Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Mene bockaju i pipkaju od jutros. Talestrida i kaca, grlic mi je totalno totalno zatvoren, a po terminu sam pre vas, pa eto... a utrogestana sam se nagutala za 3 trudnoce i plan je bio da doguram bar do 35. nedelje...

Sad mi uz meri da je beba 3700, ali to mi nesto mnogo :):) Trenutno pokusam da probudim bebu za ctg, ali ne uspeva nikako. 

Videcemo sta ce da mi kazu do.kraja dana...

Nira, Kaca88, missN i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rag, resile neke krupne bebe da se radjaju :D. Pokusaj da pojedes nesto slatko, popijes vode, meni je to pomagalo, vec sam pisala da sam dva puta u prvoj trudnoci imala problem na ctg jer je beba spavala pa su ponavljali. Javi ima li kakvih promena, hoce li lepotica skoro.:wub:

missN i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zna li neko sta znaci kad je posteljica nehomogena? To rekose sad kad su radili uz.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi ne znam sto ti rece da je smanjena kolicina afi ti je super, meni je bio 59 pa su me zadrzali na patologiji i trebala ici na indukciju tj prvo bi stavili gel posto sam bila skroz zatvorena ali sam dobila bolove posle ricinusovog ulja. Meni je ceo deveti mesec posteljica bila prezrela beba skoro da nije napredovala ali porodjaj nije krenuo. Inace je normalno da u 9 plodova voda bude blago smanjena, jos malo i upoznaces svog princa. Mojoj srednjoj je rodjrndan 7.3. secam se da se 8.3. skoro sve decaci rodili.

kod nas je obratno ja 8.3 a sinek 7.3, a malena izgleda zeli slavit rod.sa nama pa odugovlaci.. Neznam mislim da cu ja stvarno bit trudna jos mesec dana :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bicu trudna minimum 12 meseci ovim tempom xD

XD kao da sebe slusam :)

Nira i Talestrida volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au sve krupne bebe ovde, jedino je moj sinak mali princ od 3kg. :D

Nego vidim da su nam se bebe fino ususkale, nijedna nece napolje. :rolleyes: Ako se ovako nastavi pokusacu taj ananas, pa mozda zaista deluje...

Hvala zene na informacijama, vise ne brinem zbog plodove vode... Trudim se samo da pijem sto vise tecnosti...

@kaficica, jeste bas se usitnilo, ne mogu da docekam da se porodim. Sta da ti kazem, velika je bila torta, morala sam i ja da doprinesem da je pojedemo na vreme. :P

@Ragdoll85 ne znam nista o nehomogenoj posteljici, javi sta ti kazu i kako si...

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dragog poslala po ananas xD i setala sam, stepenice, cucnjevi i valjda cu bar malo da se otvorim xD koliko najduze pustaju da se predje termin? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Talestrida, ja mislim do ulaska u 42 nedelju, neka me neko ispravi. Mada ja ne mogu da zamislim da budem trudna ni dan duze od termina ;)

Ragdoll85, Ehinacea i Talestrida volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam radila ni jedan dabl tako da po ciklusu mi je termin 7.3, ali mislim da je kasnije :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet otkucah odgovor i obrisa se sve :angry:

Dosla kuci i malo dosla sebi. Odlucila sam da se ne potresam oko te posteljice, da je nesto naopako zadrzali bi me. Niko mi nista konkretno nije rekao, u globalu je sve ok, u ponedeljak otpusna lista. Pitala sam internistu za test urina, kaze to je sve super sto je i najvaznije zbog preeklempsije.

Ctg radili 3 puta. Setala, pila vodu, jela, pola bolnice mi treskalo stomak, ma zabole nju dupence da se probudi. Sad vidite kako je meni citavu trudnocu kad se ucuti pa ne znam je li ziva.

Obzirom na stanje grlica (armirani beton) krecem ja od ponedeljka caj od maline, ananas, a ima i da se razbijem od sesa. Silovacu muza ako opet bude dramio da mu je neprijatno zbog bebe :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet otkucah odgovor i obrisa se sve :angry:

Dosla kuci i malo dosla sebi. Odlucila sam da se ne potresam oko te posteljice, da je nesto naopako zadrzali bi me. Niko mi nista konkretno nije rekao, u globalu je sve ok, u ponedeljak otpusna lista. Pitala sam internistu za test urina, kaze to je sve super sto je i najvaznije zbog preeklempsije.

Ctg radili 3 puta. Setala, pila vodu, jela, pola bolnice mi treskalo stomak, ma zabole nju dupence da se probudi. Sad vidite kako je meni citavu trudnocu kad se ucuti pa ne znam je li ziva.

Obzirom na stanje grlica (armirani beton) krecem ja od ponedeljka caj od maline, ananas, a ima i da se razbijem od sesa. Silovacu muza ako opet bude dramio da mu je neprijatno zbog bebe :rolleyes:

super sta je sve u redu eh eh ja caj od maline pijem vec duze vreme i to po dve tri salice dnevno,stepenice imam u kuci koje prodem 100 puta dnevno,ananas je samo za omeksavanje grlica ne za trudove,ses je bio par puta prosle nedelje nije pomoglo cak sam se i kupala u jako toploj vodi i opet nista :D imas jos ideja? Ja vise nisam pametna :)

Ehinacea i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se nasi betonirani grlici razmeksaju mozda se otvore? Eto ja za caj od maline nisam cula, sutra cu i njega da pokusam da nadjem xD na kraju i ricinus samo neka izadje xD

Maajaa:) i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bogme ananas prvi put pogurao sinka, planiram da ga kupim ovih dana i krenem u akciju... Ovo nam je sada zatišje pred buru, samo cemo krenuti jedna za drugom... 

Ehinacea i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ja sam probala SVE moguce cucnjeve sam radila cak u 41 nedelji. Pomogla mi je samo jedna stvar,pao seks u deset sati u dva krenule kontrakcije :P doduse jedva ubedih muza u 42 nedelji da padne ses. Pre toga samnpila i jela sve zivo sto "izaziva kobtrakcije",setala,hodala uz stepenice ko luda,mesila kolace non stop na nogama ribala tepihe rucno,ali eto,pomogao samo ses :D cak sam se i tusirala vrom vodom(kakvom volim) i trljala po stomaku u kruznim pokretima.. Ma jok... Nije pomagalo. Caj od lista maline a ne od maline,da se ne zeznete. On olaksava izlazak bebe pri naponima na porodjaju ,mada i to nema vajde jer ce da secnu svakako i samo je guranje bitno. Odnosno napinjanje.

 

Ehinacea, Ragdoll85, Jecy i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pridruzujem se trudnocama koje će trajati bar deset meseci... :-) Danas me sestra na ctg-u pita kako se osećate, čini li vam se da će skoro? Rekoh joj osećam se kao da ne mogu vise, a čini mi se da nece jos tri nedelje... :-) Ctg u redu, u ponedeljak ponovo idem...

Uzeli smo jutros čarape, dragi naučio kako da mi ih obuje i evo ceo dan ih nosim, uopšte ne osecam nervozu, niti bilo sta sto bi me nateralo da ih skinem... 

 

Jecy, Ehinacea, kaficica i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira i Maja bi mogle za vikend, a mi ostale koje smo usle u termin u toku nedelje. :-)

Meni je bebac danas nesto mirniji nego inace, ja sam pospana, imala sam bar 5 jacih pripremnih kontrakcija, ali znam i ja da od pocetka porodjaja jos uvek nista...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas bila u dz da mi isprave doznake, jer nikad ne mogu da to odrade iz prve, nego od pocetka trudnoce se sa njima ganjam i ispravljam i pitam dokt kad bi mogla da mi uzme briseve, ona kaze za dve nedelje, mislim se ja do tad mogu da se porodim i pupak detetu da otpadne. :D:D Pre 3 nedelje sam ih radila privatno kod dokt koja ce da me poradja i imala sam kandidu, dala mi samo dve vaginalete lomexin, ja je pitala da ponovimo briseve, ona kaze nema potrebe, ja se nesto cimam, ipak bih volela da znam da je sve ok...:mellow:

Jecy i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da od lista maline ne onaj vocni od maline :)

ma meni je grlic smesn,sluzni cep ispao jos pre nekih 8 dana,neznam ni sama,sutra cu probat i s ananasom ali sumnjam i u to a cucnjeve izbegavam zbog problema sa hemoroidima,

Nira i Maja bi mogle za vikend, a mi ostale koje smo usle u termin u toku nedelje. :-)

Meni je bebac danas nesto mirniji nego inace, ja sam pospana, imala sam bar 5 jacih pripremnih kontrakcija, ali znam i ja da od pocetka porodjaja jos uvek nista...

 

 

mozda bi mogle sve tri za vikend ali vikend je vec sutra a nekako nemam osecaj da ce pre ponedeljka..

a kako to ide sa ricinsovim uljem,on izaziva kontrakcije ili? Znam da omeksava stolicu pa se bojim da me ne protera previse hehhe

Jecy, Ehinacea, Nira i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ragdoll niko me spomenu ananas, a ja najvise nade polazem u njega :rolleyes:

Ehinacea kada se računa da smo u terminu? 

Mene pripremne kontrakcije rasturaju danima, bukvalno ne mogu da hodam... 

Zasto ne mogu da vas tagujem sa @?, mogu evo probala sam... 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bogme ananas prvi put pogurao sinka, planiram da ga kupim ovih dana i krenem u akciju... Ovo nam je sada zatišje pred buru, samo cemo krenuti jedna za drugom... 

koja kolicina ananasa? Mene pripremne rasturaju vec dve nedelje, ali doktorka dz tvrdi da necu skoro xD mada iako kaze da je mnogo visoko, ja bebu osecam skroz dole nisko medju kukovima. Gde nalazite listove od malina?

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koja kolicina ananasa? Mene pripremne rasturaju vec dve nedelje, ali doktorka dz tvrdi da necu skoro xD mada iako kaze da je mnogo visoko, ja bebu osecam skroz dole nisko medju kukovima. Gde nalazite listove od malina?

Ma jedes koliko mozes, ja tada nisam nasla svež ananas pa sam jela iz konzerve. Listovi maline ja mislim u zdravoj hrani, ne znam gde bi drugo trazila... 

Talestrida voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zena koja je sad trudna sa cetvrtim mi se kune da je ses najbolji :) Hajd' da verujem iskustvu, od jutros sam krenula ;)

Nego da manem zezanje, ne nadjoh danas caj od lista maline nigde. Ako neko ima dojavu, javljajte.

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.