Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ako si se Nira isetala, i ja cu sama po decu u vrtic, tako da i mene ceka duza setnja. Par dana nisam izlazila, samo posao, kola, kuca, i bas mi fali svez vazduh...

Pitanje za zene koje su kraj osmog i na pocetku devetog, jel pocinjete sa pripremama stvari za bebu i sa pakovanjem torbe za porodiliste?

 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja evo od subote 37.nedelja i sve spremno... :) Stvari oprane, ispeglane, slozene, torba spakovana... Sad samo cekamo da mali decak odluci da nas upozna.. :)

missN i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ha ha ha snovi su cudo...poceli i mene da hvataju..sanjala sam da mi je neka zena koja radi u prodavnici cipela :P rekla kako ja u stvari nosim decaka i kako doktorka nije lepo videla.a ja u plac i drzim se za stomak i vicem neeeeee ja nosim devojku to nije tacnoooooo!!!!!!

Drugi san: imamo inace dva muzjaka psa.sanjala sam da su se okucili i sve identicni stenci njima!! Boze da me neko pita da li se drogiram kad sve ovo sanjam! 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ehinacea ja sam vec spakovala torbu, a i sa stvarima za bebu sam uveliko pocela.

@Nira i ja se spremam za setnju, mnogo prija, a meni sneg ne smeta.

Pitanje za iskusnije:

Kada se krece na ctg, u kojoj nedelji? Zbunili su me sad skroz. Od ponedeljka (29.01.) sam 36. nedelja i dr mi dao uput za prvi ctg za porodiliste. Na uputu pise termin pregleda 30.01. u 8:30h. Ja ih sad pozovem da proverim da li treba nesto dodatno da se zakazuje, ona meni kaze da mi uput nije dobar i posto mi je termin 05.03. da sam ja u 9. mesecu tek od 05.02. i da na prvi ctg dodjem tek 13.02. Do sad su mi svi lekari rekli da je 9. mesec od 36. nedelje i da tada krece ctg.

Nira i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rag, ja sam na Ctg isla kad vec uveliko zagazim u deveti mjesec. Isprva to bude u DZ a pri kraju(u mom slucaju kad sam presla termin) u bolnici. Tako da mozda ipak ima smisla to sto su ti rekli. Evo nek kazu ostale zenice...ako ne sta drugo vi ste u istoj zemlji;-)mada izgleda da je sve do doktora...ko ce ga znati.

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rag, ja sam na Ctg isla kad vec uveliko zagazim u deveti mjesec. Isprva to bude u DZ a pri kraju(u mom slucaju kad sam presla termin) u bolnici. Tako da mozda ipak ima smisla to sto su ti rekli. Evo nek kazu ostale zenice...ako ne sta drugo vi ste u istoj zemlji;-)mada izgleda da je sve do doktora...ko ce ga znati.

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ragdoll 9 mesec jeste od 36 nedelje, ali koliko se secam i mene su slali kasnije u 9-om, cini mi se da je sada rano...

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto ocekivala da cu u 36-oj nedelji na ctg, nesto mi se zurilo... :) Bila pre tri nedelje na kontroli, vidim dr nista ne spominje i zakazuje sledecu kontrolu u 37-oj, sad cekam utorak da vidim sta ce reci... 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije zakazao ni jednu kontrolu, kao to je to i sad prelazis na porodiliste. Najvise me buni taj datum na uputu, ne bih da me setaju sa saltera na salter, i da me vracaju zbog papirologije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da svaki uput vazi minimum mesec dana, ja sam na prvi ctg isla sa 37+5 tako da i ja mislim da je jos rano

Nira i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene! Najbitnije mi je da se ne ispalim za uput jer mi Front nije bas blizu, a ctg je samo ponedeljkom i utorkom od 8-10h pa mi je mali prostor za manevrisanje. Ako uput vazi mesec dana, onda je to ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proveri nisam sigurna to je uopsteno za sve upute pa bi trebalo da vazi i za ctg

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ehinacea ja sam vec spakovala torbu, a i sa stvarima za bebu sam uveliko pocela.

@Nira i ja se spremam za setnju, mnogo prija, a meni sneg ne smeta.

Pitanje za iskusnije:

Kada se krece na ctg, u kojoj nedelji? Zbunili su me sad skroz. Od ponedeljka (29.01.) sam 36. nedelja i dr mi dao uput za prvi ctg za porodiliste. Na uputu pise termin pregleda 30.01. u 8:30h. Ja ih sad pozovem da proverim da li treba nesto dodatno da se zakazuje, ona meni kaze da mi uput nije dobar i posto mi je termin 05.03. da sam ja u 9. mesecu tek od 05.02. i da na prvi ctg dodjem tek 13.02. Do sad su mi svi lekari rekli da je 9. mesec od 36. nedelje i da tada krece ctg.

Mene je dr uputio na ctg u 34.nedelji, ali on inace sve trudnice tad salje da se uveri da je sve ok. Pa mi je sledeci ctg bio u 37. I onda jednom nedeljno do termina. A te sto rade na ctg vole da pametuju. Meni kada sam otisla rekla rano ti je, mora da je neka greska, dok nije cula koji dr me je poslao.

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svakako treba sutra da se cujem sa ovim dr iz Fronta kod koga radim specijalisticke, pa cu proveriti i sa njim. I on mi je na zadnjem expertskom pomenuo da mu se javim od 36. nedelje zbog ctg-a. Mozda zato sto se vodim pod visoko-rizicnom trudnocom i kao u riziku sam od prevremenog porodjaja, mada se meni cini da cu i ja biti Georgina kao Tackica. Krenulo kad ne treba, a sad ni pripremne kontrakcije nemam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene sa izvestajem :) bebac je super, ovog puta je naprednija 2 dana (pre mesec dana je kasnila nedelju dana), tako da sam sad mirnija :)  prednjaci glavicom, posteljica nije vise na predjem zidu kao do sada nego na zadnjem, plodove vode dovoljno... i to je to ukratko :) opet mi nije uzimao bris, kaze nema potrebe, nego kad dodjem sledeci put...  sad mogu da se opustim malo, i pocnem polako sa pripremama :) gledala sam neke posteljinice posto smo se doogovorili da prvo to kupimo, pa cemo i neke stvarcice sada kada budu popusti oko dana zaljubljenih ili tako nesto :) 

Ragdoll85, Nira i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci, cuper za bebu :baby: Mada, to sa posteljicom nisam bas sigurna da moze tako da ide. Moze da se pomeri malo na gore ili dole, ali bas sa prednjeg na zadnji zid ne bih rekla da je moguce.

učiteljica i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci, cuper za bebu :baby: Mada, to sa posteljicom nisam bas sigurna da moze tako da ide. Moze da se pomeri malo na gore ili dole, ali bas sa prednjeg na zadnji zid ne bih rekla da je moguce.

to i meni mnogo neobicno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne može posteljica da menja polozaj sa prednjeg na zadnji zid. Moze jedino da prvi put ili sad nije dobro utvrdjeno pa se ispravili. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigla Katarina. Bilo je brze i lakse nego sam ocekivala. Beba je teska 3460g i 50cm duga. Hvala vam svima!

bepce, Ehinacea, Vanjita i 12 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sakovac, cestitaaaam i ovde. Divnooooooo što je sve dobro prošlo, sad uživaj sa svojom devojčicom... :-* 

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam, sakovac!
To je to sto se tice januara? Sad ce februarke da pocnu:-)

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sakovac čestitam!!  super za lak porođaj to je sreća prava :D

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhh, i ja upadam u prvih 10... Bokteee:o:o

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.