Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Tackiccceeee cestitaaaaam neka je ziv i zdrav!! :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Tackice,cestitam od srca!Da je ziv i zdrav bebac sto godina :wub:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tackicca cestitam!!! Zelim ti brz oporavak i puno mazenja sa bebicom!

@sakovac hajde azuriraj tamo spisak, da te gledamo na tronu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napokon Tackice :wub: Nek je ziv i zdrav, brzo da se oporavis, cekamo te na caskalistu!! Odmaraj sto vise!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Tackice :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja javim jos malo kod vas. 

@Tackicca cestitam, saosecam s tobom, ja sam srecom uzela epiduralnu. Sad sledi najlepsi deo. 

Mene su zadrzali dan duze u porodilistu jer je beba izgubila 300g pa im se to cinilo previse. Do sledeceg dana nije vise gubila ali nije ni dobila pa su nas pustili. Sad smo ok. Beba puno spava i to po danu, a po noci jednu ovako drugu onako. Juce sam prvi put dala one d3 kapi i ubise nas grcevi po noci. Uglavnom dobro smo, mazimo se nerviramo...nekad necemo da sikimo pa mama ludi.....

Pozdrav za sve, a vama kojima se blizi dan d zelim mnogo srece! 

merima, Ehinacea, Cintia i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice cestitam ti nek je ziv i zdrav! ♡ Zao mi je sto si se namucila :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jupiii, Tackicce cestitam!! Sve najlepše!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam Tačkice, sve najbolje tebi i bepcu! Odmorite se i uživajte! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tackicca Cestitam!!! Sad uzivaj sa svojom bebicom :wub: Izgleda da je nama koje dodjemo na prvo mesto sudjeno da probijemo termin i da se namucimo na porodjaju, ali nema veze, vredi!!! :babycrib::wub:

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackicce cestitaaam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice, bravo, cestitamo. Odmaraj, uzivaj :baby::babycrib:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

50 cm i 3kg,Jako tezak porodjaj. Sporo se otvarala a dali indukciju. Bas se namucih. Sam porod 2 min. Iz treceg napona izleteo

Tackicce,  s0819.gif cestitam ti od srca! :wub:Skolska beba, sve okrugle mere ^_^! Da ste zivi i zdravi i da ti oporavak sto brze prodje! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam Tackice, divno!!  Uzivaj sa bekicom, proci ce trauma od porođaja, a sreća ostaje :wub::wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam Tackice!:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pocelo je sinoc u 2:21. Prpbudile me kpntrakcije koje su bile na 7 minuta. Polsko smo krenuli u DrMisovic ali nike bilo mesta pa zavrsismp u Narodnom Frontu . Otvorena samo 2 ,a kontrakcije krecu na 5 min. Dok smo zavrsili klizmu i usli radjaonu kontrakcije na 4 i dalje otvorena 2... Ukljicili su mi indukciju a bebi su poceli rapidno da padaju tonovi,dali mi kiseonik iskljucili indukciju, i dali mi glukozu. Nakon nekog vremena kad se sve smirilo,i promenila se smena ,rebnuli su mi 3x jacu dozu indukcije i od 6h do 11h kontrakcije na dva minuta ja se ne otvram. Tu sam rejla da mi daju epidural jer je malo falilo da vristim i pocela sam da se tresem od bola . E kad je on krenuo da deluje tih sat vremena pesma ziva. Oko 15 do 12 krecu naponi ,jq otvorena 8cm a od dr ni traga ni glasa, kad su me pregledali rekli da je visko,ja reko ajd kad su naponi da guram jer bukvalno nisam mogla da izdrzim,a malo danga poguram dole. Taman lad sam pomislila da su me zaboravili svi jer nema zive duse pije se kafa,prolazi dr,gleda u mene i kaze "Pa ti imas jake napone" ja klimnem glavom on zove babicu kojoj zelim sve najlepse u zivotu nje da mi nije bilo ne znam kako bih sve joj se pozlatilo,prava podrska tu . I tu se porodim iz 4 napona.

 

Prvi nisam lepo gurala mislila sam da ce glaba da mi pukne, onda mi je ona rekla napni senkao da kakis kad nema napona da stisnes stomak,ja reko u redu, i iz tri napona glava,ramena,ostatak.

Usivanje nisam osetila,dobila sam anesteziju,malo pukla unutra imam 2 konca, i rana od epi je maleeeckantu imam 3,samo se crtica vidi usila je dr svaka joj cast.

Sad cekam da mi ga donesu. Valjda kad zavrse prijem ,odremala sam i to mu je to.

Kad su mi ga stavili na grudi prvo sam se zaljubila u njega ,isti je ja ljubi ga mati, a onda sam stvarno zaboravila svaki bol. Ne secam se nicega. Da mi evo nije ostala modrica na epiziotomiji ni to ne bih osetila.

Hvala svima od srca i da porodjaj prodje ko moj a kontrakcije daleko bilo nikome :P raspisah se ja

Izmenjeno od strane Tackicca
ReinaS, milica *, bepce i 16 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, Tackice, rasplaka me sa ovim zaljubljivanjem... :) Mnoogo mi je drago sto si sad dobro... Nadam se da cete brzo i svojoj kucici... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice, cestitam! Bravo, mama! Sad uzivaj sa svojim bepcem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice bravo, tako je i meni sve bilo sem epidurala... Mislim da je losa okolnost bila to sto je bila subota vece i sve neki sporedni dr, specijalizanti dezurali... Ali samo da je sve dobro proslo. Mene epiziotomija ni malo nije posle bolela, hemoroidi jesu od silnog naprezanja... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocelo je sinoc u 2:21. Prpbudile me kpntrakcije koje su bile na 7 minuta. Polsko smo krenuli u DrMisovic ali nike bilo mesta pa zavrsismp u Narodnom Frontu . Otvorena samo 2 ,a kontrakcije krecu na 5 min. Dok smo zavrsili klizmu i usli radjaonu kontrakcije na 4 i dalje otvorena 2... Ukljicili su mi indukciju a bebi su poceli rapidno da padaju tonovi,dali mi kiseonik iskljucili indukciju, i dali mi glukozu. Nakon nekog vremena kad se sve smirilo,i promenila se smena ,rebnuli su mi 3x jacu dozu indukcije i od 6h do 11h kontrakcije na dva minuta ja se ne otvram. Tu sam rejla da mi daju epidural jer je malo falilo da vristim i pocela sam da se tresem od bola . E kad je on krenuo da deluje tih sat vremena pesma ziva. Oko 15 do 12 krecu naponi ,jq otvorena 8cm a od dr ni traga ni glasa, kad su me pregledali rekli da je visko,ja reko ajd kad su naponi da guram jer bukvalno nisam mogla da izdrzim,a malo danga poguram dole. Taman lad sam pomislila da su me zaboravili svi jer nema zive duse pije se kafa,prolazi dr,gleda u mene i kaze "Pa ti imas jake napone" ja klimnem glavom on zove babicu kojoj zelim sve najlepse u zivotu nje da mi nije bilo ne znam kako bih sve joj se pozlatilo,prava podrska tu . I tu se porodim iz 4 napona.

 

Prvi nisam lepo gurala mislila sam da ce glaba da mi pukne, onda mi je ona rekla napni senkao da kakis kad nema napona da stisnes stomak,ja reko u redu, i iz tri napona glava,ramena,ostatak.

Usivanje nisam osetila,dobila sam anesteziju,malo pukla unutra imam 2 konca, i rana od epi je maleeeckantu imam 3,samo se crtica vidi usila je dr svaka joj cast.

Sad cekam da mi ga donesu. Valjda kad zavrse prijem ,odremala sam i to mu je to.

Kad su mi ga stavili na grudi prvo sam se zaljubila u njega ,isti je ja ljubi ga mati, a onda sam stvarno zaboravila svaki bol. Ne secam se nicega. Da mi evo nije ostala modrica na epiziotomiji ni to ne bih osetila.

Hvala svima od srca i da porodjaj prodje ko moj a kontrakcije daleko bilo nikome :P raspisah se ja

sicooooo ti prosla celu avanturu!! samo kad je sve dobro proslo hvala Bogu dragom!! <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma sve je super. Sad sam ustala sa njima,pomogli mi da se istusuram, pa cekam bebu. Epiziotomija pomodrela,ja inam osetljivu kozu :( pa sad boli bas kao modrica. Sva sreca mala je

ReinaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice cestitam... ljuuuubacccc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad su mi ga stavili na grudi prvo sam se zaljubila u njega ,isti je ja ljubi ga mati, a onda sam stvarno zaboravila svaki bol. Ne secam se nicega. Da mi evo nije ostala modrica na epiziotomiji ni to ne bih osetila.

e rasplakah se ko.... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nezamislivo. Samo ga gledas. Zapamyis svaka porica kako mu izgleda. Jes nezgodna epiziotomija... Kad stojim najlakse mi je

 

Nira, ReinaS, MamaMima i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice,Rivanol na epi i luftiranje kada lezis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.