Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo me kuci. 
Sve ok, nema promena od prosle nedelje. Dr kaze da je očekivao da cu se otvoriti jos jer sam krenula da se otvaram postepeno, ali sad u odnosu na proslu nedelju nema promena. I dalje na 3 prsta. 
Po uz beba ima oko 3300g, ono prosirenje stoji na 11cm, ali kaze dr da ne bi forsirao porodjaj ako bas ne mora s obzirom da je i količina plodove vode ok. Kaze da inače ako beba ima vecih problema sa bubrezima ili nečim drugim, ako ne piški lepo, tada se količina plodove vode značajno smanjuje. Sledeci ctg za nedelju dana... 
I upravo skontah da ce to vec biti 4. januar.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja 4.januara na ctg! Bilo bi divno da poprave u dz da ne moram da idem do Beograda za 15 min posla.. :( Mada kakve sam k srece popravice ga kad se ja porodim...Lepo sam ja rejla da je meni moje dete diglo zijan za dzabe i da cu sve da vas ispratim i budem Georgina... Imam opasan osecaj da ce tako biti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A to sa tim bubregom. Jel to nesto sto ce se resiti po porodjaju? Na sta to utice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MamaMima super...

Pa ja koliko sam shvatila to prosirenje na bubregu utice na to da se urin vraca i da su deca sa prosirenjem sklona cestim mokracnim infekcijama. U principu samo se povuce uglavnom u prvoj godini zivota i bude sve ok. Samo ako dete dobije temperaturu uvek se prvo radi analiza urina, tj. sumnja se odmah na urinarnu infekciju. Nacelno su decaci tome skloniji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, pa bice to ok onda. Sad ce Mima ionako da se porodi za koji dan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja 4.januara na ctg! Bilo bi divno da poprave u dz da ne moram da idem do Beograda za 15 min posla.. :( Mada kakve sam k srece popravice ga kad se ja porodim...Lepo sam ja rejla da je meni moje dete diglo zijan za dzabe i da cu sve da vas ispratim i budem Georgina... Imam opasan osecaj da ce tako biti :D

Tačkice, polako, pa imaš još dve ipo nedelje do termina. Ti si jedan dan ispred mene :). Ne mora da znači da ćeš preneti. Mada, verujem da nam je svima taj trip u glavi. 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa otkud znam. Nekako se tako osecam. Kao da necu skoro. Osecam se kao da sam oduvek trudna. Bice mi cudno kad vise ne budem morala da pazim na stomak :D to moram da priznam

bepce, Ragdoll85, Ehinacea i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa otkud znam. Nekako se tako osecam. Kao da necu skoro. Osecam se kao da sam oduvek trudna. Bice mi cudno kad vise ne budem morala da pazim na stomak :D to moram da priznam

I ja tripujem da necu znati kako da se ponasam kada vise ne budem trudna. Dragi mi kaze da cu da panicim sto se beba ne pomera u stomaku :D

bepce, missN i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super MamaMima,i za bebicu i za vodicu :)

Bice to jedan veliki bebac :wub:

 

Meni je tooooliko neobicno bilo sa praznim-ali ne mnogo manjim-stomakom da ne mogu da opisem...Posle porodjaja sam drzala ruku na stomaku i cekala da se mrdne,po difoltu :D

 

Cintia, Ragdoll85, bepce i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nacelnik kaze da cu sutra dobiti vaginalete za otvaranje na svaka tri sata pa ce videti sta i kako dalje. 

Kasnije ce mi uraditi ultrazvuk pa cemo videti u kakvom je stanju sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ja kad legnem na levi bok ovaj malisa udara sa te leve strane a ja u tripu da cu nagnjeciti ili pivrediti jer bas pobegne levo. Onda se okrenem na desnu stranu eto i njega na desnoj... da li mogu tako da ga povredim jer on bas ode u stranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mozes missN, ne brini, bebac je zasticen plodovom vodom.. I ja sam nekoliko puta imala osecaj da lezim na rukici, kao da se prepreči :D
Jacooo... Blizuuu.. Te vaginalete znaju čudo da naprave :)

 

Jaca1988 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste trip missN to se i meni desavalo ali ne brini njemu da smeta pomerio bi se pametnice su to :babymommy:

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ja kad legnem na levi bok ovaj malisa udara sa te leve strane a ja u tripu da cu nagnjeciti ili pivrediti jer bas pobegne levo. Onda se okrenem na desnu stranu eto i njega na desnoj... da li mogu tako da ga povredim jer on bas ode u stranu.

Pazi kad ima ideticnu situaciju :D

Kako legnem, ona krene da "kopka", nesto prebira po organima. Okrenem se na drugu stranu, opet isto. Legnem na ledja, ona minut-dva ostane na strani na kojoj sam lezala, stomak mi bude skroz smesan. Onda opet usplaninari na vrh i 'ajde iz pocetka :wub:

missN i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malisa je meni najvise u ravni sa pupkom, ili se spusti dole pa radi ginekoloski :huh: i evo ga sad udara, al ne ono jednom da sutne nego kao da vam neko bas udara na vrata, vise puta odjednom... prvi put da ga osetim ovako...

MamaMima, Ragdoll85 i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da videces. Meni se desavalo da osetim da mi vibrira stomak kao da trese rukicu ili nogicu. I ja imam trip od tog lezanja sa strane da cu da legnem preko njega. Ali sad je u devetom preslatko kad stuca. Ceo stomak drma

 

merima i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ti je ta faza videces jos on ima mesta da izvodi akrobacije ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali sad je u devetom preslatko kad stuca. Ceo stomak drma

 

Hahah, moj nestaško štucao danas na ctg-u, sestra poludela :D

Nira i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da da i meni neki dan mnogo nemiran bio sam pistao onaj aparat. Srce moje

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao sto mi zao tako kad stucaju, setim se kako mene to nervira... al citah nesto da ustvari tako vezbaju disanje.... 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Melisa bilo bi sjajno da sutra grlis svoju bebicu! Obavezno nam javi da li ostajes ili ne! Bice to sve dobro!

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam tremu za sutraaa :)  ohrabrite me malooo :D

kao sto rece tackica - bilo bi sjajno da se sutra druzite ti i tvoj bebac :babymommy:

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Melisa,mozda ces vec sutra videti tvoju bebicu,ne boj se :wub:

Mene nesto steglo,nadam se da me nece sad uhvatiti pred porodjaj...Tako sam na prvi otisla mrtva bolesna,ma uzas jedan...

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.