Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Merima i ostale žene, u devetom mesecu inače malo poraste pritisak u odnosu na prethodne mesece trudnoće. Ne znam koliko ima veze sa aktivnošću, ali ako ti je u trudnoći bio npr 110/70 u devetom je sasvim normalno da bude 120-125/80 npr. Ne valja ako previše poraste. Tako da ne brinite.

MamaMima, Ragdoll85 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je na pocetku trudnoce gvozdje bilo katastrofa, mada mislim da je u pitanju greska laboratorije jer je inace 14,5-15, a tada je bilo 4,5. Rekla bih da su izostavili jedinicu jer nisam pila nikakav preparat, samo med pomesan sa kakaoom i smenom koprive i od tada su mi uvek ove vece vrednosti. Hemoglobin mi ne pada ispod 120 i dr mi nije nista propisivao jer on kaze da je u trudnoci hemoglobin mnogo bitniji parametar nego gvozdje. Inace, ja sam cudo! Citav zivot kuburim sa manjkom heniglobina, cak je jednom pao na 76 i dobro se secam da je dr tada razmisljao da me salje na transfuziju, jer je kao 73 donja granica. Kada naguram na 110 to je za mene bila premija. U trudnoci - citavo vreme 120-130. Od preparata sam ranije najcesce koristila sirup Legofer, kasnije Totemu od koje mi je bilo uzasno muka i uzasno tesko sam je podnosila. Posle sam praktikovala da povremeno pijem Galenikin Oligogal Fe koji nije lek, vec dodatak ihrani i njim sam uglavnom odrzavala nivo.

Rag, kako pravis to sa medom, kakaom i koprivom? U kojoj razmeri i koliko dnevno unosis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1kg meda, 100g semena koprive i 100g kakaoa. Uzimala sam po kasicicu 3 puta dnevno, a sada zbog te insulinske intolerancije uzimam samo jednom dnevno. Probaj, ne moze da skodi.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se ubacim, kakao kupujte u prodavnicama zdrave hrane, trazite pravi,organski...ovo u marketima nije to to:-)
I caj od koprive je dobar za poboljsanje krvne slike.
Rag, stvarno si cudo sa tim hgb-om:-) Ja sam u trudnocama, posebno u trecoj, kuburila sa hgb, nije bio neki a ja lijena da pijem heferol ili referrum i ostala cuda...sto nikako nije pametno al ajd. Jos ja i tada dojila pa me to dodatno iscrpljivalo.
Inace, mojoj cimerki posle porodjaja hgb bio 63....ja nisam znala da moze toliko da padne. Odbila je da primi flasu krvi,otpustili su je takvu na njenu odgovornost i uspjela je uglavnom ishranom da ga znacajno popravi,bio.joj dobar kad je radila ks posle 6 nedelja(ne sjecam se tacno koliko ali znam da sam se zacudila).
Ono sto zelim da kazem jeste da probate ishranom da popravite ks pa ako vidite da ne ide onda uzmete i te preparate sa fe.

Ragdoll85, missN i Vanjita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li kakvih novosti? Neka nova beba na vidiku? :D bas je lepo zatoplilo sad ce da krenu :) mislila sam da cu ja ranije ali izgleda nista od toga,vise nemam ni lazne kontrakcije,ona je jako aktivna,ponekad se spusti dole ali vecinom je dosta visoko :) 

Vanjita i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec par noći bas fino spavam, ustajanje 2-3 puta samo do kupatila... A danas bih non-stop spavala... Posle doručka bila malo u šetnji, vratila se i odspavala... Evo sad bih opet... :-) Beba je isto bas, bas aktivna, i danju i noću... :-) 

Maajaa:), Zoe86 i Vanjita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako se i meni smirile pripremne jedino sto mi se spustila u kosti pa me prepone ubijaju vec 10 dana ali nista jos. Nocas sam imala kontrakcije prilicno jake budile su me a od jutros nista sinoc isto onaj menstrualni bol, mala je mirnija malo se protegne,gura ali nema skakanja vise nema mesta vise mogla bi napolje 39+3 sam vec uh bas sam mislila da cu do 38 a eto jos malo i termin.

Nira, Vanjita i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pripremne kontrakcije nemam uopste, ne znam ni kako izgledaju. Stomak mi se spustio, ona se dosta umirila, nema sutiranja, samo protezanje i okretanje. I desna prepona me posle mirovanja ubija, pa se to protegne i na stidnu kost, kao da se nesto razdvaja. Jeste da imam jos da guram do termina, ali sam ocekivala da ce organizam poceti polako da se priprema. Osecam se kao da nisam ni blizu termina.

merima i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nocas imala jake kontrakcije na 40 min i sad nista, bebac se pomera, tako da nisam pametna.

missN i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj moj gospodin ne planira uskoro koliko vidim.Inace drugarici i kuminoj sestri termin bio 13.2. i 17.2. a juce se porodile dobile devojcice, zezaju me da me pretekle. Gledala sam jutros ledeno doba i ovaj moj me potseti na lenjivca onog Sida, to mu je novi nadimak:D.

Vreme idealno za setnju, kao proleceB)

Nego Pipi se ne javlja, mora da se nesto desava.:baby:

merima, Ehinacea i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ceo dan malo boli stomak, onaj menstrualni bol... Maaaalo sam samo prosetala, sad bih bas napolje, ali cim sam duže na nogama počne jače da boli... A ja nisam navikla da mirujem i ceo dan se žalim... :-) 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ceo dan malo boli stomak, onaj menstrualni bol... Maaaalo sam samo prosetala, sad bih bas napolje, ali cim sam duže na nogama počne jače da boli... A ja nisam navikla da mirujem i ceo dan se žalim... :-) 

Joj potpuno te razumem, lepo je napolju u mami da se seta, a ni ja nisam mogla napolje :)

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja bas retko imam pripremne kontrakcije,sad kad bi trebalo da budu cesce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, jeste li budne???  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja budna još od sedam... :-) Nešto razmišljam, da li će mi biti neobično bez bebe u stomaku, bez ovih udaraca... Ili neću imati vremena ni da pomislim na to, jer cu ga držati u rukama... :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ja sam vas z-budna od cetiri..i ja se poneki put to pitam,ali kao i sve ostalo-navici cemo se :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro,ja budna od osam,nema nam pipi,ona se mozda vec mazi sa bebicom,moram se pozalit na jaku bol u gospodici tacnije sve ove kosti dole plus prepone,najgore kad se okrecem u krevetu s boka na bok ajmee bollii :(.. jel kod vas sve spremno? Torba za bolnicu,robica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro,ja budna od osam,nema nam pipi,ona se mozda vec mazi sa bebicom,moram se pozalit na jaku bol u gospodici tacnije sve ove kosti dole plus prepone,najgore kad se okrecem u krevetu s boka na bok ajmee bollii :(.. jel kod vas sve spremno? Torba za bolnicu,robica?

maja, mene nekad to boli - bas je bzvz, nekad mi tesko da sedim, a okretanje je slowmotion... al prodje posle nekog vremena... 

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo mene tako prepone bolu vec dve nedelje i vise okretanje u krevetu je akrobacija ali boli svakako kad sednem moram jednu po jednu nogu da pomerim tj rukom podignem, nemam pojma kako cu se raskreciti za porodjaj. Kod mene naravno nista dosta dobro sam spavala nocas a mala je sinoc haos pravila po stomaku nadoknadila je onih par dana sto je bila mirnija. Od jutros sam sva smlacena jedva se popeh na sprat isla do prodavnice nisam mogla da se nadisem.

Nira i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh! Otkucah kilometarski odgovor i puce mi forum i sve se obrisalo, grrr!

Ukratko - danas idemo na prvi ctg :-) 

Naspavala sam se solidno s obzirom da me od juce popodne boli glava i da me i nocas budila glavobolja. Ne mogu ni da uhvatim vazduh citavo jutro. Pritisak svo vreme ok, sto mi je najvaznije. Klasicne meteoropatske tegobe...

Od bolova - desna prepona i to ne posle aktivnosti kao ranije, vec posle mirovanja. Najgore kada ujutro ustajem, ne mogu ni da se oslonim na nogu i onda krene da cepa kroz stodnu kost. Malo ovaj isijaticni levi kuk, ali nista strasno....

Bebara, kao kod Zoe, juce je svojski nadoknadila par dana mirovanja. Razbila me koliko se vrpoljila, ljubi je majka :P

Nira, Maajaa:), missN i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh! Otkucah kilometarski odgovor i puce mi forum i sve se obrisalo, grrr!

Ukratko - danas idemo na prvi ctg :-) 

Naspavala sam se solidno s obzirom da me od juce popodne boli glava i da me i nocas budila glavobolja. Ne mogu ni da uhvatim vazduh citavo jutro. Pritisak svo vreme ok, sto mi je najvaznije. Klasicne meteoropatske tegobe...

Od bolova - desna prepona i to ne posle aktivnosti kao ranije, vec posle mirovanja. Najgore kada ujutro ustajem, ne mogu ni da se oslonim na nogu i onda krene da cepa kroz stodnu kost. Malo ovaj isijaticni levi kuk, ali nista strasno....

Bebara, kao kod Zoe, juce je svojski nadoknadila par dana mirovanja. Razbila me koliko se vrpoljila, ljubi je majka :P

i mi isto na prvi ctg!!a moja posto se okrenula guzom jelte, samo dole gura..ja pesacim, ona gura..cak mi je u jedom trtrenutku zgrcila nogu koliko se rastegla..toliko o uspavljivanju hodanjem..sa mojom nema pravila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim nema novosti za vikend, mislila sam da ce bar jedna bebica da dodje. :)

Kod mene je bio haos prethodna dva dana, donela mi mladja cera stomacni virus, prvo je ona pregurala, a onda smo dobile starija i ja. Mene je uhvatilo noc subota na nedelju, ispovracala sam dusu, a juce sam ceo dan imala grceve u zelucu, toliko mi je bilo lose, da nisam mogla da govorim. E kada se to konacno smirilo uhvatile su me kontrakcije uvece, na nekih 5 min, odlucila sam da legnem, do jutra se sve smirilo. Danas sam ok, bebac je zivahan, ali pravo da vam kazem idem da spakujem torbu za porodiliste, za svaki slucaj...

Ja za gvozdje pijem feroglobin kapusle, a jedem dosta cvekle, i prirodnih stvari koliko mogu. I pijem svaki dan cedjenu pomorandzu i limun zbog vitamina c...

Zoe86, merima, Ragdoll85 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.