Treći trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo da javim, ctg ok, kontrakcija ni na vidiku, mislim da meni ctg treba uvece da rade, a ne ujutru. Zakazali mi ctg i pregled za ponedeljak, ako se gospodin do tad ne smiluje da izadje. Koliko sam shvatila do 8.2. ce cekati a onda verovatno izazvati porodjaj, videcemo.

Eh, kilaza,ja sam malo kolicinski jela uglavnom po hrono principu, ali jednom nedeljno ili u 10 dana bih sebe castila burekom. Slatkise povremeno, malo sam preterala u poslednjih nedelju dana. I vaga kaze +19 (imala 63, sad 82.), ali se nesto ne primecuje, malo se obim povecao, nista strasno. Imam osecaj da je sve u stomaku. Opustite se, sve ce to otici. Bitno da pratite pritisak i secer.

Ana, meri se sto redje, dok god se opterecujes kg se gomilaju :rolleyes::rolleyes:

Izmenjeno od strane Vanjita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja upravo stigla iz dvocasovne šetnje... Ovo vreme me podseca na proleće, koje obožavam, baš prija... 

Sto se tice kilaze, ja kad se ne onesvestih u utorak na pregledu... :-) Kaze vaga stigla sam do 71kg, znači +16... Nije mi jasno gde je to... Ok,  imam veeeliki stomak, ali ne može sve biti u stomaku... :-) Uopšte nisam imala osećaj da imam toliko... Svi smo iznenađeni... :-) 

A carski? Merima, pusti ljude, uvek imaju neki komentar, razlog za namrstene face i sl... Ignorisi... :-) 

Inače,sad mi zena u mesari reče da se ne udaljavam mnogo od kuće, da mi se stomak bas spustio i da cu u narednih par dana u bolnicu... :-) 

Ana87, Ehinacea, ma.za.m i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

btw da kazem- ovaj forum je po meni prvi sto se tice logicnih i inteligentnih komentara.zene- nacitane ste i pametne.ja povremeno prosetam po drugim forumima i crknem od smeha sta sve procitam- od toga da je masturbacija greh do toga da zene osecaju bebu kad se zacne :D

Ehinacea, missN, Cintia i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

btw da kazem- ovaj forum je po meni prvi sto se tice logicnih i inteligentnih komentara.zene- nacitane ste i pametne.ja povremeno prosetam po drugim forumima i crknem od smeha sta sve procitam- od toga da je masturbacija greh do toga da zene osecaju bebu kad se zacne :D

u potpunosti se slažem sa tobom... Ja sam jos pre trudnoće, dok smo se spremali za vto, počela pratiti dosta foruma... Vrlo brzo sam se skoncentrisala samo na ovaj... Stvarno žene imaju najnormalnija razmišljanja, bar ja to smatram normalnim... 

missN, milica *, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira meni se skroz beba spustila u kanal jos proslog vikenda i nista haha setam satima, kuvam,ribam cucim,saginjem se ali nista eto cisto da se ne nadas mnogo u te prognoze :P mene svekrva svaki dan kad vidi kaze bice to nocas haha ono malo sutra

Nira, Ragdoll85 i Vanjita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, jel znate da li sme da se koristi Octenisept u poodmakloj trudnoci? Mislila sam da naprskam malo na ulozak ili tufer kao prvu pomoc, cini mi se da mi se opet vratila kandida :angry:

Da upadnem kod vas , samo da odgovorim, ja Octenisept koristim celu trudnocu, nekada direktno na kozu,nekada na ulozak, sjajan je antiseptik i preporucuje se posebno kod ureaplazme,mikoplazme i za ostale bakt.sa prvim detetom sam ga obavezno nosila i na porodjaj:DKoristin onaj obican, bez aplikatora, taj sam koristila pre trudnoce.

mm voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira meni se skroz beba spustila u kanal jos proslog vikenda i nista haha setam satima, kuvam,ribam cucim,saginjem se ali nista eto cisto da se ne nadas mnogo u te prognoze :P mene svekrva svaki dan kad vidi kaze bice to nocas haha ono malo sutra

Rekoh ja da ce decak biti pravi džentlmen i pustiti ove lepe damice sa spiska ispred sebe... :-) 

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha zene ja se zacenula!! znala sam da su snovi u trudnoci cudo, ali da mi je neko pricao da cu u popodnevnoj dremci sanjati Slobu Milosevica ja ne bih verovala!!!!! ovo je vrh!!!!!

Ragdoll85 i Vanjita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemojte gledati broj kilograma,prva trudnoca +19 oslo skoro sve prvi mesec ostalo 4kg i bas sam si bila taman i zadovoljna izgledom,ova trudnoca za sada +6,5 jos tri sedmice do kraja.. Moja sestra je nabacila vise od 20 i bilo je malo teze ali vratila se s vremenom na staru kilazu,ali uostalom zdravlje je najbitnije ized vise manje..

Merima kazu da je posle prirodnog brzi oporavak ali meni je bilo gore nego nekim zenama na carski tako da.. Sve je individualno kako bude,bude najbitnije je da se beba ne namuci previse u porodu i da ne padne mnogo na kilazi posle poroda..

Ja bi da moja saceka barem do 18.2 da resim zubara i te neke kontrole jos a i mm ide za hrv na dva dana 16.i 17. Pa nece valjda bas ta dva dana kad ga nebude doma :P ajde vi prvo sta imate termine pocetkom februara da vas sretno ispratimo..

ee jos nesta uskoro nam je valentinovo koja ce sretnica dobiti najlepsi poklon bas na taj dan? :D ja sam narucena za pregled 14.2..

Vanjita i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima nemam vise lajkova, nasmeja me!

Inace ja sam do sada dobila 13kg, nesto mi to puno, toliko sam za celu trudnocu dobila prvi put, a i sada imam samo stomak. Ali, nema veze, sve se to skine posle, vazno da sam ja uzivala u praznicnim djakonijama! :)

Vanjita i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad pominjete kilazu, ja sam od uvek jela sve sto pozelim, kad god pozelim i koliko pozelim, ali se uopste nisam gojila, muka kad hocu da dodam neko kilo, ostala trudna sa 48 kg, za 4 dana ulazim u 9 mesec ugojila sam se 11 kila (takodje sam jela sve), a samo mi je stomak malo poraso i nista vise, nigde ih nema, cak i bebac ima samo 2500g...

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, ne obracaj pažnju na to šta ljudi pričaju. Svuda kad čuju carski nije bas najbolja reakcija. Ja sam, eto, imala oba carska i oporavak je oba puta bio brz i bez problema. Znam baš dosta žena koje su se porodile prirodno i nisu mogle da sede više od mesec dana. Naravno, ima i onih koje nisu ni secnuli. Tako da... sve je individualno. Ni ja nisam htela carski, ali mi je uvek uteha bila da je bar za bebu najbolje. Naravno, preporucujem spinalnu ako tu kod tebe može da se bira. Mislim da je taj teži oporavak od carskog vezan za totalnu anesteziju a ne za intervenciju samu po sebi.

 

Ehinacea, merima, Maajaa:) i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez obzira na opiravak, meni carski pod lokalnom deluje mnogo strasno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemojte se plasiti kg...ja sam se udebljala 11kg u trudnoci i evo za nepunih mjesec dana od porodjaja sve sam izgubila...imam tezinu kao i prije trudnoce...

 

Jedno pitanje.....ispao mi je danas konac id epiziotomije....ehh sad vidjeh da mi iz vagine viri poduzi konac je li to u redu? je li to ispada neki unutrasnji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ostala trudna sa 48-49 kg evo jutros se merim 62 kg a nista se ne vidi, samo stomak... noge mi i dalje kao drske od metle a ruke ko cajne kobasice, du*eta nigde...

Ragdoll85, Ehinacea i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa malo bebac, malo plodova voda,koliko si visoka? na visim zenama se ne vidi toliko koliko na nizim..ja sam recimo 159 cm visoka..a vidi se malko u butkama, guzi i vrlo malo u licu...ranije sam baaaas bila mrsava, sad sam 65...ostala trudna sa 53

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez obzira na opiravak, meni carski pod lokalnom deluje mnogo strasno :(

sto? pa to je lokalna, bar lepo vidis dete odmah ^_^ bas jutros pricam sa komsinicom, ona je direktor nase bolnice i glavni anesteziolog- i ona isto kaze- to je za njih rutinski postupak..i brze je sve,iz opste dok se probudis...mada eto uvek forsiraju prirodan porodjaj

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@missN kateter je u celoj prici najbezazlenija stvar i jako dobro dodje posle takve intervencije.

@Talestrida nemoj se plasiti spinalne, doktori se ponasaju tako da te opuste, pricaju; anesteziolog je sve vreme bio pored mene, pratio, mazio me po kosi... i osetila sam se blago drogirano, tako da to ipak ne dozivis skroz svesno.

Ja danas normalno hodam, skinuli su me sa lekova i samo malo bolucka.

Bebac polako krenuo da siki, mada ga i dohranjuju. Ako vecernji nalazi budu dobri, sutra idemo kucici!!:baby:

U betaniji su uslovi sasvim solidni za jednu drzavnu ustanovu. Do duse ja sam na poluintenzivnoj nezi, nas dve smo u sobi i imamo svoje kupatilo. Ne znam kako je kod prirodnih porodjaja... Osoblje uglavnom ljubazno i pomazu kada trazis pomoc.

Jos da naucim sve sto treba oko bebe, hranjenja, povijanja, itd i bicu sasvim zadovoljna :)

I da, jos ove ruke da splasnu... nema, ama bas nikakvih promena... ali mi je svakako lakse, jer se lakse krecem bez stomaka :)

Zoe86, sakovac, Ehinacea i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@missN kateter je u celoj prici najbezazlenija stvar i jako dobro dodje posle takve intervencije.

@Talestrida nemoj se plasiti spinalne, doktori se ponasaju tako da te opuste, pricaju; anesteziolog je sve vreme bio pored mene, pratio, mazio me po kosi... i osetila sam se blago drogirano, tako da to ipak ne dozivis skroz svesno.

Ja danas normalno hodam, skinuli su me sa lekova i samo malo bolucka.

Bebac polako krenuo da siki, mada ga i dohranjuju. Ako vecernji nalazi budu dobri, sutra idemo kucici!!:baby:

U betaniji su uslovi sasvim solidni za jednu drzavnu ustanovu. Do duse ja sam na poluintenzivnoj nezi, nas dve smo u sobi i imamo svoje kupatilo. Ne znam kako je kod prirodnih porodjaja... Osoblje uglavnom ljubazno i pomazu kada trazis pomoc.

Jos da naucim sve sto treba oko bebe, hranjenja, povijanja, itd i bicu sasvim zadovoljna :)

I da, jos ove ruke da splasnu... nema, ama bas nikakvih promena... ali mi je svakako lakse, jer se lakse krecem bez stomaka :)

znaci ono kao da ti se strasno spava, je l' takav osecaj kad daju anesteziju? ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@missN kateter je u celoj prici najbezazlenija stvar i jako dobro dodje posle takve intervencije.

@Talestrida nemoj se plasiti spinalne, doktori se ponasaju tako da te opuste, pricaju; anesteziolog je sve vreme bio pored mene, pratio, mazio me po kosi... i osetila sam se blago drogirano, tako da to ipak ne dozivis skroz svesno.

Ja danas normalno hodam, skinuli su me sa lekova i samo malo bolucka.

Bebac polako krenuo da siki, mada ga i dohranjuju. Ako vecernji nalazi budu dobri, sutra idemo kucici!!:baby:

U betaniji su uslovi sasvim solidni za jednu drzavnu ustanovu. Do duse ja sam na poluintenzivnoj nezi, nas dve smo u sobi i imamo svoje kupatilo. Ne znam kako je kod prirodnih porodjaja... Osoblje uglavnom ljubazno i pomazu kada trazis pomoc.

Jos da naucim sve sto treba oko bebe, hranjenja, povijanja, itd i bicu sasvim zadovoljna :)

I da, jos ove ruke da splasnu... nema, ama bas nikakvih promena... ali mi je svakako lakse, jer se lakse krecem bez stomaka :)

Bravoooo mamice ma ti si zena zmaj :wub: super ako cete sutra kuci, snaci ces se ne brini sve to nekako dodje samo od sebe.

I ja sam prezadovoljna Betanijom i osobljem sve pohvale s moje strane.

A sto se kilaze tice na porodjaj sam otisla sa +11 tj.63 kg a kuci dosla sa 56kg.

Zoe86, Ehinacea, ma.za.m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravoooo mamice ma ti si zena zmaj :wub: super ako cete sutra kuci, snaci ces se ne brini sve to nekako dodje samo od sebe.

I ja sam prezadovoljna Betanijom i osobljem sve pohvale s moje strane.

A sto se kilaze tice na porodjaj sam otisla sa +11 tj.63 kg a kuci dosla sa 56kg.

znaci bebac+ plodova voda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto? pa to je lokalna, bar lepo vidis dete odmah ^_^ bas jutros pricam sa komsinicom, ona je direktor nase bolnice i glavni anesteziolog- i ona isto kaze- to je za njih rutinski postupak..i brze je sve,iz opste dok se probudis...mada eto uvek forsiraju prirodan porodjaj

@ma.za.m   Uvek u toj situaciji prvo pomislim na doktora i skalper i pocnem da panicim, mada kod nas nemaju anesteziologe, pa ako dodje do toga mislim da necu imati izbora.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ma.za.m   Uvek u toj situaciji prvo pomislim na doktora i skalper i pocnem da panicim, mada kod nas nemaju anesteziologe, pa ako dodje do toga mislim da necu imati izbora.

cekaj,kako nemaju anesteziologe? pa ne moze cr bez anestezije!!

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma.za.m super sto idete kuci videces koliko je divno kad se skupite vas troje. Drago mi je za pozitivne utiske iz betanije i ja sam prva dva puta bila bas zadovoljna. Bila u setnji sad cu po kuci da spremam malo, nista kod mene bolu prepone standardno gegam se osetim da je mala skroz u kanalu ona je mirnija nema mesta vise malo se gurne protegne,stuca ali ne divlja vise kao pre ono je bio haos hehe. Svi smo vec nestrpljivi deca posebno a mala zeza hehe bice to jos jedna tvrdoglavica vidim ja.

ma.za.m, Nira, Ragdoll85 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@merima pa nije bas da ti se jako spava, vec onako neka blaga osamucenost.

@Talestrida skalpel, ni sve ostalo ne vidis. Vidis samo doktora, koji komunicira sa tobom. Na primer uz moj carski je pricao kako je pre neki dan izlazio u neku kafanu i zajedno smo dosli do zakljucka kako smo mi to vec prerasli :) 

A sto se tice panike, ne brini. Meni jako skace puls kada se uzbudim, pa sam pitala doktora sta cemo ako se to desi. Bio je u fazonu, kao mi vas svakako pratimo, pa ako bude alarmantno, onda cemo vas uvesti u totalnu.

Eto mog iskustva :)

sakovac, merima, Ragdoll85 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.