Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Nikom za pozeleti.. Ella, hvala Bogu sve je gotovo i sad mozete da uzivate!! 

Meni stvarno nije jasno kako tek tako mogu da rade ako nisu 100% sigurni da je anestezija (bilo koja) delovala u potpunosti. Lično nemam puno iskustva sa anestezijama, ali nisam ni ja zadovoljna kako mi je delovala na prvom porodjaju lokalna kad mi je dr usivala ranu od epiziotomije. S druge strane, kad su mi sredjivali urasli nokat na stopalu, dr je insistirao da kazem sve dok ista osetim. Doduše, ovo drugo je bilo u privatnoj ordinaciji :)

vala bas sto kazes MamaMima.oni se ponasali kao da je zub pa nema veze ako ne deluje potpuno.strasno.bitno da je sve dobro proslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh meni su jednom vadili zub a anestezija nije delovala dobro, drala sam se kao ranjena zver... mogu misliti kako je tebi bilo....nek ste zivi i zdravi i to iza vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Attina kako si ima sta novo?

Sad su mi opet radili ctg, nista se ne desava smirile se kontrakcije a kuci naravno nece da me puste...bas sam se smorila :(

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh meni su jednom vadili zub a anestezija nije delovala dobro, drala sam se kao ranjena zver... mogu misliti kako je tebi bilo....nek ste zivi i zdravi i to iza vas

e da jos ovo veca povrsina..ma bezi, krelci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad su mi opet radili ctg, nista se ne desava smirile se kontrakcije a kuci naravno nece da me puste...bas sam se smorila :(

veujem <_<

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, trebace mi pojas za porodilje, tako su mi rekli. Posebno sto cu na carski pa bih ja to na vreme da pripremim. Dajte neki savet koji... i da li moze onaj sto se nosi u trudnoci? Ja inam ovaj:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj ja to nisam nosila. Ali to je taj trudnicki koji se nosi da ti podigne stomak i smanji pritisak na karlicu. Pretpostavljam da mpzes njega opusteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ni ja ne znam za te pojaseve.. Znam samo da je moja drugarica nosila posle carskog običan steznik samoinicijativno. E sad ne znam iz kog razloga su tebi rekli da ce ti trebati. 

Inače ja se polako ali sigurno raspadam. Još nemam konstantne kontrakcije i to je jedini razlog zašto nisam u bolnici. Krsta me baš bole, ne mogu da sedim... Uh.. Velika je verovatnoca da cu ja sutra ujutru lepo da odem..

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene toliko probada donji stomak. Mislim da me on udara ali je toliko neprijatno spusta se kroz ceo vaginalni deo. Kao nozem da me neko bode. Uzas jedan. Sad sam legla lakse mi je.

a taj pojas se preporucuje i kod zena koje nisko nose da im olaksa . I da mogu da funkcioniau. Ja sam ih provalila tek na kraju trudnoce. Da sledeci put opet nisko nosjm kupila bih ga

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Tackicce znam.. Zato lezim po ceo dan.. Danas sam sedela samo dok sam ručala i u kolima.
Ali odlučila sam, samo ova noc da prodje, i od sutra krecem u akciju! Jeste drugi dan Bozica ali ako treba ribam celu kucu, ako ni to ne upali, onda uveče keks po svaku cenu, ima da zapretim.. Znači moram da se porodim u naredna dva dana, ne mogu vise!

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahhahahahaha to sam ja pomislila. Ima da setam dok ne izleti napolje! Ne mogu vise. Jos na Bepcu procitah "Porodjaj za 6 dana" mislkm se kamo srece,nece ovo baksusce jos

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene večeras uhvatile neke polubolne kontrakcije, prve dve na tri minuta, pa sledeća posle 12 minuta. Onda se nastavilo bez kontrakcija, ali sa menstrualnim bolovima, ne jakim, ali prisutnim. I dalje me hvata taj bol s vremena na vreme, ali vidim da ni to nije ništa. I ja čekam...

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da. Ne smes cak ni da sedis. Samo lezanje na bokovima. Tako sam ja morala od sedmog do devetog :( bas mi je krivo sto te to strefilo. Ali samo miruj bice sve super. Evo ja ne stajem od kako sam u deveti usla a ovo dete nece napolje!

Jos jedno pitanje, da li se ikome desilo od iskusnijih mama da im je samo malo curnuo vodenjak i to je to? Mojoj koleginici je tako par dana pa se treci porodila,interesuje me jos neko iskustvo

upadam kao padobranac,ali videla sam pitanje...:)

Meni je dve nedelje pred porodjaj malo iscureo i nista,stao. Kako sam stavila vaginaletu i kako sam lezala osetim mokro. Reko od vaginalete je,jad ono gledam nwmoguce od vaginalete toliko. Imala sam naprsnuce vodenjaka,ali izdrzao je jos dve nedelje i onda je krenuo nakon dve nedelje porodjaj i to isto poceo da curi malo po malo da bi nakon tri sata bilo vise. Ja sam aad napisala celo iskustvo sa vodenjakom. :)

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu da je steznik zbog rane preporucljiv... e sad koji i koju velicinu boga pitaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, zene- pitanje: cime cete vi dogrevati prostoriju u kojoj ce biti beban?Mi se grejemo na kotao ali preko noci se ohladi...M razmislja o uljanom radijatoru kso dopunskom...a sad udarili ovi minusi nama matorima je hladno, a za bebe nezamislivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo norveski radikator u sobi njime se i grejemo temperatura je uvek oko 22 stepena sto je taman za bebu, a za kupanje cemo da pojacamo malo i tp je to. Nocu treba da je oko 18 dtepeni u sobi gde beba spava koliko sam shvatila morala sam da kupim termometar da bih osetila koliko je to toplo posto ja ne volim toplotu i iskreno ovih 22 mi je mnogo. Sedim u majci kratkih rukava. Ali sve za bebana :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

E pa i mi planiramo radijator, ali uljani pa samo da dogrevamo do temperature....inace je uvek toplo ali nocu nije, osim da neko ustaje da lozi svaka dva sata.znaci dobar je radijator, da znam.moja kuma ima recimo kvarcnu, a u stanu centralno.

Izmenjeno od strane merima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Ella bas si se namucila. Hvala Bogu da je sve ok, ali ne mogu da verujem da nisu proverili da li anestezija deluje dobro pre nego sto su poceli cr...

Attina znam da si se smorila, ja sam jednu noc provela gore na patologiji jer sam prenela drugu trudnocu, primili su me u cetvtrak, a porodili u petak, sve znam kako izgleda, drzi se i setaj sto vise da krene porodjaj. Gledaj da vedrije strane, zamisli da te kuci ceka starije dete, pukla bi od muke sto si i pre porodjaja provela vreme u bolnici, ovako tvoja beba je sa tobom i samo cekas da je upoznas. :) Javljaj sta se desava...

Kod nas je bas toplo u stanu, ali imamo i uljani radijator za svaki slucaj...

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to. Ove temperature od -15 su katastrofa... Sva sreca nama i dimnjak od kamina prolazi kroz zid blizu kreveca pa je i to donekle toplo taj zid pored kreveca nije hladan. A kako je kamin direktno na spratu ispod kreveca bas tu, onda je i plafon odnosno pod ispod kreveca ok temperature nije leden

 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Ella bas si se namucila. Hvala Bogu da je sve ok, ali ne mogu da verujem da nisu proverili da li anestezija deluje dobro pre nego sto su poceli cr...

Attina znam da si se smorila, ja sam jednu noc provela gore na patologiji jer sam prenela drugu trudnocu, primili su me u cetvtrak, a porodili u petak, sve znam kako izgleda, drzi se i setaj sto vise da krene porodjaj. Gledaj da vedrije strane, zamisli da te kuci ceka starije dete, pukla bi od muke sto si i pre porodjaja provela vreme u bolnici, ovako tvoja beba je sa tobom i samo cekas da je upoznas. :) Javljaj sta se desava...

Kod nas je bas toplo u stanu, ali imamo i uljani radijator za svaki slucaj...

znaci Ehi dobar je, a? A je l' ti nije tesko da mi napises koji, tj.koja marka i snaga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to. Ove temperature od -15 su katastrofa... Sva sreca nama i dimnjak od kamina prolazi kroz zid blizu kreveca pa je i to donekle toplo taj zid pored kreveca nije hladan. A kako je kamin direktno na spratu ispod kreveca bas tu, onda je i plafon odnosno pod ispod kreveca ok temperature nije leden

 

ma nama je stvarno toplo preko dana, ali me noc brine i kupanje, pa hocu da obezbedim dodatno grejno telo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci Ehi dobar je, a? A je l' ti nije tesko da mi napises koji, tj.koja marka i snaga?

Evertone, 1500W. On je dosta star, kupljen je davno, pre 10ak godina, nije mnogo koriscen, tako da se dobro drzi i sluzi bas za to-za dogrevanje. Mi smo ga koristili najvise za grejanje prostorije pre kupanja... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se pridruzujem ovim damama sto cekaju da porodjaj krene. Mene su nocas budile kontrakcije na 15min, posle 2h se sve umirilo i prespavah noc, sad menstrualni bol i neki grcevi. Mene je dr zeznula, kad je rekla da ccu pre cetvrtka. Mozda ne bih toliko ni obracala paznju na sve te cudne osecaje. 

I mi moramo nabaviti uljani radijator, jer je spavaca bez ikakvog grejnog tela, a tamo planiramo da kupamo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.