Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

@Tackicca, pa cestitam :babymommy: bas mi je zao sto si se namucila, ali je vazno da je na kraju sve super proslo i da ti i bebac napokon uzivate zajedno.

@sakovac, znaci izbila si na tron, ja sam odmah za tobom :o

Zene ja uopste nemam osecaj da cu se uskoro poroditi, stomak visoko, bolove nemam, niti kontrakcije, cak me to sad i nervira jer sam citala da se ipak kontrakcijama materica priprema i vezba za porodjaj, osecam se odlicno u svakom smislu i mogla bih jos dva meseca ovako.

Htela sam da pitam zene koje su se vec poradjale, Tackica je pisala sada malo o tome, oko tih napona i guranja bebe, mene zanima da li cu umeti da prepoznam mesovite kontrakcije (odnosno kad krene napon sa kontrakcijama) jer zaista osecaj kao da vam se kaki i na isti nacin se i gura? Jel imate neki savet?  

 

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi, ne brini se prepoznaces sta je kontrakcija a sta napon. Kontrakcija je bol ciji se intenzitet povecava i stomak se stvrdne ali naponi kad krenu bas imas osecaj ko da ces da kakis to ne boli vec te tera da guras kao da i ne mozes da iskontrolises. E sad trudi se da to ne radis iz glave sto kazu (ja sam tako jbg neznanje) nego iz stomaka ko kad  ides na wc, ili radis trbusnjake mada meni je tetka to opisala kao kad veslas :lol: u svakom slučaju slusaj babicu to je najbitnije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osecaj je jako slican kao kad se kaki ja nisam imala mesano nego prestale kontrakcije i krenuli naponi. Posto je to polu sedeci polozaj brada ide dole ka grudima rukama se uhvatis za drzace ima odole na stolu i gura se ka dole ne znam kako da objasnim, ne brini babica sve lepo objasni i jako je vazno slusati babicu kad ona kaze sad disi onda dises kad kaze napni se napnes se to da ne bi pukla, prosli put nisam ni pukla ni secena beba imala 3700 gr. 

Ehinacea, Ragdoll85, Nira i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi tako je meni bilo do kraja visoko, nikakve pripremne kontrakcije nisam imala, i kad je krenulo krenulo na 10 min. u razmaku, znala sam to je to. Vec htedoh reci i meni je to dr. savetovao kao kad k..., ali u tom smislu znaci kad si vec otvorena i krene faza izgurivanja, kad krene napon i ti napnes donje misice i ne pustas dok god napon traje ali naravno usmereno na vaginalni deo, pokusaj vec sad da osetis razliku izmedju vaginalnih misica i rektalnih. Uglavnom faza izgurivanja ne traje dugo, otvaranje je duza faza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke :wub: , ja se nadam da cu fazu otvaranja, ili barem veci deo pregurati sa epiduralom :D i tu ne mogu mnogo sta da uradim, osim da disem kao sto smo ucili u skolici, pa mi je ovaj deo oko napona nekako veca enigma. 

 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tackicca, pa cestitam :babymommy: bas mi je zao sto si se namucila, ali je vazno da je na kraju sve super proslo i da ti i bebac napokon uzivate zajedno.

@sakovac, znaci izbila si na tron, ja sam odmah za tobom :o

Zene ja uopste nemam osecaj da cu se uskoro poroditi, stomak visoko, bolove nemam, niti kontrakcije, cak me to sad i nervira jer sam citala da se ipak kontrakcijama materica priprema i vezba za porodjaj, osecam se odlicno u svakom smislu i mogla bih jos dva meseca ovako.

Htela sam da pitam zene koje su se vec poradjale, Tackica je pisala sada malo o tome, oko tih napona i guranja bebe, mene zanima da li cu umeti da prepoznam mesovite kontrakcije (odnosno kad krene napon sa kontrakcijama) jer zaista osecaj kao da vam se kaki i na isti nacin se i gura? Jel imate neki savet?  

 

Pipi, postavila sam ja onaj link procitaj, nije lose znati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@pipi duga čarapa kod mene je oba puta bilo skolski, cim sam se otvorila 10 prstiju krenuli su naponi, to je taj osecaj kao da ti se kaki, a zapravo jedna neizdrziva potreba da guras. I mnogo se razlikuje od kontrakcija. Potpuno se slazem sa zenama, samo slusaj babicu i lekare i nema greske. Drugi put je meni doktor rekao da guram na suvo (posto ide napon, pa pauza, pa opet napon, itd.) jer je bebina glavica u losem polozaju da ostane tako do sledeceg napona i ja sam naravno gurala kada i kako je on govorio. I jako bitna stvar, nemoj da guras dok se otvaras, jer mozes da dodje do pucanja... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napon je kao kad tibse bas mnogo kaki a imas bas tvrdu stolicu koja mora napolje a nije ti svejedno! :D

Nemamo problen sa sikenjem, znamo vec ali meni je jos kolostrum nije mleko krenulo. A posto sam neispavana do koske, danas cu da kazem sestri da mu da dve kasicice dohrane da mogu da odspavam. Samo sto se ne onesvedtim. U sobi je zena sa detetom koje urla beznpreterivanja i vristi a ona je u stanju da se ne pomeri i da je pusti tako i da spava mrtva ladna. Jedva cekam kuci da odem

Jecy, merima i pipi duga čarapa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice, neka je sa srećom! Prava hrabra mama! Bravo! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nemamo problen sa sikenjem, znamo vec ali meni je jos kolostrum nije mleko krenulo. A posto sam neispavana do koske, danas cu da kazem sestri da mu da dve kasicice dohrane da mogu da odspavam. Samo sto se ne onesvedtim. U sobi je zena sa detetom koje urla beznpreterivanja i vristi a ona je u stanju da se ne pomeri i da je pusti tako i da spava mrtva ladna. Jedva cekam kuci da odem

Meni je jako brzo krenulo mlijeko, stalno sam ga stavljala da siki, pa je on kolostrum brzo izvukao, treci dan su mi dojke bile kao kamen trvde i pune... 

Kolostruma bude malo, samo sto oni uglavnom daju ad, pa bebi treba vise dana da izvuce, jer je sita, i uglavnom spava...

Izmenjeno od strane milica *

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh Tackicce bas je da popizdis!Jos malo izdrzi pa ces svojoj kucici da na miru se mazuljkate <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pozdrav devojkeee, ja danas svecano ulazim u 7.mesec, pa evo da se pridruzim ovde :D 

Ko me ne zna sa prethodnih tema, prva mi je trudnoca, za sad da kucnem u drvo nema nikakvih komplikacija, stomak mi je jos uvek relativno mali tako da jos ne mogu da se pozalim da mi smeta nesto :D  cekali smo na bebu godinu i po, imali malih problema sa zatrudnjivanjem ali sada je sve to proslost :) 

Krajem nedelje idem na UZ, tada ce da mi radi i briseve, posto je do sada smatrao dr da nema potrebe, pa sad cisto da vidi da li nema nekih bakterija posto ulazim u zavrsnicu :)  u cetvrtak idem na prvi cas  u skolicu za trudnice u Domu Zdravlja, bas me zanima kako to tamo izgleda :)

Izmenjeno od strane Ana87
Vuciguraj, sakovac, Nira i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi ja sam imala dva potpuno razlicita iskustva. Prvi put sam imala indukovani porodjaj. Tu su mi naponi i kontrakcije bili odvojeni. Ppslednjih dva sata sam imala naizmenicno kontrakcije i napone. Imala sam milion napona i tad kada mi je napon bio olaksavajuci. Rekli su mi tad da guram jer je beba bila visoko. Drugi put sam imala porodjaj bez indukcije i tada sam imala te kombinovane kobtrakcije napone. To izgleda tako sto kad zaboli negde na pola kontrakcije dobijes nagon da guras. I tad posto je napon bio u kontrakciji je bolelo al posle tiga sam imala malo lufta kako da kazem izmedju kontrakcija. E sad drugi put su mi rekli da ne guram i da predisem kontrakcije ali ja prosto nisam mogla da ih predisem. Sreca pa je babica to primetika i rekla dr da te kontrakcije ne mogu da se predisu i posle toga sam se porodila za dva minuta. Inace bih ga katapultirala negde :) Zene su rekle kako izgleda napon. Prvi put jeste bas bilo kao da mi se kaki a drugi put u tim kombinovanim kontrakcijama je bilo drugacije nekako kao da je telo samo radilo i guralo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackiceee cestitammm, sad uzivaj sa bebicom :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, moj carski rez je zakazan za 1.februar :) CTG je ok, kontrakcija nema.

Bila danas kod interniste. Sve ok. Ja sam kanda spremna.

Nadam se da ce @sakovac i Ljubicica pre mene, pa da budem barem jedan dan na tronu ;)

PS: Ruke su mi svakim danom sve gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene situavija ista na oba porodjaja-oba indukovana,oba sa kombinovanim kontrakcijama,pravih napona nije ni bilo jer je tada krenulo guranje bebe rucno i moje napinjanje jer su mi tako rekli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, moj carski rez je zakazan za 1.februar :) CTG je ok, kontrakcija nema.

Bila danas kod interniste. Sve ok. Ja sam kanda spremna.

Nadam se da ce @sakovac i Ljubicica pre mene, pa da budem barem jedan dan na tronu ;)

PS: Ruke su mi svakim danom sve gore...

Znaci jos samo jednu nedelju i druzis se sa svojom bebom, divnooo... Izdrži još malo sa rukama, nadam se da će to proći posle porodjaja... Meni je leva i ok, ali na desnoj jagodice ne osecam, ne mogu ništa nositi u toj ruci... Utrnula je non stop... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. Jos malo vise od jedne nedelje :)

Ja jako tesko savijam prste na rukama... dotle je doslo. Ma, uzas jedan!

pipi duga čarapa i Vanjita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene treba mi pomoc...Danas ne 17 dan od porodjaja...rana od epizotomije je se spojila i vec sad mogu da bolje sjedim bez problema i bola nekog jakog...eh konci nisu jos ispali, mene zanima na mjestu gdje su konci pojavile se kao crvene bubuljice pa me strah od cega je sad to...Ja mazem nekad rivanolom nekad kant.uljem i povremeno prskam sprejom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ma.za.m vi cete se roditi na rodjendan grada :wub: divno ja bih bas volela isto 1.2. da se porodim mada mi je vec dosta mogla bih i nocas hehe.

Nira, ma.za.m i Vanjita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@merima, ne mogu da otvorim link koji si postavila, ne znam zasto.

@ma.za.m, ti ces izgleda pre mene ;)

@Vuciguraj, ja cu najverovatnije na indukovani, pa me bas zanima tvoje iskustvo. Jel brzo krenu kontrakcije kada te prikljuce, kazu da su bolnije nego kad nije indukcija, koliko si se brzo otvarala, ti bese nisi primila epi?

Uh, bas je nesto pocela da me hvata nervoza, mada sam spremna u svakom smislu, volela bih da sve prodje ok i sto brze moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi,ja indukciju primila u 10 do 2,a porodila se u pola osam.Otprilike isto vreme je bilo potrebno i prvi puts tim sto sam se drugi brze otvarala,normalno,s obzirom da sam dosla potpuno zatvorena.

One prve kontrakcije,do 40,60,se i ne osete,tek kada probuse vofenjak krecu jace.

Samo disi,i bice bolje.Ja sam prvi put bila iznenadjena bolom,potpuno izgubljena,vikala sam,gubila snagu...Ovaj put sam resila da se opustim i veruj mi da sam predisala i najjace bolove.Vizualizovala sam bol-zamisljala da raste kao planina,ima svoj vrh,i to je to,ne moze da boli jace od toga,a onda popusta.I dises.

Ne brini,izdrzi zena sve.Meni su pred kraj dali nesto za opustanje pa sam bila malo omamljena.

A ne zelis epidural?

Melissa, Ehinacea, Vanjita i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meli,ako su te brijali moze da bude od iritacije koze. Samo pazi da ti bude suvo tu i procice,mozda si se oznojila pa zato izasle

 

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@merima, ne mogu da otvorim link koji si postavila, ne znam zasto.

@ma.za.m, ti ces izgleda pre mene ;)

@Vuciguraj, ja cu najverovatnije na indukovani, pa me bas zanima tvoje iskustvo. Jel brzo krenu kontrakcije kada te prikljuce, kazu da su bolnije nego kad nije indukcija, koliko si se brzo otvarala, ti bese nisi primila epi?

Uh, bas je nesto pocela da me hvata nervoza, mada sam spremna u svakom smislu, volela bih da sve prodje ok i sto brze moguce.

I meni su indukovali i vrlo brzo krenu pravilnr kontrakcije na otprilike dva min. Kako se blizis krajnjem otvaranju sve su bolnije. Boli ko djavo (i meni rekli kad je prirodno ne boli tako) ali izdrzi se. Dali su mi indukciju u 7 ujutru a u 13h sam bila skroz otvorena i krenuli naponi. Kod nas nema epidurala ali super ako ima kod vas sigurno ce boleti manje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@pipi duga čarapa mozda ces i pre mene - nikad se ne zna :)

@Zoe86 ima jos sanse da idemo zajedno 1.februara :) I meni je super sto ce verovatno biti na dan naseg grada :)

Ja sam spremna, ali evo me prvorotka u 40-toj, a ni dalje nisam svesna svega sto me ceka. Porodjaj - ok. Ali kako cu se snaci posle - pooojma nemam! Da li se jos neko tako oseca? Je l' to normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.