Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

I ja sutra idem na kontrolu, a mali se nesto smirio opasno ovih dana :(

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Talestrida samo polako, veliki je on vec, nema mesta da se vrpolji previse. Bitno da ga osecas povremeno. Evo i ja pokusavam da dobijem dr da zakazem uz, rekao mi da mu se javim u 35-36 nedelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opa puno pregleda sutra :) pisite kako ste prosle,ja bi samo da priceka jos ne pre 9.2. Imam termin kod zubara i sin i muz :D pa da obavim to prvo,jos moram i da dokupim par stvari za bolnicu i pelene jos nemam,koju velicinu cete vi kupit? Ja sam mislila 1.za bolnicu i 2 za doma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene! Nema me tri dana i obraduju me divne vesti!

@sakovac cestitam, mnogo mi je drago da si imala tako lagan porodjaj! :wub: Bravo za tebe i Katarinu! :babymommy:

E pa moram da vam se pohvalim, danas je zvanicno prvi dan mog bolovanja! Cak mi je i sefica rekla da misli da je vreme da idem. :D Jutros ustajem, razvlacim se, odveli smo decu u vrtic tek u 10h, ma milina. Tek sad vidim da mi bas treba odmor i da imam taman vremena da sve pripremim za bebu. Pocela sam sa stampanjem spiskova, pa cu lagano da nabavljam sta mi fali.

Inace i ja se pridruzujem klubu nenaspavanih i isto tako osecam ponekad bas jak pritisak na besiku, neki neprijatan bol, koji traje par minuta. Valjda se tako namesti beba, cim sednem i promenim polozaj prestane. Ako mene neko pita ja bih da se porodim u 38 nedelji, to je skroz doneta trudnoca, a ne bih bas da cekam do termina. Videcu sa mm-em da li ima moralne dileme, ako nema da mi malo pomogne. ;)

Ragdoll85, Maajaa:), Nira i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzela sam 1 za bolnicu, za kasnije jos nisam kupovala. Danas krecem sa pranjem i peglanjem stvarcica. Popodne idemo po dusek za krevetac, torbu za bebine stvari i plastikanere (kadicu, bokal...) i rekla bih da smo 90% opremljeni.

missN, Maajaa:) i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene sa pregleda, beba je slabo napredovala poslednje dve nedelje kao da nije napredovala uopste posteljica je prezrela pa slabije dobija hranu, ima 3 kg sutra na ctg pa cemo videti sta dalje. Rece mi da setam i pratim bolove tako da sam dva sata setala i sad me boli sve haha ne bi ni prepoznala kontrakcije. Inace je ovako sve ok vrat slobodan,srce pravilno kuca samo je sitna. Mozda mi se ispuni zelja da imam sitnu devojcicu posto je starija uvek bila ogromna.

ma.za.m, Nira i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je zena iz komsiluka rekla da mi za bolnicu trebaju pelene 0 ili 00? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam za porodiliste uzela 1 a za kod kuce 2. U stvari, tako je moj muz mislio da treba i tako je kupio :) bez mog uplitanja :)

Sutra punih 39 nedelja i prijem na patologiju. Ja sam spremna :) Malo sam se iskasapila dok sam se doterala od dole, ali nista strasno. Kofer cu jos jednom veceras proveriti i to je to :)

Jedino sto nam fali je ime... ali i to cemo valjda dogovoriti do srede :)

@Zoe86 mozda se ipak sretnemo :) Evo, ja nisam ni bila na UZ od 16.1. pa ni ne znam da li je i koliko malisa napredovao... no, saznacu sutra.

 

Izmenjeno od strane ma.za.m
Nira, Ragdoll85, Jecy i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Danas i sutra samo pregledi... :)  Ja od pola 11 do sad napolju... Sa skolicom isli na Betaniju, pa su nam tamo kao nesto pricali. Svi su se skupili, ginekolog, babica, pedijatar, anesteziolog, cak i administrativna radnica... :) 

Ma.za.m, "sitnica" vam nedostaje, polako, imate jos vremena... : ):) Samo da sve dobro prodje, a nema razloga da tako ne bude, lako cete za ime... 

Zoe, nama u skolici rekose da su bebe oko 3000 - 3300gr idealne, lako se porodis, a posle one brzo napreduju, tako da ne brini... 

Merima, nema te... 

Izmenjeno od strane Nira
Ehinacea, Ragdoll85, Zoe86 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe,ne brini,ume uz d pogresi,mada je moguce i da je spremna da te upozna ako je posteljica zrela za radjanje.Uostalom,uvek je tu indukcija,ti si trecerotka,ima da bude brzinski :)

 

 

 

Zoe86, Ragdoll85 i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobra si @Nira: "pa su nam tamo kao nesto pricali"

I ja sam sa skolicom bila u Betaniji u decembru i sve ono sto su pricali je bilo vec dobro poznato i vise puta ispricano. A jos kada su neinformisane zene pocele da postavljaju nebitna pitanja!? E to me bas smorilo... I otprilike posle te posete sam prestala da idem u skolicu. Nije mi se vise dalo... Valjda sam suvise matora za skole i skolice ;)

Nira i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam lepo kontrakcije na 3 min i smirile se jedno vreme sad opet imala jednu. E mala me zeza samo tako. Nije mi problem sto je sitna ja bas volim sitne,nezne devojcice nego sto je jako malo napredovala a po posteljici bi trebalo ubrzo da se upoznajemo. 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobra si @Nira: "pa su nam tamo kao nesto pricali"

I ja sam sa skolicom bila u Betaniji u decembru i sve ono sto su pricali je bilo vec dobro poznato i vise puta ispricano. A jos kada su neinformisane zene pocele da postavljaju nebitna pitanja!? E to me bas smorilo... I otprilike posle te posete sam prestala da idem u skolicu. Nije mi se vise dalo... Valjda sam suvise matora za skole i skolice ;)

Pa, priča nam o epiduralu koji možemo dobiti od 8-20h, ali samo ako je anesteziolog slobodan. Uvece od 20h pa do osam ujutru i vikendom nista od epidurala... Onda nam nabraja sve što oni nemaju, a što u svetu ima... Ali ajde, ispoštovala sam i to, saslusala... :-) 

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se danas smorila zbog epidurala. Pricali nam u skolici kako se moze desiti da se sporo otvaras, pa te drze na odeljenju, pa kad te spuste u porodiliste bude vec kasno za epidural, pa da ne bude slobodnih anesteziologa, pa svasta jos nesto. U svakom slucaju, cini mi se da je veca verovatnoca da ga necu dobiti, nego da hocu.

Evo sad idem po stanu i razmisljam sta da zvacem da ubijem potrebu za secerom. Skoro citavu trudnocu sam na rezimu ishrane i izdrzala sam bez problema, ali u zadnjih par veceri dobijam uzasnu potrebu za secerom, a ne bih trebala nikako i onda mi to bas nabija nervozu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@Vanjita, @pipi duga čarapa gde ste? Nema vas ceo dan... Sta se desava?

Tu sam. Sređivala stan danas, okrenula sve naopacke, samo da budem aktivna, mozda se gospodin spusti. :rolleyes:

Ali, naravno nista. Imala sam kontrakcije na 8 minuta, i ponadala se bice nesto, jos i toplijom vodom tusirala, procitah da to podstice kontrakcije, ali nista.

Sto se epidurala tice, uglavnom sam cula da ako ga platis ispod ruke 150-200e dobices ga. Uglavnom prica ista, nisi dovoljno  otvorena, da bi posle bilo e zakasnili smo ( sto kaze babica iz skolice oni mogu da kazu i da smo 6 prstiju otvoreni a da bude 5, to ne znamo). Ja bih volela kada bih ga primila, ali cisto sumnjam

 

Izmenjeno od strane Vanjita
Ragdoll85 i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci Vanjita jos uvek 2 u 1? Pomislih - mozda se nesto desava kad nema ni tebe, ni Pipi.

Ja sam danas pojela celu milku i to za nekih 15 minuta. Eto, dozvolila sam sebi :) a juce sam se castila coca-colom :)

Ja non-stop imam zelju za slatkisima. Prosto se divim sama sebi kako sam izdrzala onih nekoliko nedelja na dijeti...

Zoe86, Vanjita, Ragdoll85 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanjce... Sta ste rekle da je dobro za, odnosno protiv hemoroida? :-( Ne znam odakle mi sad to, normalno se hranim, nisam nijedan dan u toku trudnoce imala problem sa stolicom... A mislila sam sve će proći sa nesanicom i utrnulim rukama... Zeznut ovaj deveti mesec... :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Vanjita, @pipi duga čarapa gde ste? Nema vas ceo dan... Sta se desava?

I ja sam jos 2 u 1. Bila danas u Visegradskoj, nacekala se vala. ctg ok, grlic mek, uloziv za jagodicu prsta, sledeci pregled u cetvrtak.

Ti ces ipak pre mene :)

Sto se epidurala tice, iako sam se pripremila i da ga necu dobiti, vala cu da ga trazim, pa bas da vidimo. Inace sam citala da nikakve veze nema otvorenost prstiju sa dobijanjem epidurala, nego to ovi nasi tako rade.

Vanjita, ma.za.m i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanjce... Sta ste rekle da je dobro za, odnosno protiv hemoroida? :-( Ne znam odakle mi sad to, normalno se hranim, nisam nijedan dan u toku trudnoce imala problem sa stolicom... A mislila sam sve će proći sa nesanicom i utrnulim rukama... Zeznut ovaj deveti mesec... :-) 

supozitorije bilje borca su meni mnogo pomogle (smeju u trudnoci, kontaktirala ih moja zlatna apotekarka) a mozes i faktu mast ona je najbolja, meni je ginekolog rekla da sme i ona.

Ragdoll85 i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene su snasli hemoroidi, a isti slucaj kao i Nira, redovna stolica citavu trudnocu, nikakvih problema. Polako pocinjem da saznajem zasto se sve trudnice zale na taj famozni 9. mesec.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pipi i ti ides u Visegradsku?

 Ja sam hemoroide dobila verovala ili ne od retke stolice koju sam imala i po 3-4 puta dnevno. I to nekih 10ak dana dok sam pila antibiotike. Mazala faktu po preporuci dr. 

Izmenjeno od strane Vanjita
Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pozdrav dame, meni ove pauze ne javljanja sve duze i duze, ali obaveze ne dozvoljavaju. Drago mi je da i ovde vidim gomilu poznatih "lica", kao i da sve ide kako treba.

 Trudnoca polako odmice krajem sedmice ulazi u 30. nedelju, bilo je svacega, ali sve u svemu ide kako treba. Martin je malkice napredniji pa smo malo promenili ishranu po preporuci lekara (ja iz solidarnosti, kad se solidarno gojim mogu valjda i na dijetu). 

Nego, da podelim moje iskustvo sa hemoroidima, mozda nekome pomogne. Kada se piju antibiotici obavezno ubaciti i kutiju probiotika, da bi nam odrzao crevnu floru funkcionalnom, dalje, obicno kada dodje do antibiotika svi krenemo i sa pojacanim unosom vitamina C, to u sustini jeste dobro, ali ne previse, jer vitamin C je jedini od kojeg ne mozemo da imamo hipervitaminozu jer telo izbacuje visak. E u tom grmu cuci zeka, taj visak je ono sto moze jako da nadrazi hemoroide, pogotovu ako su upaljeni, i da dodatno oteza tegobu. Dakle, paradajz, jagode, kivi, i ostalo voce bogato vitaminom C malo smanjiti ili izbaciti, zavisno od tezine tegoba. Normalno je hemoroide dobiti od ceste stolice zbog pritiska na debelo crevo. Dobro se raspitajte sta sme protiv hemoroida u trudnoci, jer neki preparati ima antikoagulante i slicne supstance koje mogu ozbiljno smetatiu trudnoci.

Da, da ne zaboravim, suplementi sa gvozdjem mogu da izazovu zatvor i tvrdu stolicu, sto takodje ne odgovara hemoroidima.

 

Izmenjeno od strane Oddie
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oddie, pila sam probiotik, ali nisam obratila paznju na unos vitamina c. U svakom slucaju, hvala na savetu znacu za ubuduce:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.