Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Meni su kontrakcije jace nego juce, ali kontam da ce popodne da prestanu, pa se vise i ne uzbudjujem! Samo mi dete glavom rastura preponu, stidnu kost, sad vec ne mogu ni da hodam, ni da lezim, ni da sedim....U cetvrtak je vec bila u kanalu, ja ne znam vise sta ceka. Garant se ne otvaram, pa ce da me indukuju! 

Jedva juce muza ubedih da nema svrhe ici u porodiliste, zato danas malo precutkujem kontrakcije, da me ne bi odvukao!:D

nemoj ti da se pravis sasava pa na kraju da se porodis u kolima :))))

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima! Mi smo u četvrtak došli kući i ja nikako da se javim, mada vas čitam redovno i navijam za, pre svega, Bepce i Tackicu, a onda naravno i sve ostale. Red je da brisem s ove teme, mada ću ja viriti i dalje da vidim šta se dešava.

Veliki pozdrav za sve trudnice i želim vam svima brze i lake porodjaje!!!

Nira, Vuciguraj, merima i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala i Atini i Cintii na lepim zeljama <3

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackicce pa ti si jos 2u1?? :D :D

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo ti zezaj ReinaS :|

Necw napolje ovo dete. Jos mu nije ni glava u kanalu.

ReinaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam opet skitala ceo dan. Bolovi su se definitivno pojacali, ali i dalje nepravilni razmaci. Jedva cekam da cujem sta ce reci moja dr sutra.

Tackicca i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad ides? Ja idem ujutru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo ti zezaj ReinaS :|

Necw napolje ovo dete. Jos mu nije ni glava u kanalu.

Rekoh ti ja onda u porukama, i kod mene bila promaja odozdo :P (mada ne toliko dugo) pa pregurala termin :D 

Ceka na svoj dan, idu lepi sveci, bice jedan njegov zastitni ;)

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:

Doktor kaze nece pre 21.01. Videcemo da li je ubpravu a i mm je spominjao 21.01... Mozda im je intuicija dobra :D

Pa da, ja sam na kraju u jednom trenutku samo rekla svima,da ce on sa pregura termin sto posto. Osecala sam. Mada sam se potajno nadala da ce i ranije. Nestrpljiva sam da se upoznamo

merima, Ehinacea, missN i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice i bepce, i vas dve cete to na brzaka... hop hop i gotovo... samo cete se javiti ovde kako je gotovo 

Nira, Tackicca i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni Bebac nije radio citav dan, tek se sad ulogovah. Jos ste svi 2 u 1 koliko vidim, tako da nisam mnogo propustila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni meni nije radio forum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj, vi se zalite da se nisu spustile u porodjajni kanal, a moja, opet, poletela prerano... Svakome njegova muka najteža...

Toliko je nisko da je to strasno... Danas me nekako boli i stidna kost...i nesto me zigucka... Samo se bojim da se ne otvaram... Ni ne ide mi se kod dr, vjecito ludnica, guzva... puno pacijenata, trudnica, sjediti ne mogu, a opet, nenarucena cu se nacekati kao luda...

Definitivno bih pristala 5 puta da se porodim, samo da ne budem trudna... Kada kažu da je to blazeno stanje, meni je sve, samo ne to... a, toliko sam mastala nekada prije o trudnoći, i mom ponosno sepurenju sa stomakom...evo, duga trudnoća, ne ispunise mi se zelje... 

 

Tackicca, missN, merima i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja opet nisam mogla na forum,sta li opet rade..

Bepce slicno iskustvo je imala i moja sestra imala je kontrakcije dva dana nepravne,nekad slabije nekad jace,sporo se otvarala ali eto uspela je bez indukcije jedino sta je trajalo dugo,ali ok prvi porod mozda i zato a mozda i jer je decak imao 4300g :D dobro je sta setas i sta si doma,ona je bila u bolnici pa se i dodatno upasila..

U utorak idem na pregled i uzv jeee konacno cu saznat tezinu svoje bebice :wub:

Tackicca i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Milice ja u sedmom dobila kontrakcije i pocela se otvarati. Nosim nisko sve vreme. Pila utrogestan i strogo mirovanje. Od devetog ne stajem i ne pijem Utro. Al dzabe. Jos se mali spustio ,primetno i stomak mi bio popucao to jutro al eto glavica jos nije u porodjaju.... Ne da se.. Danas se opet popeo meni ispod grudi. Zaj. Da vam ja lepo kazem......... A kontrakcije NULA. Samo sto me probada u vaginalnom delu jer je on veliki pa pod pritiskom boli

ReinaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Milice ja u sedmom dobila kontrakcije i pocela se otvarati. Nosim nisko sve vreme. Pila utrogestan i strogo mirovanje. Od devetog ne stajem i ne pijem Utro. Al dzabe. Jos se mali spustio ,primetno i stomak mi bio popucao to jutro al eto glavica jos nije u porodjaju.... Ne da se.. Danas se opet popeo meni ispod grudi. Zaj. Da vam ja lepo kazem......... A kontrakcije NULA. Samo sto me probada u vaginalnom delu jer je on veliki pa pod pritiskom boli

 

Jao, da se moja bar malo popne, kud su joj noge sada dolje, ubi me...

Kod mene se u obije trudnoce spustise na pocetku 7.mj. i ja koristim utrogestan, s tim da nisam na stogom mirovanju, napravim rucak, ali sa puno pauza i odmaranja...koliko je to izvodivo sa djetetom od 16.mj

Ja sam isti problem imala i u prvoj trudnoci, u 30.nedelji zavrsila u bolnici na tokolizi, krenule kontrakcije... na kraju dogurala 5 dana do zvanicnog termina... Ali, kako je glavica bila na grlicu, porodila se za 2 h... iz drugog napinjanja je izasao...ma, za pozeljeti...

 

merima i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ovo moje zeza. Al izacice jednom, dzabe mu vrdanje :D Bas me interesuje sta ce mi sutra reci. Da li se sta za dva dana promenilo

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj, vi se zalite da se nisu spustile u porodjajni kanal, a moja, opet, poletela prerano... Svakome njegova muka najteža...

Toliko je nisko da je to strasno... Danas me nekako boli i stidna kost...i nesto me zigucka... Samo se bojim da se ne otvaram... Ni ne ide mi se kod dr, vjecito ludnica, guzva... puno pacijenata, trudnica, sjediti ne mogu, a opet, nenarucena cu se nacekati kao luda...

Definitivno bih pristala 5 puta da se porodim, samo da ne budem trudna... Kada kažu da je to blazeno stanje, meni je sve, samo ne to... a, toliko sam mastala nekada prije o trudnoći, i mom ponosno sepurenju sa stomakom...evo, duga trudnoća, ne ispunise mi se zelje... 

 

Ovo kao da sam ja pisala...mislim ovaj poslednji pasus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje. meni se u 23h pocele kontrakcije na 7min. dosta jake pa sam  se u ponoc uputila u porodiliste. otvorena i dalje samo 1 prst,beba se rita kao luda. ctg je pokazao da se nesto dogadja, tako da su me zadrzali....kontrakcije imam na 3min. rekli su mm da ako bude sve ok na drugom ctg da ce ujutro videti sta sa mnom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do jutra ce sve biti gotovo! :DSad sam vec dobila klistir, otvorena 3cm.....tako da....juhuuuuu! 

Pozdrav svimam Tackice sretno! I hvala svima na lepim zeljama za porodjaj. Nadam se da ce biti tako.b

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj bas mi je drago zbog tebe! Javi nam obavezbo kako si prosla :****

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepceee, nadam se da se uskoro javljas sa lepim vestima... :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.