Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro ja se komirala od spavanja, budila se dva puta u wc i da se okrenem posto se bukvalno ni pomerila nisam haha e danas bi mogla da obavim pa da se upoznamo hehe konacno sam se naspavala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe,  zavidim ti, ja sam otprilike dva puta zaspala mozda na sat vremena... :-) i to do 4, posle 4 nikako nisam spavala... Vrtela se po krevetu dok nije svanulo, nisam bas htela ustati dok je mrak... :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a mi u krecenju,sad seli da doruckujemo...vucem se kao baba sa ovom nogom...malo je bolje nego prethodnih dana,ali je daleko od toga da bas nista ne boli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro,ajde da sam se  i ja naspavala jedanput :) citala sam da ste pisale o snovima,ove noci sam sanjala bebicu u rozoj oblekici na nekom kreveticu kako spava i ja dodem i probudim je i pokusavam joj dat sisat kao sigurno je gladna iako spava :D 

 

Milica i meni je drugo i moram priznat da me je jako strah dali cu imat dosta vremema za oboje,da se stariji nebi osecao zapostavljenim,nejde u vrtic i jako je vezan za mene,najvise se igra sa mnom,bojim se i da nebi bio ljubomoran na bebu jer cu njoj mozda posvetit vise vremena.. To me bas muci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo, ne znam ni sama sta ce biti i kako kod nas... razlika ce biti godina i po... mada mi drugarica kaze da je vise beba tu bila zapostavljena za paznju, neho to starije... jer, oko bebe je bilo hranjenje, presvlacenje, kupanje, a ostalo je bilo sve oko starijeg... tako da ona kaze da je mali odrastao sam... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa oko tog hranjenja,presvlacenja i kupanja ti i ode ceo dan :)

Tako sam i ja mislila,oko starije cu vise,ali krenuse grcevi bepcu,iz ruke ga ne ispustam...Sreca pa se cerkica sama igra i ide u vrtic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jesu li ti oni izvadili konce? Posto te bubuljcce bole zato me strah da ce me bolitu vadjenje mada imam 2 konca samo.

draga, meni je to bila rana duz kicme, imala am dosta konaca, a te bubuljice su pocele da krvare, inace ama bas nista nisam osetila, ni najmanji bol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, kad ste usle u osmi jel ste osecale umor? Ja zadnjih dana ne mogu da otvorim oci, pritisak mi je kao i uvek oko 110/60 ili 100/55

Puls mi ne pada ispod 90 a ide do 105. Al ja sam toliko umorna a inace samo lezim. Ovoliko nisam bila malaksala i pospana ni na pocetku

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spavanje? Sta to bese? ;)

Ja sam shvatila da ustvari dremam u toku noci. Tek u toku dana uspem da odspavam onako zapravo i to tako slatko da mi voda ide na usta :lol: Evo upravo se spremam za jednu turu od sat-dva.

Meni je bas tesko u ovom devetom mesecu i jedva cekam da mi se 'vrati moje telo'.

Ruke neupotrebljive. Noge natecene. Kiselina me ubija, popijem rupurut a posle toga celu noc podrigujem kao neki pivopija - s oprostenjem...

Jos na sve to imam strepto i enterokoke u urinu i brisevima, pa sam na antibiotiku i vaginaletama... Celih 8.5 meseci su urin i brisevi bili ok i sada me sastavilo...

Sta dodati? Jedva cekam sredu :)

PS: Koliko mi je bila divna skoro cela trudnoca, toliko mi je ovaj deveti mesec tezak...

Zoe86, sakovac, merima i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, kad ste usle u osmi jel ste osecale umor? Ja zadnjih dana ne mogu da otvorim oci, pritisak mi je kao i uvek oko 110/60 ili 100/55

Puls mi ne pada ispod 90 a ide do 105. Al ja sam toliko umorna a inace samo lezim. Ovoliko nisam bila malaksala i pospana ni na pocetku

e draga ja sam sad toliko umorna a radila sam samo sat vremena ukupno...eno M kreci a ja sedim u kuhinji i osecam se kao tenk da me je pregazio ruku ne mogu da digem...imam osecaj na podu bih zaspala...tako da nisi jedina spavaj odmaraj,sad nam to krece -umor...

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, kad ste usle u osmi jel ste osecale umor? Ja zadnjih dana ne mogu da otvorim oci, pritisak mi je kao i uvek oko 110/60 ili 100/55

Puls mi ne pada ispod 90 a ide do 105. Al ja sam toliko umorna a inace samo lezim. Ovoliko nisam bila malaksala i pospana ni na pocetku

lajk za isto osecanje umora a ne za sam umor :babymommy:

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lajk za isto osecanje umora a ne za sam umor :babymommy:

vucem se po kuci ko neko crevo :lol: 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vucem se po kuci ko neko crevo :lol: 

ja evo kod mame da ne budem u onom mirisu od krecenja, spremam sse da odspavam....;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja malo prosetala, pa spremila ručak i sad krevet... U poslednjih 10-15 dana obavezno odspavam preko dana... Noću ne mogu nikako, budi me bol u rukama, kukovima... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zene! Da se nadovezem na taj umor - i mene je uhvatio zadnjih dana. Cim sam malo duze na nogama i obavim vise stvari samo me pokosi i moram da legnem. Ova dva dana sam bas aktivna preko dana i onda popodne kad se spustim muz kaze da izgledam kao da me poplava izbacila. :D Inace, cini mi se da sr osecam umornije ovih par dana od kako mi se trba spustila. Nekako mi pravi pritisak na grlic i karlicu, pa mi teze da nosim samu sebe.

 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ja sam danas ustala sa jakom TREMOM!!! Kao pred ispit! Izgleda da me je konacno strefilo; konacno sam postala svesna!!!

missN, Ragdoll85, Nira i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Priblizilo se, sutra ce ti tek biti frka spremanje jer u utorak ides na odeljenje pretpostavljam. Tamo ce ti taj dan brzo proci stalno neki pregledi uzbudjenje i onda sreda ujutru gotovo. Ja ne mogu da zamislim kako je to znati kad ce biti porodjaj mene ubija neizvesnost uvek mislim e danas ce ono nista kazem sebi necu se vise nadati ali dzaba jace je to. Ja sutra na uz bas me zanima kolika je guzica ojacala je bas.

pipi duga čarapa i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvestaj sa pregleda. Grlic 2 cm, uloziv za jagodicu prsta, beba visoko. Vec dve nedelje mi se bebac popeo i  toliko je visoko da jedva dolazim do daha. Inace celu trudnocu je bio nisko pa sam i pojas morala da nosim.

Dr koji je trebalo da prisustvuje porodjaju ide na godisnji odmor. Posto mi je po dablu 3.2. , a po uz 4.2. termin on kaze da ne veruje da ce porodjaj krenuti i da ga sacekam do 13.2. sto je po meni mnogo od termina. Znam da 7 dana moze da  se prenese.

Da li je neka imala slicno iskustvo i da je pocela otvarati se u terminu. Ne znam da li otvaranje krece odjednom ili nedelju, dve ranije. Znam za slucajeve gde su po 10ak dana bile otvorene po 2,3 prsta.

Pocela sam i da setam mozda se bebac spusti. A i od danas se bacam na ananas, znam da su babske price, ali da pokusam. Mada znam i da kad bude odlucio bebac tada ce i doci, da ne vredi siliti situaciju, ali sam toliko nestrpljiva da nemam reci.

Sto se  snova tice sanjala sam svoj porodjaj i da sam rodila devojcicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, u utorak imam prijem na patologiji.

Juce sam bila kod kozmeticarke da mi sredi nokte. Danas sestra slavi 40-ti rodjendan, pa idemo na proslavu, taman cu se opustiti malo. Sutra jos depilacija i psihicke pripreme...

Verujem da sam u velikoj prednosti sto znam datum. Ne znam ni ja kako bih podnela tu neizvesnost i iscekivanje! Svaka vam cast svima sto iscekujete...

Samo da bude sve ok sa bebicom; to mi je sada najveca briga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ja sam danas ustala sa jakom TREMOM!!! Kao pred ispit! Izgleda da me je konacno strefilo; konacno sam postala svesna!!!

Jos maaaalo... :-) Ja mislim da će mene sve da stigne kad dodjem u bolnicu, ima da se onesvestim na onom šalteru... :-) 

ma.za.m, Vanjita i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vanjita to mi nesto daleko mislim da ces ranije, za otvaranje nema pravila ja sam sa starijom cerkom od 5. meseca bila otvorena na kraju je rodila sa 40+3 imali smo primer i tackice otvorila se ranije posle nikad da krene porodjaj. Setaj to je najbolje za spustanje bebe, moja je skroz nisko kad se penjem na stepenice udaram nogama u stomak a i kad sedim moram da rasirim noge podosta mislim da nece jos juce sam imala samo jednu pripremnu kontrakciju. 

Vanjita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao jedva cekam da malo otopli ovo vreme je strasno..sva sam uspavana..

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, evo i mene, morm i ja malo da vam se pozalim. 

I mene trema ubija od juce. Sutra idem kod dr da vidimo kakva je situacija. Ja nemam osecaj da cu jos i fizicki bih mogla da guram jos mesecima, nikakvih tegoba nemam (ne racunajuci hemoroide), nemam kontrakcije niti bilo kakve bolove, ali zato psihicki vise nisam sva svoja. 

Spavala sam ok do prekjuce, a od prekjuce nikako. Bukvalno malo odremam nocu i nesto malo nadoknadim tokom dana, to je sve. Da je bar neko vreme normalno, pa da mogu da izadjem da prosetam, ovako u kuci mi je jos gore.

 

ma.za.m, Vanjita, Jecy i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vanjita,udri po sesu,nece da skodi :D

Ma za m,znas da na noktima ne smes da imas lak ili gel u boji?

 

 

merima, Vanjita i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.