Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Bebac super,uziva ko pravi. Plodove vode litar ima jos uvek, i nije spustio glavu u karlicu tako da po njegovoj proceni nece bar jos sedam dana. Ali da dodjem u ponedeljak na kontrolu, ujutru. Samo je uz radio. Protok super. Kaze sin mi je beba i po . Karlica 16 stagod da mu to znaci. Zdravo ja sam Georginaaaa

 

a da. Znam da moze cervix da se razmeksa. Ali sta mu znaci ovo Uterus razmeksan. Kako se to materica razmeksa :o

to i meni nepoznato?bas da vidim sta kazu ove starije mame?pa dobro i Attina je bila malo Georgina pa ispalo sve brzo i lako a tako ces i ti...samo znam da vrv ti je vec svega dosta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni bitno da sam ja cula da je plodova voda bistra ,da on uziva i da je zdrav.ja sam se brinula da on jadnicak ne pati i da mu je naskodilo mozda sto mi je ispao deo cepa pa sam i otvorena. Kad nisam lekar pa se ne razumem jbg. Zato i idem na kontrole. Al me zbunio sto opet u ponedeljak a misli da necu pre 21.01.

 

rekao mi je i da obavezno obratim paznju da se beba mrda jer ako je ne osetim ceo dan to nije dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackicce kad probiješ termin, svaki drugi dan ideš na CTG i UZ, a ako kao ja uđeš i u 42 nedelju, ostave te u bolnicu da ti indukuju porođaj.

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa kod nas u domu zdravlja ctg ne radi. A da privatno dajem toliki novac na svaka dva dana trenutno nemam imali smonizdatke sa drugih strana. Napomenucu to doktoru u ponedeljak. Ne znam kako cu ibsta cu. Zaista neodgovorno sto im vec pola godine ctg ne radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila uput kad sam ušla u 9 mesec da CTG i UZ radim u porodilištu jednom nedeljno do termina. Posle svaki drugi dan. To što ti je rekao da nećeš pre 21. Meni je doktor u prvoj trudnoći rekao da neću skoro, a ja uveče dobila bolove i porodila se.Navijam da to bude sutra.

merima i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto uzela vatu i suve maramice pa cu tako. Inace u dm-u imaju novu liniju proizvoda za bebe i imaju vlazne maramice sa 99,9% vode. Obavezno uzmite mali lavorcic ja platila 150 dinara u plastikari za pranje guzice a i za leto ce sluziti kad budu vrucine pa sto puta dnevno pranje. Meni je cesma niska ne mogu u lavabo ali cu lavor na masinu da stavljam. Cerki sam leto nakon rodjenja stavljala platnene i gacice pa je presvlacila hiljadu puta dnevno,to je bila 2007 najtoplije leto i bilo mi zao da je u pampersu vecinom bila gola i kupanjac sto puta.

ma.za.m, Vuciguraj i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa eto. Meni rekose u porodikistu da oni ne rade taj rutinski ctg. Sta da rsdim nek me zadrze bem li ga. Videcemo vec konsultovacu se sa dr u ponedeljak.

 

dete mo stuca ceo stomak mi skace xD

znaci niko nema pojma o razmeksaloj materici ja cak nista ni na netu nisam nasla. A da je bilo koji dr rekla bih da je lud. Jakovljevic je fenomenalan. Tako da verujem da je mozda nesto sto je njima internoedju lekarima bitna informacija a da nama laicima nije mnogo poznata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasla sam sta znaci omeksali uterus. To znaci da u tom trenutku na uz nije bilo kontrakcije. Da je bilo bio bi stvrdnut. Bem ti dijagnozu :D

 

Nira, Ragdoll85 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovo za omeksali uterus prvi put cujem. Barem si razresila dilemu. :) Moraju da te prate na dva dana kada probijes termin, da vide da je beba ok. Svaka cast ctgu, mada ja nisam ljubitelj istog, najbolji pokazatelj je da li je beba aktivna, osim uz-a, naravno. 

Slazem se, cesto tako vrate zene kuci, kao neces ti skoro, a beba vec mozda ujutru resi da se spusti i porodjaj da krene.

Inace DM ima super taj program za bebe i cene su im ok...

mica 82, merima i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma idi.... Meni prosli put dete spava na ctgu.... Jedva ga probudismo. Posle mi pravio festu po stomaku xD

i ja se isto pitam. Nadam se da je na poroduljskoj stolici

merima, bepce i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma vraga! Evo i mene, Isla skitati, hodati, da sam sto vise na nogama ne bi li se sta pokrenulo....imala kontrakcije ceo dan, na 6-7, 10-15min ali ne jako bolne i oko 17h sve stalo. Poludecu. 

Ja u pon.imam kontrolu kod dr,na dan termina. Bebac je dosta miran, javi se par puta na dan. Nadam se da je to ok.

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E jbg. Ja reko ti gotova vec

 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste bepce, bitno je da se beba javi. Mozda se i umirila pred porodjaj. I ja sam mislila da su te zadrzali... Tako je i meni bilo drugi put, danima kontrakcije, ne bolne, nepravilne, i porodjaj nikako da krene. Bas sam se namucila, jos uvek se secam svega kao juce da je bilo. Dobro je sto se kreces, to moze samo da pomogne... Opet, bolje je da si kod kuce nego da lezis u porodilistu ako nema potrebe...

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma vraga! Evo i mene, Isla skitati, hodati, da sam sto vise na nogama ne bi li se sta pokrenulo....imala kontrakcije ceo dan, na 6-7, 10-15min ali ne jako bolne i oko 17h sve stalo. Poludecu. 

Ja u pon.imam kontrolu kod dr,na dan termina. Bebac je dosta miran, javi se par puta na dan. Nadam se da je to ok.

e to moja mama kaze da je znak da je to to, kad se beba umiri, da se sprema...al to su price koje ona zna na osnovu iskustava drugih zena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebce sad ces brzo. Moja cera dosla sa eskurzije kaze nije se uzelela kuce i nas mogla je jos 10 dana ostati haha, prosle godine je rekla bas sam uzivala bez vas. Kupila magnete na drvetu sa imenima i donela i za bebu :wub: sad tri imenastoje na frizideru bas mi je divno.

bepce, Nira, MamaMima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ceo dan nisam čitala vaše poruke i sad ubedjena da se bar jedna id vas dve porodila... Procitam sve, nema ništa... :-) Bebice su odlučile da ipak neće još napolje... Bitno je da je sve u redu sa njima, verujem da ce uskoro... 

Ja ceo dan na nogama, sredjivanje stana, rodjendan, svasta nesto... Soba za malog dečaka spremna... :-) 

Melissa, sakovac, bepce i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nas dve dosle kuci pa samo da vam mahnemo. :wub: Kako koji dan prolazi ja polako zaboravljam na horor koji sam prezivela i svakim danom se sve vise zaljubljujem u svoju krofnicu. :babymommy:

Neko je pitao o utiscima sa Zvezdare. Pa ovako, nije toliko strasno kako sam ocekivala. Sobe su ok, ciste, posteljine ima, fale jastucnice. Preko carsava stavljaju nepromocive podloge pa peskir preko koji moze da se menja cim se isprlja, nisu pravili problem. Ako se zatvore vrata od sobe unutra je bas vruce tako da mi nismo zatvarali vrata. Kupatilo...ah to kupatilo :D Opet ne toliko strasno kao sto sam ocekivala. Ja sam uglavnom koristila kabinu sa leve strane kad se udje u kupatilo, ona mi je delovala najbolje, komotna je, ima gde da se okace stvari, ne zadrzava se voda u kabini i slicno. Druge dve koje su u funkciji nosam koristila, izlupane su plocice po podu kabine pa mi se nije ulazilo u njih. Wc ko wc...sta reci, cistacice su se stvarno trudile i non stop cistile tako da nije bilo strasno, ali zene su stvarno stoka. Jednom se desilo da sam usla i zatekla krvav ulozak na podu i krv, odmah je babica zvala cistacicu i to je sredjeno. A ”dama” je mrtva hladna preskocila to sto joj je ispalo kad su joj skrenuli paznju i otisla u sobu...stoka!!! Klopa je meni bila super skroz, prijatno su me iznenadili. O osoblju nema potrebe da pisem, sve pohvale za njih.

Sto se tice treceg sprata, tj. patologije gde sam prvo bila, wc za trudnice u ocajnom stanju, od smrada sam jedva ulazila i uspevala da idem u wc sto je brze moguce a tus kabine katastrofa...par dana su izlazile fekalije iz slivnika kad se pusti voda jer su dole renovirali neko kupatilo tako da ja nisam ulazila u te kabine da se tusiram vec sam na kvarnjaka isla niz hodnik u novo kupatilo koje nije za trudnice.

I da, za nekih 10ak dana se renovira porodiliste pa ce stanje biti mnoooooogo bolje.

@Tackicca @bepce Navijam za vas, zelim vam brze i lake porodjaje. :angel:

Tackicca, merima, missN i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja sa padobranskom temom :)

Prijateljica mi poslala linko masazi perineuma, tj. medjice. Kao, po mnogim istrazivanjima, ako se primenjuje od 34. nedelje, smanjuje potrebu za secenjem i mogucnost pucanja. Ona je primenjivala, ali je imala hitan carski, tako da nije mogla potvrditi delotvornost. Da li neko zna nesto o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja sa padobranskom temom :)

Prijateljica mi poslala linko masazi perineuma, tj. medjice. Kao, po mnogim istrazivanjima, ako se primenjuje od 34. nedelje, smanjuje potrebu za secenjem i mogucnost pucanja. Ona je primenjivala, ali je imala hitan carski, tako da nije mogla potvrditi delotvornost. Da li neko zna nesto o tome?

Ne bih da ti rsim iluzije,ali,masirala ne masirala,99,9% prvorotki u Sbiji bude seceno.Jednostavno,tako je lakse osoblju.Ali nije to bas tako strasno,prodje i ta ranica...

Atina,uzivajte sada :)

 

 

 

Tackicca i Attina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ste zive zene sta radite? Kako ste danas?

 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ste zive zene sta radite? Kako ste danas?

spavanjeee.nedelja jeee 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacno naspavanaaaaa... :) Do pet bez budjenja, onda budna do sedam, pa opet spavanje do pola deset... Ne secam se kad sam toliko spavala... :)

A snovi, uzas... Prvi deo spavanja, sanjam komplet porodjaj, carski rez, ja budna sve vreme, beba, sve do detalja... A drugi deo spavanja, sanjam kako krvarim, zovem dragog da hitno dodje po mene i vodi me kod dr, on mi kaze kasnije ce, sad je na utakmici (a inace nije ljubitelj sporta :) ) ...:) Kad sam se probudila, u dva koraka sam bila u kupatilo samo da proverim ima li tog krvarenja ili ne... :)

Ehinacea i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su kontrakcije jace nego juce, ali kontam da ce popodne da prestanu, pa se vise i ne uzbudjujem! Samo mi dete glavom rastura preponu, stidnu kost, sad vec ne mogu ni da hodam, ni da lezim, ni da sedim....U cetvrtak je vec bila u kanalu, ja ne znam vise sta ceka. Garant se ne otvaram, pa ce da me indukuju! 

Jedva juce muza ubedih da nema svrhe ici u porodiliste, zato danas malo precutkujem kontrakcije, da me ne bi odvukao!:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni dete jos nije u kanalu -.-

 

a isto sam sanjala da sam prokrvarila i kako budim muza sva preplasena da ustane...

Nikakve kontrakcije,nikakvi bolovi,ama bas nista se ne dsava. Mali mrda vrda i uziva.. Sutra opet kontrola

Ragdoll85, ma.za.m, bepce i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.