Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Sad cu da procackam, hvala :wub: nema smisla da budem ja jedni debil na forumu :lol:

 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice zato oni racunaju do 42 nedelje terminski da je jer ne mogu znati kad je doslo do zaceca. Meni su ciklusi bili i na 60 dana tako da od pocetka je tacno 2 nedelje manja trudnoca moja doktorka uvek gleda po ekspertnom termin, po ciklusu bi termin bio 26.1 ona mi zakazala uz za 30.1 kod mene je veliko odstupanje kad su manja tj ako su ciklusi do 35 dana gledaju termin po ciklusu, meni je i u prve dve trudnoce bilo odstupanja na svakom uz ali mi nikad nisu menjali termin racunali su po ciklusu a tad sam imala cikluse na 32-35 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jasno je to meni SADA. Ali mi je uzasno da devet meseci niko da spomene da mozda termin nije tacan nego " JAO PA ON KASNI ON JE MALI" , Stvarno imamo odgovorne lekare u pm, samo ni je na ekspertskom uz dr u Zvezdari rekao da je sve taman kako treba skolska beba, kao i ova dr juce u DM, kaze da on nista ne kasni i da je sve taman bukvalno kako treba, beba nit mala nit velika, sohodno mojoj konstituciji...i da je super sto ima toliko plodove vode, znaci bubrescic super rade, nit on pati nit se muci , pliva i uziva....A koliko sam se sekirala da on nije dobro i sto kasni i sta mu ja to radim tj moje telo , ma idi...mozak sam samoj sebi probila  koliko god se trudila ne mogu da budem ravnodusna na takve informacije

Ragdoll85 i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jasno je to meni SADA. Ali mi je uzasno da devet meseci niko da spomene da mozda termin nije tacan nego " JAO PA ON KASNI ON JE MALI" , Stvarno imamo odgovorne lekare u pm, samo ni je na ekspertskom uz dr u Zvezdari rekao da je sve taman kako treba skolska beba, kao i ova dr juce u DM, kaze da on nista ne kasni i da je sve taman bukvalno kako treba, beba nit mala nit velika, sohodno mojoj konstituciji...i da je super sto ima toliko plodove vode, znaci bubrescic super rade, nit on pati nit se muci , pliva i uziva....A koliko sam se sekirala da on nije dobro i sto kasni i sta mu ja to radim tj moje telo , ma idi...mozak sam samoj sebi probila  koliko god se trudila ne mogu da budem ravnodusna na takve informacije

ma bre lekari su ti...cudo...mojoj kumi tako probijali mozak " kasni beba, kasni beba" ...a ona se rodila fino zdravo pravo eno je lutka ima dve godine..tako da to sto oni hoce sve u kalup e pa nismo svi isti..meni je mens.na 30 dana, ne na 28 recimo..nekome je mozda kraci nekome duzi ciklus..

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,sad se setih,kojoj su rekli da su bebini bubrescici ili knalici malo prosireni?Mom S. su malo vece casice,a niko to na uz-u u trudnoci nije video...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni po ciklusu nikako ne bi mogli odrediti tacan termin... :) Od 28 do 50dana, od samog pocetka tako, pa vi sad izracunajte... :) Mada, meni se nekako i po uz i po ciklusu poklapa termin u dan, tokom cele trudnoce... Videcemo koliko su promasili... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ciklus citav zivot bio od 21-24 dana... poslije porodjaja dobijem 3 menstruacije na 30-31 dan i sljedecu ostanem trudna.... Hajde sada znaj... po, uz mi je beba stalno naprednija za 5 dana... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su tacno na 28 dana a bebac od starta napredniji za 7 dana... sto se mene tice ja bih da docekamo deveti mesec, po mogucstvu bar 38 nedelju pa posle kako hoce...:lol:

Kikiriki, merima i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je recimo po double testu termin bio 1.1., po ciklusu kako ga oni racunaju na 28 dana je bio 5.1. a meni ciklus na 31-2 dana, a smizla se rodila 11.1....pa ajd ti sad budi pametan :lol:

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se poklapaju ciklus i double test, razlika je samo dan. Po ciklusu 05.03, a po double testu 04.03. Valjda zato sto mi je ciklus na 27-28 dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja da se javim, bestija streptokoka i dalje prisutna u vaginalnom brisu, antibiotici nisu pomogli :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedino jos jednu turu antibiotika da ti prepisu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma dr mi je rekla ako nisu pomogle dve kutije antibiotika i vaginalete ne vredi je vise leciti. Samo da mi za vreme porodjaja daju antibiotik na vreme i bebi isto, to je najbitnije. 

merima i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

A ja sam bila ubeđena da sam ostala trudna ranije od datuma koji su oni rekli. Meni ciklusi jesu na 28 dana, ali meni su mučnine tako rano počele da ja prosto ne verujem da je tako rano mogla da oživi beba. E sad, ko će ga znati, jeste sve bilo u tih dve nedelje gore dole.

Izmenjeno od strane Cintia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene, evo ja da se javim posle kontrole, @Ragdoll85 bebac se okrenuo glavicom na dole zbog cega sam malo je reci PRESRECNA, ima 1800g, svi organi i protoci su super, bubreg je odlican, nema prosirenja, kaze dr da je verovatno prosli put piskio na uz kada je gledala, pa da se zato pojavilo, sad je sve ok. :) Ona je bas detaljna, bolje i da joj se nesto ucini, nego da joj promakne. Pitam ja nju, da li moze beba opet da se okrene, ona se smeje i kaze da se nada da nece, da vise nema mnogo mesta... Idem iduce nedelje da dam krv, pa kod nje da vidi rezultate i da mi od 1og februara otvori bolovanje. Krajnje je vreme. :D

@Vuciguraj za to prosirenje, ono sto sam ja citala i sto mi je dr kazala jeste da se cesce javllja kod decaka, da je normalno do 6mm, ali da se tolerise i do 1cm. Najcesce se samo povuce u prvoj godini zivota.

@Attina hvala ti na detaljnom izvestaju iz Gradske, nadam se da ce srediti kupatila dok ja dodjem. Htela sam da te pitam, koji dr te je porodio?

Kod mene su ciklusi na 25 dana, nekad i krace, a beba je zaceta 8-og dana mog ciklusa, tako da prema svemu tome vrlo je verovatno da ce da porani u odnosu na kalendarski termin. I na dabl testu su mi rekli da ide 7 dana napred... Videcemo, samo da ja udjem u 38 nedelju, a onda moze kad hoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma dr mi je rekla ako nisu pomogle dve kutije antibiotika i vaginalete ne vredi je vise leciti. Samo da mi za vreme porodjaja daju antibiotik na vreme i bebi isto, to je najbitnije. 

Ovde kod nas ako je pozitivan bris na streptokoku ne daju nikakvu terapiju odmah, nego je bitno da se žena javi u bolnicu najmanje 4 sata pre porođaja. Tada dobija antibiotik koji počinje da deluje nakon 4 sata i onda beba ne treba da dobije nikakav ab. E sad, ja ne znam ni koji je antibiotik u pitanju ni kako ga daju jer je meni bris bio negativan. Ali mogu da pitam ako želiš, ipak je bolje da ti to daju ukoliko tu postoji nego da tek rodjenoj bebi daju ab.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia, nema to veze... cim je dislo do usadjivanja embriona u zid materice, hormoni pocinju divljati... zato i mucnine odmah kod pojedinih zena... meni su u obije trudnoće u 4.nedelji krenule mucnine... u prvoj trudnoći je najgore bilo u 6.nedelji, na injekcijama sam bila... 6 dana nisam jela, samo malo vode pila... vise nisam mogla ustati di wc-a, muz me skoro nosio... druga je podnosljivija bila... ali, isto, grozno... :-(

Cintia, Vuciguraj, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam povracala od 6. nedelje pa do kraja 6og meseca... Koji je to pakao bio zivote drage, samo mi je sedmi bio fin, tj pocetak, ali onda kontrakcije, pa utrogestan , pa strogo mirovanje... u devetom , pa evo mislim da me boli svaka koska, gorusica po ceo dan nezavisno od toga sta jedem. pijem vode i ona krene. uzas. ali dobro i tome ce sad kraj. Sad ce da me ceka dobro parce insomnije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mora da znaci... samo opusteno, bez stresa... ako si ti opustena i beba ce biti... ja sam se naspavala sa bebom od 3.dana... prva 2 dana je plakao do 1h nocu, poslije ni osjetila nisam da imam bebu... budio se 2 puta u toku noći da jede, nakon nekog vremena je izbacio jedan, pa oba podoja... spavao citavu noc od 4-5 mj. Msm da tu nervozu dosta prenesu roditelji na bebe... narocito kada krenu price "on/a je tebi gladna"... mora beba zaplakati... grcicu krenu brzo, pa onda sve tumace kao glad... ne slusaj previse ljudi oko sebe... imaces haos u glavi... ja sam pila dnevno litar caja od kamilice i 2 dl od kima (cini mi se da toliko smijes) da bi beeba preko mlijeka dobila sve sto treba da smiri stomak... i to sam odmah pocela piti... e, sad, da li je to pomoglo, ne znam, mi smo 7 dana imali po 2-3 sata grceve, i to prije podne... jeste da.je pio i waya kapi zbog antibiotika koji je primio, a poslije pio kod kuce... 

Vuciguraj, Ragdoll85 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni i ona tri - cetiri puta sto sam bljuckala pa sam htela da crknem mogu misliti kako je vama bilo!! sad sam samo gladna i gladna i zedna zedna zedna boze gospode, a od dve case vode cao zdravo ' ajd u wc..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mora da znaci... samo opusteno, bez stresa... ako si ti opustena i beba ce biti... ja sam se naspavala sa bebom od 3.dana... prva 2 dana je plakao do 1h nocu, poslije ni osjetila nisam da imam bebu... budio se 2 puta u toku noći da jede, nakon nekog vremena je izbacio jedan, pa oba podoja... spavao citavu noc od 4-5 mj. Msm da tu nervozu dosta prenesu roditelji na bebe... narocito kada krenu price "on/a je tebi gladna"... mora beba zaplakati... grcicu krenu brzo, pa onda sve tumace kao glad... ne slusaj previse ljudi oko sebe... imaces haos u glavi... ja sam pila dnevno litar caja od kamilice i 2 dl od kima (cini mi se da toliko smijes) da bi beeba preko mlijeka dobila sve sto treba da smiri stomak... i to sam odmah pocela piti... e, sad, da li je to pomoglo, ne znam, mi smo 7 dana imali po 2-3 sata grceve, i to prije podne... jeste da.je pio i waya kapi zbog antibiotika koji je primio, a poslije pio kod kuce... 

ali najvise- da, ne slusati ljude...cuti, ali odmeriti...nismo mi svi isti-ja to stalno stalno pricam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ehinacea Pa ovako, posto je to kod mene trajalo :lol: kad su me spustili u porodiliste tu je bila jedna crna doktorka, nisam sigurna kako se zove mislim da je Tatjana (mozda sam lupila), ona je zapocela pa joj se uskoro zavrsila smena. Onda je dosao dr.Radovanovic, on se najduze i mucio sa mnom i hvala mu do neba sto me onako nadrogirao u jednom trenutku :lol: a sam photo finish je uradila dr. Eric. 

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Ehi,znam da je neko nesto pisao...

Idemo na uz kontrolu sa mesec dana pa cemo videti...

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde kod nas ako je pozitivan bris na streptokoku ne daju nikakvu terapiju odmah, nego je bitno da se žena javi u bolnicu najmanje 4 sata pre porođaja. Tada dobija antibiotik koji počinje da deluje nakon 4 sata i onda beba ne treba da dobije nikakav ab. E sad, ja ne znam ni koji je antibiotik u pitanju ni kako ga daju jer je meni bris bio negativan. Ali mogu da pitam ako želiš, ipak je bolje da ti to daju ukoliko tu postoji nego da tek rodjenoj bebi daju ab.

Gde kod vas, odakle si? Mozes pitati, znam da venski daju majci antibiotik, a sad koliko pred porodjaj ne znam. Moracu sutra sa dr iz Visegradske koji mi je izabrani lekar da proverim i da mi detaljnije objasni proceduru. Mada sam mu vec napomenula da bih zbog bakterije pre isla na carski da ne rizikujem, a on mi je vec dva put rekao ako bude sve kako treba, tj bude uslova za prirodni porodjaj dobicemo antibiotik. Mene je samo strah ako on nije dezuran kada bebac odluci  da izadje, da ne zaborave da mi daju  antibiotik ili da mi ne daju sa zakasnjenjem.  Nadam se najboljem.:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa stigla i meni ks...trombociti ok, u granicama normale...vrv se nesto pokarabasilo prosli put, a svakako cemo jos jednom da radimo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.