Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Mene zadrzali u bolnici, da prate te bolove. Ukljucili mi opet nifelat... samo da izdrzimo jos ja i bebac ova dva meseca i da on bude dobro, to mi je jedina zelja za ng.

Bice sve uredu abd,misli pozitivno..Neka si u bolnici bolje da te nagledaju..Sve ce to proci i uzivat ces sa svojom bebicom abd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala cure. Bolje da oni isprate nego ne daj boze.... mada pregledala me grlic isti kao sto je bio 32, mek, zatvoren. Beba jeste nisko, prednjaci glavom. Nema kontrakcija. Kaze sve je ok. Al samo da isprate te bolove. 

I prosle godine sam za ng zaglavila u bolnici al tad je bio missed :(

Ovog puta nece se desiti nista lose

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj malisa stalno gura u moja rebra, ali nekako se namestim i trpim. Nije strasno.

Ali ovo sa rukama... ne daj Boze nikome!!! Ne pomaze paracetamol, ne pomaze bensedin, masaze, vezbe... nista :( Osecam se bespomocno... i svi kazu da je to normalno. A ja ne spavam; ruka, narocito desna skoro da je neupotrebljiva i boli stalno... Ako ovo treba da traje jos mesec dana ja cu poludeti do kraja...

I ja imam isti problem sa rukama. Probala sam i mrtvo more so, pomaze malo ali ne resava problem tako da sam ja digla ruke od toga. Istrpecu jos koji dan, a nekad je bas nepodnosljivo, probudi me nocu bol. 

Ako ti je za utehu moja drugarica je imala taj problem tokom cele trudnoce, obisla je sve zive lekare i nista joj nije pomoglo. Na kraju su joj dali neke rukavice specijalne da nosi i to joj je malo pomoglo ali nije skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao miss drzi se, lezi miruj bice to ok jos par nedelja i opet ce ti biti lakse jer kad prodjes 30 nedelju bebac je vec zreliji i veci pa i ako ne daj boze krene nije toliko strasno. Ma.za.m ne znam sta da ti kazem sem drzi se sta kazu lekari za tu ruku? Ja pravila tortu i popizdela sam belanca nisu nikako htela lepo da se ulupaju kanda od torte nece biti nista sad se pece, sve mi od jutros ide kako ne treba :angry:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu li ti jaja bila u frizideru? Kazu da nece lepo da se ulupaju ako su hladna... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke moje, nije me bilo par dana i ne uspedoh sve da vas iscitam.

Prvo da cestitam @Jaca1988 na devojcici, da se sto pre oporavis i da uzivas sa svojom bebom :wub: pisi nam kad stignes detaljnije.

@ma.za.m, moja drugarica je imala isti problem kao i ti i ona kaze da je njoj homeopata pomogao, mogu da je pitam za broj, ako te zanima, pa da ti pustim na pp.

Znaci, mi cemo sve ostale u 2017. da prelazimo na bebece teme :)

I ja sam htela da vam se pozalim da sam uzasno nervozna poslednjih dana, nisam navikla na sebe takvu, a nemam nikakve tegobe, nego mi sve zivo i svi zivi idu na zivce, katastrofa.

Inace, moja cura je uspela da za 3 nedelje nabaci 800 grama i sad sa punih 35 nedelja ima 2800, i dugacka je, prednjaci celu nedelju, bice izgleda beba-dzin, a ja se od prosle kontrole ugojila svega 1 kg. Protoci su dobri, ctg dobar, kontrola za 2 nedelje.

I da ne zaboravim: ZELIM VAM SVIMA SRECNE PRAZNIKE, DA VAM PORODJAJI PRODJU BRZO I LAKO, I DA NAM 2017. BUDE JEDNA OD NAJLEPSIH U ZIVOTU :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ovako,pokusali su sa vaginaletom u 3 i 6 nocu pa u 8 ujutru su odlucili da indukuju porodjaj. Kako je krenula indukcija tako je beba pocela da se gusi i otisla sam na hitan carski rez. Vodenjak je bio zelen skroz a beba hvala Bogu nije progutala nista. Bila je malo na kiseoniku ali je sada sve ok. Termin mi je prosao i doktorka kaze da je beba vec nekoliko dana patila. Nacelnik mi je odradio carski rez a ona koja mi je vodila trudnocu je otisla na odmor ne javivsi se.... Uzas!!!

Hvala Bogu pa se sve zavrsilo kako treba!

bepce, Zoe86, merima i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma.za.m. stalno citam o tvojoj ruci i bas mi je zao sto nemam neki pametan savet...Probaj homeopatski,kao sto Pipi rece...

Jaco,meni stvarno nije bilo jasno sta ti tvoji cekaju,ali dobro,bitno da ste vas dve sada dobro i da ces za Novaka maziti najlepsi paketic :)

Zene koje hvata prehlada,Tekkane caj od djumbira i narandze,provereno pomaze,ja presekla groznicu i grlobolju njime u sredu...

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene srecni praznici i da predjete sve uskoro kod nas u caskaliste!:babycrib:

Citam vas sad malo i setih se slatkih muka ^_^

Jaco i meni bila zelena pl. voda a porodjaj 5 dana pre termina... moguce da mi nesto nije dobro izracnato, al sve je bilo ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@missN samo polako i probaj da budes smirena sto je vise moguce. Bice to ok, bebac je vec veliki i izdrzljiv, bitno je da si pod nadzorom i sve ce biti kako treba. Videces, bice to jedan veliki i jak delija :babymommy:

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala rag :babymommy:

Jaco, bitno da ste obe sad dobro, bas mi je drago zbog vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miss nisu bila u frizideru. Nije lose ni ispala torta na kraju sta je tu je. Jaco i meni je sa cerkom plodova voda bila zelena 3 dana nakon termina sam se porodila, beba se ukaki pa voda bude prljava, sto se tice termina oni racunaju 2 nedelje jer ne mogu tacno znati kada je doslo do zaceca. U skolici su nam rekli da je terminski porodjaj od 37-42. nedelje ja sam sina rodila sa 36+2 i bilo sve ok smatrano u terminu.

bepce, missN i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jaco, najgore je proslo, sada uzivajte, mazite se volite se i srecni praznici!

A ja se sad sita isplakah, odjednom, cak sam se i sama iznenadila. Sedim sama, i slusam radio, krenula pesma koju moja mama jako voli i ja puce ko tikva. Setih se kako ih nisam dugo videla i kako ce sad i Bozic i sve.....i isplakah se ko dete. 

Ovde kod mene, cekaju i do 10 dana posle termina, a isto rekose u skolici da se sve do pune 42 nedelje racuna kao u terminu. 

@@missN bice to sve ok, pod nadzorom si, samo odmaraj i razmisljaj pozitivno.

Izmenjeno od strane bepce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice torti ja sam postedjena- M kupio i pravio pice...sad u krevet na odmaranje....od 7:30 sam na nogama vesa tona za pakovanje bilo...znam da nije torta kupovna kao domaca,ali Boze zdravlja napravicu ih se u zivotu ...

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala rag :babymommy:

Jaco, bitno da ste obe sad dobro, bas mi je drago zbog vas

missN bitno je da si se ti javila na vreme i da si pod nadzorom :babymommy:

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala drage moje na savetima. Koliko sam se informisala - ne pomaze nista. Tako su mi i oba ginekoliga rekla. Mislila sam mozda da odem kod neurologa, ali citam da ni od toga nema neke vajde... Resenje problema je porodjaj ili eventualno kad mi se bebac spusti i ne bude vise nalegao na nerv...

Nisam navikla da budem ovako bespomocna i da 'ne postoji resenje' za problem. To je ono sto me dodatno nervira...

Koliko mi je bila predivna trudnoca prvih 7,5 meseci, toliko sada muku mucim. Urekla sam samu sebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaco, dobro je da je sve proslo. Tvoja priča me podseća na moju, isto je bio hitan carski jer je bebi mnogo padao puls pod kontrakcijama izazvanim indukcijom.

MissN, važno je da si se javila, biće to sve u redu, samo slušaj doktore.

Ma.za.m, i ja kuburim sa šakama, ali nije mi baš toliko strašno kao tebi. Meni su utrnute ujutro kad ustanem ili noću, preko dana manje više ok, ali osećam bol u prstima i nadule su se šake. Meni su takođe rekli da je to normalno i da treba istrpeti.

Kod nas se čeka do nekih 41+3 reče mi babica juče, mada je meni i to mnogo. Jer ok je da ne znaju kad je koja tačno zatrudnela, ali šta je sa onima koje jesu zatrudnele baš na sredini ciklusa i koje zaista toliko prebace jer ovi čekaju, ja kapiram da onda beba sigurno pati. Ne znam, nisam pametna.

Srećni svima praznici i da porodjaji u 2017. budu što bolji mogući!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma.za.m nemam pametan savet ali samo da ti kazem da sam cula za brojne takve slucajeve i svi kazu da posle porodjaja sve nestaje kao da ga nikad nije ni bilo.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice drage, zelim vam lep provod veceras, srecnu novu godinu, brze i lake porodjaje, uživanje sa bebicama i ostatkom porodice uz mnoooogo mirnih noći, bez placa, grcica... :-) 

Tackicca, Zoe86, sakovac i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e i ja da vam cestitam unapred i pozelim brze glatke i slatke porodjaje ! Zdrave i nasmejane bebe koje lepo coke i mnogo lepih mazenja! <3

ma.za.m, Zoe86, Cintia i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pridruzujem se cestitkama..Sve sto je dobro,sto se srecom zove neka vas prati od godine nove.Sve sto je lose i nemire vam stvara neka odnese godina stara..Zelim vam sve najbolje u novoj godini,brze i lake porode i brze oporavke,i zdrave i vesele bebice,puno mazenja,puno zdravlja,ljubavi,srece i para:wub: Sretna Novaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I ja da pozelim svima nama u novoj da sve lepo iznesemo do kraja, da nam porodjaj prodje mirno, da su nam bebe zdrave i jake, i sa svojim muzicima uzivamo u njihovom odrastanju... 

Izmenjeno od strane missN
Izmena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.