Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo reci ti mom sinu posto mene ne slusa

:D

Sine!!

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mer, tebe otprilike uhvatilo kao mene pre par dana. Veruj, ne treba da brines, sve je to super. Tacno je da nema mesta kao ranije i da ne.moze bas sa zamahne. Veruj, ja najbolje znam. Mnogo sam zivaca pokidala i napravila razne dramaturgije u glavi, a opet na svakom pregledu sve sjajno. 

Hvala, Ragg..uvek znaci kad lepu rec kazes,najgore je kad trudnici na muku stajes, a svi smo individualni.srce si..

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vecer svima evo i ja se kobacno ponovo uspela ulogirat ovde,nije mi dalo pre stalno je bila neka greska..

Kako ste? Jel spremate torbe? Ja budem za dva dana 35 nedelja oprala sam torbu stavila jednu spavacicu,peskire i uloske i sada moram kupiti jos ostalo..

Od stvari imam kinderbet kolica,ormar,komodu,robicu sam nadobivala punoo,nosiljku jaje vrecu za van,jastuk,dekicu i poplun za pokrivanje,jednu posteljinu za kindic i danas smo kupili kadicu i stalak za nju.. e da i kupila sam donje rublje za bolnicu i sad planiram ono gore sta ide na komodu za preslacenje,sta mi jos treba?? Od ovih skupljih stvari vecih? Za sitnice kozmetiku itd mi je jos prerano..

Merima znam kako ti je ja bi samo plakala i sve mi smeta,valjda ce proc mozda i ovo vreme utjece bas je depresivno,tmurno :(

Tackicca i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa spremi korpicu za ves za bebine prljave stvari i pelene. Sigurno ce ih ukakiti koji put. A spremi i kadicu neku da speres to pre nego ubacis u masinu da se pere. Treba ti i kantica pri ruci za prljave pelene. Mozes jedan manji lavor ,ja ne planiram mnogo da koristim vlazbe maramice vec da toplom vodom i pelenom pernem dete kad ga presvlacim pa eto kupila sam manji lavor da moze da mi bude pri ruci i prakticno. Uzmi nekoliko carsava ako nisi i onu zastitnu presvlaku za dusek nepromocivu. Smisli osvetljenje za bebu za sobu. Nasa komoda ima blago i lepo svetlo ugradjeno u sebi jako lepo sija a kao da je sveca upaljena. Nije jako. Ne zbog bebe nego zbog sebe. Jee sigurno ces prvo vreme non stop gledati da li dise i tako to,i pratiti svaki pokret i sum. Beba svakako od ogradice svetlo ni ne vidi,barem kod mene se ne vidi a meni dovoljno da pratim stanje u krevecu. Isto ce ti trebati za nocne podoje blagl svetlo da bebu ne razbudi. Tako da to je jedna bitna stvar koju treba da resis ako vec nisi. Pozdrav i dobrodosla opet :D

merima i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se lovim sa kontrakcijama. te na 15, pa na 20 , pa 10, pa 17 min. intenzitet jednak. Bas me zanimaa da li je jos jedna lazna uzbuna. 

ma.za.m, Maajaa:) i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

sigurno cim su nepravilne. Ili tinse detetu pokvario sat ahahhaha

Izmenjeno od strane Tackicca
Maajaa:) i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad me Maja inspirisala, pa krizam i zaokruzujem :)

Uzela sam onaj spisak iz Akse, pa citam vase spiskove, spisak iz skolice, maltretiram iskusne drugarice preko vibera i tako... prava glavolomka. Sve kao da budem pametna, da ne gomilam, a predstavu nemam sta ce me snaci:) Odlucila sam da za vikend spakujem torbu, konacno.

merima i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vecer svima evo i ja se kobacno ponovo uspela ulogirat ovde,nije mi dalo pre stalno je bila neka greska..

Kako ste? Jel spremate torbe? Ja budem za dva dana 35 nedelja oprala sam torbu stavila jednu spavacicu,peskire i uloske i sada moram kupiti jos ostalo..

Od stvari imam kinderbet kolica,ormar,komodu,robicu sam nadobivala punoo,nosiljku jaje vrecu za van,jastuk,dekicu i poplun za pokrivanje,jednu posteljinu za kindic i danas smo kupili kadicu i stalak za nju.. e da i kupila sam donje rublje za bolnicu i sad planiram ono gore sta ide na komodu za preslacenje,sta mi jos treba?? Od ovih skupljih stvari vecih? Za sitnice kozmetiku itd mi je jos prerano..

Merima znam kako ti je ja bi samo plakala i sve mi smeta,valjda ce proc mozda i ovo vreme utjece bas je depresivno,tmurno :(

vala draga u pravu si..nije te bas bas dugo bilo!!!

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad me Maja inspirisala, pa krizam i zaokruzujem :)

Uzela sam onaj spisak iz Akse, pa citam vase spiskove, spisak iz skolice, maltretiram iskusne drugarice preko vibera i tako... prava glavolomka. Sve kao da budem pametna, da ne gomilam, a predstavu nemam sta ce me snaci:) Odlucila sam da za vikend spakujem torbu, konacno.

ma Ragg uzmi osnovno.. ostalo dokupices, videces sta ti treba, sta ti je zgodno..nece nista nigde da pobegne..u hodu ces to polako dokupiti...ja kad god sam nesto kupila pre nego sto sam videla kako cu se organizovati ispostavilo se da sam mogla nesto korisnije...polako..nisu ni sve bebe iste..drugo je ako ne nasledjujes ni od koga...ali sve brzo prerastu,a ti si za te parice mogla bebi recimo nesto korisnije da kupis...eto,neko moje vidjenje stvari :-)

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce imas moju dozvolu da ides preko reda! :P

Zene drzite se, jos samo malo i mazite svoje bebe. 

Juce mi starija cera rekla: mama vec ti je veliki stomak, mislim da ti je vreme da se porodis! :D Mislim se, ima dete pravo!

Ragdoll85, bepce, sakovac i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam 100 puta ulazila na forum samo da vidim jesu li se Tackicca i Bebče porodile. Bebče navijam da bude ujutru, a Tackicca bi mogla u nedelju. :baby:

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O @Ehinacea konacno da se javis!:D Hvala ti za dozvolu, bice da sam samo to cekala. 

Kontrakcije nisu prestale, samo nisu ritmicke, a srecom nisu bile prejake, pa sam dobro spavala. Sad samo jos da vidimo sta ce nam dan doneti!:D

Ja se nadam bar jednu :angel:

Ehinacea, Nira, Zoe86 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas idem kod lekara. Da vidim sta ce reci... Mozda mi se posreci da upoznam bebirona :)

ma.za.m, Ragdoll85, Nira i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzim palceve za nas obe!:baby:

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam drage,ovo sakupljanje stvarcica je bas zabavno pa svima se dogodi da malo gomilaju u nekim stvarima :) imam nocnu lampicu bubamaricu koja ide na zid nadam se da nece biti prejako svetlo

Bepce Tackicca jao bas sam uzbuđena zbog vas jos samo malooo :baby: drzim vam palceve da bude danas,brzo i sto bezbolnije :wub:

bepce i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce, Tackice, nadam se da je ovo vas vikend i da ćete sledeću nedelju dočekati sa vašim bebicama... 

 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sve većinom 62, za svaki slučaj... :-) Lako ćemo uzeti još par komada 56, ako bude trebalo... A i takve savete dobih od drugarica i vas ovde... :-) Verujem u vaša iskustva... :-) 

To ti je pametno, mm i ja kupovali 56, i skoro saznam da je bolje 62, jer je 56 bas za sitne bebice a i brzo prerastu. Ali sta ces ako iskoristimo te stvari dobro je, u suprotnom poklonicemo nekom. Sta ti je kad nista ne znas. :huh:

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackica i Bebce ce uskoro, mozda i bude isti dan, pa ce zajedno i da se muce i da se raduju :)

Debelica i ja bile uz. Ona je super, a ja sam ipak kilava:) Gospodjic ima 2040g, a danas smo 32+5. Kaze dr bice krupna beba, a vec je skoro sasvim zrela, jos 2 nedelje, pa je spremna i za radjanje. A dusa zeva u stomku, probudili smo je, bas smo se slatko smejali i dr i ja.

@Ehinacea glavica ipak prednjaci, definitivno nije karlicno. Samo je malo koso postavljena, glavica dole levo, a nogice gore desno, pa zbog toga nisam bila sigurna gde sta tacno osecam. Jesi ti bila na kontroli, je l' se bebac okrenuo?

@merima kad ponavljas laboratoriju?

I da, pipkao mi stomak, radila sam tano trbusnjake na stolu :) Te podigni se, te spusti se, pa priitisce, opipava... Kaze da ipak jeste "kilica", tj. da su mi se misici blago razdvjili, ali da nije nist strasno, redovni treninzii jacanje trbusnog zida posle porodjaja i sve ce se vratiti na mesto.

Nije krupna beba, moj mis kada sam radila uz u 32. bio 2200gr (tad mi dr rekao ocekujemo bebu do 4kg na sta sam se ja izbecila sa pitanjem, kako da ja toliku bebu rodim, on kaze ma ne brini )a juce u 37. 2800 gr, pa sam se sad istripovala da mi ne napreduje. 

Do juce sam zelela sto pre da se porodim, a sad ne, neka ostane jos malo makar jos 500 gr da doda, da mi bude veci,mada znam da uz gresi. 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala svima na lepim zeljama :*

Ja se nadala,dete Jarac,oninsu tacni ko svajcarci. Rodice se na termin tacno.... Kad ono cvrc. Lenjivac mali :D

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace znam da nije pitanje za ovde, ali da li je neka upoznata sa pojavom streptokoke, znam da je ova bakterija opasna. Urinokultura mi je ok, ali mi u vaginalnom brisu pronadjena streptokoka.

Ponovo cu briseve raditi sledece nedelje jer se nadam da je neka greska.

Doktorka iz dz me posavetovala da idem na carski zbog bebca, ali doktor koji mi vodi trudnocu u Visegradskoj na to gleda nekako povrsno. Jedino sto mi je rekao, to se ne leci, moze i prirodan porodjaj, dobicete antibiotik i to je to. Mada sam ja cim sam uzela rezultate bila kod moje doktorke i iskoristila sam cefalaksin vaginalete za svaki slucaj (njemu nisam rekla, ali smatram da je neodgovorno da ne pokusam da izlecim ukoliko je stvarno imam).

Pa me interesuje da li znate neku svoju drugaricu, rodjaku da je imala ovaj problem, a da se prirodno porodila i da je sa bebom bilo sve ok. 

Bas sam nesto uplasena i smorena, cela trudnoca mi bila super bez baktrerija, infekcija i sad ova bestija. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala svima na lepim zeljama :*

Ja se nadala,dete Jarac,oninsu tacni ko svajcarci. Rodice se na termin tacno.... Kad ono cvrc. Lenjivac mali :D

imas fore do 20.1.malo su i Jarici lenji...veruj imam jumbo primerak kuci :D

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace znam da nije pitanje za ovde, ali da li je neka upoznata sa pojavom streptokoke, znam da je ova bakterija opasna. Urinokultura mi je ok, ali mi u vaginalnom brisu pronadjena streptokoka.

Ponovo cu briseve raditi sledece nedelje jer se nadam da je neka greska.

Doktorka iz dz me posavetovala da idem na carski zbog bebca, ali doktor koji mi vodi trudnocu u Visegradskoj na to gleda nekako povrsno. Jedino sto mi je rekao, to se ne leci, moze i prirodan porodjaj, dobicete antibiotik i to je to. Mada sam ja cim sam uzela rezultate bila kod moje doktorke i iskoristila sam cefalaksin vaginalete za svaki slucaj (njemu nisam rekla, ali smatram da je neodgovorno da ne pokusam da izlecim ukoliko je stvarno imam).

Pa me interesuje da li znate neku svoju drugaricu, rodjaku da je imala ovaj problem, a da se prirodno porodila i da je sa bebom bilo sve ok. 

Bas sam nesto uplasena i smorena, cela trudnoca mi bila super bez baktrerija, infekcija i sad ova bestija. :(

hej Vanjita imam ja drugaricu imala je streptokoku u osmom,dobila antibiotik i to je to....eno njena Lena je devojka od cetiri i po godinice, zvrkkk mali...

Vanjita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

mislim da nije strasno,leci se,ali vrv ce ti se javiti jos neko iskusniji-ovo je ono sto ja znam...citam i po drugim forumima da su imale zene takve probleme i resile antibiotikom....nadam se da sam te bar malo smirila! 

Izmenjeno od strane merima
Vanjita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

je l' ima jos neko problema sa zatvorom u osmom?da li je to faza ili sam ja mozda nesto pojela pa se zeznula?bila sam tako mirna jedno vreme....uf.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vanjita ne brini nosice 56 broj, moja cerka je imala 3700 i mogla je prve dve nedelje i broj 50 da nosi videces kolike mrvice budu. Ne treba puno stvari uzimati 56 ali nosice ne brini. Zavisi mnogo i od toga da li planirate siroki povoj on zauzme dosta mesta pa kad se siroki skine jos neko vreme se nosi isti broj. Sto se antibiotika tice ne brini ja sam isto pila za eserihiju i u prve dve trudnoce evo i sada svakako doktor prepise one koji smeju u trudnoci.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.