Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Vanjita,udri po sesu,nece da skodi :D

Ma za m,znas da na noktima ne smes da imas lak ili gel u boji?

 

 

uze mi rec iz usta.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

narode pocinjem ponekad da imam bolove(ne jake) u krstima i blaaaaag mens.bol i kao osecaj da tezi dole...je l' to to, to ce biti sve cesce ?

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene od jutros krsta ubijaju i prepone a dole me preseca kroz gospodju sve seva kao da sam ukocena ali ne boli stalno samo kad stojim ili setam a idem kao baba pridrzavajuci se uh nadam se da se nece oduziti ovakvo stanje totalno sam neupotrebljiva a sutra treba da idem na uz ne znam kako cu se odvuci uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je nesto lancano, i mene nocas zamalo da vode u bolnicu. I gospodja me bolucka kao da neko iglicom bocka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ha ha ha iste muke nas sve muce..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vala bas, lancano... Mene juce zaboljela glava, i prvo pomalo, da bi na kraju toliko zaboljela da sam umirala, nisam mogla dignuti od jastuka... popila paracetamol, međutim, kao i da nisam... i tako je trajalo pola dana, do sinoc... beba se uznemirila, toliko je udarala i vrtjela se da su krenule one kontradikcije, ona stezanja materice... mislila sam da cu zavrsiti u bolnici... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vala bas, lancano... Mene juce zaboljela glava, i prvo pomalo, da bi na kraju toliko zaboljela da sam umirala, nisam mogla dignuti od jastuka... popila paracetamol, međutim, kao i da nisam... i tako je trajalo pola dana, do sinoc... beba se uznemirila, toliko je udarala i vrtjela se da su krenule one kontradikcije, ona stezanja materice... mislila sam da cu zavrsiti u bolnici... 

kontrakcije, Milice :babymommy: a glava i mene nekad zaboli ali to znam da mi je malko porastao pritisak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni juce i danas sekret nesto zeza. Em ga je dosta, em nesto zuckast. Nisam valjda baksuz kao @ma.za.m pa da me sad snadje neka infekcija. Sex nisam imala jos od kad je beba dovoljno porasla da muz dobij moranu dilemu, a i urin mi ok, ne znam odakle bih zakacila...

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Vuciguraj isla sam kod kozmeticarke da mi odsece i isturpija nokte na rukama i nogama, jer ne mogu da drzim makazice u rukama zbog utrnulosti... (muz mi je jednom odsekao nokte na nogama - i nikad vise!!! Toliko 'lepo' ih je doterao :) )

Jecy i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Vuciguraj isla sam kod kozmeticarke da mi odsece i isturpija nokte na rukama i nogama, jer ne mogu da drzim makazice u rukama zbog utrnulosti... (muz mi je jednom odsekao nokte na nogama - i nikad vise!!! Toliko 'lepo' ih je doterao :) )

A ti si imala srece pa je bar jednom isekao... :) Meni je odmah rekao nema sanse, sve ce raditi, sta god treba, samo to ne... :) A i sestra je imala otprilike isti odgovor... Ja sam pre dva dana sekla nokte i sve vreme mislim da ce sledeci put biti bez stomaka... :)

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vanjita,udri po sesu,nece da skodi :D

Ma za m,znas da na noktima ne smes da imas lak ili gel u boji?

 

 

Ja bih, ali mm strah:lol:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni juce i danas sekret nesto zeza. Em ga je dosta, em nesto zuckast. Nisam valjda baksuz kao @ma.za.m pa da me sad snadje neka infekcija. Sex nisam imala jos od kad je beba dovoljno porasla da muz dobij moranu dilemu, a i urin mi ok, ne znam odakle bih zakacila...

za sekret sam cula da moze biti pojacan i da nema razloga za brigu. A sto se infekcije i bakterija tice, nemam sekret, nista ne svrbi, nama sesa vec mesecima, pa opet  zaradila streptokoku, nema pravila. Ispiraj zalfijom ili soda bikarbonom.

Ragdoll85 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, ja primetila malo krvi na donjem vesu, sad pratim situaciju, sva sam se istripovala, ako se ponovi odoh u bolnicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kod mene je pojacan citavu trudnocu, ali sad jos vise i nesto je zuci nego inace. Idem svakako od iduce nedelje da radim laboratoriju i briseve i sve ovo sto treba da izvadim pre porodjaja, pa cu videti.

@Vanjita je l' bas cista krv? Da nije poceo da ti ispada sluzni cep?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da samo moj muz nema moralne dileme xD samo su nam to zabranili skroz xD

Telestrida, ima jos jedan "bez morala", ali mi imalo drugi problem... :) Odsutan je vec mesec i po, stize tek za 10-ak dana... E, sad, da li na vreme ili ne, videcemo... :) :):) 

Vuciguraj i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kod mene je pojacan citavu trudnocu, ali sad jos vise i nesto je zuci nego inace. Idem svakako od iduce nedelje da radim laboratoriju i briseve i sve ovo sto treba da izvadim pre porodjaja, pa cu videti.

@Vanjita je l' bas cista krv? Da nije poceo da ti ispada sluzni cep?

Braonkasta, nije crvena. Ali nema je za sad, bila mala mrlja. Moguce da ce cep da ispadne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kontrakcije, Milice :babymommy: a glava i mene nekad zaboli ali to znam da mi je malko porastao pritisak...

Nama je jos rano za kontrakcije, sutra nam je (tj.danas) punih 33 nedelje, neka je jos bar mj u stomaku... ;)

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 beba se uznemirila, toliko je udarala i vrtjela se da su krenule one kontradikcije, ona stezanja materice... mislila sam da cu zavrsiti u bolnici... 

Ahahahahahaaaaa... sada skontam svoj post i "kontradikcije"... mrzim ove "pametne" telefone i ubacivanje rijeci... nije da nekada nije brze, ali da znaju zeznuti stvar, znaju... :D

merima, Ragdoll85 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha milice :D rano je mozda za porod ali neces odma da se porodis ako imas lazne kontrakcije,telo se priprema ja sam ih imala u 4,5 mesecu i sada u 9 ponovo,ne boli ali je neugodno kao da te neko stisne oko struka,meni to tako deluje.. Mi sutra na kontrolu jupii jedva cekam mozda ce se koja kontrakcija ocitat na ctgu...

Vanjita to je najvjerovatnije cep :)

Nira, Vanjita i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi sutra na kontrolu i isto jedva čekam... :-) Noćas se probudim u momentu kad sam se okretala na drugu stranu i osetim boli stomak i donji deo ledja... I tako u polu snu pomislim gotovo, krenulo... :-) Trajalo je to desetak minuta, pojačavao se bol i prestalo... A ja ležim i neprestano ponavljam u sebi "nemoj danas, nemoj danas" :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se sad trgla odspavala jos sat vremena dodatnih hehe, jos malo krecem na uz bolje se danas krecem juce je bili bas grozno. Jao ljudi sanjala sam da se pakujem za more jao sa sve ovolikim stomakom haha. Milice ja te lazne kontrakcije imam od 7 mesrca normalno je to i ne znaci da se porodjaj blizi evo sad sam 38+4 nece mala napolje.

Nira i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocas sam se bas naspavala, sanjala sam svasta, ali za cudo, nista vezano za bebu. Probudila sam se mozda 2 puta, okrenula i nastavila. Cera se sinoc protezala po dijagonali, gurala me dole desno, malo ispod pupka i gore levo skroz bocno oko bubrega i to istovremeno. Hobotnica mala :) Jutros mi operise bas nisko, kad sedim cini mi se da bije u desnu preponu. Pripremne kontrakcije i dalje nemam (bar da sam ih svesna) ali imam neki konstantan pritisak na creva, kao da bih stalno mogla da idem u wc.

Vanjita, ma.za.m i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, znam da su normalne, ali ne u tolikoj mjeri.... ne vole ih dr kada ih je puno, mene su preksinoc hvatale i posutale, stano... znaci, nije bilo par... vec svakih 5-10 min, nekada i cesce... znaju one praviti probleme, ako je beba nisko... 

Vanjita i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas idemo na pregled... bas se radujem... nekako, ne volim ovo stanje, kada je beba nisko, pa ne znam stanje... i stalno u grču, sva ta boluckanja i probadanja, stalno kontam da se ne otvaram... a i bebica je bas nemirna, ne mogu zaspati navece po 2 sata, toliko udara, da je nemoguce zaspati... inace, i dok stojim bas osjecam, a kada legnem, to je strasno... znate da ljudi skontaju, stomak mi u minuti promijeni sve moguce oblike... cak to izgleda i malo strasno... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.