Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Bolje da vam je sce sprembo. Tj da same odaberete i stavite gde vama odgovara. Jer cin dodjete iz porodilista zurka tek pocinje. A jako je vazno kad zbas gde ti je sta i kad se snalazis u prostoru. To za kupovibu unapred sto "ne valja" je imalo smisla pre 50 godina kad he medicina bila isto toliko godina mabje napredna pa i sama stopa smrtbosti dece veca. Sad sa ctgom svaki cas i uz malo malo ,pa nema razloga da se ne spremi sve unapred . Banalan primer , tako sam se ja sa ginekologom raspravljala. Kaze zena ne treba depilirati/brijati dlacice dole, da ne treba da budu tu ne bi nam ih priroda stvorila . Ja reko ok,ali to mozda dok smo bili pecibski ljudi,sad imamo gace. Svako vreme ima nesto svoje... Tako da zene kupujte do mile volje i da,cini mi se Zoe da he pisala da su joj pantalonice jako zgodne bile. Evo potpisujem. Zeke slabo nosimo samo bodi i pantalonice,ma milina i za presvlacenje ni bebi nije pretoplo,taman sve. I da znate od pijenja vode posle porodhaja ne ostaje stomak :P ja popila dva litra cim sam u sobu usla evo 15 dana od porodjaja stomak ko pre trudnoce

 

Ragdoll85, missN, Nira i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi sa prvog ctg! uredan , osim jedne kontrakcije, mada ja nista osetila nisam..dobila uput za porodiliste i sutra u bolnicu na pregled, da vide sta dalje, jer guzica se jos ne okrece.rekla sam joj da ne bih volela da me dave prirodno ako se ne okrene i rekla je da ce srediti sve..sto se tice pritiska, evo info za sve- ako se desi da malo skoci, slobodno popijte jednu tabletu methyl- dope, bolje nego da beba i vi trpite visi pritisak.

Nira, Ehinacea, missN i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje da vam je sce sprembo. Tj da same odaberete i stavite gde vama odgovara. Jer cin dodjete iz porodilista zurka tek pocinje. A jako je vazno kad zbas gde ti je sta i kad se snalazis u prostoru. To za kupovibu unapred sto "ne valja" je imalo smisla pre 50 godina kad he medicina bila isto toliko godina mabje napredna pa i sama stopa smrtbosti dece veca. Sad sa ctgom svaki cas i uz malo malo ,pa nema razloga da se ne spremi sve unapred . Banalan primer , tako sam se ja sa ginekologom raspravljala. Kaze zena ne treba depilirati/brijati dlacice dole, da ne treba da budu tu ne bi nam ih priroda stvorila . Ja reko ok,ali to mozda dok smo bili pecibski ljudi,sad imamo gace. Svako vreme ima nesto svoje... Tako da zene kupujte do mile volje i da,cini mi se Zoe da he pisala da su joj pantalonice jako zgodne bile. Evo potpisujem. Zeke slabo nosimo samo bodi i pantalonice,ma milina i za presvlacenje ni bebi nije pretoplo,taman sve. I da znate od pijenja vode posle porodhaja ne ostaje stomak :P ja popila dva litra cim sam u sobu usla evo 15 dana od porodjaja stomak ko pre trudnoce

ma ginekolozima btw ne smetaju dlacice dole,osim ako nije bas suma, a jedino za porodjaj sto mora da se sredi..to se mi zene tripujemo da ce oni svasta da kazu...njima to kao da grlo gledaju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ne slusajte da ne valja nista unapred,ja sam sa oba dvoma sve kupila unapred i sada cu krenuti ranije naravno,jedino su mm i zaova kupili odelce za izlazak iz porodilista,a vodu nakon porodjaja pijte slobodno jer vam je tada najneophodnija ne ostaje stomak od nje,to je vec stvar genetike.

merima, Tackicca, Nira i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nedaju nista unapred da kupujem, imamo samo kevetac, posteljinicu i pelenice koje sam vec opralaoprala, ispeglala i spakovala :)

pa ti si vec 36a nedelja- nije to rano.jbt zene pocnu o sedmog, a ti usla u deveti.je l' tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja gledam ovaj moj stomak, čini mi se svaki dan sve veći... Ne znam dokle će da raste, još malo ne mogu ustati iz kreveta... :-) 

Sad mi vise ne da da setam, zaboli čim sam malo duže na nogama, tako da sam od subote uglavnom u krevetu, što nikako ne volim... Ujutru izadjem bar na pola sata do radnje, moram na vazduh... Ali, sutra cu hrabro peske do doktora za ctg... :-) 

Vanjita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira koliko si visoka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih to tvoje pitanje preformulisala u "Nira, koliko si niska?" :-) :-) :-) Samo 158cm... kaze dragi nisam nesto ni porasla od rođenja, a rodjena sa 48cm... :-) 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih to tvoje pitanje preformulisala u "Nira, koliko si niska?" :-) :-) :-) Samo 158cm... kaze dragi nisam nesto ni porasla od rođenja, a rodjena sa 48cm... :-) 

ih pa ja sam 159cm, a stomak mi je onako, uopste nije velik, da kazem taman za mene.mislila sam ono- visoka zena veliki stomak, ali izgleda da nema pravila...

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pocela kisa kod nas- sad cu se uspavam kao top

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ti si vec 36a nedelja- nije to rano.jbt zene pocnu o sedmog, a ti usla u deveti.je l' tako?

Pa da od ove nedelje sam u 9-tom :) 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto oba puta sve pripremila unapred, ideja da to radi neko umesto mene mi je nezamisliva. Sve volim ja da odaberem, slozim i namestim kako hocu, to mi je bas uzivanje. Pritom je i veliki posao, treba nabaviti svasta od garderobe, preko kozmetike, a da ne pricam kome je prvo dete da mu treba i sva oprema. Evo i sada treci put sam u velikim pripremama, ostala mi je jos jedna kupovina, i da operem i opeglam stvarcice, ali glavno mi je bilo da ih razvrstam posto sam nesto vadila od mojih devojcica, nesto mi je dala sestra, a deo sam i kupila. U toj kupovini sam bas uzivala, prvi put biram stvari za decake. :)

Moje iskustvo sa benkicama je lose, to posle prve cere vise nisam koristila, jer dete mora da se tumba da bi se obuklo i onda sledi bljuckanje, bas su neprakticne. Bodici su zakon, posebno oni koji se kopcaju sa strane. 

Zoe86, Kaca88, Ragdoll85 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O da. Ja sam na Kalisa.rs narucila bodice sa drikerima sa strane,po 300 din su. I pantalonice uzela u h&m jer imaju povoljno pakovanje od 3-4 komada. Uzivancija za presvlacenje

 

Ragdoll85, Nira, missN i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Visoka zena nema velik stomak... ja sam visika 182 cm, 35 nedelja punih, a stomak mi je kao da sam 5-6 mj. Niko ne vjeruje da cu se poroditi za koju nedelju... :D tako bilo i prvi put, ja dosla da se porodim, a mene pitaju jesam li 6.mj. Valjda kod nas ima prostora za bebu, pa stomak nije uopst. Velik... 

Nira, Ragdoll85 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micka, sestro, ja sam 183 :) Stomak mi uopste nije nesto veliki, valjda dugack trup, pa ima prostora. Valjda, zahvalujici tome, nemam problema sa udacima u rebra i zeludac, ne moze da dohvati :D

merima i milica * volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam sve stvari kupila unapred, kako za prvo tako sad i za drugo, od toga veceg zadovoljstva nema, mm i ja smo se dogovorili da necemo obracati paznju na bapske price, sve je bilo kako sam ja zamislila i htela da rasporedim iako sam komotno mogla da odem i da me sve saceka spremljeno.

Sto se stomaka tice, sa manjim sam otisla da s poradjam prvi put, sad sam slonica Mica sto bi moj muz rekao, iako sam dobila samo 4kg, ali sam u trudnocu usla sa viskom.

Ragdoll85 i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, sad sam toliko besna, više na sebe sto sam dozvolila da me rasplacu i iznerviraju da me glava zaboli, nego na tog nekog... Verujte, nikad se nisam mesala u tuđe živote, čak i sestri rodjenoj vrlo odmereno dajem savete... Uvek sam tu za prijatelje, da saslusam i dam svoje mišljenje ako ga neko traži... Ali, NIKAD mi nece biti jasni ljudi koji sebi daju za pravo da komentarisu nešto što ih se ne tiče!!! Nikad neću razumeti ljubomoru i zavist!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, mozes da se ugrizes za jezik i precutis, mozes da odgovoris i odmah im stavis do znanja da te ne zanimaju takve stvari, sama proceni sta je bolje za tebe i tvoje zivce u tom trenutku. Niko ne moze poznavati tebe, tvoj zivot i okolnosti u kojima si bolje nego ti. Svaka cast dobronamernim ljudima koji ti pomazu da vidis ono sto se sa strane, mozda, vidi bolje i koji su tu da podele misljenj i daju savet, a nikako da namecu ili se iscudjavaju kada postupas drugacije od onoga kako bi oni. Svi iz druge grupacije mogu da te poljube u... Ja ne pridajem znacaj takvim stvarima i ne zadrzavam ih dalje od ulaska na jedno i izlaska na drugo uvo. Skoro je tetka mog muza imala jedan neumesan komentar na njegov racun vezano za totalno privatnu stvar koja se nje nikako ne tice, ali posto smo bili u njenoj kuci gde smo dosli da prvi put vidimo njeno unuce, oboje smo se ljubazno nasmejali, promenili temu i nista nismo pominjali kao da se nije ni dogodilo. Srecom, ona je imala.dovoljno takta da ne forsira, pa je sve proslo kako treba. Jednostavno postoje ljudi koji imaju neki "kvar" i hrane se guranjem nosa gde ne treba, ali to nikako ne sme biti razlog zbog koga bi se ti nervirala.

missN i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira znam da je tesko ali ignorisi ja sam se prva dva puta strecala na svekrvine vecite komentare sad joj se smejem ja ne mogu da shvatim sta je to sa ljudima da imaju tu pakost u sebi tacno vidim da je jace od nje nikad ne moze da kaze jeste lepo je nesto ili da tako je nego mora da bude idiotski komentar kao a sta cete ako ispadne bata konkretno pokazala joj stvarcice sto je sestra moja kupila za bebu ja je gledam pa vadila sam plodovu vodu i na svakom uz su jos i potvrdili da je devojcica a ona i dalje pa to kaze i deci pa me onda oni ispituju sto puta jer sigurno zensko. Najgore sto zena nije glupa i za neke stvari ima bas razumna shvatanja ali to nesto ne moze da kontrolise.

Vanjita, Nira i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

o svasta!! ja neki put bas se razljutim, ali me brzo prodje, a neki put skroz iskuliram...uvek ponavljam da ne smeju da vide da me je zabolelo, ne dam im tu pobedu..nekad uspem, nekad ne..

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i dalje koristim jednu recenicu : To nije moj cirkus i to nisu moji majmuni u glavi....

I pomaze.... stvarno me se ne ticu tudji komentari, niti mogu da me dotaknu, niti imam nameru da ispravljam tudje gluposti u glavi....

leni, Ragdoll85, merima i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa mi sa pregleda...otvorena 1 prst, guzica pocela polako da se spusta, kaze doktor mala verovatnoca da ce se okrenuti.nemaju tendenciju da gnjave prvorotke sa poradjanjem prirodno karlicno, pa cemo najverovatnije carski.dao mi broj, i da se javim u nedelju..posteljica drugi stepen, pl.vode dovoljno,sve ok...etoooo samo da sve protekne kako treba, ostaje da cekamo

Nira, missN, Kaca88 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene nemam vise lajkova...

Merima super za pregled, bolje da idete na carski, sto je sigurno, sigurno je...

Nira ljudi su cudo, a mi smo sada osetljivije nego inace i bicemo prvih par meseci posle porodjaja. Sto ja kazem, neka svi ostave trudnice i porodilje na miru, mir je ono sto nam najvise treba... Ako mi treba savet sama cu da pitam, ne mora niko da mi ih "dobronamerno" deli. 

Meni se beba juce komplet okrenula, a danas se vratila na staro, glavom na dole. Znam po stucanju. Toliko o tome da vise nemaju mesta za manevrisanje. :) U ponedeljak idem na kontrolu kod doktora koji me je prosli put porodio, pa da vidim sta ce da mi kaze... 

milica *, Jecy, Nira i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juuu ja tek sad videla da imam 1008 lajkova...al' smo mi pisaleeeeee...ja sam pocela na 600 i nekoj strani, a gle sad 1656.strana!!

Nira i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.