Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Cestitam zoe :wub:

Rag, koja si ti nedelja?

Od sutra 38. Blizi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno za curicu! Najlepsa kombinacija-stariji brat i mala seka :wub: Ja imam starijeg brata, oslonac moj veliki. Jednom se naljutih na mm, i onako besno mu rekoh "sad cu ja zvati mog brata" :D Kao da imam 5 godina, lele :D Mada strecnuo je, opasan mi brat ;)

 Pa, jeste lijepa kombinacija... Meni je oduvijek falio taj neko stariji, a da je bio brat, bilo bi idealno... Ja sam najstarija, pa sam ja uvijek bila oslonac i rjesavala mladjima probleme... uvijek sam morala biti jaka, pametna.... falilo mi je da budem nekada ljudsko bice, a ne uvijek Supermen... :D

Ala se nahvalih... hahahaha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od sutra 38. Blizi se...

jos malo... i eto tvoje curice :wub: 

 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecy ja bas zadovoljna od prijemne ambulante preko patologije i sale svi su bas ljubazni sve objasne puni price, 3 sestre se smenile na patologiji sve su bile super. Patologija nova cisto fino nije bilo guzve opustena atmosfera doduse bio vikend. U sali nas tri prikacili na indukciju sve presle termin i doktori babice stalno oko nas svasta smo ih ispitali bas su bili raspolozeni. Sto se tice epidurala ima radnim danima od 8 do 20 postoje timovi posebno za carski posebno za epidural tako da su dostupni i daju ko god trazi, vikendom imaju samo dezurnog pa je pitanje ali nije nemoguce uglavnom sa indukcijom daju za smirenje i opustanje analgetik ali meni nisu jer sam bila vec 8 cm otvorena i u roku od 15 min sve bilo gotovo. Babice,doktor svi oko mene govorili mi sta da radim kad da disem kad da se napnem i kako sve lepo objasne i kako da se dise iz dva napona ispala guzica mala. Jedan od doktora nije bio prisutan i posle dosao da mi cestita ja se pogubila haha. Za sada smo same u sobi cekam nove zenice iz sale, sisala je sad spava ne mogu da je se nagledam samo je gledam mrva moja. Da da napomenem da nikakvu vezu nisam imala.

k a m , Ragdoll85, Kaca88 i 9 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam Zoe! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecy ja bas zadovoljna od prijemne ambulante preko patologije i sale svi su bas ljubazni sve objasne puni price, 3 sestre se smenile na patologiji sve su bile super. Patologija nova cisto fino nije bilo guzve opustena atmosfera doduse bio vikend. U sali nas tri prikacili na indukciju sve presle termin i doktori babice stalno oko nas svasta smo ih ispitali bas su bili raspolozeni. Sto se tice epidurala ima radnim danima od 8 do 20 postoje timovi posebno za carski posebno za epidural tako da su dostupni i daju ko god trazi, vikendom imaju samo dezurnog pa je pitanje ali nije nemoguce uglavnom sa indukcijom daju za smirenje i opustanje analgetik ali meni nisu jer sam bila vec 8 cm otvorena i u roku od 15 min sve bilo gotovo. Babice,doktor svi oko mene govorili mi sta da radim kad da disem kad da se napnem i kako sve lepo objasne i kako da se dise iz dva napona ispala guzica mala. Jedan od doktora nije bio prisutan i posle dosao da mi cestita ja se pogubila haha. Za sada smo same u sobi cekam nove zenice iz sale, sisala je sad spava ne mogu da je se nagledam samo je gledam mrva moja. Da da napomenem da nikakvu vezu nisam imala.

Lepo je čuti da je neko zadovoljan i da je sve dobro prošlo... Nadam se da i nas ostale čeka slična priča... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe živa bila, bas si me smirila i utesila... Ja ko u vatru da idem :huh:, al bogme zbog prvog, ne bas takvog iskustva...sam uplašena. Al to ti je tako, kako se kome zalomi... Mada generalno kažu da su mnogo bolji odnosi, uslovi od kada je ovaj novi načelnik Betanije... 

Super, pa ti si se bas expresno porodila... A i brzo si se otvarala...

Mene ceo dan zeza forum, nikako da se ulogujem sa telefona -_-

Zoe86 i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je vrrlo nemirna, toliko udara da  boli... :-) Ja sve mislim počeće polako da se smiruje, ali on sve aktivniji... Tata nam stiže za još samo tri dana, nadamo se da ćemo da ga sačekamo u ovom izdanju, pa zajedno na Betaniju... :-) 

Zoe86, Ragdoll85, Maajaa:) i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zoe86 divnooo, cestitam!!! :wub:

Drago mi je sto je sve proslo glatko i sto imas samo reci hvale za Betaniju. Ni ja nemam nikakvih zamerki.

Takodje mi je drago sto si se porodila na jucerasnji datum, a ne danas...

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zoe86 cestitam draga, bravo za tebe i princezu! :babymommy::wub: Ispunila ti se zelja da se porodis za vikend...

@Ragdoll85 i ja verujem da si nesto povredila, ipak je dole sad sve osetljivo.

Ja sam ispratila stariju ceru na Taru, juce sam je ceo dan pakovala, malo sam se preforsirala, posle su me uvece uhvatile kontrakcije, imam sve vise pripremnih i dosta su bolne. Idem kasnije na kontrolu, jedva cekam...

Maajaa:), Ragdoll85 i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

I mene juce citav dan zezao forum. Evo sad ne mogu da obrisem citat iz poslednjeg posta :huh: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja treba veceras da se javim ba ctg i uz, i doktor hoce da mi indukuje porodjaj veceras ako se otvorim oko dva prsta i sad ne znam da li da idem uopste, kaze da mi je materica zdrava da bebu moze da hrani jos mesec dana ali ipak zuri da me sad porodi, do termina imam vremena tek sam 37-ma nedelja. Sta vi mislite da uradim?

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboga, pa zasto? Je l' sa bebom sve ok? Cini mi se da si pisala neki dan da ima nesto veze sa odmorima ili sam ja pogresno razumela... ako je to, meni je suludo. Ne znam, da potrazis drugo misljenje?

Nira, Ehinacea i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja treba veceras da se javim ba ctg i uz, i doktor hoce da mi indukuje porodjaj veceras ako se otvorim oko dva prsta i sad ne znam da li da idem uopste, kaze da mi je materica zdrava da bebu moze da hrani jos mesec dana ali ipak zuri da me sad porodi, do termina imam vremena tek sam 37-ma nedelja. Sta vi mislite da uradim?

Telestrida, a zbog čega dr zuri sa porodjajem ako je sve u redu? 

Mene celo jutro boli donji deo ledja o maaalcice bolucka stomak. .. 

missN i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jer on dezura veceras, pa tek od subote, beba je super i zrela je i lepo napreduje, juce ujutru mi je grlic bio zatvoren i uloziv za kaziprst, ovo je prvi put da sam otisla u drzavno i uopste nisam pametna sta da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne razumem cemu izazivanje porodjaja ako je beba ok a nije ni termin jos... pitaj jos nekog doktora... a to da ponekad pozure porodjaj zbog odmora ili dezurstva i to mi je poznato.... 

Ehinacea, Ragdoll85 i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboga, pa zasto? Je l' sa bebom sve ok? Cini mi se da si pisala neki dan da ima nesto veze sa odmorima ili sam ja pogresno razumela... ako je to, meni je suludo. Ne znam, da potrazis drugo misljenje?

doktor koji mi je vodio trudnocu smatra da nema potrebe za nasilnim porodjajem, posebno jer mi je zrelost materice jedva presla u drugi stepen.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako sam dobro shvatila, to nije dr koji ti je vodio trudnoću? Ili jeste? Ako nije, ja bih otišla kod onog koji je vodio trudnoću, da čujem njegovo mišljenje... A svakako traži i da ti ovaj objasni zašto ima takve namere...

Ja idem privatno i kad sam pitala dr postoji li šansa da bude prisutan za vreme porodjaja, jer radi i na Betaniji. Njegov odgovor je bio da može samo ako se desi da porodjaj krene kad on radi. I još mi kaze kako me ne bi nikad stavljao na indukciju samo da bi porodjaj bio u njegovoj smeni... 

Ragdoll85 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze svasta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Talestrida, ne pristaj ni u ludilu!!! Pa taj nije normalan, a ti jos manje ako pristanes... Bebi znaci svaki dan u stomaku, sto bi je terala napolje zbog, tamo nekih glupih tehničkih razloga... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako sam dobro shvatila, to nije dr koji ti je vodio trudnoću? Ili jeste? Ako nije, ja bih otišla kod onog koji je vodio trudnoću, da čujem njegovo mišljenje... A svakako traži i da ti ovaj objasni zašto ima takve namere...

Ja idem privatno i kad sam pitala dr postoji li šansa da bude prisutan za vreme porodjaja, jer radi i na Betaniji. Njegov odgovor je bio da može samo ako se desi da porodjaj krene kad on radi. I još mi kaze kako me ne bi nikad stavljao na indukciju samo da bi porodjaj bio u njegovoj smeni... 

doktor koji meni vodi trudnocu je u penziji pa drzi kliniku, i juce kad sam ga zvala bio je protiv nasilnog izazivanja bez potrebe. On ne sme nista da mi da ako ja ne pristanem he l' tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Talestrida ni u ludilu ne pristaj. Nema apsolutno ama ni jednog dovrog razloga da to uradis. Ako j posteljica dobra, plodove vode ima dovoljno, nema razloga da ne cekas prirodan porodjaj. Tad ce ti svakako dati indukciju da ubrzaju proces. Ali izazivanje porodjaja bez potrebe nema. Nemoj da pristajes na to. Kakvih manijaka ima boze me sacuvaj. Ko je njemu doktorsku diplomu dao da mi ke znati.

Zoe cestitam od srca!

Nira, Talestrida i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Telestrida, ni ja ne bih pristala, pogotovo sto bebac tu jos ima prostora da raste i razvija se, i ne vidim razlog zasto bi ti sada izazivao porodjaj. Taj ocigledno ocekuje neku cast kad mu se toliko zuri. Ti imas puno pravo da se ne pojavis kod njega, a kad ti krene porodjaj, bice doktora koji ce te poroditi.

Ehinacea, missN, Ragdoll85 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

doktor koji meni vodi trudnocu je u penziji pa drzi kliniku, i juce kad sam ga zvala bio je protiv nasilnog izazivanja bez potrebe. On ne sme nista da mi da ako ja ne pristanem he l' tako?

Ne može tebe niko naterati ni na indukciju niti bilo sta drugo... Ako hoćeš, pojavis se na tom pregledu, pitaš ga zašto insistira na tome i kažeš mu lepo svoje mišljenje... Mozda se i dogovorite lepo oko svega... Bar bih ja tako uradila, što ne znači da je to ispravno... 

missN i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.