Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Sad sam pogledala taj dormeo visok je 10 cm to mi se cini tanko a skup je prilicno. Posteljinu nisam uzimala i necu svakako ti u pocetku nije potrebna ogradica a jorgan imam mada nije uopste praktican mnogo su bolja ona cebad sa drikerima ili cipzarom za sledecu zimu planiram dzak za spavanje ko zna da li ce tad i spavati u kreveticu hehe prvih dvoje su kratko spavali u kolevci i kreveticu. Za te ogradice strucnjaci apeluju da se ne koriste jer beba moze da se ugusi sta znam imala sam za njih dvoje ali kao sto rekoh kratko smo koristili krevetic. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nas decak bude na mamu i tatu, krevetac će koristiti sve ukupno tri dana... :-) A potrudićemo se da ne bude tako... :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Melissa cestitam!!! :wub:

Evo i ja sastavila moja 3 sata u toku ove noci. Malo na bensedinu, malo na paracetamolu, sve u svemu - odavno nisam imala ovako losu noc. Jos sam sve vreme bila gladna, a nisam nista smela da jedem jer sam isla da vadim krv jutros. A napolju kaze telefon: feels like -29 i tako mi se i ucinilo! Ludilo!

Ja planiram da sasijem navlaku za jorgancic i ukrasni jastuk, jer nigde ne mogu da nadjem posteljinu bez ogradice. A trenutno mi ta ogradica zaista ne treba, a mozda nece ni ubuduce. Imam neku koju sam dobila od kume...

Danas zavrsavam sa pranjem i peglanjem bebecih stvari, a od sledece nedelje spremam sebe i kozmetiku.

PS: Da li negde moze pojedinacno da se kupi onaj carsav sa gumom?

Cintia i Under volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe, ni ja ne podnosim zvuk vetra. Uh! Nocas legla, nema sanse da se namestim i da zaspim. Napolju kosava, a u krevetu muz testerise. Horor! Poslednji put sam pogledala na sat oko 3:20h. I bas po baksuzu, on koji ne hrce osim kad je premoren ili zacepljen, nocas probija zvucni zid. Doslo mi da ga puknem necim po glavi, da ga onesvestim :)

Zoe86 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://bebiopremaniki.com imas u Aksi pojedinacne carsave sa fgumom,i podloge za dusek nepromocive sa gornjom pamucnom stranom,isto sa gumom. Ja uzimala tamo. Sve sam pojedinacno kupovala posetljinu i preko jednog sajta

Ragdoll85 i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Srecan Badnji dan! 

Vala i ovde kad je sinoc krenulo da zavija... Jutros sam taman pomislila stalo, kad pogledam kroz prozor, ono em duva em pada sneg, napolju - 8, kombinacija za ne skidati pidzamu :D 

Inače sam skontala da mi najviše prija mirovanje. Uveče sam umorna, pa krenu kontrakcije, pa krene nervoza, sinoc npr nisam znala šta ću od sebe! A jutros evo, kao nova! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja iznerih u Barajevu sa ovom Kosavom -15 na terasi . Ka ta strofa . A imala sam par kobtrakcija sinoc mislila dam da je to to al sam se ona okrenula na drugu stranu i rekla sebi da jos nije strasno da se okrebem na stranu drugu i da spavam. Prave kobtrakcije sigurno necu prespavati

 

Cintia i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kako beba moze da se ugusi od ogradice? Evobrazbih glavu zamisljajuci to ali mi se ne da da prihvatim tu cinjenicu. Ne znam sta beba treba da radi sa ogradicom da bi se ugusila?

Ragdoll85, merima, Nira i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vala ne mogu ni ja.toliko mala a da je toliko jaka da povuce ogradicu bas mi ne ide u glavu...tolike bebe spavase u krevecu pa prezivese

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zoe, ni ja ne podnosim zvuk vetra. Uh! Nocas legla, nema sanse da se namestim i da zaspim. Napolju kosava, a u krevetu muz testerise. Horor! Poslednji put sam pogledala na sat oko 3:20h. I bas po baksuzu, on koji ne hrce osim kad je premoren ili zacepljen, nocas probija zvucni zid. Doslo mi da ga puknem necim po glavi, da ga onesvestim :)

vala Ragg izgleda moj video od tvog pa struze cerovinu :D i jos se nabija kod mene uz glavu da spava a meni sve cim mlatnuce me laktom u stomak.medjed.

Izmenjeno od strane merima
Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svasta nesto sa tim ogradicama i posteljinom. Ja sam muku mucila s tim da li da kupujem ili ne. Sestra mi je htela dati od njene dece, jer ih nisu ni koristili, nisu ni spavali u krevecu, ali zaboravila poneti kad je dolazila. Isto mi je rekla da je jorgan totalno negunkcionalan, jastuk svakako ne koriste dok su mali.....Odlucim ja da kupim samo te carsave, da pokrivam bebu cebencetom i to je to. Medjutim mm nece ni da cuje, boji se covek smrznuce se dete, bez jorgana. Srecom nadjosmo na nekoj akciji dosta povoljno krevetac sa svim u kompletu, i jorgan i jastuk i ogradica i navlake za sve to. Pa kaze-neka ima, da ne lupamo glavu ako zatreba.

Definitivno i ja mislim da je cudno da se beba ugusi ogradicom, jedino ako su roditelji blesavi pa stave bebu direkt uz ogradicu da spava. A ja koliko sam lupala glavom o krevetac kao mala, da ne bi te ogradice, mislim da bih bila sva kvrgava!!!:D

Ragdoll85 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukucajte na pretrazivac jumama ogradice za krevetac, moji su se bogami svuda po kreveticu vrteli desavalo se da nadjem cerku sa glavom ispod ogradice i noge je zaglavljivala vise puta. Uglavnom moze beba da se zaglavi izmedju ogradice i krevetice tj njena glava zatvori joj nos i moze da se ugusi, najbolje da krevetac za spavanje bude bez jastuka,ogradice i plisanih igracaka. Jako su nemirni rotiraju se sto puta vrte dok spavaju ja sam posle sve sklonila i u dzaku su spavali jer jorgan izgyraju posle pola sata.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas svasta.imala i ja ogradicu kad sam bila mala i nikad se nista nije desilo...stavise, pala sam sa kreveta ali tad sam vec imala tri godine a u krevetac mi bilo milina, bar tako kaze moja mama..

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i dalje ne kapiram kako moze da gurne glavu izmedju ogradice i kreveca. Moja je toliko zategnita da ne mozes maltene prst da zavices. Zavisi mpzda i od ogradice do ogradice .. Ai kako je namestis verovatno. Hvala na objasnjenju ali mi to zvuci kao jedan u milion slucajeva. To je kao da pomislim ,moze dete da mi ispadne ako stojim,mozda se sapletem,necu da ga nosim u rukama. U rukama deteta je sve oruzje sto bi se reklo, ali ako dovoljno pazis izbecices 80% nezgoda. Ja sam jela coskove od zidova kad sam bila mala,ne verujem da to znaci da bi trebalo da sam zivela u kavezu zbog toga

 

merima i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackicce slazem se...cak veca mi je opasnost ako mama spava sa bebom ne daj Boze je nagnjeci u snu to sam cula ali ovo...prvi put..

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Melissa cestiitaaaam!!! Bravo za tebe i veliku bebu! :wub: Nemoj da brines, takozvani kontrolni pregled posle porodjaja se radi sa jednim prstom i uopste ne boli. Posebno paze kod secenih zena.

Attina ima zena koje pregled mnogo boli, koje se jos dodatno stegnu dole zbog toga, a na prirodnom porodjaju dole te gledaju po 100 puta, tako da super ako ti to ne smeta, par mojih drugarica je imalo bas problema dok su se poradjale zbog toga sto su osetljive... Mene ne boli, ali nije bas da uzivam. Najgore mi je bilo kada rade pregled za vreme kontrakcija, to ume da bude bolno, ali srecom brzo prodje. :)

Srecan Badnji dan zene! Ja cu kasnije da mesim pogacu, do tada se malo odmaram. Vidim da pricate o svrabu, ja imam i sa leve i sa desne strane stomaka blagi osip koji me svrbi. Pojavio se pre nekih mesec dana. Osim toga nista me drugo ne svrbi, tako da ovo nisam ni prijavljivala mojoj dr. 

Talestrida i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocmolje se ogradice vremenom videces. Samo hocu da kazem da nije potrebna tj ne mora se uopste kupovati ogradica ja sam kao sto rekoh vec imala pa sam na kraju sve poskidala onako ni ne mozes da vidis bebu plus mi je to jos stvari za pranje skuplja prasinu samo. Nazalost desava se svasta a videcete koliko su nemirni neke bebe mozda ne ali vecinom su vrtiguzi svugde stignu. Ako se neka premislja eto cisto da zna da nije obavezno imati ogradicu,jorgancic a jastuk jos manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Male bebane su cudo kako se znaju smotati i zagnjuriti u nesto, jastuk , jorgan, ogradica nebitno , delim misljenje od Zoe i sto manje stvari to bolje, mi smo rodjeni leti pa je bilo lakse , imali smo babybay krevetic kraj kreveta i beba od nekoliko (cini mi se 5-6) dana je sama iz krevetica nekako presla u krevet. U nekim zemljama poklanjaju sada uz otpust kutije za spavanje  za bebe ili vrece za spavanje da se bebe ne pokrivaju. 

Zoe86 i ReinaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Zoe, sve je super prvih par meseci dok je beba mala i ne vrti se, onda nema brige, ogradica je ok. Kasnije, bebe su u stanju da urade ono sto ne mozete zamisliti ni u snu, vrte se, prevrcu, ja sam ih posle izvesnog vremena skinula oba puta.Budu one cvrsto vezane u pocetku, a onda se olabave... Jorgan mi nikada nije ni trebao, kao ni jastuk, a plisane igracke mogu u krevetac samo dok su budni i pod nadzorom. I da, sve to skuplja prasinu, a beba udise... 

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jastuk nikako, T je uspevala i pelenu koju sam joj stavljala zbog boljuckanja da srola nekako pa me je bilo strah. Ogradicu smo koristili, a sad se nesto premišljam, nije neophodno.  
Jorgan nam ne treba jer je jako toplo u stanu. 

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je ono, sto mi koje radjamo prvi put mnogo stvari ne mozemo ni da pretpostavimo ni da zamislimo, ostaje nam da sacekamo i vidimo. Vama iskusnima hvala na savetima i sto delite svoja iskustva. Verujem da cemo se jednog dana setiti svih vasih prica i smejati same sebi jer nismo verovale. 

Iskustva su razlicita, deca isto, mame pogotovo. To da se okrecu i vrte po krevetu, znam po deci od moje sestre. Jednom sam spavala sa malom sestricnom, kuku meni, te noga u rebrima, te pod nosom, te njena guzica na mojoj glavi i sl.....verujem da tako setaju i po svojem krevecu. Isto tako, od moje drugarice mali se u snu zaletavao u krevetac glavom ili u zid ako spava pored nje, ona se bojala da ga pusta u krevecu bez ogradice da si ne povredi glavu....tako da ima raznih prica. 

Jel se onda bebi ispod glave ne stavlja bas nista? Ja sam kontala pelenu zbog tog bljuckanja, ali kako Mamamima kaze da nece u to da se umota, pa da ne moze da dise?

Zoe86, Ragdoll85 i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako s decom uvek avantura:) i kod svakog nesto drugacije.. mi smo stavljali pelenu ispod glave mada nije nesto ni bljuckao. A sad je spavanje tek sou mi svako na svom kraju kreveta samo sto ne padnemo  a on pravi akrobacije u sredini:):):)

bepce i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://bebiopremaniki.com imas u Aksi pojedinacne carsave sa fgumom,i podloge za dusek nepromocive sa gornjom pamucnom stranom,isto sa gumom. Ja uzimala tamo. Sve sam pojedinacno kupovala posetljinu i preko jednog sajta

Tackice, sad gledam ovaj sajt, cini mi se da su skroz ok cijene. Imaju li neku prodavnicu ili ide samo on-line prodaja? Jesi uzimala nesto kod njih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jastuk nikako, pelena za bljuckanje da, ona se lepo presavije na pola, pa na pola. Samo sam ja uvek imala odvojene te pelenice za ispod glavice (njih sam uzimala da budu sarene, a ove ostale bele) od ovih koje koristim za sirok povoj... U principu dok su male ne mogu da se umotaju u nju nikako, a kad su vece mogu da se vrte i stave je preko glave, mada sa pelenom se tesko mogu ugusiti, ona ima one sitne rupice, za ne daj Boze mogu da disu... Posle kad su veci i ne bljuckaju pa im i ne treba. Svakako sa bebama treba uvek biti na oprezu. :)

bepce i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice, sad gledam ovaj sajt, cini mi se da su skroz ok cijene. Imaju li neku prodavnicu ili ide samo on-line prodaja? Jesi uzimala nesto kod njih?

Imaju radnje u Novom Sadu ja kod njih kupila posteljinu i dasku za presvlacenje i dunjicu(cebence sa drikerima). Imate ih i na fejsu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.