Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Da,jer brzo rastu..ali mozda ti das nekom opet,tebi da neko i tako se menjaju zene za tu prvu odecicu

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Presvlace se bebice u pocetku bas cesto, bljuckaju i retko kake pa procuri bar je tako bilo sa mojim klincima, brzo prerastu to jeste ali vi koje cekate prvo imacete i za drugo,trece bebce. Meni su na drugom porodjaju ukljucili indukciju jer su pri busenju vodenjaka videli da je voda zelena, bila sam 10 minuta na indukciji i ne daj boze nikome bolovi su visestruko jaci pa jos lezis ne mozes se mrdnuti mnogo je lakse kad mozes setati,sesti. Nadam se da cu ovaj put proci bez indukcije i bez epiziotomije kao prosli put. Ako mora indukcija moj savet je epidural obavezno.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice ne znam da li sam vam spomenula, meni je radjena epiziotomija...moze li neki savjet kako ublaziti bol, kad otprilike rana zarasta i ispadaju konci... Kad lezim ne boli me kad hodam malo al ne mogu sjesti nikako na desnu stranu...Ispocetka mepuno bolilo, sad je bol smanjila, nekad osjetim da me svrbi i nekad ne kao nesto ko iglom bocne ako se lose namjestim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Melisa probaj diklofen cepice. Sedenje zaboravi dok ne ispadnu konci i rana lepo zaraste.

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinite sto upadam,Melissa stavljaj rivanol na mrezasti ulozak i to stalno kad god menjas,ja sam i ranu s njim ispirala on je spas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinite sto upadam,Melissa stavljaj rivanol na mrezasti ulozak i to stalno kad god menjas,ja sam i ranu s njim ispirala on je spas

Imam rivanol kupila sam, stavim nekad na ulozak nekad natopim sterilnu gazicu i stavim preko...Ne znam koliko dugo traje oporavak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su u porodilistu kada dodju u vizitu sa rivanolom ispirali,bas prija hladi,slobodno posle menjanja uloska stavi vise na ranu i na ulozak naravno,pa za dve nedelje odprilike ispadnu konci,nekom treba vise nekom manje vremena sve zavisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice ne znam da li sam vam spomenula, meni je radjena epiziotomija...moze li neki savjet kako ublaziti bol, kad otprilike rana zarasta i ispadaju konci... Kad lezim ne boli me kad hodam malo al ne mogu sjesti nikako na desnu stranu...Ispocetka mepuno bolilo, sad je bol smanjila, nekad osjetim da me svrbi i nekad ne kao nesto ko iglom bocne ako se lose namjestim...

kantarionovo ulje! Spas! Namocis vatu i utapkas na ranu. U apoteci oko 100 din je bilo. Ja se secam da sam progledala kad sam pocela da ga utapkavam. Kad god se setis. Naravno na cisto. Sad bukvalno svima govorim da ni u porodiliste ne krecu bez njega.

Melissa i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kantarionovo ulje! Spas! Namocis vatu i utapkas na ranu. U apoteci oko 100 din je bilo. Ja se secam da sam progledala kad sam pocela da ga utapkavam. Kad god se setis. Naravno na cisto. Sad bukvalno svima govorim da ni u porodiliste ne krecu bez njega.

to ssutra oodma kupujem, hvala ti...samo da sto brze prodje ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su posavetovali unapred i kad idem da piskim da se zalivam vodom mlakom da mi bude lakse ako budem seckana. Navodno ublazava bol . I naravno posle da se pernem. Natapkam kantarionovo ulje i da sipam rivanol na ulozak i u akciju . Kad odmaram da susim ranu bez ikakvih ulozaka i mackanja samo da se luftira . Za sedenje sam prictala da je neka cura kupila slauf za plivanje i naduvala ga i sedela na slaufu hahahaha skroz mi bi simpaticno

Melissa, MamaMima i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kad ste pocele da uzimate dodatni Mg ako ga uzimate? Ja sam sa prvim detetom od 7.meseca trudnoce a sad se nesto mislim da pocnem ranije sta znam. Pijem i trudnicke vitamine a ovo bih pride. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, kad procitam o ovim ranama i oporavcima, nije mi dobro :o

Htedoh da pitam, posto pretpostavljam da sve imamo manje ili vise problema sa ledjima, kada to prelazi granicu pa je potrebno pomenuti doktoru? Ja se ukocim u roku od 2 min cim legnem na ledja na tvrdu podlogu. U krevetu mogu jer je dusek sa oprugama i guza lepo upadne, ali pod uslovom da su mi noge ispruzene. Cim savijem kolena i kicmu priljubim uz podlogu, ukocim se. Plasim se da se, na svu muku, ne ukocim na porodjajnom stolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Randol porodjajni sto nije ravan tj ne poradjas se lezeci nego bukvalno kao da sedis malo nize su ledja neces se ukociti ne boj se. Normalno je jer je preveliki teret za kicmu kad se legne na ledja ja kad ustanem sva sam pokocena dok ne napravim par koraka posle bude lakse.

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kad ste pocele da uzimate dodatni Mg ako ga uzimate? Ja sam sa prvim detetom od 7.meseca trudnoce a sad se nesto mislim da pocnem ranije sta znam. Pijem i trudnicke vitamine a ovo bih pride. 

Ja bas sad gledam moje izvestaje sa pregleda, prvi put se spominje Mg u 18-oj nedelji... :) Ja pijem Mg direct, eto od te 18.nedelje, pored toga femibion i od pre mozda dva meseca feroglobin (jednu dnevno, a od juce dve dnevno)... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, kad procitam o ovim ranama i oporavcima, nije mi dobro :o

Htedoh da pitam, posto pretpostavljam da sve imamo manje ili vise problema sa ledjima, kada to prelazi granicu pa je potrebno pomenuti doktoru? Ja se ukocim u roku od 2 min cim legnem na ledja na tvrdu podlogu. U krevetu mogu jer je dusek sa oprugama i guza lepo upadne, ali pod uslovom da su mi noge ispruzene. Cim savijem kolena i kicmu priljubim uz podlogu, ukocim se. Plasim se da se, na svu muku, ne ukocim na porodjajnom stolu.

uh, ja sam se redovno tako kocila. Muzu se svaki put smejao da sam kao kornjaca, kad se izvrne na oklop, jer mi je on uvek morao da pomaze da ustanem. 

Tackicca i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas sad gledam moje izvestaje sa pregleda, prvi put se spominje Mg u 18-oj nedelji... :) Ja pijem Mg direct, eto od te 18.nedelje, pored toga femibion i od pre mozda dva meseca feroglobin (jednu dnevno, a od juce dve dnevno)... 

E pa taman onda da krenem. Sad sam 18.nedelja. :) Cula sam za taj Mg jel to onaj prasak bese?  Imam kod kuce sumeci ne znam dal moze taj i kad pijete u toku dana? 

Hvala na odgovoru :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su posavetovali unapred i kad idem da piskim da se zalivam vodom mlakom da mi bude lakse ako budem seckana. Navodno ublazava bol . I naravno posle da se pernem. Natapkam kantarionovo ulje i da sipam rivanol na ulozak i u akciju . Kad odmaram da susim ranu bez ikakvih ulozaka i mackanja samo da se luftira . Za sedenje sam prictala da je neka cura kupila slauf za plivanje i naduvala ga i sedela na slaufu hahahaha skroz mi bi simpaticno

i kad luftiras ranu lakse je kad natapkas ulje. Ne zateze. Za slauf sam cula,al hoce hemoroidi da izadju od tog polozaja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa taman onda da krenem. Sad sam 18.nedelja. :) Cula sam za taj Mg jel to onaj prasak bese?  Imam kod kuce sumeci ne znam dal moze taj i kad pijete u toku dana? 

Hvala na odgovoru :*

Da, prasak... Ja sam pre trudnoce pila mg sumece zbog srca, ali to je bila jedina stvar koja je u trudnoci izazivala mucnine, nikako nisam mogla da popijem... I sad mi muka kad samo pomislim na taj miris... :) A inace, mucnine uopste nisam imala... Onda mi dr rekao da uzimam taj mg direct... Pijem jednu kesicu uvece... 

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaaa :) onda cu i ja od veceras Mg uvesti. 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam sva ukocena rag. Kolena ,ledja ,grcevi u nogama, be postoji prijatan polozaj. Boli me kad lezim,kad sedim ,kad stojim... Poslednjih sedam dana su PA KA O. I sve je gore. Kad lezim na levom boku,ukoci mi se cela leva noga isto i na desnom boku. Krsta bole u svim polozajima. Plecke rasturaju kad sedim valjda od tezine grudi. Ne daj boze da legnem na ledja na ravno,bez jastuka. Nema boga da ustanem sama. Ili se prevrcem ko foka po krevetu dok se ne dignem nekako , ali svakako noge u vis zavrse nekako pa vuku ravnotezu. Pa se sva zadisem kao da sam kopala. Lad sracunas beba bar 3kg,2kg materica,pa litar i po plodove vode,pa naslagice,slaufcici,trbusnjaci koji inace sluze da se uzdignes su cao zdravo. Kad pogledam sliku od pre god dana gde sam u treningu i sad u ovo bure od stomaka suzica mi krene. Pa onda rebra,zuljaju kako god okrenes ,jer negde moraju i organinda stanu kad se beba rasiri po stomaku. Sve u svemu,osecam se kao rasklimatani sifonjer. I apsolutno sve boli non stop. I onda neko kaze blagosloveno stanje . Ok razumem, beba ,divno je to. Ali vise U ZIVOTU necu pogledati trudnicu sa osmehom na licu vec sazaljivo,urucicu joj vizitku i reci da dodje na besplatnu masazu.

Ragdoll85, merima i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, kad procitam o ovim ranama i oporavcima, nije mi dobro :o

Htedoh da pitam, posto pretpostavljam da sve imamo manje ili vise problema sa ledjima, kada to prelazi granicu pa je potrebno pomenuti doktoru? Ja se ukocim u roku od 2 min cim legnem na ledja na tvrdu podlogu. U krevetu mogu jer je dusek sa oprugama i guza lepo upadne, ali pod uslovom da su mi noge ispruzene. Cim savijem kolena i kicmu priljubim uz podlogu, ukocim se. Plasim se da se, na svu muku, ne ukocim na porodjajnom stolu.

a meni je taj polozaj na ledjima sa savijenim kolenima spas za kicmu. Cak mi je vecina vezbi u tom polozaju. Al meni se stvrdne stomak odmah kad legnem na ledja i srce mi se uzlupa pa izbegavam sad. 

za kicmu u trudnoci ti je dobra ona vezbica " macka" , ima na netu... bas opusti ledja... 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li nam vesti o attini?? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne javlja se. Verovatno je preumorna ili odmara od carskog ili joj nije do telefona ako se namucila. A mozda se i mazuljka sa bebom pa nas je zaboravil :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene skidajte me sa spiska. Porodila sam se u 15:30 koooooonacno. Posle toga sam se komirala od spavanja pa ne stigoh odmah da vam se javim.

3800gr teska, 53 dugacka, krofnica prava :wub:

Sam porodjaj je trajao ne vise od 3-4 min...izletela je iz 3 napona, sekli cu me da bi debeljuca izasla. Ali zato svo ono mucenje pre toga ne zelim ni najgorim neprijateljima. Sve ukupno trajalo oko 43 sata.

missN, bepce, sakovac i 16 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina, cestitkeee!:baby:

Masala, bas je velika! Da ste zive i zdrave i da vam sto brze prodje period oporavka! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.