Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

O, zenice... malo otoplilo, pa milina... ;)

Nego, da li vas probada kroz "gosodjicu gospodju"... mene nesto jutros, imam utisak kao da odozdo kroz vaginu, rodnicu, zasijece, i zavrsi se negdje kod grlica (lupam, ne znam gdje je grlic, ali ne ide bol prema stomaku)... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cekaj,kako nemaju anesteziologe? pa ne moze cr bez anestezije!!

ne moze, al ide opsta anestezija... u manjim gradovima nemaju dobre anesteziologe za epidural i spinalnu

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne moze, al ide opsta anestezija... u manjim gradovima nemaju dobre anesteziologe za epidural i spinalnu

aha, sta znam,kod nas imaju za sve..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde ili prirodni ili cr sa opstom.... i za cacak sam cula da nema epidural...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cekaj,kako nemaju anesteziologe? pa ne moze cr bez anestezije!!

doktor mi je pre neki dan rekao da ovde nemaju obucene anesteziologe za tu vrstu lokalne anestezije, tako da ako bude prirodno ne mogu epidural da trazim, a cr samo pod totalnom :( veoma opremljena bolnica -.-

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

doktor mi je pre neki dan rekao da ovde nemaju obucene anesteziologe za tu vrstu lokalne anestezije, tako da ako bude prirodno ne mogu epidural da trazim, a cr samo pod totalnom :( veoma opremljena bolnica -.-

e jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

doktor mi je pre neki dan rekao da ovde nemaju obucene anesteziologe za tu vrstu lokalne anestezije, tako da ako bude prirodno ne mogu epidural da trazim, a cr samo pod totalnom :( veoma opremljena bolnica -.-

isto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A inace epidural je bespaltan i stvar izbora.... eee drzavo...

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A inace epidural je bespaltan i stvar izbora.... eee drzavo...

zivo me interesuje kakva je stvar sa placanjem kod nas <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene da li se i vama desi da kad duze vremena nesto radite- da vam se malo povisi pritisak? ja sad kuvala rucak, osecam se ja nesto blesavo.kad izmerih 130/90.znam jos pre da mi je dr rekla da ne pijem methyl- dopu ako ne predje 145/100.pretpostavljam da je i od tezine i od umora- mada nisam nesto mnogo stajala, vise sam sedela..i sve do sad devetog meseca pritisak bio ok...osim ono u petom kad mi se uzlupalo srce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni skoci malo pritisak ako sam aktivna, jednom je bio 130/85 al za mene su to orkanski visovi imajuci u vidu da imam nizak pritisak....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja inace imam onaj skolski 120/80 uvek je tu negde..zao mi samo sto nisam nabavila onaj zivin merac..bas cu da pitam doktorku u ponedeljak sta da uradim u ovakvim slucajevima...

@missN kako napredujete vas dvoje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi, šta se dešava, ima li novosti?:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni u zadnje vreme ako se preforsiram. Isti slucaj kao i Mer, uglavnom je 120/80, nekad spadne na oko 115/70, ali je uglavnom stabilan. Zadnjih dana mi se desi da je tako, gornji oko 125-127, donji do 85, ali racunam da ima veze i sa vremenom posto sam meteoropata i ove promene mi nikako ne prijaju. Mene isto nerviraju ovi digitalni meraci, a onaj stari sa zivinim stubom nijebu funkciji vec godinama. Sa digitalnim nikad nisam sigurna da je dobro izmerio.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci moguce je da je i od vremena...razmisljala sam i da nije od flasirane vode- poznajem zenu kojoj je rosa podizala pritisak.ja pijem ivu.pitacu doktorku u pon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi u 33. nedelji, juce i jutros skroz dole nisko me boli, a i on se spustio.... sutra na uz. Lab dobra osim ast i alt - blago poviseni kao i leukociti 13.8... 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego zene sta pijete za gvozdje a da nije heferol? Sta mislite o onim sumecim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi u 33. nedelji, juce i jutros skroz dole nisko me boli, a i on se spustio.... sutra na uz. Lab dobra osim ast i alt - blago poviseni kao i leukociti 13.8... 

leukociti su i inace poviseni u trudnoci...a sta kaze dr za ast i alt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno da ne rastu u odnosu na prosli nalaz... mada sam procitala da nije strasno ako je malo poviseno i da mnogi doktori to ni ne proveravaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego zene sta pijete za gvozdje a da nije heferol? Sta mislite o onim sumecim?

Pila sam revitu fe, i gvozdje mi je oko 12, mada je to super jer sam malokrvna, a od pre 10 dana dr mi je rekao da je to slabo i da predjem na totemu (posto kaze na granici mi je gvozdje, ali znam trudnice koje imaju 3,4. ). Kazu da totemi treba bar 20 dana da pocne da deluje. 

Najbolje je da jeses cveklu, ja je nesto ne volim ali sam je jela, pomesam sa kupusom pa kao salatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego zene sta pijete za gvozdje a da nije heferol? Sta mislite o onim sumecim?

od sumecih bjezite u kilometarskom krugu... jedan stari ginekolog je rekao mojoj drugarici da su sumece "krive" za alergije... nisu one alergen, vec umaju u sebi nesto sto dovodi do takvih reakcija u organizmu.. znaci, svih sumecih

Ragdoll85 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego zene sta pijete za gvozdje a da nije heferol? Sta mislite o onim sumecim?

probaj kakao, meni su svi rekli da je odican za gvozdje i moh doktor je insistirao da ga pijem, ja ih nisam slusala pa vec 2 meseca pijem totemu.

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijem cedjeni sok od cvekle... sad mi je gvozdje 10. 

Probacu i kakao... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem feroglobin, zbog hemoglobina koji je malo ispod granice a gvozdje mi je ok. I sad se to popravilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je na pocetku trudnoce gvozdje bilo katastrofa, mada mislim da je u pitanju greska laboratorije jer je inace 14,5-15, a tada je bilo 4,5. Rekla bih da su izostavili jedinicu jer nisam pila nikakav preparat, samo med pomesan sa kakaoom i smenom koprive i od tada su mi uvek ove vece vrednosti. Hemoglobin mi ne pada ispod 120 i dr mi nije nista propisivao jer on kaze da je u trudnoci hemoglobin mnogo bitniji parametar nego gvozdje. Inace, ja sam cudo! Citav zivot kuburim sa manjkom heniglobina, cak je jednom pao na 76 i dobro se secam da je dr tada razmisljao da me salje na transfuziju, jer je kao 73 donja granica. Kada naguram na 110 to je za mene bila premija. U trudnoci - citavo vreme 120-130. Od preparata sam ranije najcesce koristila sirup Legofer, kasnije Totemu od koje mi je bilo uzasno muka i uzasno tesko sam je podnosila. Posle sam praktikovala da povremeno pijem Galenikin Oligogal Fe koji nije lek, vec dodatak ihrani i njim sam uglavnom odrzavala nivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.