Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

i iskreno se nadam da je atina obavila sve. Jer ionako se plasi, mogu da zamislim da joj je jos gore sto je lezala tamo bez podrske svojih najblizih i cekala da joj krene porodjaj. Samo da je prosla najbolje moguce i da su uspeli da joj daju epidural.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro... Sneg ne prestaje da pada, ja nenaspavana...  A sake otecene, utrnule, jedva sam savijala prste kad sam se probudila... Sad je već bolje... I ja se nadam da ce Atina uskoro da se javi sa lepim vestima... Tackice, mozes i ti, da se ja polako priblizavam tom vrhu liste... :-) 

bepce, Tackicca i Vanjita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bas cesto pomislim na Attinu, i na sve to koliko je bilo strah vec pre, da nece dobiti epidural. Mada mislim, da posle svega ovoga ni ne misli na epidural nego samo da se porodi vec jednom. 

Ja isto, koliko sam se nadala prosle nedelje, jos kad mi je dr rekla da cu uskoro, toliko sad kontam da cu docekati termin a i preci ga. Jos ja i ne znam jesam li sta otvorena ili nisam, zadnji put mi je gledala grlic pre dve nedelje. Ali zato sutra ctg, pa cemo videti sta i kako. I cini mi se da mi na konrakcije bas dosta utice mg, onaj dan kad sam uvece dobila kontrakcije ga nisam pila. Juce su me poceli grcevi u nogama, pa sam ga popila odmah ujutro i posle hodala i svasta radila ali ni jedne kontrakcije nije bilo. 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma meni dete spavalo juce na crg jedva ga probudih. Bas ga briga sto se ja molim za kontrakcije na aparatu da zavrsavam posao. Zna da je hladno nece napolje. Nista nije na mene ja volim sneg :(

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bih najradije da preskocim vrucu stolicu Nira ,ali ne da se ovo detence. Termin po mens mi je bio devetog, 14og je po uz. Sad cemo da vidimo sta i kako. Mada mi to mens sto je racunala ne pije vodu . Ona je racunala kao da mi je ciklus 28 dana a meni je 35....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tackicca ako imas dijareju, mozda ces i ti uskoro? 24-48h. Tako kazu...

@Nira znam kako ti je sa sakama. Nadam se samo da ce te popustiti u toku dana.

Ja sam se probudila u 1h i od tada do 6h gledala kako pada sneg, gledala grtal'cu, vilenila... U 6h ustala, popila kafu, doruckovala i sad bih opet mogla u krevet.

Imam visinske pripreme za depilaciju i doterivanje 'od dole' posto sutra idem na kontrolu... Posto nista ne vidim dole, do sada sam to odradjivala po osecaju. A posto sada nemam osecaj u prstima, bice to veliki poduhvat.

Uvece ce dragi morati da mi odradi pedikir, posto ne mogu da drzim makazice. Ovo je zaista pravi i adekvatan naziv: drugo stanje!

sakovac, Ehinacea, Nira i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao drage, svaka vam čast, meni je termin 4.2. a ja bih volela da mogu sad da se porodim. Ne mogu da spavam, po celu noc vilenim, pa dok se namestim, uzas....

Čitam vase komentare i takav ste vetar u leđa, ma super ste. :)

merima, Nira, bepce i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sve cekam da se Attina javi... Bas se namucila...

Tackice i Bepce za vas dve da otvaramo kladionicu ovde. :)

Ja sedim na poslu i radim... Gladna sam, a ne izlazi mi se na ovu zimu, klizaju mi se cizme. Molicu kolege da mi nesto donesu. :P

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahah iz tvojih usta u Bozije usi sto bi se reklo . Kod mene je bilo slicno s tim sto sam se ja smejala pokvareno ispod pokrivaca dok se mm svadjao sa dugackim gacama i ko izmisli zimu pa oj mora da nosi to i da se oseca neprijatno 'Osecam se neprijatno,zarozaju mi se gace' ja reko pa ti navuci njih preko ovih dugackih . Hahah joj... Mukica... Ja se ne osecam da cu skoro,kaze sveki da cu posle 12og januara jer se tad 'menja mesec'? Juce imala jednu kontrakciju,i to je to. Samo me jajnici boluckaju i imam dijareju od sinoc... Mali nije bog zna kako aktivan vec par dana,javi se tu i tamo ali nista agresivno kako inace ume... Jedva cekam samo na kontrolu da odem da cujem sta se desava

sita se nasmeja sa tim njegovim dugackim gacama-nek udene u carape...a pazi M ne nosi nikad ne znam kako izdrzava!jos spava u boksericama i atlet majci..zamisljam ga kao Leo Di Capria jos malo pa ce preko golog tela da nabaci krzna od medveda :D

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao drage, svaka vam čast, meni je termin 4.2. a ja bih volela da mogu sad da se porodim. Ne mogu da spavam, po celu noc vilenim, pa dok se namestim, uzas....

Čitam vase komentare i takav ste vetar u leđa, ma super ste. :)

Vanjita, eto mi to tako- ovo vec postao svojevrstan i dnevnik i caskaliste :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha, i moj je isti! Ratujem sa njim od kako se poznajemo, pogotovo sto ga povremeno muce kolena, ali ne bi taj duge gace obukao, nema sanse. Ima neke termo-pantalone sa kao futrovanim uloskom, pa ga nekad uspem nagovoriti da njih obuce, ali mora bas da upekne minus.

Nego, ja sad od dr, isla po upute za sve sto treba i kazem mu za ono trnjenje, tacnije pritisak u nadlaktici i grudnom kosu (u medjuvremenu mi se desilo jos jednom sa desne strane). Kaze da to nije nista, da je od lezanja i pritiska na rame. Zato mi za ovo drugo o cemu sam pisala neki dan (kada sam imala osecaj da mi je nesto puklo i odlepilo se po sredini stomaka) kaze da je moguce da se stvarno odlepilo i da je u pitanju pupcana "kilica". Pogledace u petak na uz, ali kaze da i ako jeste nema potrebe da brinem, nije to nista strasno.

Ja samo ne znam sta je sa onim da je trudnoca super za zenu i da preporadja organizam. Moj je izgleda samo pokvarila.

missN, Tackicca i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sve cekam da se Attina javi... Bas se namucila...

Tackice i Bepce za vas dve da otvaramo kladionicu ovde. :)

Ja sedim na poslu i radim... Gladna sam, a ne izlazi mi se na ovu zimu, klizaju mi se cizme. Molicu kolege da mi nesto donesu. :P

Ehi covece svka tebi cast sto jos radis pogotovu po ovom snegu...ja ne bih smela bez pratnje, sve cizme se klizaju.samo se nabije sneg u krampone, pa mozes da se slikas.

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha, i moj je isti! Ratujem sa njim od kako se poznajemo, pogotovo sto ga povremeno muce kolena, ali ne bi taj duge gace obukao, nema sanse. Ima neke termo-pantalone sa kao futrovanim uloskom, pa ga nekad uspem nagovoriti da njih obuce, ali mora bas da upekne minus.

Nego, ja sad od dr, isla po upute za sve sto treba i kazem mu za ono trnjenje, tacnije pritisak u nadlaktici i grudnom kosu (u medjuvremenu mi se desilo jos jednom sa desne strane). Kaze da to nije nista, da je od lezanja i pritiska na rame. Zato mi za ovo drugo o cemu sam pisala neki dan (kada sam imala osecaj da mi je nesto puklo i odlepilo se po sredini stomaka) kaze da je moguce da se stvarno odlepilo i da je u pitanju pupcana "kilica". Pogledace u petak na uz, ali kaze da i ako jeste nema potrebe da brinem, nije to nista strasno.

Ja samo ne znam sta je sa onim da je trudnoca super za zenu i da preporadja organizam. Moj je izgleda samo pokvarila.

uuuuu Rag ja sam to stalno pricala...ali eto valjda ima srecnih zena koje to sve zaobidje-jos kad mi kazu " blagosloveno stanje"- zimi ne mozes od snega, ako si leti trudnica ubi te vrucina ...i tako, veselo...e dobro da si bar to resila da ne lupas glavu sta je.

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tackicca ako imas dijareju, mozda ces i ti uskoro? 24-48h. Tako kazu...

@Nira znam kako ti je sa sakama. Nadam se samo da ce te popustiti u toku dana.

Ja sam se probudila u 1h i od tada do 6h gledala kako pada sneg, gledala grtal'cu, vilenila... U 6h ustala, popila kafu, doruckovala i sad bih opet mogla u krevet.

Imam visinske pripreme za depilaciju i doterivanje 'od dole' posto sutra idem na kontrolu... Posto nista ne vidim dole, do sada sam to odradjivala po osecaju. A posto sada nemam osecaj u prstima, bice to veliki poduhvat.

Uvece ce dragi morati da mi odradi pedikir, posto ne mogu da drzim makazice. Ovo je zaista pravi i adekvatan naziv: drugo stanje!

Setila sam se tebe jutros čim sam osetila to sa šakama... Vec je popustilo... Meni to samo ujutru bude... A depilacija i secenje noktiju, uh... Jedva uspevam... Svaki put razmišljam koliko jos puta moram to raditi do porodjaja... :-) 

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao drage, svaka vam čast, meni je termin 4.2. a ja bih volela da mogu sad da se porodim. Ne mogu da spavam, po celu noc vilenim, pa dok se namestim, uzas....

Čitam vase komentare i takav ste vetar u leđa, ma super ste. :)

Vanjita, ja ne spavam mesecima... Ne znam da li sam deset noći ukupno spavala po pet sati bez buđenja... Nikako ne mogu da se namestim... Cesto kažem da imam osećaj da cu više spavati posle porodjaja... :-) 

Vanjita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao drage, svaka vam čast, meni je termin 4.2. a ja bih volela da mogu sad da se porodim. Ne mogu da spavam, po celu noc vilenim, pa dok se namestim, uzas....

Čitam vase komentare i takav ste vetar u leđa, ma super ste. :)

kako spavas? Jel stavis jastuk medju noge? Ja sam se recimo mucila sa tim jastukom medju nogama dok nisam nasla jedan mali tanji koji samo malo stavim, cisto naslonim stomak na njega i  bude mi super..probaj, mozda pomogne...a jastuk svoj dormeo sam zamenila velikim, punjenim sundjerom i odgovara mi...ranije mi je na dormeu lupalo srce sad vise ne, valjda sto je vise uzglavlje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke je l' imate problema, da izvinete, sa podrigivanjem? Ja od sinoc, mislila sam da je sto mi nije odg boranija, ali ovo sta god ubacim u usta..bljak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe, evo jos tri nedelje radim i onda mislim da sam zasluzila bolovanje. :D

I ja se pridruzujem klubu nespavaca, u poslednje vreme me beba bas gurka nocu, plus oko 6 me uhvati glad, pa ustanem da nesto gricnem, pa ne mogu odmah da zaspim, pa cim me uhvati san barem jedna od devojcica se budi...

Zaista je izazov srediti se u poodmakloj trudnoci, meni je nateze cizme da obujem, to mi je poduhvat kao svemirsko odelo da oblacim. -_-

Nira, Zoe86, kaficica i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec dva meseca tako...' ajde pomogne mi M...nekad kad me stvarno vec mrzi, zamolim njega da mi obuje carape..pedikir je podvig,kao i depilacija....ma nekad mi je podvig i da navucem trenerku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja sam sada opeglala sav ves sto sam imala, vec danima razmisljam kako u torbu za porodiliste nisam stavila svoje papuce, oprane su jos samo da ih utrpam. Ne znam da li bih nosila fotoaparat ili da se oslonim na telefon. I moram pripremiti za mm sta ce mi doneti za obuci kad budem izlazila iz porodilista. A onda sam se usput setila da imam samo jedan carsav za bebin krevetac, da bi bilo pametno kupiti jos dva :D

Mm me svaki dan pita-jel sigurno sve spremno, nemoj kad krenemo u porodiliste da mi kazes cekaj, cekaj-samo jos ovo i ovo i ovo i......A ja se mislim u sebi-da ti samo znas, da bi otprilike tako bilo!:o

Da li je moguce da su se u zadnjih par dana neki hormoni poremetili, kosa mi je masna svaki drugi dan kao da me neko polio kantom ulja. Tako mi je bilo pre trudnoce. :angry: Kontam da ce biti isto i posle porodjaja, ali sam mislila da cu bar imati mir s tim dok sam trudna. Ovako perem svaki dan kosu, jer ne znam kad cu zavrsiti u porodilistu, pa da bas ne odem ko pokisla kokos. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja sam sada opeglala sav ves sto sam imala, vec danima razmisljam kako u torbu za porodiliste nisam stavila svoje papuce, oprane su jos samo da ih utrpam. Ne znam da li bih nosila fotoaparat ili da se oslonim na telefon. I moram pripremiti za mm sta ce mi doneti za obuci kad budem izlazila iz porodilista. A onda sam se usput setila da imam samo jedan carsav za bebin krevetac, da bi bilo pametno kupiti jos dva :D

Mm me svaki dan pita-jel sigurno sve spremno, nemoj kad krenemo u porodiliste da mi kazes cekaj, cekaj-samo jos ovo i ovo i ovo i......A ja se mislim u sebi-da ti samo znas, da bi otprilike tako bilo!:o

Da li je moguce da su se u zadnjih par dana neki hormoni poremetili, kosa mi je masna svaki drugi dan kao da me neko polio kantom ulja. Tako mi je bilo pre trudnoce. :angry: Kontam da ce biti isto i posle porodjaja, ali sam mislila da cu bar imati mir s tim dok sam trudna. Ovako perem svaki dan kosu, jer ne znam kad cu zavrsiti u porodilistu, pa da bas ne odem ko pokisla kokos. 

 

hoces nositi gumene? Ili svoje, kucne?

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vanjita, ja ne spavam mesecima... Ne znam da li sam deset noći ukupno spavala po pet sati bez buđenja... Nikako ne mogu da se namestim... Cesto kažem da imam osećaj da cu više spavati posle porodjaja... :-) 

Vanjita, ja ne spavam mesecima... Ne znam da li sam deset noći ukupno spavala po pet sati bez buđenja... Nikako ne mogu da se namestim... Cesto kažem da imam osećaj da cu više spavati posle porodjaja... :-) 

Ja jedino kad se posteno izmorim mogu da spavam kako treba, ali s obzirom da nista ne radim nema ni spavanja. Bebac hteo u osmom da izadje pa mi dr naredila strogo mirovanje i lezanje na boku, tako da sam se smorila. A sad kad sam usla u 9.ovo hladno pa mi se ne izlazi.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako spavas? Jel stavis jastuk medju noge? Ja sam se recimo mucila sa tim jastukom medju nogama dok nisam nasla jedan mali tanji koji samo malo stavim, cisto naslonim stomak na njega i  bude mi super..probaj, mozda pomogne...a jastuk svoj dormeo sam zamenila velikim, punjenim sundjerom i odgovara mi...ranije mi je na dormeu lupalo srce sad vise ne, valjda sto je vise uzglavlje...

Pa meni m kupio onaj jastuk u obliku potkovice, nekad mi odgovara, ali nekad ga izbacim iz kreveta, bas je glomazan, cela upadnem, jastuk obavezno izmedju nogu. Ali ja se namestim i moj baksuz (tako ga zovem ) pocne da me razvlaci pa me razbudi i gotovo nema vise spavanja. Mada ne znam sta je gore kada se pomera ili stuca( bar ja mislim da stuca, jer mi stomak pulsira ritmicno), jer kad stuca to traje min 15 min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hoces nositi gumene? Ili svoje, kucne?

Ma ovde kod mene, ne bih morala ni jedne, jer sve dobijes u porodilistu, od mresatih gaca, ulozaka, spavacica.......do svega za bebu. ALi kao svaetuju papuce sa debljim djonom, ako budem puno hodala pre porodjaja,tako da nosim svoje grubinke, jer inace bez njih ne idem nikuda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni m kupio onaj jastuk u obliku potkovice, nekad mi odgovara, ali nekad ga izbacim iz kreveta, bas je glomazan, cela upadnem, jastuk obavezno izmedju nogu. Ali ja se namestim i moj baksuz (tako ga zovem ) pocne da me razvlaci pa me razbudi i gotovo nema vise spavanja. Mada ne znam sta je gore kada se pomera ili stuca( bar ja mislim da stuca, jer mi stomak pulsira ritmicno), jer kad stuca to traje min 15 min.

Stuca, stuca i moja je neko vreme svaki dan u epizodama po 15min pa jedno 6 puta na dan. Sad u zadnje vreme ne osetim stucanje. Mm me uvek tera da pijem vode i da se malo promrdam, jer je bas bilo vidno kad stuca. A on ne moze da se otarasi ideje da to bebi smeta-a ja se mislim vise smeta meni nego njoj. :D

Ehinacea, sakovac i Vanjita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.