Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Srecnu novu godinicu svima nama zelim, sto lakse porodjaje i puno uzivanja sa bebicama!!! 

Nazdravljam sa finim bezalkoholnim sampanjcem! :)

20161231_223935.png

merima, missN, Cintia i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna svima 2017. Prvo da nas zdravlje dobro sluzi, porodjaji da nam budu kao pesme, zivot poput bajke, naravno i para da uvek bude viska.:) 

Nira, Tackicca, ma.za.m i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ste se lepo provele, naspavale i da vas ništa ne boli... :-) Mene u pola sest probudio želudac, baš jak bol i evo jos uvek boli... Imam utisak da se beba skroz gore podigla, tako i osećam da se pomera i verovatno pritiska želudac... Ako je to tako moguće... :-) Celo jutro sam ga molila da se malo pomeri... :-) 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ste se lepo provele, naspavale i da vas ništa ne boli... :-) Mene u pola sest probudio želudac, baš jak bol i evo jos uvek boli... Imam utisak da se beba skroz gore podigla, tako i osećam da se pomera i verovatno pritiska želudac... Ako je to tako moguće... :-) Celo jutro sam ga molila da se malo pomeri... :-) 

Meni je jucer dan bio kao i svaki drugi haha,vise puta sam ustala u wc,i bolio me zeludac bebici glava tu,pa se nisam mogla namjestit..Tako da je moguce da se je pomjerila bebica i da pritiska zeludac,probaj leci na tu stranu sto te boli mozda se bebica pomjeri ako ne lezi na suprotnu..Tako i ja mjenjam polozaje dok se ne dogovorimo kako cemo haha

merima, Nira i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne zavidim ti uopste. Ja od kako mi se spustio stomak ko da nisam trudna. Lepse spavam lakse disem,jes nezgodno kod obuvanja ali boze moj. Jedem normalno ne pritiska me nista. Samo mi neobicno kad mu osetim nogice nesto malo iznad pupka. Navikla sam da me bije u dijafragmu :D A mi smo sinoc zaspali ko macici u devet sati i probudila nas pucnjava petardi vatrometa i vatrenog oruzja po selu pa smo gundjali na ludake i pokusavi da opet zaspimo.

Ella90 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa zene srecna vam Nova godina i sve najbolje i najlepse <3 mi smo imali goste do tri, M je spavao kao zaklan a ja se budila na svakih sat vremena da piskim...sad rucak pa krevet...zabolese me ledja dok sam oprala sudove, ali je bilo lepo :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili sami klinci se radovali mene ledja bolela uzas jedan malo sa lezala pa sedela jos se najela sarme posle me kiselina ubila posisala rupurut i proslo me. Legli oko 1 do 5 sam se dva puta budila da se prevrnem haha u 6 kao i obicno mala krenula sa razgibavanjem klinci ustali u 8. Sad sam se prejela supe,sosa i mesa i legla hocu da mrem od prejedanja haha.

Ella90, Melissa i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, iscestitasmo se, a sad da priupitam nesto :)

Zna li neko da li beba kad se iz karlicnog polozaja okrene glavicom na dole (31 nedelja) moze opet da se vrati u karlicni??? Malena je u cetvrtak na uz bilaglavicom na dole i tacno sam je ovih dana drugacije osecala. Medjutim, juce i danas opet osecam udarce dole, nisko, a u gornjem delu nista. Da li je moguce da je opet naopako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

auh sad sam imala kontrakciju pomislila sam da ce da mi pukne stomak. Joj al je bila grozna. A ceo dan me muce lazne. Evo pet sest laznih od jutros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mene stisla prehlada,nos curi,valjda ce na tome da se zavrsi...Isti scenario kao pred prvi porodjaj...Izgurala sam celu ttudnocu i sada me uhvatilo,pih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci krenula nam kilavo Nova Godina hahaha

 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@missN kako je prosla noc, imas li i bolove jos uvek?

nema ih od juce ujutru. Pijem nifelat, a ukljucili mi i antibiotik. Meni je bebac okrenut glavom, na svakom uz do sad. Ponekad osetim da me udara dole nisko, kao da grebe...  a nogicam je gore i lupka posteno...

Ragdoll85, Vuciguraj i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ragdoll, ja mislim da još uvek može beba da se okreće tamo-vamo.

Ja sam juče ceo dan imala te pripremne kontrakcije. Bukvalno popodne na svakih 5-10 minuta i tako nekih možda dva sata. Ali kako svi kažu da to nisu prave kontrakcije, kapiram da nema razloga da se javljam doktoru. One prave valjda treba da bole, a ove su samo neprijatne onako jer se ceo stomak zategne.

 

Ragdoll85 i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da. Tako i meni. Kao blagi menstrualni bol . Nista bolno da znam da je to to. Ovo je vise neprijatno i dosadno

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Vuci gde sad da te snadje :( kad su bese rekli da ce ti indukovati porodjaj?

joj i ja imam od tri sata mnogooo tih pripremnih kontrakcija i boluckaju al nije to to. Sve se nadam sad ce da zaboli posteno. Sutra uvece nam stize tajaaa jao kako smo svi srecni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra...Bice veselo,ja samo kijam...Idem ujutru pa cemo videti...

Super sto vam tata dolazi,bebac ga ceka :wub:

 

 

merima, Melissa i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene jedno pitanje.Od juce imam blago svrbuckanje " dole".Sekret je ok, normalne boje.ne pecka nista niti boli, samo je strasno neprijatno.Ne koristim ni uloske samo vatu.naravno odrzavam higijenu...da li je moguce da se zbog antibiotika poremetilo nesto? Osecaj je kao kad dole rastu dlacice ali sredjivala sam se pre nedelju dana.Nisam nacisto sta se desava samo hocu da poludim vise...nekad preko dana ne svrbi nista a nekad je bas neprijatno.Koliko sve ovo moze biti opasno? Razmisljam da koliko sutra zakazem pregled da budem nacisto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, ja sam imala problem sa svrabom i pojacanim sekretom pre mozda dva meseca... Koristila sam vaginalete sedam dana, a bukvalno posle tri dana svrab je prestao... Mislim da može biti i od antibiotika, često uz jake antibiotike dr znaju dati i onaj kanesten ili nešto slično, baš da ne bi došlo do toga... 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna Nova godina trudnicee!! Zelim vam lake porodjaje, zdrave i vesele bebicei brz oporavak!!

Jel smo svi još na broju?? 

Merima, vrlo je moguce da je od antibiotika..  Probaj da se ispiraš čajem od kamilice, meni je ona baš znala da umiri takvo stanje.. A zakazati pregled nikad nije na odmet. 

Mene ubi zeludac, najedoh se neke pice za večeru, toliko mi je prijala, a sad... 

merima i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekose zene.ako se svrab nastavi moguce da su gljivice zbog ab.

Boga popih,i limunade silne,i pregorelo mleko,i tonu caja...Nema meni spavanja nocas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MamaMima, nemoj želudac, molim te... Ja ceo dan nisam ustala iz kreveta zbog toga, baš boli... A jela samo supicu, popila čaj i neki keks, jer ne znam da li boli sto je beba učinila svoje ili iz nekog drugog razloga... Malo se bio smirio bol i evo opet pre pola sata počelo da boli... Izgleda nista od spavanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.