Treći trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Telestrida, ja uglavnom noću ne spavam zbog kukova ( i utrnule ruke)... Ne mogu nikako da se namestim... Koliko puta sam ustala i šetala po stanu, lakše mi bilo nego da ležim...

Moja majka je ubedjena da cu ovih dana da se porodim, pa me zivka stalno xD

Izmenjeno od strane Talestrida
Nira i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, mene ovo vreme ubi. Juce i nekako, a danas nisam ni za sta. Cak mi i pritisak za nijansu povisen citav dan. I debela se umirila, povremeno me gurne i nabije nogicu i rukicu u neki organ, ali nista preterano. Mamin meteoropata :)

missN i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a meni vreme super, dva puta sam setala danas, doduse po 20ak min, ali mi je bilo ok..malo krsta bole ali posle odmorim.

Vanjita i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma.za.m cestitam brz oporavak zelim da sve tece glatko. Eto ja docekah prvo mesto nadam se ne zadugo.

Cek, cek, nema guranja preko reda :D meni je sutra termin :P

missN, Cintia, merima i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi, niko nam nije kriv sto se nismo ubacile, mada mozda bolje ko god dodje na tron bude tu duzi vremenski period :D:D

missN i pipi duga čarapa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima! :wub:

Milan se rodio jutros oko 10h. 3560 g i 50 cm. Sav je bucmast, okruglast, mljacka i sisa prstice. Dva puta su mi ga doneli na mazenje u sok sobu. Prvi put smo oboje plakali <3

Ja sam i dalje u neverici da sam postala mama!

Ja sam ok. Ne boli nesto jako, valjda me fino kljukaju lekovima.

Preporucujem spinalnu, iako su me bockali oko kicme jedno 4-5 puta, jer nisu mogli naci adekvatno mesto - nije nista strasno.

Cimerka je bila u totalnoj i stalno je jaukala zbog bolova i kaze da joj je zao sto nije uzela spinalnu...

Ruke su mi i dalje utrnute.

Pozdravljamo vas iz pretople betanije! M&M

merima, sakovac, Vanjita i 10 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima! :wub:

Milan se rodio jutros oko 10h. 3560 g i 50 cm. Sav je bucmast, okruglast, mljacka i sisa prstice. Dva puta su mi ga doneli na mazenje u sok sobu. Prvi put smo oboje plakali <3

Ja sam i dalje u neverici da sam postala mama!

Ja sam ok. Ne boli nesto jako, valjda me fino kljukaju lekovima.

Preporucujem spinalnu, iako su me bockali oko kicme jedno 4-5 puta, jer nisu mogli naci adekvatno mesto - nije nista strasno.

Cimerka je bila u totalnoj i stalno je jaukala zbog bolova i kaze da joj je zao sto nije uzela spinalnu...

Ruke su mi i dalje utrnute.

Pozdravljamo vas iz pretople betanije! M&M

suuupeeer!! <3

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi, niko nam nije kriv sto se nismo ubacile, mada mozda bolje ko god dodje na tron bude tu duzi vremenski period :D:D

da se onda ubacim, meni treba da budem sto duze :lol:

merima, Nira, Vanjita i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam ma.za.m do sada koga god da sam pitala je bio za spinalnu pa cak i moja mama,navodno je oporavak kraci..

Izvini merima pobrkala sam ovo za nalaze... :D

ma.za.m i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma.za.m, cestitam! Da ste živi, zdravi i srecni...

Joj, ja neku vece gledam film, i porodila se zena, daju joj bebu, a ja drecim u kuci... :D a kada sam se porodila sam bila u nekom stanju soka i nisam tako burno dozivjela... vise je bila neka nevjerica, gledas i ne mozes da vjerujes da je to tvoje dijete... tek nakon dan-dva sam pucala od ljubavi, srece... onaj miris i njegov plac sam prepoznavala medju 15 bebica, kada ga dovoze sa presvlacenja na onim kolicima... ne znam kako cu sada to sve doživeti, ali sigurno puno jace i emotivnije, jer sada znam sta je majcinska ljubav... 

merima, Maajaa:), Vanjita i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam ma.za.m do sada koga god da sam pitala je bio za spinalnu pa cak i moja mama,navodno je oporavak kraci..

Izvini merima pobrkala sam ovo za nalaze... :D

ja gledam zbunih se :)

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne znam sto svi koje poznajem se smrknu kad pomenem da postoji mogucnost carskog reza,ako se bembelica ne okrene?! koliko vidim ovde sve zene prodjose najnormalnije... jbt pre 30 godina M i kuma i jos par ljudi koje znam se rodise na carski i nista im ne fali!! bas sam malo ljuta na takvu reakciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj izmerih se jutros a bolje da nisam :D  do sad je sve super islo, u 7.sam usla sa 7,5kg vise (zbog povracanja, inace bi bilo mnogo vise haha),  i onda se izmerim danas posle tacno 2 nedelje i vaga kaze da sam dodala jos 3,5kg pa ove prve 2 nedelje 7.medeca :huh:  nadam se da nece nastaviti tim tempom ^_^   mislim ne opterecujem se kilogramima uopste u smislu izgleda, nego zbog zdravlja, pritiska, kicme itd itd ne bih bas volela da odem mnogo preko 20...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj izmerih se jutros a bolje da nisam :D  do sad je sve super islo, u 7.sam usla sa 7,5kg vise (zbog povracanja, inace bi bilo mnogo vise haha),  i onda se izmerim danas posle tacno 2 nedelje i vaga kaze da sam dodala jos 3,5kg pa ove prve 2 nedelje 7.medeca :huh:  nadam se da nece nastaviti tim tempom ^_^   mislim ne opterecujem se kilogramima uopste u smislu izgleda, nego zbog zdravlja, pritiska, kicme itd itd ne bih bas volela da odem mnogo preko 20...

ma smanji slakise ako ih volis, hleb, testenine, peciva- sve ono sto i inace goji i nece biti problema...ja kad cujem da se neko ugojio preko 20 kg meni to bude nezamislivo..ja bih valjda morala da jedem non stop da bih se toliko ugojila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mm nasla sam na netu o Octaniseptu, pise da moze.Sad mi palo na pamet da si pitala.

mm voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se juce takodje sokirala,stala na vagu i 69 kila :o ispada da sam nabacila 14 kg a nemam pojma gde su uopste se nisam ugojila a ni stomak mi nije jako velik jedino ako je otislo u pozadinu haha. Mene trtica od jutros bas boli kao da sam celu noc spavala na dasci e tako se osecam, nikakvih naznaka vise nemam cak ni pripremne nisu ceste bas se smorih.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne znam sto svi koje poznajem se smrknu kad pomenem da postoji mogucnost carskog reza,ako se bembelica ne okrene?! koliko vidim ovde sve zene prodjose najnormalnije... jbt pre 30 godina M i kuma i jos par ljudi koje znam se rodise na carski i nista im ne fali!! bas sam malo ljuta na takvu reakciju.

meni kad pomenes carski asocijacija mi je kateter.... nego mislim da je brzi oporavak kad je prirodni porodjaj al jbg kad mora CR mora i sta sad...

merima i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma smanji slakise ako ih volis, hleb, testenine, peciva- sve ono sto i inace goji i nece biti problema...ja kad cujem da se neko ugojio preko 20 kg meni to bude nezamislivo..ja bih valjda morala da jedem non stop da bih se toliko ugojila

Pa to i jeste najgore, sto pazim sta jedem, da bar jedem ono sto volim pa da znam sto se gojim, a ja izbegavam i slatko i gazirano i grickalice, nista od toga ne kupujem za kuci, eventualno kad odemo u goste pa se castim... a kolicinski jedem manje nego pre trudnoce jer mi se smanjio zeludac.. 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ma.za.m ceeeestitam draga, uzivaj sada sa svojom bebicom! :babymommy: Nadam se da ce ruke da se vrate na staro sto pre...

Hajde februarke navijamo za vas, dogovorite se oko trona, i oslobadjajte mesto nama martovkama! :D

Ana slazem se sa zenama, uzmi ab da budes mirna, a naravno znas i sama sto vise vode, vitamin c, sto manje slatkisa, to sve pomaze...

Merima imas jos vremena da se cera okrene, opet ako ne bolje i carski, nego da se namucite prirodno. Ne znam sta je to sa ljudima, i ja se secam mene su svi plasili prvi put eto moraces na carski, beba ti se nije okrenula, onda ces morati i sledeci put na carski, to je u najavi maksimalno dvoje dece, o trecem i ne pomisljaj, naslusala sam se raznih gluposti, da bi se na kraju porodila prirodno. A moja rodjena sestra je rodila troje dece na carski rez, tako da zakljucak je da se ljudi previse mesaju u tudje poslove...

Kod nas su pocele intenzivne pripreme za bebu, mm se malo uspanicio, shvatio je da porodjaj moze i da porani, tako da sada malo ubrzano sve sredjujemo, pa je dosta posla...

Zoe86, merima, Ana87 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ma.za.m ceeeestitam draga, uzivaj sada sa svojom bebicom! :babymommy: Nadam se da ce ruke da se vrate na staro sto pre...

Hajde februarke navijamo za vas, dogovorite se oko trona, i oslobadjajte mesto nama martovkama! :D

Ana slazem se sa zenama, uzmi ab da budes mirna, a naravno znas i sama sto vise vode, vitamin c, sto manje slatkisa, to sve pomaze...

Merima imas jos vremena da se cera okrene, opet ako ne bolje i carski, nego da se namucite prirodno. Ne znam sta je to sa ljudima, i ja se secam mene su svi plasili prvi put eto moraces na carski, beba ti se nije okrenula, onda ces morati i sledeci put na carski, to je u najavi maksimalno dvoje dece, o trecem i ne pomisljaj, naslusala sam se raznih gluposti, da bi se na kraju porodila prirodno. A moja rodjena sestra je rodila troje dece na carski rez, tako da zakljucak je da se ljudi previse mesaju u tudje poslove...

Kod nas su pocele intenzivne pripreme za bebu, mm se malo uspanicio, shvatio je da porodjaj moze i da porani, tako da sada malo ubrzano sve sredjujemo, pa je dosta posla...

pa to Ehi ljudi se toliko plase toga da je to strasno! pa prst da operises pa nosi rizik ali Boze moj, sto kaze missN ako mora, mora...nego me sad ubi neizvesnost - sta li ce biti?kod nas nema panike, valjda nas jos nije tresnulo iako smo u pola spremanja :D 

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma trudnoca je cudo. Ja jedem kolicinski bas mnooogooo, ali dijetalnu hranu, tako da sam do sad nabacila 10 kg, nadam se da u ovom zadnjem mesecu necu nabaciti vise od 2. Znam zene koje su jele malo, a ugojile se mnogo i neke koje su jele mnogo, a skoro da se nisu ni ugojile. Zavisi kako organizam reaguje.

Merima, CR je uobicajena procedura i nije bauk. Meni kako se cini, beba ima vece sanse da se nesto zakomplikuje prilikom prirodnog porodjaja, nego prilikom CR. Nije to nista strasno za dete, ali neke zene se sporo oporavljaju. U mom okruzenju ih imam par koje su prosle bolje sa carskim, nego neke druge sa prirodnim. Sve je to individualno, nego ljudi gledaju kao tabu sve sto je vezano za operaciju i anesteziju. Isto kao sto se neki mrste i na epidural...

Nira, merima i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas imam utisak da se vise forsira carski ono kao lakse je i bolje traze se veze, placa privatno lekar samo da bude carski. Kad se mora nista to nije strasno kod prirodnog boli tokom porodjaja kod carskog boli kasnije u svakom slucaju se bol ne moze izbeci jbg.

Ehinacea, Nira i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.