoljno da bi došlo do porodjaja... U sredu idem opet... Ako se ništa ne desi do petka, onda prijem u bolnicu i indukcija... Jedan od razloga za to što još nema porodjaja, može biti kaze i to da je beba velika, pa ne moze da se spusti... 

Ja bih da se to nekako desi do petka, ne bih indukciju... Ali, ko mene pita... :-) 

Ehinacea i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mjesec je uradio svoje... i kod mene je nesto drugacije... :D Nocas, od 12-5h sam se stalno budila, boljelo me fino, kontam, nema sta, krece... u 5h zaspala i probudila se u 8h, poslije nista... ali, se osjecam drugacije, i bebu drugacije osjecam.. ali je i dalje bas aktivna.. broji rebra i sve organe nogama... 

Izmenjeno od strane milica *
Jecy, Ragdoll85, Ehinacea i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.