Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Merima, još malo... :-) 

Ja se probudila sa glavoboljom, ne sećam se da li me u trudnoći uopšte ikad bolela... Jutros sam jedva ustala... Evo i dalje boli, ne prestaje... Danas ctg... Trazicu da mi izmeri pritisak, mada je do sad uvek bio odličan... Mozda je i zbog ovog vremena,  minus 15, plus 15, sneg, sunce, kiša, sve u deset dana...

Ehinacea, nama su u skolici rekli da beba može da se okrene čak i u 39-40. nedelji... 

 

 

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo samo da vam mahnemo :babycrib:

U nedelju dosli kuci. Uhodali se. Malisa klopa kao mecava, mleka imam kao mala kravica, cak i za dvoje ;)

Jako sam iscrpljena, a sve ostalo je u najboljem mogucem redu! Osim ruku, naravno... kazu mozda ce potrajati i do tri meseca... nema veze, vazno da je ostalo super!

Svima, koje moraju na carski zelim da prodju kao ja i svima zelim ovakvog dobricu; samo da ga ne ureknem!

PS: Da li sam ja i dalje poslednja koja se porodila? Pa zene, sta cekate? ;)

Ragdoll85, Nira, Jecy i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo samo da vam mahnemo :babycrib:

U nedelju dosli kuci. Uhodali se. Malisa klopa kao mecava, mleka imam kao mala kravica, cak i za dvoje ;)

Jako sam iscrpljena, a sve ostalo je u najboljem mogucem redu! Osim ruku, naravno... kazu mozda ce potrajati i do tri meseca... nema veze, vazno da je ostalo super!

Svima, koje moraju na carski zelim da prodju kao ja i svima zelim ovakvog dobricu; samo da ga ne ureknem!

PS: Da li sam ja i dalje poslednja koja se porodila? Pa zene, sta cekate? ;)

Ne mogu da verujem kakva slučajnost... :-) Ulazim na forum sa namerom da te pitam za ruke i vidim da si pisala... :-) Ja moje jutros nisam mogla da pomerim, ćebe nisam mogla navuci na sebe koliko su obe bile oduzete... :-( i celo jutro ih jedva koristim...

Super sto ste dobro, odlicno za mleko... Sad uzivate...  Nadam se da će to sa rukqmq brzo proći... 

A bebe od nas ostalih su se izgleda malo ulenjile, ne zuri im se... :-) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene od doktora, skroz zatvorena, zna li neka od vas koje su to pt i aptt analize?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene od doktora, skroz zatvorena, zna li neka od vas koje su to pt i aptt analize?

Telestrida, ja sam radila izmedju ostalog i te nalaze... One su mi na onom spisku u slucaju da moram na carski... Vezane su za vreme krvarenja i koagulaciju, ako se dobro sećam... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda nesto vezano za vreme krvarenja? Ili zgrusavanje? Vidi na netu. Radili su mi to u domu zdravlja, ali ne mogu da se setim. @Talestrida

Joj, znam kako ti je @Nira. Jos veliki stomak i jos kad su mi u takve ruke nakacili braunile, koje sam nosila ukupno 4 dana a treba da se tusiras sa njima a kasnije da dojis bebu... strasno je, ali kad ode stomak, bude koliko-toliko lakse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma.za.m super uzivajte sada, ja sam jos 2 u 1 haha nece tvrdoglavica napolje. Bila jutros na ctg-u kao nesto se desava imala dve kontrakcije jedna do 60 druga do 80 mala aktivna super kaze doktorica ako se ne porodim do petka idem u polikliniku dobila uput, pritisak mi super 110/65 prepone me od jutros jos vise bolu sto sam mislila da je nemoguce i dole gospodjica nadam se da cu uskoro jer ako docekam jos jedan vikend kuci odlepicu.

ma.za.m, Ragdoll85 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene od doktora, skroz zatvorena, zna li neka od vas koje su to pt i aptt analize?

jeste, vezano za koagulaciju i zgrusavanje.kucaj na google ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, a ja se ko za inat uzasno plasim igle, a sad mi stalno nesto vade krv :( radili su mi i prvi ctg samo sto ga niko nije pregledao, a ja ne znam tako da cekam kontrolu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, a ja se ko za inat uzasno plasim igle, a sad mi stalno nesto vade krv :( radili su mi i prvi ctg samo sto ga niko nije pregledao, a ja ne znam tako da cekam kontrolu :)

slikaj pa mi posalji u pp..ja juce radila pa znam..a za iglu, okreni glavu! ni ja nikad ne gledam kad mi vade krv :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni meni taj ctg nista nije jasan. Koliko sam skapirala, dole su kontrakcije i tu logicki mogu zakljuciti da nema nista jer se linija nigde nije podigla ni do 20. Gore je, valjda, bebin puls. Meni to zvucalo strasno dok sam lezala jer je nekad slabiji, nekad jaci, ona linija nesto sakuce kao blesava, jos kad je sestra usla negde na pola sva ozbiljna sa pitanjem: "Jeste vi nesto jeli skoro?", odsekla sam se, reko' nesto nije ok. Medjutim, dr kasnije gleda, kaze sve je super pa nisam ni razmisljala vise.

Iskusnije mame, kakve veze ima to da li sam jela ili ne pre ctg-a? I to sto se menja puls, valjda kako se beba pomera, pa ne hvata uvek isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ragdoll, ja sam u prvoj trudnoci imala problem dva puta na ctg, beba je bila uspavana, otkucaji su bili slabiji, pa su me pitali da li sam nesto jela a oba puta sam isla rano ujutru pa nisam. Onda su me slali da prosetam, pojedem nesto slatko, gazirano i da ponove, i  sve je bilo ok. 

missN i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni meni taj ctg nista nije jasan. Koliko sam skapirala, dole su kontrakcije i tu logicki mogu zakljuciti da nema nista jer se linija nigde nije podigla ni do 20. Gore je, valjda, bebin puls. Meni to zvucalo strasno dok sam lezala jer je nekad slabiji, nekad jaci, ona linija nesto sakuce kao blesava, jos kad je sestra usla negde na pola sva ozbiljna sa pitanjem: "Jeste vi nesto jeli skoro?", odsekla sam se, reko' nesto nije ok. Medjutim, dr kasnije gleda, kaze sve je super pa nisam ni razmisljala vise.

Iskusnije mame, kakve veze ima to da li sam jela ili ne pre ctg-a? I to sto se menja puls, valjda kako se beba pomera, pa ne hvata uvek isto.

evo recimo, ja sve slusala od vas da treba da pojedem nesto sto ce razmrdati bebu-ili slatko ili sta vec.pitam doktorku, kaze ne treba.i meni je tako bilo,kontam pa ni tvoje ne kuca uvek bas isto, pa tako ni beba.bitno je da su tonovi u normali i to je to..

Ragdoll85 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ragdoll, ja sam u prvoj trudnoci imala problem dva puta na ctg, beba je bila uspavana, otkucaji su bili slabiji, pa su me pitali da li sam nesto jela a oba puta sam isla rano ujutru pa nisam. Onda su me slali da prosetam, pojedem nesto slatko, gazirano i da ponove, i  sve je bilo ok. 

a vidis bas ja nisam nista jela jedno tri sata pre nego sto sam otisla na ctg( jer mi rucamo oko pola cetiri, a ja bila na ctg oko pola sedam) i nista mi nije rekla.ama nista- pogledala, sve ok tonovi ok i to je to.

Izmenjeno od strane merima
Ragdoll85 i Kaca88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu da se pojede cokoladica da bi beba bila aktivna da vide tonove dok se pomera, otkucaji su dobri svi izmedju 120 i 160 ako je linija prekinuta to se beba sutnula, dole su kontrakcije ja prosle nedelje nisam imala uopste a jutros jedna od 60 i jedna 80 kaze sestra kao nesto se desava haha.

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam, ja sam isla pravo iz kreveta, u 8h ujutru oba puta, ni ja nisam bila budna pa me nije cudilo. :D a ispostavilo se posle da je spavalica na mamu. :rolleyes:

Ragdoll85 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su ore sedam dana uradili ctg, pa onda rekli da je beba mirna, da moram u šetnju, pijem vodu i pojedem nešto slatko. Ponovili i bilo sve ok. Koliko sam videla bile su 2 kontrakcije, od 60. Evo sad čekam ponovo, ali sam usput popila flašicu vode, pojela cokoladicu i došla peske... :-) Valjda sad prvi put bude uspešan... :-) 

Ragdoll85 i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da se i ja pihvalim, bebac je dobar, grlic 28 mm, mek, uloziv za jagodicu, bez tonova. Posteljica drugi stepen.... samo da izguramo jos ovaj mesec...

merima, Ehinacea, Nira i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miss, izguracete, bebac je dobro i sve ce biti super.

Zene, hvala na objasnjenjima oko ctg-a, da znam da se ne traumiram iduci put.

Ja sam danas, konacno, resila najvecu dilemu koja me mucila poslednjih 10-ak dana - da li da perem prozore i zavese u sobi, ili je jos rano :) Odlucih ipa da ih operem, pa ako se oduzi do porodjaja, nije problem ponoviti jos jednom :)

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo nas sa ctg-a... Prošli put smo imali dve kontrakcije od 60, a sad 4 od 100... I sad vidim jos 3-4 od 40-60...Za glavobolju - popij dva panadola, menstrualni bolovi - normalni, to su pripremne kontrakcije... Pitah ga za ruke, posto su mi u jednom momentu bili jako oteceni prsti i plavo ispod noktiju, kaže tako je kako je, proći će posle porodjaja... Kontrola za sedam dana... 

Izmenjeno od strane Nira
milica *, missN, ma.za.m i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ja se vama divim, kod mene kontrakcije izmedju 20 i 40 tako da ih i nemam. Juce bile ucestalije nego danas, ctg ok. 

Jedina promena pocelo ispadanje sluznog cepa, a grlic i dalje 2 cm, ali uloziv za prst. Mada prst doktorice koja je dezurna je taman jagodica doktora koji me je pregledao pre toga.  Bekan i dalje visoko, ipak kazu nisam.jos u porodjaju i da cekamo jos neki dan, jer kazu beba visoko strah ih da mi ukljuce indukciju, a  da se bebac ne spusti onda mora hitan catski. Nisam znala da i to ima veze, ali ok. 

Nira, ma.za.m, missN i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se za prvi porodjaj dogovorila sa doktorkom, bila dezurna taj dan, inace dan mog termina, meni posteljica zrela, otvorena prst i po dve nedelje pre toga, ni jedne kontrakcije na vidiku, beba visoko, grlic elastican ali cvrst, uloziv za jagodicu, u 10h me prikljucila na indukciju, 6 doza primila do kraja, uz epidural, porodjaj za pozeleti, u pola cetiri sam se porodila, bebu malo pogurali, nisam imala epiziotomiju, beba 10/10, 3300 i 53cm tako da nema pravila a svima bih takav porodjaj pozelela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaca 88 ja sam se oprostila od epidurala posto moras imati privilegiju da ga dobijes:D a inace se "daje" prvorotkama obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, jel osecate te kontrakcije? Meni je na prethodnom bila jedna od 50 al nista nisam osetila a svo vreme malisa je bukvalno skakao po stomaku... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, zaboravim da tražim kod dr da mi izmeri pritisak i sad odem do apoteke... 130/80, a celu trudnocu nije prešao 110/70... Mozda me zbog toga i boli glava, pa me zanima u kom slučaju bi trebalo otići kod dr? Sutra cu ponovo proveriti, nadam se da će biti ok... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.