Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Danas neki čudan osećaj u donjem delu stomaka... Nije bol, ali nešto je sto mi ne dozvoljava da setam... Cak i do kupatila idem jako sporo... Kao neki blag pritisak,ne znam kako bih to objasnila... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira ja to osecam vec jako dugo, bukvalno ne mogu da se ispravim koliko mi je stomak tvrd, napet i bolan... Kad bas stvrdne to je pripremna kontrakcija., al evo nista od njih nikakve vajde <_<

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira ja to osecam vec jako dugo, bukvalno ne mogu da se ispravim koliko mi je stomak tvrd, napet i bolan... Kad bas stvrdne to je pripremna kontrakcija., al evo nista od njih nikakve vajde <_<

Nemoj mi to raditi, molim te... :-) Bas smo se ponadali... :-) Već dva dana ko sta radi ja samo odgovaram na poruke i pozive, a pitanje je uvek isto "Ima li šta novo?" :-) 

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne javljaj se na tel. Mene  jos niko ne smara, a valjda drugo pa i nije toliko zanimljivo :lol:

Nista to ne mora da znači, moze se stanje promeniti za jedan dan... Jesi li imalo otvorena? 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne javljaj se na tel. Mene  jos niko ne smara, a valjda drugo pa i nije toliko zanimljivo :lol:

Nista to ne mora da znači, moze se stanje promeniti za jedan dan... Jesi li imalo otvorena? 

Ovi pozivi i poruke mi ne smetaju, jer su mi sve bitne osobe. A one nebitne cu ignorisati kad krenu sa pitanjima...

Meni nije radjen vaginalni pregled, tako da pojma nemam kakvo je stanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a to da li imate osecaj da cete ili necete, to verujte nista ne znaci..ja sam to vece legla u krevet kao i svako drugo.nista zivo osecala nisam.da nisam taj dan otisla kod doktorke i da mi nije rekla da se ona spustila ne bih ni to znala..ama nista nikakav znak sem sluznog cepa.niti jedna pripremna kontrakcija nista nista nista...tako da nikad se ne zna!!!! :-D

Jecy, missN, Talestrida i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su ljudi poceli zezati da necu ovaj mesec i to mi bas smeta :(

Neka ona izade kad hoce al ovo je pomalo provokacija i to ne nebitni ljudi nego bliza obitelj kao bicu trudna jos mesec dana... :/

Danasnja setnja i soping je trajao od 1 do 6 i to bez prestanka na nogama,sad sam mrtva umorna lezim na krevetu a beba lupka,nemirna je bas. Mozda kasnije padne i ses al stvarno nemam snage. Neznam vise sta da radim izgleda da nebi trebala pozurivat kad bude bice :) samo da bude sve u redu..

Ragdoll85, Ehinacea, Jecy i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da upadnem i pozelim vam brze i lake porodjaje, ja sam govorila da cu ostati trudna zauvek a eto sutra imamo tacno dve nedelje. Polako uzivajte u sutanju i gurkanju bas mi nedostaje taj osecaj mada se secam koliko sam bila nestrpljiva na kraju. Meni nisu pomogle ni setnje ni ribanje,stepenice ma nista dok nisam popila ricinusovo ulje, nas pet sa patologije i svima krenuo porodjaj tu noc mozda je slucajnost ali eto mada je uzasan takve stomacne grceve sam imala grozno nije ni cudo sto je krenuo porodjaj. 

 

Nira, missN, Ragdoll85 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znala sam ja za ricinus od ranije, tacno cu ga popiti ako se bas približim terminu :D:D, sta ne moze nista da naskodi... Koliko sam shvatila on samo pokrene crevnu perilstatiku, a samim tim i kontrakcije... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znala sam ja za ricinus od ranije, tacno cu ga popiti ako se bas približim terminu :D:D, sta ne moze nista da naskodi... Koliko sam shvatila on samo pokrene crevnu perilstatiku, a samim tim i kontrakcije... 

Pripazi sa tim, nije za zezanje, moza burnije odreagujes pa mozes da dehidras. Zoe je to obavila u kontrolisanim uslovima :)

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih ja eksperimentisala sa ricinusom, a u ananas i ostale stvari ne verujem... :-) Ja sve češće imam probadanja, i sve jace... 

missN i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ne bih ja eksperimentisala sa ricinusom, a u ananas i ostale stvari ne verujem... :-) Ja sve češće imam probadanja, i sve jace... 

Tako i treba! Koliko se secam, sutra je dan D, mozda je mali svajcarac :-) 

Izmenjeno od strane Ragdoll85
missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Nirakako te probada, jel imas menstrualne bolove? Mozda se zaista i počelo nesto dešavati... Navijam da sutra bude! Sutra ti termin? :babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Jecy racuna se da je beba skroz u terminu kada se udje u 38 nedelju...

Kod mene nista. Juce smo ceo dan bili napolju, izveli smizle na Kalemegdan, setala sam se dobra dva sata. Posle smo isli na klopu, super nam je bilo. Uvece me uhvatile jake kontrakcije na 20min i kako sam zaspala sve se smirilo... Bice ovo igranka vidim ja... Sad opet imam neke kontrakcije, vise se ne obazirem...

Nira kako si?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Jecy racuna se da je beba skroz u terminu kada se udje u 38 nedelju...

Kod mene nista. Juce smo ceo dan bili napolju, izveli smizle na Kalemegdan, setala sam se dobra dva sata. Posle smo isli na klopu, super nam je bilo. Uvece me uhvatile jake kontrakcije na 20min i kako sam zaspala sve se smirilo... Bice ovo igranka vidim ja... Sad opet imam neke kontrakcije, vise se ne obazirem...

Nira kako si?

Sinoc bilo zanimljivo, bolovi sve češći i jači... I onda ista stvar kao kod tebe, legnem, zaspim i kao da se ništa nije dešavalo... Ustajala 6-7 puta u wc, kukovi bole i to je sve... Sad mi dragi mazao noge i obuva mi one čarape i idemo u šetnju... 

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Nirakako te probada, jel imas menstrualne bolove? Mozda se zaista i počelo nesto dešavati... Navijam da sutra bude! Sutra ti termin? :babycrib:

Evo stigli do termina... Idemo mi u šetnju, od bolova nema ništa... :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, ja pojma nemam da li sam jutros popila bensedin ili metildopu! Ko mi je kriv kad sam ostavila i bensedin pored kreveta. Ako jesam, popila sam citavu tabletu umesto pola... Valjda nece smetati bebi??:huh::huh: Da sam primetila odmah, otisla bih da povratim, za svaki slucaj, ali sam posumnjala tek posle sat vremena.

U svakom slucaju, pritisak mi je 110/70.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, ja pojma nemam da li sam jutros popila bensedin ili metildopu! Ko mi je kriv kad sam ostavila i bensedin pored kreveta. Ako jesam, popila sam citavu tabletu umesto pola... Valjda nece smetati bebi??:huh::huh: Da sam primetila odmah, otisla bih da povratim, za svaki slucaj, ali sam posumnjala tek posle sat vremena.

U svakom slucaju, pritisak mi je 110/70.

ja sam zato uzela onaj dozator za tablete, stvarno sam zaboravna postala i sto kazes nemam pojma da li sam popila ili ne.... ponasaj se kao da si uzela kako treba... mislim da je to mala doza i da nece skoditi, al za svaki slucaj isprati sebe...

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ragdoll85, ne brini, i da si uzela, postoje trudnice kojima je to prepisana doza, ne e skoditi nista.

Ja od sinoc bas imam bolove po dnu stomaka i probadanje, kontrakcije sam imala par puta u roku od sat vremena da sam bukvalno ostajala bez vezduha, a isto bol duzinom cele kicme i u ledjima kao pred menstruaciju, od jutros opet, cula se sad sa doktorkom, kaze da odmaram, popijem bensedin od 2mg i ujutru u 7h na pregled u Front.

Ragdoll85, missN, Nira i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da jedna tableta bensedina ne može ništa da škodi...

Meni ispao sluzni čep... Bar se nešto dešava... :-) Šetali smo tri sata... Sad dragi sprema ručak, onda stizu kumovi na palačinke... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da jedna tableta bensedina ne može ništa da škodi...

Meni ispao sluzni čep... Bar se nešto dešava... :-) Šetali smo tri sata... Sad dragi sprema ručak, onda stizu kumovi na palačinke... 

Nira, sutra se ti poradjas. Meni je posle cepa i palacinaka krenuo porodjaj :lol:

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde drzimo palceve, otvorite sezonu :) eto, a baba mi juce rece da se zene poradjaju kad se menja mesec, a to mu dodje veceras xD

Ragdoll85, Kaca88 i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ispao sluzni čep... Bar se nešto dešava... :-) Šetali smo tri sata... 

Ja sam se drugi dan poslije ispadanja sluznog cepa porodila... Tako da ima sanse... Kazu da moze da ispadne i 2 nedelje ranije... ali, meni to nekako znak skorog porodjaja, znaci da se otvaras polako, cim je ispao... ;)

Ja se sve nekako nadam da ce uskoro i kod mene... Imam jos 2 nedelje do zvanicnog termina, ali se sve nekako nadam da ce svaki cas krenuti...i meni je nekako dosadilo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira tebi je krenulo, sada je pitanje vremena... 

Mi isto bili napolju 3-4 sata, na Strandu milina jedna... Al ja nikud s mesta, evo sada sam jedva bukvalno jedva, presla 150m... Jako me boli stomak i leđa... 

I da, Ragdoll u zdravoj hrani sam kupila caj od lista maline. 60din 100gr, krecemo u akciju :D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.