Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ne smemo da budemo tužne,  tu su naše bebice... A i naši najmiliji, koji nisu više sa nama, voleli bi da nas vide srećne i nasmejane... 

Zoe, sutra ces ti nas da obradujes lepim vestima... :-* 

Ragdoll85, missN i Ana87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A vidite meni je doktor rekao da kad osetim pripremne kontrakcije legnem na ledja da bi beba dobila vise kiseonika :) koliko pre porodjaja beba prestane da se mrda?

Meni se beba nije uopste smirila do god nije otekla plodova voda. Tad valjda nije imala kud. :D

missN i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@merima i ostale zenice koje su se porodile, cestitam :wub:

Ja sam se porodila u nedelju, 5. februara, ali sam tek danas izasla, a preko telefona nisam mogla da se ulogujem na forum.

Rodila se moja devojcica, 4100 i 54 cm :)

Porodila sam se prirodnim putem, uz epidural koji u mom slucaju nije lepo delovao tako da sam osecala bolove i to poprilicno, ali sva sreca nije dugo trajalo. Dosla sam u nedelju na pregled, prebacila termin dva dana, bez kontrakcija ali grlic razmeksan i od samog pregleda otvorena 3 prsta, odmah u porodiliste, indukcija, epidural, sva sreca brzo sam se otvarala.

Uslovi u Visegradskoj su grozniu, da gori ne mogu biti u svakom smislu, jedva sam cekala samo da dodjem kuci Jedina svetla tacka tamo je moja doktorka.

Zadrzali su me duze jer su mi se nazalost aktivirale trombofilije posle porodjaja, pa primam antikoagulativnu terapiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi cestitaaammm! Velika devojcica, svaka cast. Sve ce biti super, sada ste kuci i mozete da uzivate :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi čestitke :baby::angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad sam je prvi put ugledala ridala sam od srece...to je nesto neizrecivo

Merima, cestitam!!!!

I ja sam plakala od srece a moja beba od straha valjda, kad smo se upoznali.

A puls mi skocio na 150, poceli oni aparati u šok sobi da pište, ma ludilo!!! :)

Nira, Ragdoll85, missN i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipiii,  cestitaaaam!!! :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitam Pipi! Zao mi je sto se namuci,ali izgleda da su ta velika porodilista uzasna. Kako sam cula Front je za Visegradsku dvorac,tako da ne mogu ni da zamislim kako je

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam pipi :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Pipi,velika devojka :)

Da ti je ziva i zdrava 100 godina!Cestitam :wub:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi, čestitam! Velika devojka :). Uživajte sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi cestitam! Neka jeziva i zdrava! Dobro nam dosla bebo ♡ velika devojka ♡

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pipi cestitamo i mi!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@merima, ceeestitam draga, bravo za tebe i Laru i ekspresan porodjaj! :wub: :babymommy: Bas sam se raznezila kad sam procitala da je tvoja bebica stigla, tvoju trudnocu pratim od pocetka...

@pipi duga čarapa ceeeestitaaaam! Zao mi je zbog losih uslova, ali vazno je da ste sada kuci i da mazis svoju bebu. :babymommy:

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikako da se javim ovih dana, po ceo dan sam u poslu ili negde skitamo, sve kupovine smo konacno obavili, skoro sav bebin ves je opran, opeglan i poslagan, jos da spakujem torbu za porodiliste, pa sam malo mirnija. Uz sve to spremam stvari za stariju ceru koja u ponedeljak putuje sa vrticem 7 dana na Taru, pravo da vam kazem premorena sam, nikako da se malo odmorim. 

Sto se tice spustanja stomaka i smirivanja bebe meni se ni prvi ni drugi put stomak nije ni spustio, niti su se devojcice smirile. :) Videcemo sad. Proteklih dana imam dosta jake pripremne kontrakcije, u ponedeljak idem na kontrolu, pa me bas zanima koliko je sinak porastao i da li ce mi jos nesto reci... Kod moje dr idem tek za dve nedelje, nije mi dala uput za porodiliste, kao rano je, necu ja jos, briseve isto jos nisam uradila, ali sve se mislim ako nesto krene ranije moraju u svakom slucaju da me prime...

@Zoe86 zelim ti da se sutra porodis, javljaj se! 

Zoe86, Ragdoll85, Nira i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe se rastaje sa dusom haha, popila sam ricinusovo ulje uzas grcevi, zeludac i druzenje sa wc soljom. Nadam se da cu sutra i ja obaviti to. Cimerka popila juce ricinus i nocas pukao vodenjak uh kad bi i meni nocas krenulo samo.

missN i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijete ricinus Zoe, nema klistiranja?

Usla sam da cestitam merimi i pipi duga carapa!!! Nek ste zive i zdrave i srecne i vi i vase bebice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe mojoj drugarici je krenuo porođaj od ricinusa, a ujutru te stavljaju na indukciju? Možda ce to i noćas krenuti... 

Uh,  bokte... Frka panika:mellow:

Nira i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel Zoe treba sutra da se poradja? Ako imas nekoga trazi da ti donesu litar jakog caja od maline. Krenuce ti porodjaj i podspesice otvaranje. 

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel Zoe treba sutra da se poradja? Ako imas nekoga trazi da ti donesu litar jakog caja od maline. Krenuce ti porodjaj i podspesice otvaranje. 

Da, ujutro ide na indukciju. Čitala sam i ja za čaj od lista maline i moj čuveni ananas ;)

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krenuo je sam, sad me kpnstantno presecaju krsta imala sam kontrakcije na 5 pa na 3 minuta sad cekam ponovo pregled u 1 sat sam bila dva prsta otvorena. Juce su njih 3 posle ricinusa izbegle indukciju eto i meni krenuo. Javljam se

missN, Nira, Oblacak i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.