Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ella, srećno sutra, da sve prodje u najboljem redu! Potpuno je normalno da se plašiš, ja sam bar ista kao ti, kako se bliži tako sam sva nervozna i hiljadu misli i scena u glavi. Uh!

Meni od sinoć curi neki čudan sekret. Ja se sve plašim da nije vodenjak. Onako  je providnasto belicast, kao sekret, samo dosta vodeniji. Kapiram da nije sluzni čep jer su neke od vas rekle da on bude sa sukrvicom. Kako da znam da li je vodenjak? Kako izgleda vodenjak kad napukne?

 

Hvala punoo,nadam se iskreno da ce proci sve kako treba da dahnem dusom,jer zivim zadnjih 15 dana istripovana,sanjala sam grozne snove i misli su mi nikakve,a onda pokusam na pozitivno mislit i nadat se najboljemu..Nadam se da ce i kod tebe biti sve ok sto se tice tog sekreta..

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama za to curenje plodne vode bas na proslom casu u skolici pricali kako se testira, ali sad da mi pucas u glavu ne mogu da se setim tacno. Znam da se koriste dnevni ulosci, krpice, maramice, sta god ti je zgodno. Legnes i stavis ulozak, pa da li se menja na svakih 10 min, ili se drzi sat vremena, nemam pojma... u svakom slucaju, ukoliko posle nekog vremena u lezecem polozaju ulozak bude vlazan, onda jeste. I da, pre toga se obavezno isprazni besika da bi bila sigurna da nije urin.

Ni ja ne mogu da spavam. Zabica je danas dobila motor u dupencetu i toliko se vrti i boksuje da mi ne da mira. Stomak samo skace. Malopre je napravila neki salto, gde je zavrsila glava, a gde guza, nemam pojma. Znam samo da se tako jako okrenula da za malo da povratim. A 2 dana pre ovoga nista, spava gospodjica, pa sam se i ja naspavala. Izgleda da ce mi nocas naplatiti.

bepce i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ella, srećno sutra, da sve prodje u najboljem redu! Potpuno je normalno da se plašiš, ja sam bar ista kao ti, kako se bliži tako sam sva nervozna i hiljadu misli i scena u glavi. Uh!

Meni od sinoć curi neki čudan sekret. Ja se sve plašim da nije vodenjak. Onako  je providnasto belicast, kao sekret, samo dosta vodeniji. Kapiram da nije sluzni čep jer su neke od vas rekle da on bude sa sukrvicom. Kako da znam da li je vodenjak? Kako izgleda vodenjak kad napukne?

 

Meni isto vec dva dana povremeno curne tako neki cudan sekret, beo, providan, sluzav. Tacno osetim kad curne. Ja koliko znam za vodenjak, kad napukne to ne prestaje da curka. AKo recimo stavis ulozak i legnes ulzak ce biti mokar, na promenu polozaja se pojacava, Bukvalno osecas konstantnu vlaznost. Tako je bar meni objasnjeno. A isto tako kazu da sekret postaje obilniji kako se porodjaj blizi. 

merima i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate li da ce se decji dodatak za prvo dete od ove godine povecati na 100 000? Ja prosto ne mogu da verujem!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

panto je predlog. Koji mogu lako da.odbiju. Ne nadam se nicemu dok ne dobijem nesto :D

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa vidim pricaju o tome...mozda nesto bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nocas ne zaspah skoro do 4h. Na svo to njeno lupanje i guranje, jos sam u jednom trenutku legla na ledja i kako su mi se osusila usta i grlo, nakasljem se, a po sred stomaka me tako presece, onako povrsinski, kao da se nesto "odlepilo", kao da je pukao i misic i koza i sve. I ja brzo na stranu, ono se smiri, nista ne boli, ona i dalje gura. Bas sam se uplasila, citavu noc sam pipkala stomak, nista ne boli ni na dodir, ni ovako. Valjda me ona posteno razvukla :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mislis deciji dodatak za prvo dete? Deciji je isti za svako dete i bedan je oko 2 i nesto hiljade primaju ga najugrozenije kategorije. Mozda mislis na roditeljski dodatak za prvo dete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mislis deciji dodatak za prvo dete? Deciji je isti za svako dete i bedan je oko 2 i nesto hiljade primaju ga najugrozenije kategorije. Mozda mislis na roditeljski dodatak za prvo dete?

da..na to..odvalila sam pogresnu kategoriju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nocas ne zaspah skoro do 4h. Na svo to njeno lupanje i guranje, jos sam u jednom trenutku legla na ledja i kako su mi se osusila usta i grlo, nakasljem se, a po sred stomaka me tako presece, onako povrsinski, kao da se nesto "odlepilo", kao da je pukao i misic i koza i sve. I ja brzo na stranu, ono se smiri, nista ne boli, ona i dalje gura. Bas sam se uplasila, citavu noc sam pipkala stomak, nista ne boli ni na dodir, ni ovako. Valjda me ona posteno razvukla :P

uuu to se i meni jednom desilo ali dok jos nisam pocela da je osecam.ziva nisam bila!!! Tacno kao sto kazes kao da je pukao misic...secam se da sam nedelju dana bila kao pala s' Marsa...jos je ja onda nisam pocela osecati pa nisam bila nacisto dok nisam otisla na uz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na odgovorima. Nadam se, po ovome što mi govorite, da je ipak pojačan sekret jer ne curka baš non stop a i kad legnem ne curi čini mi se, nego kad stojim ili sedim.

Ja predveče -uveče više ne mogu da stojim, imam sve jače menstrualne bolove i jedva hodam. A ujutro kad ustanem sve opet ok. I tako svaki dan. 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cintia nas dve bas delimo iste simptome u zadnje vreme. 

Ja bih samo dodala lazne kontrakcije i to uglavnom ujutro, prva dva sata dok ustanem nisam ziva od njih. Svako jutro se tripujem jesu li lazne ili prave. Onda se sve smiri, toliko da mogu malo da prosetam, skuvam rucak....i posle toga samo lezanje. I nenormalno cesto imam stolicu, ali nije dijareja.

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uuu to se i meni jednom desilo ali dok jos nisam pocela da je osecam.ziva nisam bila!!! Tacno kao sto kazes kao da je pukao misic...secam se da sam nedelju dana bila kao pala s' Marsa...jos je ja onda nisam pocela osecati pa nisam bila nacisto dok nisam otisla na uz.

Odvratan osecaj! Nij toliko ni bolno, obzirom da je potrajalo 2-3 sekunde, ali bas trumaticno. Istripovala sam da mi se posteljica odlepila. :huh: Sto puta sam ustajala i isla u wc, da nema neke krvi ili tako nesto... vidim ona mice, nista ne boli na dodir ni na pokret, sve normalno pa sam se smirila malo. Ipak jedva cekam iducu kontrolu. Mogu misliti kako ti ke tek bilo jer jos uvek nisi osecala bebu... meni sas to glavni parametar, ako ona djuska, kapiram da je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, ja sam pocela malo da virim i na vasu temu posto prelazim za 2 nedelje iz drugog trimestra, mada vidim da ce mnoge do tada vec otici u druge teme :D  posto ima mnogo "januarki", da im pozelim zdrave bebice i lake i brze porodjaje, dobicete  naaajlepse novogodisnje i Bozicne poklone :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odvratan osecaj! Nij toliko ni bolno, obzirom da je potrajalo 2-3 sekunde, ali bas trumaticno. Istripovala sam da mi se posteljica odlepila. :huh: Sto puta sam ustajala i isla u wc, da nema neke krvi ili tako nesto... vidim ona mice, nista ne boli na dodir ni na pokret, sve normalno pa sam se smirila malo. Ipak jedva cekam iducu kontrolu. Mogu misliti kako ti ke tek bilo jer jos uvek nisi osecala bebu... meni sas to glavni parametar, ako ona djuska, kapiram da je ok.

ne pitaj!! Bila sam bukvalno sledjena nedelju dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cintia nas dve bas delimo iste simptome u zadnje vreme. 

Ja bih samo dodala lazne kontrakcije i to uglavnom ujutro, prva dva sata dok ustanem nisam ziva od njih. Svako jutro se tripujem jesu li lazne ili prave. Onda se sve smiri, toliko da mogu malo da prosetam, skuvam rucak....i posle toga samo lezanje. I nenormalno cesto imam stolicu, ali nije dijareja.

kad pomenu stolicu- kao grlica!! I hvala Bogu na tome, bolje nego onaj glupavi zatvor koliko sam se nervirala oko njega uuuh!! Ja imam lazne dve tri ujutro pa dve tri uvece...i pocinju da me svrbe sake i tabani, ne znam sto..znam da je neko pominjao nesto sa jetrom?

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad procitah- holestaza.secam se da je moja kuma imala svrab po celom telu.ali joj nista nisu dali.sad procitah tamo kojekakve katastrofe.ne znam sta sad da mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko hitno treba da se javim doktorki? Sad sam se istripovala- a imam i druge simptome- manjak apetita i pomalo sam smorena- znaci depresija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu ti enzimi jetre do sad bili ok? Kod holestaze oni rastu. I svrab se siri po citavom telu. Srela sam kod dr trudnicu sa holestazom, imala je crvene pecate po licu i rukama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu ti enzimi jetre do sad bili ok? Kod holestaze oni rastu. I svrab se siri po citavom telu. Srela sam kod dr trudnicu sa holestazom, imala je crvene pecate po licu i rukama...

niko mi nije trazio enzime jetre, jbg...nemam pecate nisa samo vec dva tri dana taj svrab po sakam i tabanima...sad razisljam da odem do doktorke da je pitam da to proverimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad gledam krvnu sliku nije ni trazila da proveri enzime jetre..eto sta bi bilo da se ja ne informisem?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam da mnogi doktori ne proveravaju te enzime, tako mi rece patronazna. Jedino ako se pojave simptomi. To su enzimi sa oznakama ALT I AST.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo zakazala sam sutra kod doktorke da mi pise uput za krvnu sliku pa onda se nadam da cu sto pre i izvaditi krv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam da mnogi doktori ne proveravaju te enzime, tako mi rece patronazna. Jedino ako se pojave simptomi. To su enzimi sa oznakama ALT I AST.

da, sad sam procitala.uopste nije proveravla to, jer se ja nisam ni zalila ni na stamozda se i tripujem- ne svrbi to stalno ali se javi bar tri cetiri puta dnevno.bolje da proverim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Melissa, Attina? Jos 2u1? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.