Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Cestitke Maro :baby: da li lazne kontrakcije mogu da budu opasne ako su previse ceste? Nocas sam imala 7 jednu za drugom :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Jaca1988 cestiiitam, jeste li izasli kuci? 

Evo i ovde ponovo da cestitam @Vuciguraj i @MarijaMara! :wub:  Vuci pa tvoj momak je bas veliki delija, svaka cast, trebalo je poroditi se prirodno, a MMaro i ja bih zelela porodjaj kao tvoj! :) 

Ko je sledeci od januarki? 

Evo i ja da vam pozelim srecnu novu godinu i sve najlepse u 2017, da trudnoce prolete brzo do kraja, da porodjaji budu ekspresni i lagani i da uzivate sa bebicama! :)

MissN kako si?

Ragdoll super sto se beba okrenula, ali sta da ti kazem, ima jos prostora da se i vrati, pa da se opet okrene... Nema tu pravila. I ovaj moj se obrne i po nekoliko puta u toku dana, vidim da ima mesta za akrobacije...

Mi smo bili na doceku kod prijatelja sa decom, bilo je sestoro male dece, divljali su do pola 2, iako sam ja mislila da ce zaspati i pre ponoci. Jedva smo im prekinuli igru, bas im je to sve bio dozivljaj.... Ovih dana se odmaram, bas sam se premorila prosle nedelje, a i cini mi se da je bebac narastao i da je jos zivahniji.... Cini mi se da mogu da bih po ceo dan spavala...

Talestrida ako ti se kontrakcije ucestaju idi do dr...

 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cintia meni je dr rekla da na ctg ne vidi kontrakcije, a brojevi su isli do 20.  E sad koja jacina su kontrakcije, to ne znam. a za bebine otkucaje nisam sigurna da li je normalno do 150 ili 160. 

@Talestrida ja ih imam na svakih par minuta pa onda 2h nista. ali ja sam vec u 29.nedelji. Mislim da zavisi, ako ti je manja trudnoca moras reci dr da proveri da li se otvaras. Magnezijum i unosenje tecnosti ih smiruje. 

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarijaMara cestitke od srca,i brz oporavak,a bebica nam dobro dosla :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@Cintia meni je dr rekla da na ctg ne vidi kontrakcije, a brojevi su isli do 20.  E sad koja jacina su kontrakcije, to ne znam. a za bebine otkucaje nisam sigurna da li je normalno do 150 ili 160. 

@Talestrida ja ih imam na svakih par minuta pa onda 2h nista. ali ja sam vec u 29.nedelji. Mislim da zavisi, ako ti je manja trudnoca moras reci dr da proveri da li se otvaras. Magnezijum i unosenje tecnosti ih smiruje. 

bepce kako si ti 29.nedelja a termin ti je sad jos malo?zar ne bi trebalo da si 36-37.nedelja?

Izmenjeno od strane merima
bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce je 39 nedelja :P Malo se zaracunala hah

Ella90 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako vi prepoznate kontrakcije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce Za Bozic ulazim u 8-mi mesec?

Talestrida, i ja sam tu otprilike kao ti sa terminom, s tim sto je moja trudnoca blizanacka. Ja imam kontrakcije vec odavno, svaki put mi dr kaze da se javim ako traju 40sec i vise, ponavljaju se u redovnim intervalima, dakle ne nepravilno, i to tokom npr.2h, dok ukapiras da su takve, dok pocnes da meris vreme i sl. Naravno, treba cela materica da se stvrdne i za to vreme beba ne moze da se mrda. Sve drugo nije za brigu, s tim sto naravno treba proveravati na redovnim kontrolama grlic da se nije skratio ili nesto tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce je 39 nedelja :P Malo se zaracunala hah

pa i ja bih rekla...omasila brojku:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da cestitam VG. i MM na prelepim decacima.... :babymommy:

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da cestitam VG. i MM na prelepim decacima.... :babymommy:

kako si ti missN? Jesu te pustili kuci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cintia meni je dr rekla da na ctg ne vidi kontrakcije, a brojevi su isli do 20.  E sad koja jacina su kontrakcije, to ne znam. a za bebine otkucaje nisam sigurna da li je normalno do 150 ili 160. 

@Talestrida ja ih imam na svakih par minuta pa onda 2h nista. ali ja sam vec u 29.nedelji. Mislim da zavisi, ako ti je manja trudnoca moras reci dr da proveri da li se otvaras. Magnezijum i unosenje tecnosti ih smiruje. 

Kod mene na ctg-u ima dve linije da kažem, gornja i donja. Na gornjoj ima od 0 do 200 pa pretpostavljam da je to bebin puls. Kod mene ide ponekad do 170 otprilike, ali najčešće oko 150 čini mi se. E sad, na donjoj liniji ima od 0 do 100 i ja sve nešto mislim da to pokazuje naše kontrakcije. Meni tu često bude nula, pa se digne i na 60 a bogami u tri navrata i do 100. Ja sam osećala pomalo stvrdnut stomak na momente, ali bez bolova, pa se pitam. Oni mi ništa ne rekoše za kontrakcije, a ja zaboravila da pitam. Sledeći ctg mi zakazali tek za iduću nedelju.

bepce i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Melissa, stvrdne se ceo stomak kad naiđe kontrakcija. Ako su pripremne ne bole, ali meni su neprijatne. Kapiram da kad su one prave to stvrdnjavanje stomaka bude praćeno bolom. 

Meni se često javljaju, nekad i na nekoliko minuta, a nekad ih nema satima. Ali, ja sam isto u 39. nedelji, pa kapiram da je normalno. A babica reče da se javimo u bolnicu ako su kontrakcije bolne i ritmicne na svakih 3 minuta duže od sat vremena. Tako da ja kuliram :).

 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam drage moje ♡ zaista svima zelim takav porodjaj prirodan bez klizme bez secenja bez pucanja bez indukcije. S obzirom da sam prvi put bila indukovana i secena  nenormalno ovo je bilo super. Bebac je bio na kratko pokusao je da sisa i vuce on al mleka jos nema. Sladak mi je. ♡ 

bepce, Ella90, Cintia i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bepce kako si ti 29.nedelja a termin ti je sad jos malo?zar ne bi trebalo da si 36-37.nedelja?

Bepce je 39 nedelja :P Malo se zaracunala hah

A koja je razlika, mislim 29 ili 39 nedelja....isto je to!:D

Oprosticete mi, bila sam malko iscrpljena!

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kod mene na ctg-u ima dve linije da kažem, gornja i donja. Na gornjoj ima od 0 do 200 pa pretpostavljam da je to bebin puls. Kod mene ide ponekad do 170 otprilike, ali najčešće oko 150 čini mi se. E sad, na donjoj liniji ima od 0 do 100 i ja sve nešto mislim da to pokazuje naše kontrakcije. Meni tu često bude nula, pa se digne i na 60 a bogami u tri navrata i do 100. Ja sam osećala pomalo stvrdnut stomak na momente, ali bez bolova, pa se pitam. Oni mi ništa ne rekoše za kontrakcije, a ja zaboravila da pitam. Sledeći ctg mi zakazali tek za iduću nedelju.

To je meni babica rekla, gornja crta je bebin puls, a donja kontrakcije. Uglavnom, sto se tice kontrakcija, ja sam slusala nekog strucnjaka koji je ovde kod mene neki bitan lik:D, kaze da su kontrakcije na ctg-u cista glupost pre nego sto porodjaj pocne. Jer navodno, ti mozes da ih imas a da ih ctg ne ocita, isto tako mozes da ih nemas a da ih on pokazuje.

Mene je to jutro bas bolelo kad sam bila, i to na u nekim razmacima od 40min, ali ctg nije ocitao nista. I meni zakazuju ctg 1 nedeljno, rekla je dr-od sada napred samo ctg, sutra ga imam. 

A juce sam se hvalila kako se osecam fizicki odlicno i bla,bla, nista me ne boli. Otisla popodne u setnju, koja je trajala nekih 40min, posle sam se jedva sa zivotom sastavila. Bole krsta, pa iz krsta u kuk, pa u nogu, pa kontrakcije-lazne, pa mucnina.....vec sam mislila da je zurka pocela. Ali posle neka 2h se sve umirilo. 

 

Izmenjeno od strane bepce
Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas opet na ctg... Verovatno opet nece biti nista kao o svaki put. Jos uvek ne shvatam zasto je obavezan ctg, jednom nedeljno. Sta ako ja tih 15 min nemam kontrqkcije i beba je ok i cim me skinu kontrakcije krenu. Sasvim mi je suludo nemam pojma

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima!

Tačkice, ctg je važan zbog bebinih srčanih tonova, ne zbog kontrakcija. On može da pokaže da bebi više ne odgovara u stomaku, sto bi znacilo neminovni porodjaj. Inače, ovde kod nas traje oko 40 minuta.

Ragdoll85, Ehinacea, bepce i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh krenule promene raspolozenjaaaa...jutros sam htela da placem sto M ide na posao...tako mi je bilo lepo dve nedelje sa njim...

missN, Ragdoll85 i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa bas to kazem. Sta ako bude ok sad a za 15 minuta ili sutradan ne. Meni je to glupost. I stojim iza toga. Razumem da preguram termin pa proverim jel sve ok .... Mozda i ne bih toliko gundjala da treba da skoknem to dz ,ali do Beograda svaki put da se klackam sat vremena za 15 min dam pare,pa jos i nazad sat vremena. Kao da me neko tukao bukvalno

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos malo Tackicce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma idi kad smo kod promene raspolozenja ja dam ocajna ustala. Sanjala da su mi Inga napali vukovi i ja izasla da ga branim trudna UZAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jooooj....a ja se opet vracam na neke glupave snove o bivsem...kao ja hocu da mu kazem da sad volim M-a,a M-a nigde nema, ja tuznaaaaa...probudila sam se u cetiri i vise zaspala nisam..kao da je smak sveta tako sam se osecala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh i promene raspolozenja i snovi....Prosle nedelje dok sam ribala stan, jedva sam cekala da zavrsim da mogu da se zavalim i izlezavam i uzivam, sd kad je dosao taj dan da uzivam, meni je dosadno, isla bh negde, malo u setnju u shoping....ali kad se setim jucerasnjeg iskustva strah me bilo gde da krenem. Pa sam sva nervozna. 

Gladna sam ko vuk, a svaka pomisao na bilo koju hranu me dovodi do toga da bih mogla odmah da bacim peglu, u crevima isto zurka, sve nesto kvrlji, kao da ce dijareja svaki cas, a nista se ne dogadja. Probala sam spavati kad je mm otisao na posao, samo sam se prevrtala, budila svakih 10 min, usta suva.....ma uzas. A sta sam sve sanjala, ne mogu ni da se setim.....

 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.