Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Merima pojacaj mlecne proizvode, pored magnezijuma i oni pomazu za grceve...

Sto se epidurala tice, ja cu opet u Gradsku, a tamo ga je veoma tesko dobiti, tako da i ovaj put planiram bez njega...

@pipi duga čarapa meni su drugi put indukovali porodjaj, jeste islo brze (sve gotovo za 4 sata), mada sam se brzo porodila i prvi put (za 6 sati), ali mnogo vise boli. Prosto su kontrakcije cesce, pauze su krace i jako ih je tesko predisati. Disanje je svakako kljucno, mene je barem spaslo oba puta. A zasto tebi indukuju porodjaj?

Meni su se ucestale pripremne kontrakcije, imam ih sad bar dve dnevno i dosta su jake. Cini mi se da beba intenzivno raste, juce su me boleli ligamenti i imala sam neke blage menstrualne bolove. Spavam sve gore, bar jednom idem da piskim, a i on se toliko vrti da se jedva namestim sa svim slinim jastucima. Kada udjem u 38 nedelju ima da preduzmem sve mere da podstaknem sinka izadje sto pre. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima pojacaj mlecne proizvode, pored magnezijuma i oni pomazu za grceve...

Sto se epidurala tice, ja cu opet u Gradsku, a tamo ga je veoma tesko dobiti, tako da i ovaj put planiram bez njega...

@pipi duga čarapa meni su drugi put indukovali porodjaj, jeste islo brze (sve gotovo za 4 sata), mada sam se brzo porodila i prvi put (za 6 sati), ali mnogo vise boli. Prosto su kontrakcije cesce, pauze su krace i jako ih je tesko predisati. Disanje je svakako kljucno, mene je barem spaslo oba puta. A zasto tebi indukuju porodjaj?

Meni su se ucestale pripremne kontrakcije, imam ih sad bar dve dnevno i dosta su jake. Cini mi se da beba intenzivno raste, juce su me boleli ligamenti i imala sam neke blage menstrualne bolove. Spavam sve gore, bar jednom idem da piskim, a i on se toliko vrti da se jedva namestim sa svim slinim jastucima. Kada udjem u 38 nedelju ima da preduzmem sve mere da podstaknem sinka izadje sto pre. :)

 

Hvala Ehi na iskustvu. Prica sa mojom dr je bila da bi ona indukovala oko termina, kad je dezurna, sto je meni ok, volela bih da me ona porodi, beba je izgleda jako krupna.

Kazu da zavisi i od toga koliko brzo ukljuce indukciju, ako stave na slabo kapljanje krene lakse, a nekad krknu brzo i onda krenu intenzivne kontrakcije, ko ce ga znati.

Sta mi je tu mi je, tehnike disanja znam, kako da se napinjem isto u teoriji znam, epidural cu traziti, nadam se da cu ga i dobiti u Visegradskoj, pa, sto bi se reklo, da me sreca i dobro zdravlje posluze i da sve bude ok :)

 

Ehinacea, sakovac i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Merima pojacaj mlecne proizvode, pored magnezijuma i oni pomazu za grceve...

Sto se epidurala tice, ja cu opet u Gradsku, a tamo ga je veoma tesko dobiti, tako da i ovaj put planiram bez njega...

@pipi duga čarapa meni su drugi put indukovali porodjaj, jeste islo brze (sve gotovo za 4 sata), mada sam se brzo porodila i prvi put (za 6 sati), ali mnogo vise boli. Prosto su kontrakcije cesce, pauze su krace i jako ih je tesko predisati. Disanje je svakako kljucno, mene je barem spaslo oba puta. A zasto tebi indukuju porodjaj?

Meni su se ucestale pripremne kontrakcije, imam ih sad bar dve dnevno i dosta su jake. Cini mi se da beba intenzivno raste, juce su me boleli ligamenti i imala sam neke blage menstrualne bolove. Spavam sve gore, bar jednom idem da piskim, a i on se toliko vrti da se jedva namestim sa svim slinim jastucima. Kada udjem u 38 nedelju ima da preduzmem sve mere da podstaknem sinka izadje sto pre. :)

 

ma jedem mlecne proizvode, mada mislim da sam mozda napravila neki pokret koji je ovo izazvao, jer se misic grci zbog tog isijalgicnog nerva.inace krsta bole standard, kao i sve.jedino sto jos uvek mogu da se namestm za spavanje, ali ustajanje malo duze traje.

Izmenjeno od strane merima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se taj zivac uklijestio prilikom napinjanja na porodjaju, usred napona ja se hvatam za kuk, dr mi govori da guram da ne stajem, a ja jaucem da me uhvatio grc u kuku... cest je isijas kod trudnica i porodilja, jer pod uticajem hormona i pripreme za porodjaj ligamenti, tetive i sve te veze oslabe i popustaju... proci ce te... mene je boljelo dugo... ali se samo vratilo u normalu... 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma jedem mlece proizvode, mada misim da sam mozda napravila neki pokret koji je ovo izazvao, jer se misic grci zbog tog isijalgicnog nerva.inace krsta bole standard, kao i sve.jedino sto jos uvek mogu da se namestm za spavanje, ali ustajanje malo duze traje.

E ustajanje je zaista zeznuto u ovom periodu. Nego, ti si po mojim proracunima usla u 9. mesec, jel da? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima neće da nam otkrije termin, ali znam da smo tu negde ona i ja... Cak mislim da je jednom rekla da smo ista nedelja... :-) A ja sam pred kraj 36... Samo kad jednom udjemo na forum, Merima nas iznenadi merama bebe i porodjajem koji je dobro prošao... :-) 

Ana87 i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

E ustajanje je zaista zeznuto u ovom periodu. Nego, ti si po mojim proracunima usla u 9. mesec, jel da? :)

ma ja ne verujem u njihov termin jer je meni ciklus na 30 dana :P

Izmenjeno od strane merima
Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima neće da nam otkrije termin, ali znam da smo tu negde ona i ja... Cak mislim da je jednom rekla da smo ista nedelja... :-) A ja sam pred kraj 36... Samo kad jednom udjemo na forum, Merima nas iznenadi merama bebe i porodjajem koji je dobro prošao... :-) 

iz tvojih usta u Bozje usi Nira pu pu pu pu samo da sve prodje kako treba

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se taj zivac uklijestio prilikom napinjanja na porodjaju, usred napona ja se hvatam za kuk, dr mi govori da guram da ne stajem, a ja jaucem da me uhvatio grc u kuku... cest je isijas kod trudnica i porodilja, jer pod uticajem hormona i pripreme za porodjaj ligamenti, tetive i sve te veze oslabe i popustaju... proci ce te... mene je boljelo dugo... ali se samo vratilo u normalu... 

e ali zeznuto u pm!! moram da idem kao kauboj raskrecena tako me skoro uopste ne boli...inace cim ne mrdam duze ono zapne pa se izjaucem dok krenem...jbt jos samo mi ovo fali!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima je tajanstvena do kraja, ne odustaje :D 

Ja danas u 6 idem da vidim sta radi bebaaa :)  i da mi uzmu briseve prvi put u trudnoci... uh sto mrzim ginekoloski pregled na onoj stolici, jos sad u poodmakloj  trudnoci predpostavljam da je bas neprijatno :( 

Inace uradila sam ispitivanje na toksoplazmu posto nisam nikad u zivotu radila a vidim da je u inostranstvu to redovna analiza, samo kod nas niko ne pominje, malopre uzeh rezultate i  nemam je i nikad je nisam imala :)  pored svih macaka sa kojima sam zivela dok sam zivela sa mojima :D 

Kad smo kod toksoplazme, da li jedete domace suseno/dimljeno meso, da li ono spada u termicki neobradjeno meso ili ne? Ja ga jedem i to prilicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima je tajanstvena do kraja, ne odustaje :D 

Ja danas u 6 idem da vidim sta radi bebaaa :)  i da mi uzmu briseve prvi put u trudnoci... uh sto mrzim ginekoloski pregled na onoj stolici, jos sad u poodmakloj  trudnoci predpostavljam da je bas neprijatno :( 

Inace uradila sam ispitivanje na toksoplazmu posto nisam nikad u zivotu radila a vidim da je u inostranstvu to redovna analiza, samo kod nas niko ne pominje, malopre uzeh rezultate i  nemam je i nikad je nisam imala :)  pored svih macaka sa kojima sam zivela dok sam zivela sa mojima :D 

Kad smo kod toksoplazme, da li jedete domace suseno/dimljeno meso, da li ono spada u termicki neobradjeno meso ili ne? Ja ga jedem i to prilicno...

I ja sam isto na svoju ruku radila test na toksoplazmozu i to po jednom u svakom trimestru jer ni ja nemam antitela iako sam odrasla sa psima i mackama i dan danas imam psa.

Jela sam domace suseno meso i kobasice i svasta, nisam ni razmisljala, ali procitah da ipak treba izbegavati jer moze da ostane malo zivo, tako da sad na kraju vise to ne jedem. Smatram da se ne treba opterecivati, ali eto povedi racuna da sve sto jedes od mesa ili proizvoda od mesa bude dobro termicki obradjeno i nema problema.

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma verovatnoca da dobijes tokso od mace je smesna... pre ce se dobiti preko hrane... meni su rekli da izbegavam dimljeno i suseno a taaaaakooo ga volim... jos moji poslali domace, pun zamrzivac a ja ga samo gledam :(

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma verovatnoca da dobijes tokso od mace je smesna... pre ce se dobiti preko hrane... meni su rekli da izbegavam dimljeno i suseno a taaaaakooo ga volim... jos moji poslali domace, pun zamrzivac a ja ga samo gledam :(

Zamrznuto pa odmrznuto smes, vazno je samo da bude nekoliko dana duboko zamrznuto u zamrzivacu, ne frizu. Parazit se ubija termickom obradom ili zamrzavanjem, a najbolje je jedno i drugo.

Ehinacea i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja od vas prvi put sad cujem i za meso i za macke, kod mojih i kod sestre imam gomilu macaka i kucica, a domace suvo meso vec mesec dana samo njega jedem i doktor nije pomenuo da moze problem da nastane.

Izmenjeno od strane Talestrida

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od vas prvi put sad cujem i za meso i za macke, kod mojih i kod sestre imam gomilu macaka i kucica, a domace suvo meso vec mesec dana samo njega jedem i doktor nije pomenuo da moze problem da nastane.

Talestrida, ne brini, verovatnoca da se zarazis toksoplazmozom je stvarno minimalna, a mnogi su je vec imali tokom zivota, pa su stekli imunitet. Prosto u nekim zemljama se to rutinski radi, u nekima ne, tako da se ne opterecuj uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao neko je tamanio suvo meso i u trudnocama mogu vam reci da nikakvih problema nisam imala. Provjereno domace suvo meso- sto da ne. Moji drze prasad, kolju, suse. Ono iz prodavnice ne jedem. Sem mozda u gostima, iz kurtoazije:-)
Ako sumnjate da je sirovomalo kao npr pecenica sto zna biti podgrijete mmmm ili kobasice ako nisu skroz suve obarite ili isprzite sa jajima njami
MissN, ne sudrzavaj se nista;-)kusaj malo slobodno:-)

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima je tajanstvena do kraja, ne odustaje :D 

Ja danas u 6 idem da vidim sta radi bebaaa :)  i da mi uzmu briseve prvi put u trudnoci... uh sto mrzim ginekoloski pregled na onoj stolici, jos sad u poodmakloj  trudnoci predpostavljam da je bas neprijatno :( 

Inace uradila sam ispitivanje na toksoplazmu posto nisam nikad u zivotu radila a vidim da je u inostranstvu to redovna analiza, samo kod nas niko ne pominje, malopre uzeh rezultate i  nemam je i nikad je nisam imala :)  pored svih macaka sa kojima sam zivela dok sam zivela sa mojima :D 

Kad smo kod toksoplazme, da li jedete domace suseno/dimljeno meso, da li ono spada u termicki neobradjeno meso ili ne? Ja ga jedem i to prilicno...

ja nisam bila sigurna pa sam i to przila.konzervirano sve sam izbegavala- od sardina do pasteta.meso przim do maksimuma, voce i povrce dobro operem i obrisem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zamrznuto pa odmrznuto smes, vazno je samo da bude nekoliko dana duboko zamrznuto u zamrzivacu, ne frizu. Parazit se ubija termickom obradom ili zamrzavanjem, a najbolje je jedno i drugo.

nisam znala za zamrzavanje.... a meni sve zamrznuto... prsuto stizeeem :lol:

Ragdoll85, Ana87 i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nema mozda neka iskustva sa Leskovackim porodilistem? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima je tajanstvena, ali ja je pratim od pocetka i znam da je po terminu izmedju Nire i mene. I sigurna sam da sam u pravu. :D

Ja izegavam prsute, a mnogo ih volim, ali kad znam da je domaca i proverena uzmem malo. Od belih sireva jedem samo one koji su 100% od pasterizovanog mleka, zbog listerije. 

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima je tajanstvena, ali ja je pratim od pocetka i znam da je po terminu izmedju Nire i mene. I sigurna sam da sam u pravu. :D

Ja izegavam prsute, a mnogo ih volim, ali kad znam da je domaca i proverena uzmem malo. Od belih sireva jedem samo one koji su 100% od pasterizovanog mleka, zbog listerije. 

ma Merima je sad-bih-ti-rekla :P ja nisam smela ni sireve...zene neki savet u vezi isijasa? jedino kad malo duze hodam,pusti,valjda se ugreje misic...necu da pijem nista, jedino me M izmasira, ali ne pusta...

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mer, vec godinama imam problem sa tim nervom, ali nikada nije bilo u pitanju nista drasticno, pa nisam preduzimala nista. Najcesce me hvata iz ledja, kroz levi kuk, pa niz nogu. Uglavnom mogu da hodam normalno, ali mi je saginjanje muka ziva. Jutarnja toaleta bude posebno komplikovana, dok se jos ne zagrejem. Kod mene prodje samo od sebe posle 2-3 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mer, vec godinama imam problem sa tim nervom, ali nikada nije bilo u pitanju nista drasticno, pa nisam preduzimala nista. Najcesce me hvata iz ledja, kroz levi kuk, pa niz nogu. Uglavnom mogu da hodam normalno, ali mi je saginjanje muka ziva. Jutarnja toaleta bude posebno komplikovana, dok se jos ne zagrejem. Kod mene prodje samo od sebe posle 2-3 dana.

sad sam ukacila foru...moram da drzim ledja sto pravilnije, tj.kicmu i onda popusti, bar da mogu normalno da hodam .odgledala sam masu klipova na you tube, pa sad znam sta je problem..malo se ispravim- u stvari onako kako i treba da se drze ledja, samo sto se ja zaboravim pa se pogurim..

missN i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad sam ukacila foru...moram da drzim ledja sto pravilnije, tj.kicmu i onda popusti, bar da mogu normalno da hodam .odgledala sam masu klipova na you tube, pa sad znam sta je problem..malo se ispravim- u stvari onako kako i treba da se drze ledja, samo sto se ja zaboravim pa se pogurim..

probaj, al posle porodjaja, da ojacas trbusne misice oni drze kicmu pravo, ja posle svih midera i gipsa je drzim.... za sve preporucujem vezbe i kvalitetnog masera... al opet sve to kasnije kad stigne bebac i za vezbice ti treba oko 15 min dnevno... da sam blize pokazala bih ti svoje koje radim 

merima i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vratili smo se losem spavanju, ostajemo verni tome do kraja... :) Ipak sam ustala u sedam, spremila sa i napolje... Duuuuga setnja, usput obavila sta sam imala, naravno i dorucak... :) I evo pre pola sata stigla u stan... Nije hladno i bas mi je prijalo... 

Inace, pre dve noci sam sanjala da sam se porodila 16.februara, a nocas da je to bilo negde oko podne... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.