Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Nira, ja patim od "sindroma belog mantila", cim mi pridju sa nekim uredjajem ja se uspanicim. Tako mi danas sestra izmerila pritisak 137/89 i puls 105 i sve to dok sam cekala uz, od napetosti i strepnje. Kazem ja njoj da mi to ponovimo za par minuta dok malo popricam sama sa sobom :-) Tako je i bilo, posle 10-ak min i pritisak i puls normalni, samo dok sam se malo pribrala.

Anci, ne brini, bice to sve ok, na vreme je otkriveno.

Zene, danas sam pala s nogu. Prvo na ovu kontrolu, pa kuci, zvala dz za taj dodatni uput za streptokoke i rekose mi da dodjem odmah jer nema guzve. Onda kod njih, pa kupovina, pa rucak... Muz dosao s posla i krenemo da raspremamo ugradni plakar u spavacoj koji je od zida do zida i od poda do plafona, pa ne mogu sama. U njemu nema cega nije bilo, dosta smo pobacali, sve precistili, oslobodili mesto za bebece posteljine, peskire, pelenice i tako neke stvari koje necu drzati u komodi. Sad zavrsismo... Debela mi zajahala na besiku i mokracne kanale, jedva bauljam. Nadam se da me nocas nece muciti nesanica, odmor mi je bas neophodan.

Vanjita, Ehinacea, merima i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve u svemu, danas su nam pregledi dobro prošli... Zaslužile smo da veceras sve lepo prespavamo ceeeelu noć ... :-) 

Zoe86 i Vanjita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe86, ko kaze da trece izadje ranije....laze:-) u mom slucaju je bilo bas obrnuto, nacekali smo se da gospodin odluci da izadje.
Samo opusteno, brzo ces se ti maziti sa svojom bebicom:-)

Ehinacea i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene sa izveštajem vecerasnjim. Osetim boluckanje i stvrdnjavanje celog stomaka... Menstrualni bol. Odem u Betaniju, ctg u redu, nema kontrakcija, zatvorena, beba 2500 gr, ali plodova voda na granici. Rekla da uradim UZ jos jedanput ove nedelje pa cemo videti... Dala mi utrogestan i bensedin. 34+2 sam. Eto nece da si miran pa to ti je! Al da hoce izdržati još dve tri nedelje, super bi bilo... Da i okrenuta je glavicom dole. 

missN, Ehinacea i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi imala sam dr koji mi vodio trudnocu, ali otisao na godisnji  do 13.2. tako da trenutno nemam, pa u petak kad odem na ctg moram da jurim nekog drugog da mi potpise belu listu i da ocita rezultate. A od subote svako dan do porodjaja na ctg, tako da cu juriti neke nove dr, ako nista drugo upoznacu ih sve :rolleyes:.Meni termin 4.2. ne znam kad je tebi. Mozda se i vidimo :D

Meni je 3. termin :)

Jel tebi prvo rade ctg, pa onda ides kod doktora da ti ga ocita ili kako? Ja imam dr kod koje sam privatno vodila trudnocu, ona radi u Visegradskoj, tako da sam tek sad u 40. nedelji krenula tamo i na ctg i na pregled i guzva je bas velika. Cekas na sto mesta, ma ludnica.

Vanjita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je 3. termin :)

Jel tebi prvo rade ctg, pa onda ides kod doktora da ti ga ocita ili kako? Ja imam dr kod koje sam privatno vodila trudnocu, ona radi u Visegradskoj, tako da sam tek sad u 40. nedelji krenula tamo i na ctg i na pregled i guzva je bas velika. Cekas na sto mesta, ma ludnica.

Da, uzmes na salteru belu listu, pa onda odes kod dr da potpise, onda radis ctg, pa opet kod dr da ocita. I tako izgubis celo prepodne. Jao,  i ti bas brojis sitno sitno. Jos malo pa cemo upoznati nase bebce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro svima i kod nas pregled dobro prosao,ctg uredan sve u redu,prednjaci glavicom,nije mi jasno zasto je d.rekao da imam do 23.2. Jos cetri sedmice al dobro :) beba 2820g 37 nedelja sta vi mislite? To mi izgleda dosta malo,sitnija je beba,sin mi je bio u toj nedelji 3100g.

kako ste spavale? Evo savjet ko zeli ima u dm oni mali proizvodi za putovanja,ja sam kupila za bolnicu mali gel za tusiranje malu pastu i sampon za suho pranje kose,mozda nece bit potrebe da je perem ta tri dana u bolnici.. Mala su pakiranja za par puta i to ce bit dovoljno a opet ne zauzimaju puno mesta u torbi

Nasla sam i suhe maramice za brisanje guze koje se namoce,a pelene ima malo pakiranje 40 kom 3,50eura za bolnicu dosta :) 

missN, Ehinacea i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira izvini koja si nedelja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene... Cak 5 sati sna... :-) 

Malo mi smeta što nisam opuštena kao do sad, ali valjda se blizi porodjaj, pa je to i normalno... Nije da se plašim, već samo imam milion misli u glavi, ne mogu da ih se oslobodim... :-) 

@Maajaa:) ja sam u 37. nedelji...

@ma.za.m nadam se da ti je noć brzo prošla... Jos jedan dan i bebica je tu... :-) 

ma.za.m, Ragdoll85 i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zenice... i mi smo bili na pregledu... 34 nedelje, 2300 g bebica... nisko skroz, na stidnoj kosti je, tako dr rece... grlic i dalje zstvoren, 32 cm, sto je sasvim dovoljno... po dr i ova ce bebica biti ono, taman, oko 3300g... rekla mi da jos 10ak dana stavljam utrogestan i onda  prestanem...

Ehinacea i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, bebice u zadnjem mjesecu dobiju oko kg... znaci, oko 250g sedmicno... samo ti se cini da je mala... a na sve to uzv uglavnom pokaze oko 200-300g manje... bar po iskustvu zena oko mene... 

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo nije to malo, moja u 39-oj nedelji ima 3 kg tvoja beba ce do termina imati oko 3.500 gr taman najlepse. Ja sam pocela spavati normalnije da kazem u poslednjih 10 ak dana bar cu malo da osetim san dok ne dodje kmekavac haha. Ova kisa me bas nervira planirala sam setnju valjda ce prestati bas je dosadna.

Ragdoll85, Nira i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spavala sam mozda ukupno 1h. Jako je vruce ovde i nikako mi nije prijalo. Probacu da odspavam u toku dana. Pored utrnutih ruku sada jos muku mucim sa braunilom, koja mi smeta...

Jos uvek mi nisu potvrdili da li sam sutra na programu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, ja se bas lepo osećam od jutros ( da nije stomaka ne bih znala da sam trudna :lol:), odmorna sam. Evo idem u skolicu na poslednji cas, taman malo vezbica i svezeg vazduha :D

Ragdoll85 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maajaa, termin ti je kao sto je i meni bio sa starijom cerkicom:-) Mislim da beba najvise dobije na kilazi u devetom mjesecu i do 1kg kao sto neko rece. Tako da ja mislim da ce i tvoja biti oko 3,5kg( moja starija cerkica je imala 3480g) a iako bude manje i to je ok, samo da bebuska bude zdrava i da se fino razdvojite;-)

Ragdoll85, Maajaa:) i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahah koliko frke oko grlica bese,ja jutros sa pregleda -grlic cvrst zacementiran ni mrdac!! tacno sam znala!koliko me isprepadala ono u petom mesecu,a sad kad treba da se skracuje,grlic-kulira...sutra uz,da se malo gledamo koliko smo porasli..^_^

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zacementiraju ga progesteronom i onda mozes buti trudna i 2 godine :D

Mazo, izdrzala si sve do sad, ovo je samo jos jedan dan, proci ce brze nego sto ocekujes.

Da, u 9. beba dobija najvise. Bitno je da bude vitalna i rodjena bez nekih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zacementiraju ga progesteronom i onda mozes buti trudna i 2 godine :D

Mazo, izdrzala si sve do sad, ovo je samo jos jedan dan, proci ce brze nego sto ocekujes.

Da, u 9. beba dobija najvise. Bitno je da bude vitalna i rodjena bez nekih problema.

vala....kao Georgina,sunce im poljubim...'ebo ih utro,a nisam se usudjivala sama da ga izbacim...malo cu vise da bude aktivna,nema vise leda pa cu sutra sa dragim mi puzom da setam kazu 11 stepeni....mozda i padne neki ses ako razresi moralnu dilemu tralalalalalalla...

Nira, Ragdoll85 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zacementiraju ga progesteronom i onda mozes buti trudna i 2 godine :D

Mazo, izdrzala si sve do sad, ovo je samo jos jedan dan, proci ce brze nego sto ocekujes.

Da, u 9. beba dobija najvise. Bitno je da bude vitalna i rodjena bez nekih problema.

ih koliko beba se rodi ispod tri kg pa danas ljudi-to nema pravila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahah koliko frke oko grlica bese,ja jutros sa pregleda -grlic cvrst zacementiran ni mrdac!! tacno sam znala!koliko me isprepadala ono u petom mesecu,a sad kad treba da se skracuje,grlic-kulira...sutra uz,da se malo gledamo koliko smo porasli..^_^

Ista situacija, mirovanje strogo i sad sve zatvoreno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, da kazem ja oni utro dele sakom i kapom bez ikakve potrebe lepo ti rekao onaj doktor privatno. Sad svaki dan produzi setnju po malo zbog kondicije po kuci raduckaj da to krene da se razmeksava. Ja sam sad prosetala svekrvu dva ipo sata haha pocela je na pola da kuka kako je ledja bolu a mene nista mogla bih jos toliko da setam. Jos sam pomerala u decijoj sobi namestaj kod male iza pisaceg stola nema cega nema bas sam bila besna na nju.

missN, Ragdoll85 i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, da kazem ja oni utro dele sakom i kapom bez ikakve potrebe lepo ti rekao onaj doktor privatno. Sad svaki dan produzi setnju po malo zbog kondicije po kuci raduckaj da to krene da se razmeksava. Ja sam sad prosetala svekrvu dva ipo sata haha pocela je na pola da kuka kako je ledja bolu a mene nista mogla bih jos toliko da setam. Jos sam pomerala u decijoj sobi namestaj kod male iza pisaceg stola nema cega nema bas sam bila besna na nju.

sve ja to radim osim setnje, gde da se setam po ledu, ljudi padaju kao blesavi samo mi je jos to falilo....danas je te krenulo da se otapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, jel znate da li sme da se koristi Octenisept u poodmakloj trudnoci? Mislila sam da naprskam malo na ulozak ili tufer kao prvu pomoc, cini mi se da mi se opet vratila kandida :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo i mene od dr-a, kaze da se 500/ml ne smatra urinarnom infekcijom, tek preko 100.000/ml, ali posto se radi o steptokoki grupe B predlozio je da ipak ispijem jednu kutiju antibiotika a da nakupujem cajeve od brusnice, onda onaj josif pancic za trudnice za urinarne infekcije i tako te slicne... e sad ja ne znam da li da probam prvo samo sa cajevima s obzirom da je tako mala kolicina bakterija ili da udarim po antibiotiku odmah? Mrzim lekove i izbegavam ih kad god je to moguce i kad nisam trudna, a narocito mi se ne pije antibiotik sad u 7.mesecu trudnoce...vidim i ove u apoteci nesto vrte glavom kad sam im rekla da sam trudna... inace predlozio je Pentrexyl, ako sam dobro shvatila to je penicilin... 

Izmenjeno od strane Ana87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.