Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

mi sad sa ctg. Niti jedna kontrakcija. A otkucaji su mu isli od 100-180... To nije bas idealno zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jesu li bolne mila? Na koliko se javljaju? Koja si nedelja?

32 nedelja, prvi put su trajale oko sat vremena na 5 min, a sinoc i nocas su bile po 3 ali neredovne, i bolne su :( kakve li su tek kad pocne porodjaj :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

32 nedelja, prvi put su trajale oko sat vremena na 5 min, a sinoc i nocas su bile po 3 ali neredovne, i bolne su :( kakve li su tek kad pocne porodjaj :(

Pitaj ti lekara sta da radis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

32 nedelja, prvi put su trajale oko sat vremena na 5 min, a sinoc i nocas su bile po 3 ali neredovne, i bolne su :( kakve li su tek kad pocne porodjaj :(

Idi ti do lekara, ne bi trebalo da imas toliko kontrakcija. Jel uzimas utrogestan? Da nisi previse aktivna u toku dana? I ja sam 32 nedelja, imam jednu pripremnu dnevno, a nekad nijednu. A ovo mi je treca trudnoca, u svakoj se sve vise osete... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tackicca Do 160 su normalni, ako povremeno ide do 180 to je blago ubrzano, ali koliko znam nije nista strasno. Sta kaze dr? 

Ja sam sva neka slaba, ruke mi se tresu kao da mi je pao secer i znojim se, sad sam jela neke cokoladne kekse, ali izgleda nije do secera. Jedino ako mi nije skocio pritisak sad kad je svekrva zvala! Jer me zivka svaki dan i pita kako sam. Ne znam sta ocekuje da cuje. Dosadno mi je, radila bih nesto, a nemam snage i znam da treba da je stedim za porodjaj. Probala sam spavati ali nista od toga. I sad cu verovatno postati i nervozna, jer sam nenaspavana i ne znam sta cu sama sa sobom. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta je rekao doktor?

da to ne bi trebalo da se desava i da moram da sidjem na pregled :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da to ne bi trebalo da se desava i da moram da sidjem na pregled :(

idi onda da vidis sta se desava.ja sam 34.nedelja pa imam dve - tri dnevno pripremne.ne bi trebalo da se desava, da, i najbolje da vide i da budes pod njihovim nadzorom, ako treba i neki lek da se to smiri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ni jednom jos uvek nisam otisla u drzavno, sve idem privatno, tako da samo lek moze da mi prepise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili da te posalje u bolnicu-ako ima potrebe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene drage cestitam svim mamama na njenim mirisnim paketicima. :)

Treba mi savet:cime ste mazale ranu od carskog reza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ni jednom jos uvek nisam otisla u drzavno, sve idem privatno, tako da samo lek moze da mi prepise.

pa idi drzavno ili u hitnu, ako bude potrebno da bi ostala pod njihovim nadzorom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Telestrida, i ja sve idem privatno, ali receno mi je da ako dodje do bolova, krvarenja ili bilo cega idem na Betaniju, drzavnu bolnicu, tu me pregledaju i ako ima potrebe zadrzavaju... U svakom slucaju, mozes da odes kod svog dr privatno i cujes njegovo misljenje i onda ides u drzavnu bolnicu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja ni jednom jos uvek nisam otisla u drzavno, sve idem privatno, tako da samo lek moze da mi prepise.

ja svaki dan imam 7-8 u najboljem slucaju. Evo juce 15. Uglavnom nisu bolne mada me je za ng bolelo. dva puta sam bila u bolnici na terapiji da se smire jer nije dobro da budu tako ceste. Sad pijem po pola nifelata i slabo pomaze, tako da cu na kontrolu krajem nedelje. Obavezno idi kod lekara, u bolnicu... bolje da budes pod nadzorom... 

Izmenjeno od strane missN
Izmena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene drage cestitam svim mamama na njenim mirisnim paketicima. :)

Treba mi savet:cime ste mazale ranu od carskog reza?

Mozda bolje da pitas u caskalistu za roditelje sa bebama do 6 meseci, verovatno ce neko tamo pre odgovoriti.

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene drage cestitam svim mamama na njenim mirisnim paketicima. :)

Treba mi savet:cime ste mazale ranu od carskog reza?

mislim da dok se ne skinu konci ne treba nista mazati. Posle moze melem za oziljke ili kontratubeks

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rivanolom. Na mrežasti uložak naliješ Rivanola i staviš na ranu. Rana ne sme da bude zatvorena, mira da se suši. Tako da tu oblogu drži kad ležiš, pa kad ustaneš skini i neka taj deo bude go. Majica pamučna landrava preko da, ali pantalone da budu ispod rane.

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, zenice....  :) A. imate li vi one kontradikcije, kada imate osjecaj da neko zateze stomak do krajnje granice, stomak se ušpici, pa popusti...

Ja pijem i Mg, ali se javljaju stalno... Narocito ako se legnem na ledja... Trudim se da lezim na lijevom boku, ali jednostavno je nemoguce stalno na toj strani lezati, utrnem sva... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

levi ili desni bok,zavisi gde je posteljica, samo ne na ledja. Pa menjaj te dve strane. Ja sam htela da kupim slauf i da preko njega legnem na stomak. Jedva cekam da legnem na stomak citav zivot spavam tako...

Nira, milica * i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Citam o vasim kontrakcijama.

Da li je moguce da ih ja nemam u 37-oj nedelji ili ih ne prepoznajem?

Jedino sto me boli je tu iznad rebara / odnosno ispod grudi skoro non-stop, a ponekad i žigne tako jako da mi se omakne uzdah!

Ruke su mi standardno lose; danas je muz morao da mi zakopca kosulju. Nisam mogla sama, nemam osecaja u prstima...

Sve ostalo - onako standardno za deveti mesec :)

Izmenjeno od strane ma.za.m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina, držimo fige, da sve brzo i lako prodje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@milica * ja vec od samog pocetka trudnoce ne mogu nikako na ledja, sto zbog ledja, sto zbog zatezanja stomaka. kad legnem na ledja imam osecaj svaki put kao da ce da pukne. 

Sad sam bila u setnji od sat i po vremena. Nisam nameravala toliko, ali sve po malo. I na kraju se popeh na 5sprat peske- nemamo lift. Isprobavam teorije sta ubrzava porodjaj. samo jos da naskocim muza kad dodje kuci i pojedem malo ananasa i spremna sam! :D

Nira, Ehinacea, milica * i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Jedino sto me boli je tu ispod rebara skoro non-stop, a ponekad i žigne tako jako da mi se omakne uzdah!

Jesi li ikada provjeravala žuč, da nemas kamen? To ti i ginekolog moze pogledati uzv-om kada ti tadi uzv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam o vasim kontrakcijama.

Da li je moguce da ih ja nemam u 37-oj nedelji ili ih ne prepoznajem?

Jedino sto me boli je tu ispod rebara skoro non-stop, a ponekad i žigne tako jako da mi se omakne uzdah!

Ruke su mi standardno lose; danas je muz morao da mi zakopca kosulju. Nisam mogla sama, nemam osecaja u prstima...

Sve ostalo - onako standardno za deveti mesec :)

Ni ja nemam kontrakcije, odnosno verovatnije je da ne umem da ih prepoznam, a isto sam u 37. nedelji. Moram da pogledam spisak trudnica, nas dve smo tu negde :)

Bas mi je zao sto se toliko mucis sa sakama, ali ocigledno je da neka tegoba mora da postoji, pa to ti je.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@milica *kao sto ti kaze tackicca menjaj te dve strane...imamo ih sve u osmom mesecu, retko ko da nema, to je normalno samo da nije cesto recimo na pet minuta po jedna..dve- tri - cetiri dnevno zavisi , kako kad je normalno za osmi mesec

Izmenjeno od strane merima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto sad me i miz zeza, da sam imala gasove na 20 minuta juce a ne kpntrakcije i da cu da budem Georgina.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.