Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Moj dr koji mi je vodio trudnoću ode privatno da radi i sinoć imala zakazano kod nekog drugog dr koji nije  hteo niti uz da mi uradi, a ja se tolikoooo radovala. Pre 6 nedelja imala poslednji pregled i beba bila karlicno okrenuta... Jako sam se iznervirala i svađala sam se sa njim, al sta mi vredi... 

Cure novosađanke u koji dz vi idete? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u z.o.v. kod Novakovic 

Sakovac verujem da si se smorila najgore je to cekanje nego ti lepo u setnjicu pa ako vam je do toga mozete neki sexic kazu da je delotvoran posle ako imas kadu napuni toplu vodu i uzivaj naravno uz ananas haha 

ma.za.m, Nira, sakovac i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima :)

Da pitam i vas za ekspertski UZ jer ste iskusnije. Interesuje me da li je neko u skorije vreme zakazivao EUZ u frontu a nije iz BG.

Danas sam konacno uspela da dobijem Narodni Front broj za zakazivanje i oni mi kazu da to sada zakazuje izabrani dr direktno kada odem po uput. Prosto mi nemoguce da kod nas to funkcionise. Stalno nesto menjaju, to se ranije zakazivalo telefonom. :mellow:

Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sakovac ja nabedila muza na ses, i to vece posle par sati krenule kontrakcije :P

Nira, sakovac, missN i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sakovac ja nabedila muza na ses, i to vece posle par sati krenule kontrakcije :P

uf sta to bese i kako se to radi... :P

Vanjita i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Bubu 2 radila sam privatno pa ne znam konkretno za Front, ali znam da je svekrva pre neki dan isla kod izabranog lekara u dz i da su joj uz uput za fizijatra u drugoj ustanovi odmah i zakazali termin, nije morala da zove. Moguce da su uveli tu praksu. Najbolje pozovo svoj dz pa pitaj.

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Vuciguraj pa i ja htedoh da napisem malopre da nemam bas poverenja u niške anesteziologe i da je to najveci razlog sto necu epidural, ali rekoh ajde da ne budem bas previse negativna :D 

A ne rece mi za skolicu, jel bese nisi isla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Bubu 2 radila sam privatno pa ne znam konkretno za Front, ali znam da je svekrva pre neki dan isla kod izabranog lekara u dz i da su joj uz uput za fizijatra u drugoj ustanovi odmah i zakazali termin, nije morala da zove. Moguce da su uveli tu praksu. Najbolje pozovo svoj dz pa pitaj.

Hvala. :) I kod nas je to uvedeno za specijalisticke preglede koji se obavljaju u nasoj bolnici. Ali mi cudno da dr iz drugog grada zakazuje EUZ u Frontu.

Da li jos negde mogu da uradim EUZ sa uputom?

Trudnocu vodim privatno, endokrinoloske preglede i rezultate isto idem privatno, pa bi malo da koristim i osiguranje koje uredno sebi uplacujem a ne znam cemu sluzi :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sakovac ja nabedila muza na ses, i to vece posle par sati krenule kontrakcije :P

zezas ili? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Jecy ja idem u dz na Limanu. Dr Radumilo. Ja nesto nisam odusevljena s njim, ali znam zenice koje su bas htele da idu kod njega...

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Jecy ja idem u dz na Limanu. Dr Radumilo. Ja nesto nisam odusevljena s njim, ali znam zenice koje su bas htele da idu kod njega...

 

@ma.za.m(ne znam sto neće da taguje), znam neke moje koleginice idu kod njega... Vazi za dobrog i stručnog, ma sve je to individualno. Ja sam isla kod Stojančića i bila bas zadovoljna, a ovaj sinoć da te Bog sačuva... Kaze 3 uz u celoj trudnoći, nemam pojma kod koga cu sada... Bas mi nije ovo trebalo pred kraj trudnoće 

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti kao da si isla u Kanadu na kontrolu :) Znam da tamo praktikuju 3 uz u trudnoci, a ko nas prvi put cujem da neko sugerise tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecy cula sam da je novi doktor na bulevaru dobar, raspitaj se jos malo on prima pacijente. Ja sam jako zadovoljna sa mojom samo je guzva.

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam isla,ali mislim da ne moze da skodi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecy cula sam da je novi doktor na bulevaru dobar, raspitaj se jos malo on prima pacijente. Ja sam jako zadovoljna sa mojom samo je guzva.

Koji dr Zoe?, Stojančićeva zamena se jos nije  pojavila, a ovaj sto kaze 3 UZ u celoj trudnoći... Neka hvala! Cekam da dođe taj novi, pa bih kod njega presla... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako se zove nisam bas od pomoci. Ja sam pre isla kod Stanisic ona je sad nacelnica na limanu divna zena i doktorica posle sam kod Novakovic presla tako da ne znam za ostale, hvale Srbisu on je na bulevaru u z.o.v ih ima bas dosta jesi probala tamo? Znam samo da na naselju ima neki opiceni doktor niko nece kod njega. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kod Srbise vec godinama, ali sto se tice trudnoce idem privatno, kod njega samo po papire za bolovanje i upute koji mi trebaju... On vazi za dobrog ginekologa i jaaaako je velika guzva, ima milion trudnica svaki dan... A taj sa Naselja, jednom sam pisala o njemu, ne znam kako se zove, nesto na S, cini mi se... Jednom sam otisla tamo i placuci izasla iz ordinacije, peske placuci dosla sa Naselja do Limana, kao da imam pet godina, a ne skoro 30, koliko sam tad imala... Kreten!!!

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kod Maje Markovski u zovu ali trudnocu vodim privatno. 

Sto se sexa tice nisam muza uspela da nagovorim pre ispadanja cepa, a sada ne bih ni ja jer sam cula da kad cep ispadne beba je izlozena infekcijama. Ali zato sutra planiram jednu dugu setnju :D

Nira, Ragdoll85 i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno ima svakakvih lekara.

Uvek sam isla kod drzavnih ginekologa, jos od studentskih dana i poliklinike, pa na dalje. Ne znam da li sam imala srece ili sta, ali su sve 3 doktorke bile sjajne. Onda predjem da zivim kod decka i prebacim karton u dz Zarkovo. Posto nisam znala ko je kakav, a sestre se drze devize "svi nasi lekari su sjajni" izaberem onu koja je bila u smeni tada kada sam dosla. Vec prvi pregled vidim koliko je stura i nadobudna, kako vice na sestre sto joj je sto neorganizovan i bi mi jasno koliko je sati. Pri tome mi uzela gomilu nekih briseva i uputila me sa uzorcima u privatnu laboratoriju preko puta. Izvikala se na mene kako cu da dobijem rak zbog ranice koju redovno kontrolisem i pratim godinama i za koju su mi prethodni lekari rekli da je ok i da se povlaci i da je dovoljna kontrola na godinu dana (uradjene sve pretrage i sve bilo ok). Posto sam se presla i potpisala saglasnost, a nije mi padalo na pamet da vise idem kod nje, od tada krenem privatno sve do trudnoce. I trudnocu sam potvrdila privatno jer kada sam zakazala kod nje samo me saslusala i rekla da dodjem za jedno 10-ak dana kada je slobodan termin za uz. Da, usput mi je rekla da sam blesava i da bespotrebno bacam novac na privatnike na svakih 6 meseci kada je ista ona ranica zbog koje je vikala na mene da cu dobiti rak bezopasna i da mi je dovoljna kontrola na godinu dana. Srecom, period koji sam morala da idem kod izabranog lekara je istekao, prebacila sam karton i vodim trudnocu kod drugog lekara.

Eto, ja malo oduzih, ali kad je vec rec o lekarskoj etici i principima, zaista ih ima svakakvih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 E drage moje, ja sam se razbila od spavanja juce  i danas. Juce su me psihicki izmorili i smorili. Elem, bila kod dr na pregled koji je juce bio dezuran. On mi rece da mi je grlic skroz zatvoren i da ja jos nisam za porodjaj, ali da uradim kompletnu krvnu sliku, ctg pa cemo porazgovarati mozda mi indukuje porodjaj. Ja sam bila u soku. Prvo, me je zbunio za grlic jer dr iz dz mi vec dva meseca govori kako je grlic skracen, rameksan uloziv za 1 prst. 

Da skratim, odoh da radim ctg, bebac podivljao kao nikad do sad. Taman mu nadje otkucaje, on se pomeri i tako 15 min. Kontakcije od 10 do 30. Pritisak mi skocio, jer nisam za indukovani porodjaj i to jos 10 dana pre termina, ok da sam prenela, ali ovako da mi indukuje porodjaj jer do kraja januara vise nema dezurstvo me je bas  razbesnelo. Ks ok, pita sta uzimam za gvozdje, ja mu kazem revitu fe, a on meni slabo vam je to uzmite totemu. Ja lepo kazem da mi totema nista nije pomogla pa sam zato presla na revitu, ali on ni da cuje nego da ja pocnem ipak totemu( koja da bi delovala je potrebno min 20 dana da se pije). I tako sam ja do 16h cekala da vidimo sta cemo da bi mi on rekao, ma ipak niste vi za porodjaj danas idite kuci i dodjite u petak na ctg.

Nije mi jasno ovo  razlicito misljenje o mom grlicu, da napomenem da sam morala da pijem utrogestan i da mirujem, a sad mi nije jasno zbog cega. 

Izmenjeno od strane Vanjita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auu stvarno ima svakakvih lekara, nije mi nikad bilo jasno(to je kod nas najveci problem) zasto i dalje rade stari ljudi od 60 god a ima mladih sposobnih ljudi koji beze van jer se nemogu zaposlit i onda ti starceki neda im se radit pa samo da te se rese i onda vede neku politiku zastarelu,pregazilo ih vreme.. 

Bravo za dobre ctg:baby: i preglede 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana dobrodosla ovde,secam se jos po pluslicima smo se sretale,ima godinu dana i eto sad obe u trecem trimestru :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'ajd kad me vec grde tamo mame da kukam-pa da kukam.uhvatio me isijas da poludis!sinoc takav grc u nozi nisam mogla da je ispravim!stigla do kuhinje i ni mrdac,ne mogu da stanem na nogu!stize M ne zna sta se desava,pa me malo izmasirao..ali opet uvece mi je gore,prolazi kad setam,ali cim se umirim,treba mi 15 min da krenem nogom...citala sam da je od kicme,pritiska materice,tezine...ali ovo je strasno!razmisljam,sta bi bilo da sam sama Gospode pa crkla bih !!

Cintia i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'ajd kad me vec grde tamo mame da kukam-pa da kukam.uhvatio me isijas da poludis!sinoc takav grc u nozi nisam mogla da je ispravim!stigla do kuhinje i ni mrdac,ne mogu da stanem na nogu!stize M ne zna sta se desava,pa me malo izmasirao..ali opet uvece mi je gore,prolazi kad setam,ali cim se umirim,treba mi 15 min da krenem nogom...citala sam da je od kicme,pritiska materice,tezine...ali ovo je strasno!razmisljam,sta bi bilo da sam sama Gospode pa crkla bih !!

Merima, piješ li magnezijum? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, piješ li magnezijum? 

ma da, jos odavno.i posebno i u mamavitu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.