Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Melisa bice to sve u redu joj mozda vec sutra sve bude gotovo i videces malu guzicu hehe ja ne mogu da docekam da moju vidim, poljubim uh. Crkoh danas setali smo dosta uzela cerka jaknu za 2000 nije ona sto sam trazila ali nema veze, guzva svuda svi nesto setaju. Ja ujutru idem na uz pa do firme onda jos svasta da obavim sutra ce opet biti turbo dan.

Vuciguraj i Melissa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Melisa, srecno, radujem se zbig tebe!

Ja danas zvala da zakazem ovaj 3. expertski i zakazo mi vec za sutra. Jedva cekam da vidim moju debelu :wub: Imam malo tremu, ali do sada je sa njom uvek se bilo ok, nadam se da ce tako i ostati.  Inace, pole 3 dana ljencarenja i nekog povremenog blagog gurkanja, danas je aktivna za medalju. Sedim i gledam kako mi stomak skakuce. Cini mi se (kuc-kuc) da pokusava da se okrene, ali nikako da izvede taj cuveni salto.

Vuciguraj, merima i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

žene mi sutra izlazimo, tako da se selimo lagano na bebeće teme :) svakoj od vas želim lak porodjaj i divno druzenje sa bebaćima :)

Vidim ja da će početkom godine da kokaju kokice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cojecoje koliko sam u toku ti si se porodila na carski,jel u pitanju opsta anestezija ili neka druga?Kako se osjecas i jel boli puno rana,zanima me jer i ja trebam na carski..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, carski i opsta. Pa prvi dan mislis da ces umreti, ali sto pre stanes na noge i izvade ti kateter to ces se pre oporaviti... u ponedeljak sam mislila da nikad vise necu hodati a sutra idem kuci na svojim nogama :) zeznuto je ali brzo se oporavljas. Moras da pazis kako ustajes, lezes itd. Bebicu ti stavljaju u ruke i uzimaju iz ruku tako da tu nemas napora i zaista se brzo izlazi. Porodila se u ponedeljak, sutra izlazim - cetvrtak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Coje uzivajte! 

Mene od sinoc bas muce menstrualni bolovi, ali onako konstantni, na momente se pojacaju, ali su razmaci nepravilni. Ne znam koliko to veze ima sa kontrakcijama. Sad cekam ctg, pa cemo da vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, carski i opsta. Pa prvi dan mislis da ces umreti, ali sto pre stanes na noge i izvade ti kateter to ces se pre oporaviti... u ponedeljak sam mislila da nikad vise necu hodati a sutra idem kuci na svojim nogama :) zeznuto je ali brzo se oporavljas. Moras da pazis kako ustajes, lezes itd. Bebicu ti stavljaju u ruke i uzimaju iz ruku tako da tu nemas napora i zaista se brzo izlazi. Porodila se u ponedeljak, sutra izlazim - cetvrtak.

Aham hvala ti na odg,ovdje preporucuju kad rade carski rez da rade pod epiduralnom ili ti spinalnom anestezijom da si "tu"a da nista ne osjecas,tako da ce meni radit pod tom anestezijom,kazu kao brzi je oporavak i bolje kao za majku i bebu,nadam se da ce i kod mene proci sve kako treba,neki me strah imam vec par dana i nervoza radi svoje..Drago mi je zbog tebe sto se brzo oporavljas i uzivaj sad kuci s bebicom :wub: Ja se ev spremam da idem doktoru,nadam se da ce proci sve kako treba abd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ella,javi nam se.

Melissa,sta se desava kod tebe?

Jaco?

Kod mene sve isto,jos mrdam :D

Odvela dete u vrtic,sada malo da posredim stan(sredjujem svaki dan i opet je rastureno),da odmorim,pa ako uspem,da nateram mm-a da malo ranije izadje sa posla da bismo zajedno odabrali neki poklon za moju trtlu...I za Novu,a i neki koji ce joj bratic "kupiti".

Nira, Ehinacea, Cintia i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja zavrsila ctg, uz, pregled...sve komplet. Sve ok, nema kontrakcija, plodova voda, posteljica sve super. Beba teska oko 3kg. Nije bila precizna. za bolove kaze da su verovatno lazne kontrakcije. Grlic je zatvoren, tako da od mene verovatno nista u skorije vreme. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aham hvala ti na odg,ovdje preporucuju kad rade carski rez da rade pod epiduralnom ili ti spinalnom anestezijom da si "tu"a da nista ne osjecas,tako da ce meni radit pod tom anestezijom,kazu kao brzi je oporavak i bolje kao za majku i bebu,nadam se da ce i kod mene proci sve kako treba,neki me strah imam vec par dana i nervoza radi svoje..Drago mi je zbog tebe sto se brzo oporavljas i uzivaj sad kuci s bebicom :wub: Ja se ev spremam da idem doktoru,nadam se da ce proci sve kako treba abd..

moja drugarica u Austriji se porodila tako i kaze bilo joj extra odmah videla bebu i sve super.

 

Ella90 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:baby:Mi odosmo u dz, da odnesemo nove nalaze iz porodilista i da uzmem uput za porodiliste onaj zeleni. Jos 15 dana do termina !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nocas u 12 dobijam vaginaletu da bi valjda to pocelo da deluje preko noci. Nadam se da cu sutra ugledati svoje bebe,vise mi se ne ceka a i ova bolnica mi unosi nervozu,samo cmizdrim...

merima, Nira, ma.za.m i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovde sad preporučuju spinalnu za cr. Pričala sam u bolnici sa zenom jednom, ona je primljena na drugi cr i kaze da je i prvi put bilo sa spinalnom i da je extra, mnogo bolje od totalne (ona pre toga imala neku intervenciju sa totalnom) 

@Vuciguraj Ne mogu a da ne prokomentarišem.. Zavidim što vrtic radi!! Ja pokusavam da radim, a mm i T se svadjaju oko mene koji ce crtani da gledaju i da li ce napolje ili ne! Aaaaaa!  

Ella90 i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaco i Melissa navijamo za vas i cekamo divne vesti! :wub:

Ja sam sinoc imala zurku. Beba mi se toliko vrtela, mislim da se barem 5 puta komplet okrenula. Toliko me je gurala, da ne kazem skakala da me je oko 4 probudila. Isto imam trip kada legnem na levi bok da je gnjecim, cim se okrenem na desni opet mi se cini da je gnjecim, a znam da je to nemoguce, bebe su zasticene kao beli medvedi u polodovoj vodi. Na kraju sam ustala da piskim i shvatila da sam uzasno gladna, pa sam jela, vratila se u krevet i nisam mogla da zaspim jos sat vremena, jer se sinak dodatno razigrao. :)

Jedva gledam, a imam puno posla na poslu, plus mm i ja idemo popodne u pozoriste posto nam je godisnjica.

Moja sestra je imala tri cr, prvi pod opstom, druga dva pod spinalnom, kaze nema poredjenja u korist spinalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aham hvala ti na odg,ovdje preporucuju kad rade carski rez da rade pod epiduralnom ili ti spinalnom anestezijom da si "tu"a da nista ne osjecas,tako da ce meni radit pod tom anestezijom,kazu kao brzi je oporavak i bolje kao za majku i bebu,nadam se da ce i kod mene proci sve kako treba,neki me strah imam vec par dana i nervoza radi svoje..Drago mi je zbog tebe sto se brzo oporavljas i uzivaj sad kuci s bebicom :wub: Ja se ev spremam da idem doktoru,nadam se da ce proci sve kako treba abd..

Ja sam imala carski pod epiduralom, čak ni spinalna, i pozitivno iskustvo. Odmah si sa bebicom. Biće sve ok.

 

Ella90 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo zavrsili. Dobili smo uput za porodjaj, samo ctg jednom nedeljno do porodjaja i to je to :) Uzivamo dok se ne porodim. I da se naspavam dok drekavac ne stigne!

Vuciguraj, bepce, ma.za.m i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto.. 
Jedino što sam ja moj uput vec iskoristila kad sam lezala na odeljenju, pa me sad cimaju u dispanzeru, nece da izdaju drugi uput dok oni mene ne pregledaju, da oni mene isprate.. A muz im odneo i otpusnu listu i sve.. 
Sto jednostavno kad moze komplikovano.. 
 

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ce krenu kokice.... Jos maaaaalo!!!! :babymommy::D

Nira i Ella90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacno stigoh kuci od 7 jutros na nogama jos se napazarila pa vukljaj i to. Uglavnom na uz sve ok, prednjaci glavica, pl. voda normalna kolicina, posteljica prvi stepen srce lepo cucka, bubrezi ok vrat slobodan tj nije obmotan pupcanik,nema hematoma ni krvarenja i ima 2450 gr. Sad sam mirna do 17.1. sa pregledima onda cemo se dalje dogovarati ctg mi je rekla tek od 23.1. Dobila uput za zuticu i za porodiliste ali nije plavi samo iskopirano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas sa pregleda,ctg uredu,takodje i uz sve super,bebica teska 3300 gr..Isla sam na pregled za desnu nogu sto mi je oticala malo vise od druge,nalaze su mi izvadili i sve je super,poslije toga su mi radili uz nogu,takodje sve je ok nema tromboze sto je najbitnije,sad sam stigla kuci i planiram u krpice da malo odmorim jer sinoc nisam bas spavala,zadnje 3 noci sanjam porod,pa se izmucim u snu da valja haha,ili ustajem na wc 3 -4 puta pa sam nikakva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super zene sve lepe vesti! :)

Ja sam odrzala poslednje predavanje u ovoj godini, posle ih imam jos dva, pa mogu mirne duse na bolovanje. Idem da se castim nekom hranom. :P  Gladna sam, oglodala bih ovaj sto za kojim sedim.

Ragdoll85, Zoe86, merima i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ella,Zoe,super za bebice :wub:

Ehi,dobro me podseti na hranu,ja posle sa mm-om do grada,naklopacu se pihtija,mljac :lol:

MamaMima,ja samo odnela otpusnu listu i dali mi novi...

Inace,na porodjaj cu sa neoverenom knjizicom,Pio ni potvrde nije poslao a na poslu nova aministracija nema pojma ni o cemu -_-

Izmenjeno od strane Vuciguraj
Ella90, Zoe86, Ragdoll85 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko pregleda danas... :-) Mnoooogo mi je drago sto je kod svake sve ok... Ja se nasetah danas... Od 11, pa do sad u gradu... Mislim da će mi zabraniti ulazak u dečije radnje, jer ne mogu da odolim svim tim lepim, malim stvarcicama... Svaki ulazak mora biti bar jedna stvar... :-) 

Tackicca, sakovac, Ella90 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci danas svi vredni. Superiska za bebice zenske!

 

Nira znam kako je, evo bas sad razmisljam ne secam se kad sam gledala nesto za sebe da kupim. Sve gledam za bebu :)

merima, Ella90, missN i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.