Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ne brigaj Vanjita, nece se okrenuti sad, 39. nedelja je to, eeeejjj... Sitno!!!

Vanjita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vanjita cini ti se sad je beba velika pa se bas gura tegli. Sakovac ju 40. nddelja bas je blizu ja sam 38. i uopste nisam svesna da se blizi kraj trudnoce iako mi je 3 dete mada mi je bas dosta trudnoce,nesanice, bolova raznih tezine u zelucu umaranja i svega ostalog haha. Kad pomislim na porodjaj ne bih jos haha da ostane zauvek unutra a opet ne mogu docekati da je ljubim i mazim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao i ja kad pomislim 39. nije mi svejedno, proletelo mi ovih 9 meseci.  Jos ni torbu nisam spakovala, sve kao ima vremena. Bitno da je za bebca sve spremno. :lol:

Nekad me uhvati panika, samo da sve prodje kako treba. Nestrpljenje svakim danom sve vece, jedva cekam da ga vidim, zagrlim, stipnem.

 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam tu sam. Jos 2u1... Ni naznake za porodjaj :) Ne da se mali

 

 

merima, MamaMima, ma.za.m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam u 38-oj i uopste nisam svesna da me ceka veliki dogadjaj. Kontrakcije i dalje ili nemam ili ne prepoznajem. Tek po koji bol koji lici na menstrualni, ali bez zatezanja stomaka o kojem pisete...

Sa druge strane, jedva cekam da se mazim sa bebicom i jedva cekam da se ove moje ruke vrate u normalu... sve ostalo, nesanica, nezgrapnost, guranje u rebra - sve je podnosljivo kod mene.

Nira, sakovac, Ragdoll85 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se pohvalim, torba spremna... :) Tek smo usli u 36.nedelju, ali jda se ja resim jedne obaveze... :) Ovi snovi me malo zaplasili, morala sam da pripremim sve... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam torbu spakovala prosli vikend. Ostalo je samo par sitnica, ali je 99% spremna.

Muza jurim vec 3. vikend da zavrsi krevetac posto smo ga dobili, ali ja hocu da bude beli. Skinuo je lak i prestrugao, samo jos da ga prefarba, obecao je da ce sutra. Krenuli smo polako i sa razmestajem stvari i oslobadjanjem prostora za krevetac i komodicu. Stvarcice kupujemo kako naletimo na nesto povoljno i slatko. Nisam preterivala jer pocetkom februara idemo u posetu kod muzevog brata od tetke koji ima ceru od 2 god, a sad su dobili decaka, tako da su nam spremili hrpu stvari koje oni ne mogu iskoristiti.

merima, missN, marush i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice koliko si prosla termin?  Svi kazu da je svaki dan ko godina posle termina... Ja ne znam, 4 dana pre termina mi krenule kontrakcije... Ja i ovaj put 100% sigurna da ce krenuti pre termina. Po nekoj teoriji mame kojima sam krene porođaj su opuštenije i ne bas toliko vezane za bebe, dok ove druge sto prenesu nisu spremne da se odvoje od bebe.. Ima tu nešto ;)

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecy, nemoj pogrešno da me shvatiš ali mislim da je to mit, sličan onom da ananas otvara a da banana smanjuje kontrakcije...Da li će se mama zalepiti za bebu ili biti opuštenija zavisi od mame a ne od toga kad se porodila.

Tackicce kupi par ananasa za svaki slučaj :D možda mali krene na njih...

Nira, merima, Ehinacea i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki nemoj ni ti pogrešno da mene shvatis, ali mene je ananas otvorio odn. možda pokrenuo porođaj :P:P:P

Ma naravno, sve su to mitovi... Ne verujem ni ja ni u sta od toga, al mi lakše da mislim da ce i ovaj put ananas pomoći da krene.. :D

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahah Jecy ti si mitbaster :D vidi...šta god da radi posao...ananas..nek bude ananas... Mene bre sa sinom ni Pink panteri nisu mogli da otvore, a sa devojkama i to što su me proštepali je pomoglo donekle, ali na pola osmog meseca pobegoše napolje, hihi nije bilo te banane koja je mogla da me zapuši :P Joj što je ljudsko telo komplikovano, nema da je 2+2=4

Nira, Jecy i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecy ja bas imam iskustvo da od bebe zavisi, sin se rodio sa 36+2 nije voleo ogranicen prostor nikako brzo smo ga iz kolevke prebacili u krevetic voleo je sirinu duboku korpu od kolica je mrzeo najvise to je bilo vristanje i ako ga zamotas uzas, cerka se rodila 40+3 volela je da je umotana to je bas smirivalo i dugo je po rodjenju drzala noge onako smotane kao u stomaku eto njemu kao da je bilo tesno a ona je bas uzivala u stomaku sklupcana i ususkana hehe. Ja isto nesto ne verujem u to pokretanje porodjaja hranom kad nece nece dzaba sve.

Vanjita, Ragdoll85 i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se pridruzim ovima sto ne veruju u ubrzavanje porodjaja hranom... :-) 

Ja se naspavala, ne znam sta mi bi noćas... :-) Samo dva puta ustajanje do kupatila i do 9 u krevetu... Valjda se organizam izmorio, pretpostavljam da veceras nastavljamo po starom... :-) 

ma.za.m, Zoe86, Vanjita i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, i ja vec dve noci bas lepo spavkam. Probudim se na pola sata, sat i nastavim sa spavkanjem:D. Nocas me je probudilo stucanje mog misa  i bol ispod desnog rebra gde mi je iskocila loptica, pretpostavljam da je dupence:lol: .

merima, ma.za.m i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke!

Prvo da pitam @Tackicca kako si, kakvo je stanje, sta ima novo? Mislim ako te sveki skoro nije pitala, da je malo odmenim... :D

Ja sam drugi put prenela samo 4 dana, ta 4 dana su bila kao godine, posle se sve zaboravi kad beba dodje, ali treba pregurati dok ne dodje. Pritom mislim da je okolina tu najtezi faktor, da ne pitaju i ne zivkaju stalno, ne bi to bila tolika tenzija. 

Mi smo juce bili na slavi, zaista je izazov biti u trecem trimestru u vreme novogodisnjih praznika. :P Pecenje sam preskocila, ali za kolace sam posustala, pa nek ide zivot...

@Vanjita meni se stomak ni prvi ni drugi put nije uopste spustio, tako da znas...

Pridruzujem se svima koji imaju zivopisne trudnicke snove, bas svasta sanjam proteklih noci, uglavnom se sve vrti oko bebe i porodilista...

@sakovac hej pa ti jos malo, ako Tackica ovako nastavi mozda je preduhitris. :rolleyes:

sakovac, Ragdoll85 i kaficica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pridruzujem se naspavanima..budila se samo dva puta i sad se tek probudila...i naravno sanjala da jedem...ko bi mene nahraniooooo :P

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam procitala da nesta iz ananasa omeksava grlic,ne izaziva kontrakcije,ali sve ovisi od zene do zene,ueten he tu dosta i  placebo efekt,sad sam se setila price kako je jedan  doktor uradio svojim pacijentima koji nisu mogli spavat,a nisu smeli uzimat lekove,kupio je tik tak bombone i rekao da je to jedan od najjacih lekova za spavanje,spavali kao bebe zato samo morate cvrsto verovati da ce ta stvar pomoc,evo ja od iduceg tjedna krecem sa cajem od lista maline hoce li pomoc ili ne neznam al opet barem u nest da verujem da ce pomoc :) uh sta sam zakomplicirala :D

Ja sam prvoo dete prenela 3 dana i osecala se super,bila sam kod tate i sestre jer sam izabrala taj grad za porod,svaku noc smo kartali do ponoci,jeli cipse,kokice ma milina jedino sta mm nije bio kraj mene jer je zavrsavao skolu, i tako jednu noc odemo ranije na spavanje sestra se budi oko pola 12 kaze moram popit tabletu samo ti spavaj dalje,kazem ja nema spavanja poceli trudovi i tad su me vozili u bolnicu <3 

Tackice kako si? Bas sam imala neki osecaj da ces ove noci :)

Jecy, Kikiriki, Ragdoll85 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema Tackice... ona se raspavala... priprema se za porodjaj... :-D

Joj, sjetih se sada... lezim ja u bolnici, termin mi za 7 dana i sada kako pred kraj stalno nesto boli i stalno mislis da je to, to... jedan dan mene pritisnulo... zove kuma, pita kako sam, sta radim, rekoh, isla prati kosu, da bude cissta za porodjaja, veceras cu, sigurno... prodje i taj dan i noc, nista... drugi dan pocelo mene boljeti na nekih 10 min. ali, lagano... stigao rucak, pasulj i kobasica... sjela ja da se najedem za porodjaja... zove kuma, rekoh, jedem, treba mi snage za porodjaja... zena je umirala od smijeha... i na kraju, pasulj je odradio posao... dao snagu... :lol: 

Ragdoll85 i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da @Ehinacea bas se primaklo a Tackica ne da tron :D

E @Maajaa:) i  ja krenula sa tim cajem ali brzo odustala jer bas steze stolicu pa rekoh bolje da ne napravim vecu štetu od koristi ;)

merima, Maajaa:) i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

50 cm i 3kg,Jako tezak porodjaj. Sporo se otvarala a dali indukciju. Bas se namucih. Sam porod 2 min. Iz treceg napona izleteo

Maajaa:), ReinaS, lulu. i 15 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitamo, Tackice... Zivi, zdravi i srecni da ste svi zajedno... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice sve cestitke..dobrodosao maleni a tebi brz oporavak:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

50 cm i 3kg,Jako tezak porodjaj. Sporo se otvarala a dali indukciju. Bas se namucih. Sam porod 2 min. Iz treceg napona izleteo

Tackiceeee, gotovoooo... Cestitam!!1 Zao mi je sto si se namucila, nadam se da si sad dobro... Odmaraj, ceka te druzenje sa bebom... :* 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno sam znala cim se ona ucutala! Bravo Tackice, sve je gotovo konacno! Zao mi je sto je bilo tesko, ali najvaznije je da se dobro zavrsilo :wub::baby::babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cestitke tackice, sad je proslo sledi uzivanje. Kad budes imala vremena pisi kad je poceo sinoc si cini mi se bila jos kuci. Ja sve vise mislim da ima veze uzimanje velikih doza progesterona sa tezim otvaranjem a opet sta bi bilo ne uzimati ne znam ni ja. Otvarala si se kad nije trebalo a kad je trebalo nista. Nadam se da bar nemas epiziotomiju makar to da te zaobidje.

Izmenjeno od strane Zoe86
Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.